Od czego zacząć działalność e-commerce

Od czego zacząć działalność e-commerce

Coraz więcej sklepów powstaje w przestrzeni Internetu i doskonale tam funkcjonuje. Tworzonych jest coraz więcej platform internetowych, ułatwiających przedsiębiorcom założenie takiej działalności. Działalność e-commerce może wspierać istniejący już sklep stacjonarny, lub też prowadzić działalność handlową jedynie za jego pomocą. Jest to świetne rozwiązanie dla małych firm, które nie chcą wydawać pieniędzy na wynajem lokalu sprzedażowego. Od czego zacząć taką działalność?

Choć z początku założenie własnego sklepu internetowego może wydawać Ci się kwestią dość prostą, musisz jednak się dokładnie zastanowić nad kilkoma istotnymi kwestiami. Choć część może się wydawać banalna, jak np. wybór nazwy, to będą miały one ogromny wpływ na funkcjonowanie Twojego biznesu. O czym nie możesz jeszcze zapomnieć, oczywiście kluczową kwestią jest wybór oprogramowania, a także firmy wspierającej zarządzanie sprzedażą.

Wybór oprogramowania dla Twojego sklepu internetowego

Funkcjonowanie Twojego sklepu i łatwość jego obsługi dla Ciebie jak i dla klienta, jest zależna od oprogramowania jakie wybierzesz. Dlatego zanim podejmiesz ostateczna decyzję warto się dokładnie przyjrzeć dostępnym na rynku rozwiązaniom. Pamiętaj, że im bardziej skomplikowana strona, tym klient się szybciej zniechęci. Strona internetowa musi być więc przejrzysta i łatwa w obsłudze dla każdego. Do wyboru masz:

  • darmowe oprogramowanie dostępne w ramach open source,
  • oprogramowanie na platformach Saas – za które trzeba regularnie płacić,
  • zakup indywidualnie opracowanego oprogramowania.

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Choć pierwsze rozwiązanie ze względu na koszta może wydawać się bardzo atrakcyjne, jednak osoba, która się będzie tym zajmować musi posiadać wiedzę i doświadczenie informatyczne. Dla takich osób skierowane są właśnie platformy Saas, których obsługą zajmują się odpowiedni ludzie. Oczywiście trzeba dokonywać miesięcznej opłaty za możliwość korzystania z nich. Jedną z wad takiego rozwiązania są ograniczone możliwości dopasowania wyglądu strony, czy też mało intuicyjny interfejs, który będziesz obsługiwał. Ostatnią opcją jest zakup indywidualnie dopasowanego systemu, który będzie spełniał wszystkie Twoje wymagania. Wiąże się to jednak ze znacznie większymi kosztami.

Jak trafić ze sklepem do klienta

Jednym z najważniejszych pytań jakie zadaje sobie niemal każdy sprzedawca brzmi – Jak trafić z produktem do klienta i namówić go do sprzedaży. W przypadku sklepów stacjonarnych jest to często kwestia lokalizacji, czy odpowiednio zaaranżowanej witryny sklepowej. A jak zabłysnąć w internecie i przyciągnąć uwagę?

Zacznij od wyboru nazwy swojego sklepu, pamiętaj, że będzie to również nazwa Twojej domeny internetowej. Musi więc być łatwa do zapamiętanie i zapisania. Jednym z najważniejszych elementów jest odpowiednio przygotowany content Twojej strony. Co powinien zawierać? Przede wszystkim przedstaw klientom swoją ofertę w ciekawy sposób. Niech stanowi odpowiedź na ich potrzeby i posiada emocjonalny wydźwięk. Odpowiednio przygotowane opisy powinny towarzyszyć każdemu produktowi oraz każdej kategorii. Ich celem jest nie tylko przyciągnięcie uwagi klientów, lecz także wypozycjonowaniu strony w przeglądarce google. Muszą między innymi spełniać wymogi seo – np. opierać się na odpowiednich słowach kluczowych. Dobrym rozwiązaniem jest również prowadzenie bloga, którego tematyka będzie ściśle powiązana ze sprzedawanymi przez Ciebie produktami, np. praktyczne porady jak wybierać dane produkty, czy czym powinny się cechować. Pamiętaj jednak, że teksty muszą być napisane prostym językiem, bez stosowania skomplikowanej terminologii. Nie zapomnij także o mediach społecznościowych i różnorodnych promocjach. Wiele osób do tego celu korzysta z usług profesjonalnych firm zajmujących się content marketingiem.

