Zapomnij o zmarszczkach! Botox i wypełniacze w gabinetach medycyny estetycznej


Medycyna estetyczna – skuteczniejsza od kosmetyków, bezpieczniejsza od chirurgii plastycznej.


Zmarszczek można się pozbyć – gabinety medycyny estetycznej oferują obecnie szereg kuracji na zmarszczki. Co warto wybrać?

Chociaż w drogeriach można znaleźć obecnie szereg specjalnych kremów, maseczek czy serum przeznaczonych do likwidacji zmarszczek, to jednak działanie tylko na warstwę zewnętrzną skóry nie jest w stanie dać optymalnych rezultatów.

Zmarszczkom najlepiej zapobiegać, na przykład przez prawidłową pielęgnację kosmetykami przeciwzmarszczkowym, prowadzenie zdrowego trybu życia i unikanie nasłonecznienia. Co jednak można zrobić wtedy, gdy są już widoczne?

Medycyna estetyczna – skuteczniejsza od kosmetyków, bezpieczniejsza od chirurgii plastycznej

Przez długi czas kobiety, którym zależało na skutecznym pozbyciu się zmarszczek, nie miały zbyt dużego wyboru. Kosmetyki dostępne w sklepach dawały niewielkie efekty w redukcji tych niedoskonałości, natomiast chirurgia plastyczna była droga i także dość niebezpieczna.

Prawdziwą rewolucją okazało się upowszechnienie zabiegów medycyny estetycznej, która wypełniła lukę pomiędzy kosmetykami i zabiegami kosmetycznymi a chirurgią plastyczną.Medycyna estetyczna oferuje szereg procedur medycznych, które skoncentrowane są na poprawie wyglądu pacjentów, a tym samym także polepszeniu ich samopoczucia. Wśród nich znajduje się również pełna gama zabiegów skupionych na usuwaniu zmarszczek.

Dzięki medycynie estetycznej redukcja różnych niedoskonałości skóry stała się jeszcze łatwiejsza i przy tym bezpieczniejsza. Zabiegi wykonuje się na miejscu, bez potrzeby wprowadzania pacjenta w stan narkozy. Nie wymagają one specjalnej rekonwalescencji, a także nie niosą ze sobą poważnego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Można stosować je w każdym wieku. Ponadto, są także przystępne cenowo.

Zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki – co wybrać?

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z szeregu zabiegów skupionych na likwidacji zmarszczek. Są one skierowane zarówno do osób młodszych, które zauważają u siebie niewielkie zmarszczki będące początkiem procesu starzenia, jak również do osób starszych, u których zmarszczki są już bardzo widoczne.Medycyna estetyczna w celu likwidacji zmarszczek posługuje się dwoma głównymi specyfikami, a mianowicie takimi jak:

 • Botox
 • kwas hialuronowy

Każdy z nich wyróżnia się innym sposobem działania, a także innym zastosowaniem, dlatego dobierane są one indywidualnie w zależności od typu zmarszczek oraz od oczekiwanego efektu.

Botox – najlepszy na zmarszczki mimiczne

Toksyna botulinowa typu A, inaczej jad kiełbasiany czy Botox to substancja zaliczana do grupy neurotoksyn, które oddziałują na układ nerwowy. W dużych ilościach jest toksyczna, natomiast w niewielkich posiada właściwości terapeutyczne.

Substancja pozwala na zablokowanie połączeń nerwowych pomiędzy nerwem a mięśniem. W związku z tym Botox najlepiej nadaje się do wygładzania zmarszczek mimicznych i zmarszczek takich jak:

 • wokół oczu tzw. kurzych łapek
 • między brwiami tzw. lwiej zmarszczki
 • poprzecznych czoła
 • na nosie tzw. zajęczych bruzd
 • na brodzie
 • na szyi

Zabieg pozwala na uzyskanie efektu już po kilku dniach. Umiejętnie wykonany nie daje „efektu maski”, dlatego też ważne jest udanie się do dobrego lekarza medycyny estetycznej. Efekt widoczny jest przez około 3-6 miesięcy i ustępuje stopniowo. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. 

Kwas hialuronowy – wypełnia zmarszczki od środka

Drugim popularnym specyfikiem stosowanym na zmarszczki jest kwas hialuronowy, który jest również naturalnym składnikiem skóry człowieka. Stanowi element jej wewnętrznego rusztowania i odpowiada za jej prawidłowy poziom nawilżenia.Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna spadać, co powoduje obniżenie jej jędrności oraz powstanie zmarszczek. Dzięki zastrzykom z kwasu hialuronowego można wypełnić zmarszczki od środka, a także poprawić elastyczność, jędrność oraz nawilżenie skóry. Ze względu na swoją specyfikę preparat ten stosowany jest głównie wtedy, gdy chodzi o:

 • likwidowanie zmarszczek na czole i okolicy oczu
 • likwidowanie zmarszczek okolicy ust, tak zwane zmarszczki palacza
 • wygładzanie fałdów nosowo wargowych

 

Artykuł powstał we współpracy z Akademią Medycyny Estetycznej Ursynów ursynow-ame.pl.

Data publikacji: 2018-08-25, ostatnia zmiana: 2018-08-30

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs,Microblading makijaż permanentny ust , brwi, rzęs
Grodzisk Mazowiecki
(woj. mazowieckie)
Masaż Białołęka - masaże w domu z dojazdem do klienta
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Ginekolog - od A do Z .Szybkie Terminy Atrakcyjne Ceny.
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Rehaorthopedica Prywatna Klinika Osteopatii i Fizjoterapii
Kraków
(woj. małopolskie)
Makijaż Ślubny w Studio Urody Endorfina:)
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)
Fotonowa Pielęgnacja Twarzy LED
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż leczniczy z dojazdem, fizjoterapia, rehabilitacja w domu/ pracy / hotelu itp. Sulejówek
Sulejówek
(woj. mazowieckie)
Masaż leczniczy Bemowo / Terapia Manualna / Wizyty Domowe
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż Bańką Chińską z dojazdem do klienta -Śródmieście
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Indywidualne Sesje Reiki
Opole
(woj. opolskie)
Blue Tuesday, czyli Tydzień Promocji w Endorfince:)
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?
Bez względu na sytuację gospodarczą, rynek bankowy wciąż kusi nas reklamami kredytów konsumpcyjnych, które możemy wydać na dowolny cel. Sytuacja związana ze stopami procentowymi obecnie sprzyja zaciąg...
Data publikacji: 2020-10-19
Jak zarabiać w Internecie do 1000 zł i znacznie więcej? Poradnik zarabiania online
Każdy z nas chciałby otrzymać dodatkowe 100, 300, 500, 1000 zł, bądź więcej każdego miesiąca. Tak, by poprawić swój budżet domowy, spłacić długi bądź zbierać pieniądze na wakacje i gromadzadzić oszczę...
Data publikacji: 2020-06-12
Czy pozycjonowanie stron się opłaca?
Pozycjonowanie stron stało się nieodłącznym elementem strategii marketingowej, a na rynku pojawia się coraz to więcej agencji wyspecjalizowanych w tego rodzaju usługach. Czy warto jednak wydać - częst...
Data publikacji: 2020-06-05
Pomoc adwokata w sprawach z zakresu prawa pracy
Prawo pracy to jedna z najważniejszych gałęzi prawa. Zapraszamy do artykułu dla każdego pracownika!
Data publikacji: 2020-05-25