Szukaj

Kategorie

Zapomnij o zmarszczkach! Botox i wypełniacze w gabinetach medycyny estetycznej


Medycyna estetyczna – skuteczniejsza od kosmetyków, bezpieczniejsza od chirurgii plastycznej.


Zmarszczek można się pozbyć – gabinety medycyny estetycznej oferują obecnie szereg kuracji na zmarszczki. Co warto wybrać?

Chociaż w drogeriach można znaleźć obecnie szereg specjalnych kremów, maseczek czy serum przeznaczonych do likwidacji zmarszczek, to jednak działanie tylko na warstwę zewnętrzną skóry nie jest w stanie dać optymalnych rezultatów.

Zmarszczkom najlepiej zapobiegać, na przykład przez prawidłową pielęgnację kosmetykami przeciwzmarszczkowym, prowadzenie zdrowego trybu życia i unikanie nasłonecznienia. Co jednak można zrobić wtedy, gdy są już widoczne?

Medycyna estetyczna – skuteczniejsza od kosmetyków, bezpieczniejsza od chirurgii plastycznej

Przez długi czas kobiety, którym zależało na skutecznym pozbyciu się zmarszczek, nie miały zbyt dużego wyboru. Kosmetyki dostępne w sklepach dawały niewielkie efekty w redukcji tych niedoskonałości, natomiast chirurgia plastyczna była droga i także dość niebezpieczna.

Prawdziwą rewolucją okazało się upowszechnienie zabiegów medycyny estetycznej, która wypełniła lukę pomiędzy kosmetykami i zabiegami kosmetycznymi a chirurgią plastyczną.Medycyna estetyczna oferuje szereg procedur medycznych, które skoncentrowane są na poprawie wyglądu pacjentów, a tym samym także polepszeniu ich samopoczucia. Wśród nich znajduje się również pełna gama zabiegów skupionych na usuwaniu zmarszczek.

Dzięki medycynie estetycznej redukcja różnych niedoskonałości skóry stała się jeszcze łatwiejsza i przy tym bezpieczniejsza. Zabiegi wykonuje się na miejscu, bez potrzeby wprowadzania pacjenta w stan narkozy. Nie wymagają one specjalnej rekonwalescencji, a także nie niosą ze sobą poważnego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Można stosować je w każdym wieku. Ponadto, są także przystępne cenowo.

Zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki – co wybrać?

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z szeregu zabiegów skupionych na likwidacji zmarszczek. Są one skierowane zarówno do osób młodszych, które zauważają u siebie niewielkie zmarszczki będące początkiem procesu starzenia, jak również do osób starszych, u których zmarszczki są już bardzo widoczne.Medycyna estetyczna w celu likwidacji zmarszczek posługuje się dwoma głównymi specyfikami, a mianowicie takimi jak:

 • Botox
 • kwas hialuronowy

Każdy z nich wyróżnia się innym sposobem działania, a także innym zastosowaniem, dlatego dobierane są one indywidualnie w zależności od typu zmarszczek oraz od oczekiwanego efektu.

Botox – najlepszy na zmarszczki mimiczne

Toksyna botulinowa typu A, inaczej jad kiełbasiany czy Botox to substancja zaliczana do grupy neurotoksyn, które oddziałują na układ nerwowy. W dużych ilościach jest toksyczna, natomiast w niewielkich posiada właściwości terapeutyczne.

Substancja pozwala na zablokowanie połączeń nerwowych pomiędzy nerwem a mięśniem. W związku z tym Botox najlepiej nadaje się do wygładzania zmarszczek mimicznych i zmarszczek takich jak:

 • wokół oczu tzw. kurzych łapek
 • między brwiami tzw. lwiej zmarszczki
 • poprzecznych czoła
 • na nosie tzw. zajęczych bruzd
 • na brodzie
 • na szyi

Zabieg pozwala na uzyskanie efektu już po kilku dniach. Umiejętnie wykonany nie daje „efektu maski”, dlatego też ważne jest udanie się do dobrego lekarza medycyny estetycznej. Efekt widoczny jest przez około 3-6 miesięcy i ustępuje stopniowo. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. 

Kwas hialuronowy – wypełnia zmarszczki od środka

Drugim popularnym specyfikiem stosowanym na zmarszczki jest kwas hialuronowy, który jest również naturalnym składnikiem skóry człowieka. Stanowi element jej wewnętrznego rusztowania i odpowiada za jej prawidłowy poziom nawilżenia.Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna spadać, co powoduje obniżenie jej jędrności oraz powstanie zmarszczek. Dzięki zastrzykom z kwasu hialuronowego można wypełnić zmarszczki od środka, a także poprawić elastyczność, jędrność oraz nawilżenie skóry. Ze względu na swoją specyfikę preparat ten stosowany jest głównie wtedy, gdy chodzi o:

 • likwidowanie zmarszczek na czole i okolicy oczu
 • likwidowanie zmarszczek okolicy ust, tak zwane zmarszczki palacza
 • wygładzanie fałdów nosowo wargowych

 

Artykuł powstał we współpracy z Akademią Medycyny Estetycznej Ursynów ursynow-ame.pl.

Data publikacji: 2018-08-25, ostatnia zmiana: 2018-08-30


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Tajemnice zdolności kredytowej. Jak banki liczą naszą zdolność?
Wzięcie kredytu nierozerwalnie wiąże się z koniecznością wyliczenia zdolności kredytowej. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób, banki liczą zdolność kredytową i jakie elementy mają wpływ na jej wysokość. Właśnie z tego artykułu można dowiedzieć się, jakie najważniejsze kwestie biorą pod uwagę banki, kiedy liczą zdolność kredytową.

Data publikacji: 2019-05-24

Dlaczego tłumaczenia marketingowe są tak ważne?
Dla prowadzących własną działalność oczywistym jest, że bez marketingu nie ma możliwości zaistnienia na rynku. Konkurencja obecnie jest tak duża, że niewiele pozostało obszarów gdzie można dostrzec monopol, który daje więcej swobody w działaniach reklamowych. Marketing, PR, reklama – podstawą do efektywnego dotarcia do swojej grupy docelowej jest treść.

Data publikacji: 2019-05-07

Plakaty wielkoformatowe ? jak zaprojektować, gdzie wydrukować?
Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Data publikacji: 2019-01-24

Jak założyć swoją firmę?
Planujecie założyć niedługo własną działalność gospodarczą? Jakie kroki należy podjąć, aby przejść przez wszystkie etapy tej procedury?

Data publikacji: 2018-10-13