Przyczyny choroby Parkinsona


Przyczyny choroby Parkinsona.Według najnowszych statystyk ponad 1,3 miliona osób w naszym kraju cierpi na chorobę Parkinsona. Jednak u większości z nich jak dotąd nie zdiagnozowano tej choroby. Zatem czym jest choroba Parkinsona, jakie są jej objawy oraz przyczyny powstawania?


Coraz więcej osób zapada na chorobę Parkinsona. Dotyka ona pacjentów szczególnie po 50. roku życia. Niestety pomimo, iż obecnie technologia bardzo prężenie się rozwija, także w dziedzinie medycyny, wciąż nie udało się ostatecznie wyjaśnić przyczyny choroby Parkinsona.

Przyczyny choroby Parkinsona

Szacuje się, iż jest ona przede wszystkim dziedziczna. Jeżeli ktoś z naszej rodziny zmaga się z tą chorobą, możemy podejrzewać, iż problem w późniejszym czasie również nas będzie dotyczył. Jednak należy także pamiętać, iż za obumieranie komórek nerwowych, jakie występuje podczas choroby Parkinsona może być odpowiedzialny stres oksydacyjny, jak również neuroinfekcje. Zatem jakie są najbardziej popularne objawy choroby Parkinsona?

Objawy choroby Parkinsona

Przede wszystkim do najbardziej popularnych objawów choroby Parkinsona możemy zaliczyć między innymi sztywność mięśniowa, która określana jest za pomocą zwiększonego napięcia mięśniowego. Pojawia się także spowolnienie ruchowe, jak również drżenie spoczynkowe. Wielu chorych na tym początkowym etapie choroby ma duże trudności w rozpoczynaniu wykonywania dowolnych ruchów. Bardzo wiele osób ma przede wszystkim problem z wykonywaniem precyzyjnych czynności, które stanowią wyzwanie dla wielu z nich. Również zanika umiejętność pisania, początkowo nasz charakter pisma zmienia się, aż staje się bardzo niewyraźny. Napisane przez chorych słowa nie są możliwe do odczytania.Jednak u wielu chorych mogą występować także inne objawy dodatkowe. Zaliczamy do nich między innymi specyficzne drżenie palców, a także kciuka, jak również trudność w inicjacji ruchów dolnych. Bardzo wielu pacjentów ma również trudności z przodopochyleniem tułowia, a także posiadają zaburzenia kończyn. Bardzo szybko rozpoznamy chorą osobę po sposobie chodzenia, ponieważ jej stopy niejako "szurają" po podłodze, wykonuje ona również bardzo małe kroczki. Często wśród pacjentów chorych na Parkinsona zdarzają się upadki, ponieważ podczas choroby uszkodzeniu ulega również ich zmysł równowagi. Bardzo rzadko, jednak również pojawiają się trudności w połykaniu. Także mowa jest zdecydowanie bardziej cicha, często nawet nie potrafimy zrozumieć, co chory chce nam przekazać. Pacjenci również bardzo rzadko mrugają, również nie posiadają praktycznie żadnej mimiki twarzy. Zatem na czym polega leczenie choroby Parkinsona?

Leczenie choroby Parkinsona

Niestety jak dotąd nie wynaleziono leku ani też sposobu na wyleczenie choroby Parkinsona. Bardzo ważne jest jej wczesne wykrycie tej choroby, ponieważ dzięki temu możliwe jest od razu zastosowanie leków. Dzięki farmakologii możemy kontrolować objawy tej choroby. Jednak jeżeli jest ona już w bardzo zaawansowanym stadium, często lekarze pozostają bezradni. Wówczas należy szczególną opieką otoczyć chorego lub też oddać go do specjalnego ośrodka, ponieważ w ostatniej fazie choroby powinien być pod stałą opieką lekarską. W takim przypadku często pacjenci nie rozpoznają już nawet osób z najbliższej rodziny.

W ostatnim czasie coraz więcej osób choruje na chorobę Parkinsona. Charakteryzuje się bardzo szczególnymi objawami, z tego powodu bardzo łatwo jest rozpoznać chore na nią osoby. Należy mieć świadomość, iż jej wczesne wykrycie pozwoli nam na kontrolę tej choroby. Możemy to robić między innymi za pomocą farmakologii. Niestety w ostatnich stadiach choroby Parkinsona kontrola objawów jest praktycznie niemożliwa.


Więcej informacji na temat tej choroby, przeczytacie na stronie: http://choroba-parkinsona.info.pl/

Data publikacji: 2018-06-24, ostatnia zmiana: 2018-06-20

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Masaż leczniczy,kręgosłupa Żoliborz (darmowy dojazd)
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Wypożyczalnia Sprzętu Medycznego
Katowice
(woj. śląskie)
Dietetyk kliniczny - Tomaszów Lubelski, Online
Tomaszów Lubelski
(woj. lubelskie)
Masaż Ursynów profesjonalnie Leczniczy  Dojazd do Klienta
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Badania na prawo jazdy
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż leczniczy - (Wizyty Domowe)Kręgarz, Babice Nowe,Stare,Ożarów Maz.
Babice Nowe
(woj. mazowieckie)
Wózki Inwalidzkie Wypożyczalnia Warszawa Bemowo
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Łóżko Rehabilitacyjne Szpitalne Ortopedyczne - Wynajem / Wypożyczalnia 0d 70 zł / m-c  IMED Warszawa
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Podnośnik Kąpielowo Transportowy EAGLE 620 Vermeiren Używany Warszawa
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż Sportowy z dojazdem Mokotów Ursynów Wilanów
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Łóżka Ortopedyczne | Rehabilitacyjne Wynajem Warszawa
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?
Udajemy się na wakacje do Gdańska, ale nie zamierzamy brać własnego samochodu. Uznaliśmy, że polecimy tam samolotem, dzięki czemu szybciej dotrzemy na miejsce. Tylko że na miejscu nie chcemy być uzale...
Data publikacji: 2020-12-23
W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?
Bez względu na sytuację gospodarczą, rynek bankowy wciąż kusi nas reklamami kredytów konsumpcyjnych, które możemy wydać na dowolny cel. Sytuacja związana ze stopami procentowymi obecnie sprzyja zaciąg...
Data publikacji: 2020-10-19
Jak zarabiać w Internecie do 1000 zł i znacznie więcej? Poradnik zarabiania online
Każdy z nas chciałby otrzymać dodatkowe 100, 300, 500, 1000 zł, bądź więcej każdego miesiąca. Tak, by poprawić swój budżet domowy, spłacić długi bądź zbierać pieniądze na wakacje i gromadzadzić oszczę...
Data publikacji: 2020-06-12
Czy pozycjonowanie stron się opłaca?
Pozycjonowanie stron stało się nieodłącznym elementem strategii marketingowej, a na rynku pojawia się coraz to więcej agencji wyspecjalizowanych w tego rodzaju usługach. Czy warto jednak wydać - częst...
Data publikacji: 2020-06-05