Sprawdzaj zainteresowanie klientów Twoją stroną

Czy zainteresowanie klientów można sprawdzić jedynie przez ilość sprzedanych produktów? Oczywiście, że nie. Obecnie masz dostępnych w internecie wiele narzędzi, dzięki któremu możesz sprawdzić jak wygląda ruch na stronie Twojego sklepu. Dla sprzedaży istotne jest nie tylko, ile osób trafiło na stronę ale także, czy wzbudziła w nich zainteresowanie na tyle by chcieli przejrzeć oferowane na niej produkty. Można się tego dowiedzieć sprawdzając ile czasu spędzała każda osoba wchodząca na stronę. Do tego celu służy między innymi przygotowane przez Google narzędzie – Google Analytics. To narzędzie umożliwi Ci analizę licznych danych dotyczących strony Twojego sklepu, dzięki czemu będziesz mógł poprawiać jakość swoich usług.


 Profesjonalne wsparcie sprzedaży dla e-commerce - wfirma.pl

Data publikacji: 2020-03-26, ostatnia zmiana: 2020-03-25

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Współpraca partnerska
Tarnobrzeg
(woj. podkarpackie)
Pożyczki . Kredyty . Usługi Finansowe. Porady Finansowe
Kraków
(woj. małopolskie)
Zlecę tynkowanie zewnętrzne - tynk mineralny - Radomsko, Piotrków tryb. - okolice
ŁÓDZKIE
(woj. łódzkie)
Agent SKOK nawiąże współpracę
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Tłumaczenia prawnicze - język angielski
Pszczyna
(woj. śląskie)
Zamów pranie / czyszczenie dywanów w pralni stacjonarnej Rafus Kraków, Skawina, Zielonki, Zabierzów,
Kraków
(woj. małopolskie)
Integracja Joomla z livechat
Kraków
(woj. małopolskie)
Pozbądź się zbędnych chwilówek
Nowy Targ
(woj. małopolskie)
Transport Przeprowadzki Usługi
Biała Podlaska
(woj. lubelskie)
KRISOFF Odkomarzanie - zwalczanie komarów meszek kleszczy
Giżycko
(woj. warmińsko-mazurskie)
Głowice magnetronowe
Siemianowice Śląskie
(woj. śląskie)
SKUP AUT tel. 720 952 222
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Planujesz inwestycję? Sprawdź, jak możesz ją sfinansować dzięki dotacjom unijnym!
Gotowy, aby skupić się na swojej twórczej pasji? Zaplanowałeś inwestycję, a teraz chcesz ją sfinalizować i sfinansować? Oto kilka sposobów na wsparcie finansowe Twoich marzeń. Poznaj, czytając dalej,...
Data publikacji: 2021-02-05
Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?
Udajemy się na wakacje do Gdańska, ale nie zamierzamy brać własnego samochodu. Uznaliśmy, że polecimy tam samolotem, dzięki czemu szybciej dotrzemy na miejsce. Tylko że na miejscu nie chcemy być uzale...
Data publikacji: 2020-12-23
W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?
Bez względu na sytuację gospodarczą, rynek bankowy wciąż kusi nas reklamami kredytów konsumpcyjnych, które możemy wydać na dowolny cel. Sytuacja związana ze stopami procentowymi obecnie sprzyja zaciąg...
Data publikacji: 2020-10-19
Jak zarabiać w Internecie do 1000 zł i znacznie więcej? Poradnik zarabiania online
Każdy z nas chciałby otrzymać dodatkowe 100, 300, 500, 1000 zł, bądź więcej każdego miesiąca. Tak, by poprawić swój budżet domowy, spłacić długi bądź zbierać pieniądze na wakacje i gromadzadzić oszczę...
Data publikacji: 2020-06-12

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij