Czym jest biuro wirtualne? Kto na nim skorzysta?

Czym jest biuro wirtualne? Kto na nim skorzysta?

Obsługa korespondencji, prestiżowy adres jak i także pakiet usług dodatkowych to niektóre korzyści, które uzyskać może przedsiębiorca, gdy zdecyduje się skorzystać z biura wirtualnego. Każde przedsiębiorstwo potrzebuje jednak swojej siedziby. W przypadku wielu gospodarczych działalności jest to dom właściciela czy też mieszkanie. Szczególnie się tak dzieje, jeśli przedsiębiorca rozpoczyna dopiero swoją działalność oraz jest w stanie ją wykonywać w pojedynkę. Nie musi przecież posiadać biura oraz otwierać sklepu.

Jednak w przypadku wielu przedsiębiorców adres atrakcyjny jest wyznacznikiem statusu oraz może być także przewagą konkurencyjną. Siedziba w centrum miasta czy też w prestiżowym biurowcu może znacznie pobudzić zaufanie u klientów oraz także partnerów potencjalnych. To z myślą o nich zostały stworzone usługi takiego biura wirtualnego.

Wirtualne biuro – czym jest?

Wirtualne biura pozwalają użytkownikom na zarejestrowanie swojej działalności pod danym adresem bez konieczności przebywania tam oraz realnego świadczenia usług. W ramach usługi jest dostępne odbieranie oraz przekierowywanie telefonów do przedsiębiorcy oraz do tego obsługa korespondencji przychodzącej. Tym samym przedsiębiorca, który korzysta z biura wirtualnego nie ma kompletnie potrzeby, aby się pojawić tam. Większość organizacji, które oferują usługi tego typu także udostępnia dodatkowe możliwości. Wśród nich możemy wymienić wynajem sal konferencyjnych na konkretne godziny.

Do tego także jest popularne oferowanie księgowych usług oraz doradztwa podatkowego. Biuro wirtualne może być naprawdę atrakcyjne z perspektywy przedsiębiorców, którzy to wynajmują w mieście mieszkanie, w których świadczą swoje usługi, ale osoba wynajmująca nie pozwala na rejestrację siedziby firmy w tym mieszkaniu. Przedsiębiorca tym samym uzyskuje adres w mieście, w którym rzeczywiście przebywa, bez ponoszenia kosztów wynajmu biura. Bardzo dobrym przykładem jest wirtualne biuro w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, czy też Poznaniu, umieszczone w poszukiwanej lokalizacji, dzięki czemu klienci otrzymują jeden z najbardziej prestiżowych adresów.

Usługa biur wirtualnych jest często powiązana także z udostępnianiem coworkingowej przestrzeni czy też biura serwisowanego. Coworkingowa przestrzeń oznacza, że dany przedsiębiorca ma możliwość wynajmowania biura we wspólnej przestrzeni, która jest współdzielona z innymi freelancerami czy też z innymi przedsiębiorcami. Z kolei serwisowane biuro jest to gotowy oraz umeblowany pokój czy też nawet kilka pokoi, które zespół zawsze może zająć i to od ręki. W pakiecie z biurem firma także otrzymuje dostęp do recepcyjnej usługi, zarządzania korespondencją oraz także infrastrukturą IT. Chyba nikogo nie dziwi to, że najwięcej przestrzeni tego typu znajduje się w Warszawie. Jest to naprawdę olbrzymia liczba. Sumarycznie mamy do wynajęcia nawet 84 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Z tego tak naprawdę 44 tysiące stanowią serwisowane biura, a pozostałe 40 tysięcy coworki. Oczywiście w innych miastach także znajdziemy tego typu rozwiązania. Najlepiej szukać w dużych miastach, sprawdzonych firm. W innym wypadku możemy się rozczarować współpracą.


Artykuł powstał przy współpracy z https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/.

Data publikacji: 2020-03-28, ostatnia zmiana: 2020-03-28

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Wynajem busa 9osobowego Renault Trafic
Koło
(woj. wielkopolskie)
Integracja Joomla z livechat
Kraków
(woj. małopolskie)
SKUP AUT tel. 720 952 222
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Kompleksowy remont mieszkania zlecę
Łódź
(woj. łódzkie)
Transport Przeprowadzki Usługi
Biała Podlaska
(woj. lubelskie)
Pozbądź się zbędnych chwilówek
Nowy Targ
(woj. małopolskie)
Kupię bony SODEXO
Białystok
(woj. podlaskie)
Kucie bruzd, cena, tel. 504-746-203, Wrocław. Usługi młotem burzącym.
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Wynajem busów, Przewóz osób, Bus Vip Class, delegacje, wyjazdy, wycieczki, szkolenia, transfery, prz
Ruda Śląska
(woj. śląskie)
Moodle: Konfiguracja generatora certyfikatów
Łódź
(woj. łódzkie)
Darmowy wywóz złomu Białystok
Białystok
(woj. podlaskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Planujesz inwestycję? Sprawdź, jak możesz ją sfinansować dzięki dotacjom unijnym!
Gotowy, aby skupić się na swojej twórczej pasji? Zaplanowałeś inwestycję, a teraz chcesz ją sfinalizować i sfinansować? Oto kilka sposobów na wsparcie finansowe Twoich marzeń. Poznaj, czytając dalej,...
Data publikacji: 2021-02-05
Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?
Udajemy się na wakacje do Gdańska, ale nie zamierzamy brać własnego samochodu. Uznaliśmy, że polecimy tam samolotem, dzięki czemu szybciej dotrzemy na miejsce. Tylko że na miejscu nie chcemy być uzale...
Data publikacji: 2020-12-23
W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?
Bez względu na sytuację gospodarczą, rynek bankowy wciąż kusi nas reklamami kredytów konsumpcyjnych, które możemy wydać na dowolny cel. Sytuacja związana ze stopami procentowymi obecnie sprzyja zaciąg...
Data publikacji: 2020-10-19
Jak zarabiać w Internecie do 1000 zł i znacznie więcej? Poradnik zarabiania online
Każdy z nas chciałby otrzymać dodatkowe 100, 300, 500, 1000 zł, bądź więcej każdego miesiąca. Tak, by poprawić swój budżet domowy, spłacić długi bądź zbierać pieniądze na wakacje i gromadzadzić oszczę...
Data publikacji: 2020-06-12

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij