Dlaczego podkład się waży i jak przygotować cerę do makijażu?

Dlaczego podkład się waży i jak przygotować cerę do makijażu?

Czy istnieje jeden największy koszmar każdego amatora i specjalisty od makijażu? Niestety tak i jest nim ważenie się podkładu! Może się wydawać, że to rzecz, na którą nie mamy zupełnie wpływu oraz taka, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jednak to nieprawda! Możemy uchronić się przed ważeniem się podkładu i to w bardzo prosty sposób. W jaki? Dowiecie się tego poniżej!

Co to znaczy, że podkład się waży?

Pewnie nieraz po nałożeniu podkładu i skończeniu całego makijażu widzisz, że zaczyna on wyglądać zupełnie inaczej. Cera nabiera ciężkości, zmęczonego wyrazu i zaczyna wyglądać bardzo nienaturalnie. To właśnie ciastkowanie się podkładu lub inaczej ważenie. Objawia się on przede wszystkim poprzez zbieranie się formuły w zmarszczkach, załamaniach i innych nierównościach twarzy. Na szczęście można zaradzić temu zjawisku!

Dlaczego podkład się waży?

Aby zaradzić ciastkowaniu, należy najpierw zrozumieć, z jakiego powodu podkład się waży. A powodów tych może być kilka, niekiedy łączą się one, a czasami wystarczy tylko jeden do spowodowania ważenia.

Podstawowym powodem ważenia oraz wszelkich innych problemów z makijażem może być nieprawidłowe pielęgnowanie skóry. Dbanie o stan cery to absolutna podstawa to tego, aby każdy makijaż wyglądał tak pięknie, jak to sobie zaplanujemy. W doborze pielęgnacji należy pamiętać o jej podstawowych krokach, czyli oczyszczaniu, tonizowaniu oraz nawilżaniu, ale również o odpowiednim dopasowaniu kosmetyków do typu cery. Typ ten warunkuje to, jak silne produkty powinniśmy używać oraz jakie właściwości powinny one posiadać. Przykładowo nie możemy nadto czyścić cery suchej, ponieważ nie pozbędziemy się przesuszeń. Tak samo nie możemy pomijać oczyszczania przy cerze z trądzikiem, w przeciwnym wypadku on nie zniknie.

Drugim, powiązanym z pielęgnacją problemem jest brak złuszczania skóry. Jeżeli nie będziemy systematycznie usuwać martwego naskórka, jego struktura będzie nierówna, a przez to zacznie się ważyć. Na nierównościach oraz zmarszczkach najbardziej widać ciastkowanie, dlatego tak ważne jest regularne usuwanie go. Dzięki peelingowi pozbywasz się również zaskórników, które także powodują ważenie się podkładu oraz jego gorszy wygląd.

Trening czyni mistrza

Trening czyni mistrza

Jednak zważony podkład na twarzy to nie tylko wina nieodpowiedniej pielęgnacji, to również czasami skutek nieodpowiedniej techniki makijażu oraz złego dobrania podkładu do cery. Wybierając podkład, który chcesz stosować na co dzień, pamiętaj o potrzebach swojej skóry. Cera sucha potrzebuje nawilżenia, naczynkowa i z przebarwieniami krycia, trądzikowa oraz tłusta matowienia, dojrzała wyrównania. Nieodpowiednie dopasowanie właściwości podkładu do cech skóry może skutkować zważeniem się go. Przykładowo nawilżający podkład na cerze tłustej może prowadzić do jeszcze większego wybłyszczania się jej i w efekcie ważenia.

W tworzeniu makijażu bardzo ważną częścią jest technika. Nakładanie go rozpocznij od porcjowania podkładu. Aplikacja małymi partiami sprawia, że nie nałożysz zbyt dużo produktu, a także dzięki temu konkretne partie twarzy otrzymają tyle, ile potrzebują. Przykładowo strefa T więcej podkładu, policzki mniej. Nakładaj podkład ruchem stemplującym, dzięki czemu całkowicie wtopi się on w skórę, a nie tylko pozostanie na powierzchni. Efekt wtopienia zapewnia ochronę przez ważeniem się formuły. Zważony podkład na twarzy to czasami skutek nieprzypudrowania cery, dlatego zawsze pamiętaj nawet o cienkiej warstwie pudru!

Data publikacji: 2021-12-01, ostatnia zmiana: 2021-12-01

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Soraya Prebiotyczny podkład kryjący - 02 naturalny
12,34 zł
Stargard Szczeciński
(woj. zachodniopomorskie)
Perfumy 325 30ml inspirowane DOLCE & GABBANA Dolce Peony
35,99 zł
Głogów
(woj. dolnośląskie)
Perfumy 336 30 ml inspirowane Valentino - Donna Born In Roma Coral Fantasy
35,99 zł
Runowo
(woj. wielkopolskie)
Perfumy 335 33ml inspirowane Iris Porcelana - Ex Nihilo
37,99 zł
Suwałki
(woj. podlaskie)
Olejek arganowy 40ml
21,00 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Perfumy 184 10ml inspirowane BAMBOO - GUCCI
20,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Perfumy 330 250ml inspirowane 1 Million Elixir Paco Rabanne
199,99 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)
Beurer IPL 10000+ biały
1 599,00 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
Perfumy 259 10ml inspirowane LIBRE - YSL
20,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Dr irena eris clinic way multi-ochronny krem przeciwzmarszczkowy spf50 40ml
91,93 zł
Siemianowice Śląskie
(woj. śląskie)
Hevipoint 200mg x 30 tabletek
21,41 zł
Piekary Śląskie
(woj. śląskie)
Venescin x 30 drażetek
13,65 zł
Luboszyce
(woj. opolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Groty solne - kompletny poradnik. Co warto wiedzieć?
Grota solna to pomieszczenie sztucznie wybudowane lub wydrążone w skale solnej, w którym panuje mikroklimat zbliżony do tego nad Morzem Martwym. Ściany groty pokryte są blokami solnymi, a powietrze na...
Data publikacji: 2024-05-20
Szyna CPM - nowoczesne urządzenie medyczne dla pacjentów po operacjach ortopedycznych
Kłopoty ze stawami biodrowymi i kolanowymi znacznie utrudniają chorym normalne funkcjonowanie, dlatego wielu z nich decyduje się na poważne zabiegi, a nawet operacje ortopedyczne. Co jednak zrobić, gd...
Data publikacji: 2024-05-12
Rehabilitacja pooperacyjna z wykorzystaniem szyny CPM
Szyna CPM (Continuous Passive Motion) to wysokiej jakości sprzęt medyczny idealny do rehabilitacji pacjentów po operacjach ortopedycznych i wszystkich chorych, którzy chcą powrócić do pełni sił po zab...
Data publikacji: 2024-05-09
Szyna CPM - zdaniem pacjentów niezastąpiona na kłopoty ze stawami biodrowymi i kolanowymi
Szyna CPM (Continuous Passive Motion) to urządzenie medyczne przedstawiane jako niezwykle pomocne w rehabilitacji pooperacyjnej. Do największych zalet takiej szyny, z której można z powodzeniem korzys...
Data publikacji: 2024-05-07