Dlaczego podkład się waży i jak przygotować cerę do makijażu?

Dlaczego podkład się waży i jak przygotować cerę do makijażu?

Czy istnieje jeden największy koszmar każdego amatora i specjalisty od makijażu? Niestety tak i jest nim ważenie się podkładu! Może się wydawać, że to rzecz, na którą nie mamy zupełnie wpływu oraz taka, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jednak to nieprawda! Możemy uchronić się przed ważeniem się podkładu i to w bardzo prosty sposób. W jaki? Dowiecie się tego poniżej!

Co to znaczy, że podkład się waży?

Pewnie nieraz po nałożeniu podkładu i skończeniu całego makijażu widzisz, że zaczyna on wyglądać zupełnie inaczej. Cera nabiera ciężkości, zmęczonego wyrazu i zaczyna wyglądać bardzo nienaturalnie. To właśnie ciastkowanie się podkładu lub inaczej ważenie. Objawia się on przede wszystkim poprzez zbieranie się formuły w zmarszczkach, załamaniach i innych nierównościach twarzy. Na szczęście można zaradzić temu zjawisku!

Dlaczego podkład się waży?

Aby zaradzić ciastkowaniu, należy najpierw zrozumieć, z jakiego powodu podkład się waży. A powodów tych może być kilka, niekiedy łączą się one, a czasami wystarczy tylko jeden do spowodowania ważenia.

Podstawowym powodem ważenia oraz wszelkich innych problemów z makijażem może być nieprawidłowe pielęgnowanie skóry. Dbanie o stan cery to absolutna podstawa to tego, aby każdy makijaż wyglądał tak pięknie, jak to sobie zaplanujemy. W doborze pielęgnacji należy pamiętać o jej podstawowych krokach, czyli oczyszczaniu, tonizowaniu oraz nawilżaniu, ale również o odpowiednim dopasowaniu kosmetyków do typu cery. Typ ten warunkuje to, jak silne produkty powinniśmy używać oraz jakie właściwości powinny one posiadać. Przykładowo nie możemy nadto czyścić cery suchej, ponieważ nie pozbędziemy się przesuszeń. Tak samo nie możemy pomijać oczyszczania przy cerze z trądzikiem, w przeciwnym wypadku on nie zniknie.

Drugim, powiązanym z pielęgnacją problemem jest brak złuszczania skóry. Jeżeli nie będziemy systematycznie usuwać martwego naskórka, jego struktura będzie nierówna, a przez to zacznie się ważyć. Na nierównościach oraz zmarszczkach najbardziej widać ciastkowanie, dlatego tak ważne jest regularne usuwanie go. Dzięki peelingowi pozbywasz się również zaskórników, które także powodują ważenie się podkładu oraz jego gorszy wygląd.

Trening czyni mistrza

Trening czyni mistrza

Jednak zważony podkład na twarzy to nie tylko wina nieodpowiedniej pielęgnacji, to również czasami skutek nieodpowiedniej techniki makijażu oraz złego dobrania podkładu do cery. Wybierając podkład, który chcesz stosować na co dzień, pamiętaj o potrzebach swojej skóry. Cera sucha potrzebuje nawilżenia, naczynkowa i z przebarwieniami krycia, trądzikowa oraz tłusta matowienia, dojrzała wyrównania. Nieodpowiednie dopasowanie właściwości podkładu do cech skóry może skutkować zważeniem się go. Przykładowo nawilżający podkład na cerze tłustej może prowadzić do jeszcze większego wybłyszczania się jej i w efekcie ważenia.

W tworzeniu makijażu bardzo ważną częścią jest technika. Nakładanie go rozpocznij od porcjowania podkładu. Aplikacja małymi partiami sprawia, że nie nałożysz zbyt dużo produktu, a także dzięki temu konkretne partie twarzy otrzymają tyle, ile potrzebują. Przykładowo strefa T więcej podkładu, policzki mniej. Nakładaj podkład ruchem stemplującym, dzięki czemu całkowicie wtopi się on w skórę, a nie tylko pozostanie na powierzchni. Efekt wtopienia zapewnia ochronę przez ważeniem się formuły. Zważony podkład na twarzy to czasami skutek nieprzypudrowania cery, dlatego zawsze pamiętaj nawet o cienkiej warstwie pudru!

Data publikacji: 2021-12-01, ostatnia zmiana: 2021-12-01

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Cyclo4dios x 30 kapsułek
17,85 zł
Rybarzowice
(woj. śląskie)
Perfumy 172 10ml inspirowane chloe 2008 - chloe
20,00 zł
Skarżysko-Kamienna
(woj. świętokrzyskie)
Perfumy 298 10ml inspirowane morning muscs alexandre.j
20,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Perfumy 713 30ml inspirowane dolce & gabbana dolce
35,99 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Garnier BB Beauty Balm Perfector - Cera jasna Krem BB do skóry tłustej i mieszanej
24,99 zł
Drawsko Pomorskie
(woj. zachodniopomorskie)
Korektor pod oczy MARIZA rozświetlający Selective - 6 ml - Jasny beż
15,00 zł
Suwałki
(woj. podlaskie)
Veera podkolanówki przeciwżylakowe 70 den kolor karmelowy rozmiar 1/2 x 1 para
21,55 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Iwostin solecrin sensitive emulsja ochronna spf50 100ml
55,64 zł
Świętochłowice
(woj. śląskie)
Perfumy 327 33ml inspirowane accento xerjoff
37,99 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Butterfly - Perfect Make-up base
15,00 zł
Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)
Perfumy 128 100ml inspirowane rush 1 - gucci z feromonami
104,99 zł
Koszalin
(woj. zachodniopomorskie)
Perfumy 197 10ml inspirowane chanel 5 l’eau - coco chanel
20,00 zł
Krosno
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Licznik Geigera Mullera - czym jest, jak działa i w jakich sytuacjach jest przydatny?
Promieniowanie jądrowe nie jest zjawiskiem bezpiecznym dla ludzkiego zdrowia i życia. Warto go unikać, aby w organizmie nie zachodziły niebezpieczne zmiany. Licznik Geigera Mullera pozwala na weryfika...
Data publikacji: 2023-05-18
Różne techniki masażu - dlaczego warto z nich korzystać?
Masaże przynoszą wiele korzyści dla zdrowia i urody. Potrafią być przydatnym elementem, wspierającym proces powrotu do pełni sprawności. Aby uzyskać optymalne rezultaty, niezbędne jest jednak dopasowa...
Data publikacji: 2023-04-25
Jak osiągnąć biały uśmiech? Praktyczne porady dotyczące wybielania zębów
Oszałamiający uśmiech z białymi zębami to marzenie wielu osób. Wybielanie zębów to sposób na osiągnięcie tego celu, jednak istnieje wiele metod, które mogą pomóc w rozjaśnieniu zębów. W niniejszym art...
Data publikacji: 2023-04-21
Zniszczone włosy po rozjaśnianiu - postaw na skuteczną regenerację
Rozjaśnianie jest jednym z częstszych zabiegów fryzjerskich. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to zabieg dość inwazyjny i uszkadza strukturę włosów. Często stają się matowe, skłonne do wypada...
Data publikacji: 2023-03-29