Dietetyk kliniczny - specjalista od żywienia

Dietetyk kliniczny - specjalista od żywienia

Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry dietetyk kliniczny!

Coraz większa część społeczeństwa zwraca ogromną uwagę na to jakiej jakości produkty spożywcze używa do sporządzenia codziennych posiłków. Świadomość konsumencka nieustannie wzrasta. Wielu z nas wie jakie składniki pożywienia są szkodliwe i że należy ich unikać, aby zachować swoje zdrowie oraz najbliższych na długie lata. Nie bez przyczyny powiedzenie: "Jesteś tym co jesz" znajduje swoje odzwierciedlenie w codziennym życiu. Okazuje się, że to w jaki sposób się odżywiamy może wpływać na możliwość wystąpienia konkretnych schorzeń lub nawet zaostrzyć już te istniejące. Niestety mimo powszechnego dostępu do Internetu nie zawsze jesteśmy w stanie dotrzeć do rzetelnej wiedzy. Dlatego też swoją pomocą służy nam dietetyk kliniczny.

Kim jest dietetyk kliniczny?

Dietetyk kliniczny to osoba posiadająca przede wszystkim wyższe wykształcenie. Dysponuje on szeroką wiedzą z zakresu fizjologii, anatomii, sposobu żywienia, genezy chorób oraz wpływu diety na przebieg konkretnych schorzeń.

Dietetyk kliniczny nieustannie poszerza swoją wiedzę przez liczne kursy oraz szkolenia. Jest to konieczne z uwagi na fakt, że nieustannie przeprowadzane są niezliczone badania na temat wpływu konkretnej diety czy też poszczególnych jej składowych na zdrowie człowieka. Specjalista zajmujący się dietetyką kliniczną musi posiadać aktualną wiedzę, aby w jak najlepszy sposób pomóc pacjentowi. Dietetyk kliniczny bez największego problemu potrafi dobrać odpowiednią dietę, która będzie łagodzić objawy danej choroby i nie będzie kolidować z trwającym leczeniem farmakologicznym.

Jak wybrać dobrego dietetyka klinicznego?

Aby wybrać najlepszego dietetyka klinicznego należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • Należy sprawdzić jaką uczelnie wyższą ukończył dietetyk kliniczny - taką informację można łatwo znaleźć w internecie. Prestiż uczelni daję nam większą pewność co do posiadania rzetelnej wiedzy oraz lepszych możliwości rozwoju.
  • Profesjonalny dietetyk kliniczny posiada własną stronę internetową - w obecnych czasach każdy profesjonalista dba o swój wizerunek w sieci i upublicznia swoje kompetencje oraz dane kontaktowe. Dodatkowo bardzo często zawiera tam informacje o zakresie swojej działalności oraz określa ich przybliżony koszt. Dobry dietetyk nie ukrywa istotnych informacji.
  • Warto sprawdzić odbyte kursy oraz szkolenia - informacje na ich temat powinniśmy odnaleźć na stronie internetowej specjalisty. Daje nam to możliwość rozeznania czy dietetyk kliniczny dąży do poszerzenia swojej wiedzy, która będzie aktualna i zgodna z obecnymi wytycznymi.
  • Należy zorientować się czy problem z jakim się zmagamy jest w zakresie kompetencji konkretnego specjalisty z zakresu dietetyki klinicznej.


Czy warto skorzystać z usług dietetyka klinicznego?

Jedną z rzeczy którą wykonujemy najczęściej jest spożywanie posiłków. Powstało wiele publikacji naukowych podkreślających ewidentny wpływ jedzenia na nasze zdrowie. Niektórym grupom pożywienia przypisuje się niemalże lecznicze działanie. Okazuje się, że niektóre objawy schorzeń przy doborze odpowiedniej diety zmniejszają swoje nasilenie, są mniej dokuczliwe i ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Dlatego też dietetyk kliniczny jest zawodem ogromnego użytku społecznego, niosącego za sobą liczne pozytywne rezultaty poprawiające jakość życia pacjenta.


Źródło: Dietetyk kliniczny https://www.nateczowej.pl/poradnia-dietetyczna-wroclaw/


Data publikacji: 2019-11-26, ostatnia zmiana: 2019-11-26

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Promocja stycznia na zabiegi kosmetyczne
Łódź
(woj. łódzkie)
Badania na prawo jazdy
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Fryzjer/ groomer psów i kotów z dojazdem do domu klienta
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Psycholog. Konsultacje indywidualne lub dla par. Poznań
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Terapia uzależnień Bełchatów
Bełchatów
(woj. łódzkie)
Seksuolog. Poznań. Konsultacje indywidualne oraz dla par.
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Psycholog dla dzieci i młodzieży. Szybkie terminy. Poznań
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Detoks / Terapia uzależnień
Kraków
(woj. małopolskie)
Ginekolog - od A  do Z .Szybkie  Terminy Atrakcyjne Ceny.
Warszawa
(woj. mazowieckie)
profesjonalny masaż dla osób
Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)
Farmakologiczne Bezpieczne Przywracanie Miesiączki Ginekolog Kobieta Poznań - Konin tel.665437946
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Świadczenie usług dietetycznych przez wykwalifikowanego dietetyka
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Palety EPAL - czym jest, ile kosztuje, zalety
W ostatnich latach popularność palet EPAL wzrosła z powodu łatwości użycia, wytrzymałości i niskich kosztów. Palety EPAL to doskonałe rozwiązanie do transportu i magazynowania produktów w wielu branża...
Data publikacji: 2023-02-01
Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne - kiedy ubezpieczyciel może odmówić pomocy i wypłaty?
Planując wyjazd zagraniczny, trzeba się odpowiednio do niego przygotować. Należy między innymi znaleźć odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Taki produkt będzie w stanie zapewnić ochronę finansową pr...
Data publikacji: 2022-12-06
Poczta kwiatowa - sprawdź kiedy warto z niej skorzystać
Nie da się ukryć, że kwiaty to zawsze zachwycający i ponadczasowy prezent, niezależnie z jakiej okazji jest wręczany. Ich wielkim atutem jest także to, że możemy obdarować nimi zarówno młodszą, jak i...
Data publikacji: 2022-11-18
Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie turystyczne?
Planując wyjazd zagraniczny w celach turystycznych, ważne jest, aby zdecydować się na odpowiednią polisę. Dopasowane do sposobu spędzania wolnego czasu ubezpieczenie turystyczne, będzie w stanie pokry...
Data publikacji: 2022-10-30

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij