Czym jest biuro wirtualne? Kto na nim skorzysta?

Czym jest biuro wirtualne? Kto na nim skorzysta?

Obsługa korespondencji, prestiżowy adres jak i także pakiet usług dodatkowych to niektóre korzyści, które uzyskać może przedsiębiorca, gdy zdecyduje się skorzystać z biura wirtualnego. Każde przedsiębiorstwo potrzebuje jednak swojej siedziby. W przypadku wielu gospodarczych działalności jest to dom właściciela czy też mieszkanie. Szczególnie się tak dzieje, jeśli przedsiębiorca rozpoczyna dopiero swoją działalność oraz jest w stanie ją wykonywać w pojedynkę. Nie musi przecież posiadać biura oraz otwierać sklepu.

Jednak w przypadku wielu przedsiębiorców adres atrakcyjny jest wyznacznikiem statusu oraz może być także przewagą konkurencyjną. Siedziba w centrum miasta czy też w prestiżowym biurowcu może znacznie pobudzić zaufanie u klientów oraz także partnerów potencjalnych. To z myślą o nich zostały stworzone usługi takiego biura wirtualnego.

Wirtualne biuro – czym jest?

Wirtualne biura pozwalają użytkownikom na zarejestrowanie swojej działalności pod danym adresem bez konieczności przebywania tam oraz realnego świadczenia usług. W ramach usługi jest dostępne odbieranie oraz przekierowywanie telefonów do przedsiębiorcy oraz do tego obsługa korespondencji przychodzącej. Tym samym przedsiębiorca, który korzysta z biura wirtualnego nie ma kompletnie potrzeby, aby się pojawić tam. Większość organizacji, które oferują usługi tego typu także udostępnia dodatkowe możliwości. Wśród nich możemy wymienić wynajem sal konferencyjnych na konkretne godziny.

Do tego także jest popularne oferowanie księgowych usług oraz doradztwa podatkowego. Biuro wirtualne może być naprawdę atrakcyjne z perspektywy przedsiębiorców, którzy to wynajmują w mieście mieszkanie, w których świadczą swoje usługi, ale osoba wynajmująca nie pozwala na rejestrację siedziby firmy w tym mieszkaniu. Przedsiębiorca tym samym uzyskuje adres w mieście, w którym rzeczywiście przebywa, bez ponoszenia kosztów wynajmu biura. Bardzo dobrym przykładem jest wirtualne biuro w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, czy też Poznaniu, umieszczone w poszukiwanej lokalizacji, dzięki czemu klienci otrzymują jeden z najbardziej prestiżowych adresów.

Usługa biur wirtualnych jest często powiązana także z udostępnianiem coworkingowej przestrzeni czy też biura serwisowanego. Coworkingowa przestrzeń oznacza, że dany przedsiębiorca ma możliwość wynajmowania biura we wspólnej przestrzeni, która jest współdzielona z innymi freelancerami czy też z innymi przedsiębiorcami. Z kolei serwisowane biuro jest to gotowy oraz umeblowany pokój czy też nawet kilka pokoi, które zespół zawsze może zająć i to od ręki. W pakiecie z biurem firma także otrzymuje dostęp do recepcyjnej usługi, zarządzania korespondencją oraz także infrastrukturą IT. Chyba nikogo nie dziwi to, że najwięcej przestrzeni tego typu znajduje się w Warszawie. Jest to naprawdę olbrzymia liczba. Sumarycznie mamy do wynajęcia nawet 84 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Z tego tak naprawdę 44 tysiące stanowią serwisowane biura, a pozostałe 40 tysięcy coworki. Oczywiście w innych miastach także znajdziemy tego typu rozwiązania. Najlepiej szukać w dużych miastach, sprawdzonych firm. W innym wypadku możemy się rozczarować współpracą.


Artykuł powstał przy współpracy z https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/.

Data publikacji: 2020-03-28, ostatnia zmiana: 2020-03-28

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Zatrudnię Opiekunkę
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Wykonanie strony internetowej www Poznań tanio cena 298 zł. (brutto) !
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Darmowy wywóz złomu Białystok
Białystok
(woj. podlaskie)
Głowice magnetronowe
Siemianowice Śląskie
(woj. śląskie)
Nitroetan na sprzedaż
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Przewoźnik krajowy i miedzynarodowy - nawiążemy współpracę  LOGIT
Konin
(woj. wielkopolskie)
Kompleksowy remont mieszkania zlecę
Łódź
(woj. łódzkie)
Odpalanie Samochodów 602 423 931 BIELANY
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Pożyczki . Kredyty . Usługi Finansowe. uczciwe Porady Finansowe
Kraków
(woj. małopolskie)
Zlecę tynkowanie zewnętrzne - tynk mineralny - Radomsko, Piotrków tryb. - okolice
Gomunice
(woj. łódzkie)
1 % podatku zeznanie podatkowe PIT
Szczecinek
(woj. zachodniopomorskie)
Usunięcie wirusa ze strony internetowej wordpress Poznań.
Poznań
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy trzeba mieć dowód, by wziąć pożyczkę?
Pożyczka na dowód cieszy się w Polsce ogromną popularnością. A czy jesteśmy w stanie skorzystać z zewnętrznego finansowania, gdy dowodu nie posiadamy? Czy wystarczy nam prawo jazdy? Jakie dokumenty są...
Data publikacji: 2022-03-31
Jakich dokumentów wymagają pożyczkodawcy pozabankowi? Które dochody akceptują?
Gdy pojawia się pilna potrzeba uzyskania szybkiej pożyczki gotówkowej, Polacy swoje kroki kierują najczęściej do firm pozabankowych. Są one o wiele bardziej elastyczne niż banki czy spółdzielcze kasy...
Data publikacji: 2022-03-25
Dlaczego nie powinniśmy odbierać nieznanych telefonów?
Często spotykamy się z sytuacjami, kiedy dzwonią do nas nieznane telefony, a my nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić czy odebraliśmy telefon od zaufanej osoby. Dlatego trzeba być czujnym. Warto mie...
Data publikacji: 2022-02-02
Karta kredytowa na świąteczne zakupy - poznaj korzyści
Jeśli Twoje konto oszczędnościowe świeci pustkami, nie musisz rezygnować z planów i marzeń. Dzięki karcie kredytowej sfinansujesz świąteczne zakupy wygodnie, bezpiecznie i niedrogo. W artykule wyjaśni...
Data publikacji: 2021-12-15

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij