Przyczyny choroby Parkinsona


Przyczyny choroby Parkinsona.Według najnowszych statystyk ponad 1,3 miliona osób w naszym kraju cierpi na chorobę Parkinsona. Jednak u większości z nich jak dotąd nie zdiagnozowano tej choroby. Zatem czym jest choroba Parkinsona, jakie są jej objawy oraz przyczyny powstawania?


Coraz więcej osób zapada na chorobę Parkinsona. Dotyka ona pacjentów szczególnie po 50. roku życia. Niestety pomimo, iż obecnie technologia bardzo prężenie się rozwija, także w dziedzinie medycyny, wciąż nie udało się ostatecznie wyjaśnić przyczyny choroby Parkinsona.

Przyczyny choroby Parkinsona

Szacuje się, iż jest ona przede wszystkim dziedziczna. Jeżeli ktoś z naszej rodziny zmaga się z tą chorobą, możemy podejrzewać, iż problem w późniejszym czasie również nas będzie dotyczył. Jednak należy także pamiętać, iż za obumieranie komórek nerwowych, jakie występuje podczas choroby Parkinsona może być odpowiedzialny stres oksydacyjny, jak również neuroinfekcje. Zatem jakie są najbardziej popularne objawy choroby Parkinsona?

Objawy choroby Parkinsona

Przede wszystkim do najbardziej popularnych objawów choroby Parkinsona możemy zaliczyć między innymi sztywność mięśniowa, która określana jest za pomocą zwiększonego napięcia mięśniowego. Pojawia się także spowolnienie ruchowe, jak również drżenie spoczynkowe. Wielu chorych na tym początkowym etapie choroby ma duże trudności w rozpoczynaniu wykonywania dowolnych ruchów. Bardzo wiele osób ma przede wszystkim problem z wykonywaniem precyzyjnych czynności, które stanowią wyzwanie dla wielu z nich. Również zanika umiejętność pisania, początkowo nasz charakter pisma zmienia się, aż staje się bardzo niewyraźny. Napisane przez chorych słowa nie są możliwe do odczytania.Jednak u wielu chorych mogą występować także inne objawy dodatkowe. Zaliczamy do nich między innymi specyficzne drżenie palców, a także kciuka, jak również trudność w inicjacji ruchów dolnych. Bardzo wielu pacjentów ma również trudności z przodopochyleniem tułowia, a także posiadają zaburzenia kończyn. Bardzo szybko rozpoznamy chorą osobę po sposobie chodzenia, ponieważ jej stopy niejako "szurają" po podłodze, wykonuje ona również bardzo małe kroczki. Często wśród pacjentów chorych na Parkinsona zdarzają się upadki, ponieważ podczas choroby uszkodzeniu ulega również ich zmysł równowagi. Bardzo rzadko, jednak również pojawiają się trudności w połykaniu. Także mowa jest zdecydowanie bardziej cicha, często nawet nie potrafimy zrozumieć, co chory chce nam przekazać. Pacjenci również bardzo rzadko mrugają, również nie posiadają praktycznie żadnej mimiki twarzy. Zatem na czym polega leczenie choroby Parkinsona?

Leczenie choroby Parkinsona

Niestety jak dotąd nie wynaleziono leku ani też sposobu na wyleczenie choroby Parkinsona. Bardzo ważne jest jej wczesne wykrycie tej choroby, ponieważ dzięki temu możliwe jest od razu zastosowanie leków. Dzięki farmakologii możemy kontrolować objawy tej choroby. Jednak jeżeli jest ona już w bardzo zaawansowanym stadium, często lekarze pozostają bezradni. Wówczas należy szczególną opieką otoczyć chorego lub też oddać go do specjalnego ośrodka, ponieważ w ostatniej fazie choroby powinien być pod stałą opieką lekarską. W takim przypadku często pacjenci nie rozpoznają już nawet osób z najbliższej rodziny.

W ostatnim czasie coraz więcej osób choruje na chorobę Parkinsona. Charakteryzuje się bardzo szczególnymi objawami, z tego powodu bardzo łatwo jest rozpoznać chore na nią osoby. Należy mieć świadomość, iż jej wczesne wykrycie pozwoli nam na kontrolę tej choroby. Możemy to robić między innymi za pomocą farmakologii. Niestety w ostatnich stadiach choroby Parkinsona kontrola objawów jest praktycznie niemożliwa.


Więcej informacji na temat tej choroby, przeczytacie na stronie: http://choroba-parkinsona.info.pl/

Data publikacji: 2018-06-24, ostatnia zmiana: 2018-06-20

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Masaże Tajskie z dojazdem do domu
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Masaż leczniczy Wilanów - masaże w domu pacjenta
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Sklep Rehabilitacyjno - Medyczny - Wypożyczalnia - Serwis - Skup Sprzętu Rehabilitacyjnego Warszawa
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż leczniczy w domu pacjenta - Piaseczno
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
Rehabilitacja Domowa Cała Warszawa
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż Praga,Leczniczy Dojazd do klienta Tanio
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż kręgosłupa z dojazdem - Piaseczno,wizyty domowe
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
Badania na prawo jazdy
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż leczniczy ,kręgosłupa Wizyty Domowe - Piastów ,Pruszków
Pruszków
(woj. mazowieckie)
Masaż Kręgosłupa po Porodzie  - Sulejówek  (Wizyty Domowe)
Sulejówek
(woj. mazowieckie)
Podnośnik Kąpielowo Transportowy EAGLE 620 Vermeiren Używany Warszawa
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Farmakologiczne Bezpieczne Przywracanie Miesiączki Ginekolog Kobieta Poznań - Konin tel.665437946
Poznań
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać najlepszy gabinet kosmetyczny?
Wybierasz się do gabinetu, ale nie wiesz czym się kierować w wyborze? Zapraszamy do naszego poradnika!
Data publikacji: 2019-11-27
Dietetyk kliniczny - specjalista od żywienia
Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry dietetyk kliniczny!
Data publikacji: 2019-11-26
Czym jest Merchandising?
Merchandising polega na znacznym zwiększeniu intensywności sprzedaży. Aby był on skuteczny, niezwykle ważne jest dokładne i rzetelna sprawdzenie i zaprojektowanie całej sprzedaży. Dzięki, temu można o...
Data publikacji: 2019-08-07
Odczulanie biorezonansem
Alergia, to problem który dotyka większość Polaków. Lekarze na całym świecie do dziś szukają najskuteczniejszych sposobów, żeby alergia nie dręczyła nas całe życie. Dużą popularnością zaczęły się cies...
Data publikacji: 2019-07-04