Gdy na dietę jest już za późno. O odsysaniu tłuszczu z brzucha


Na czym polega zabieg odsysania tłuszczu?


Obsesja idealnego wyglądu dotarła do Polski kilkanaście lat temu. Pierwsze jej objawy można było dostrzec po zakończeniu minionego systemu i rozpoczęciu etapu demokratyzacji kraju, kiedy to wraz z wieloma modami przechodzącymi z zachodu, przyszła też moda na idealną sylwetkę.

To wtedy zaczęły pojawiać się w kraju pierwsze ”celebrytki fitnessu”, które zaczęły produkować i sprzedawać kasety VHS, a potem płyty DVD z zestawem specjalnych ćwiczeń, w kioskach zaczęły pojawiać się czasopisma o tematyce zdrowia i atrakcyjnego wyglądu, a wszyscy zaczęli jakoś bardziej o siebie dbać. Jest to jednak temat znacznie bardziej złożony, dlatego przyjrzyjmy się mu poniżej trochę bliżej.

Nie każdy może ćwiczyć

Rzucenie się w wir ćwiczeń nie zawsze ma pozytywne konsekwencje. Często bowiem nie zdajemy sobie sprawy z ograniczeń naszego organizmu - choćby kłopoty z kręgosłupem sprawiają, że wiele ćwiczeń zamiast pomóc może bardzo pogorszyć nasz stan. Zanim więc ratowanie naszej sylwetki zmieni się w rozpaczliwe próby powrotu do zdrowia - porozmawiajmy z lekarzem o tym, jakie ćwiczenia możemy wykonywać bez szkody dla organizmu.Dieta to podstawa

Nawet najlepsze ćwiczenia niewiele dadzą, jeśli nie zmienimy naszych nawyków żywnościowych i nadal będziemy zjadać zbyt duże ilości niezdrowego jedzenia. Trudno jednak z dnia na dzień porzucić niekoniecznie zdrowe, ale za to bardzo smaczne potrawy i zająć się zjadaniem sałaty z marchewką. Tym bardziej będzie to trudne, gdy np. pozostali domownicy bez problemu mogą zjadać co tylko chcą, a my musimy się nie tylko ograniczać, ale też cierpieć, patrząc na zawartość ich talerzy.

Co jeśli dieta i ćwiczenia nie wystarczą - odsysanie tłuszczu jako alternatywa

Często decyzja o rozpoczęciu zdrowego trybu życia podejmowana jest zbyt późno. Potężna nadwaga lub otyłość znacząco utrudnia nam wykonywanie większości ćwiczeń - tym bardziej, jeśli chcemy je wykonywać bezpiecznie. Każdy nadmiarowy kilogram oznacza bowiem dodatkowe obciążenie dla naszego organizmu i zwiększa ryzyko kontuzji. Wtedy może pojawić się potrzeba poznania prawdziwego sekretu wyglądu gwiazd kina - czyli operacji odsysania tłuszczu z brzucha. Wydaje się to dość naturalnym wyborem - skoro inne metody zawodzą, a przecież tłuszcz w brzuchu nie jest nam do niczego potrzebny - to czemu by się go nie pozbyć metodą operacyjną? Pewną przeszkodą może tu być obawa przed ewentualnymi powikłaniami związanymi z zabiegiem, czy też obawa przed zabiegiem jako takim. Szczęśliwie technologia odsysania tłuszczu w dzisiejszych czasach ma za sobą dziesiątki lat doświadczeń, dzięki czemu zapewnia wysoki poziom zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności.

Na czym polega zabieg odsysania tłuszczu?

Zależy to oczywiście od wybranej metody, ilości tłuszczu do odessania, jak i stref, z których chcemy się go pozbyć. "Sam zabieg poprzedzony jest zawsze bardzo dokładnym wywiadem lekarskim i kompletem badań, aby zapewnić maksymalnie wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Po spełnieniu wszystkich formalności - nadchodzi czas na właściwy zabieg." - pisze na swojej stronie klinika Aesthetic Med - "Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin, czasem trochę więcej - w zależności od indywidualnej sytuacji danej pacjentki." - dodaje Czasem zabieg taki łączy się też choćby z powiększeniem piersi, do którego wykorzystywany jest tłuszcz odessany z brzucha - trudno sobie wyobrazić lepsze połączenie zabiegów.Kto może zostać zakwalifikowany do zabiegu odsysania tłuszczu?

Prawie każdy - szczegóły jednak za każdym razem są ustalane w ramach wywiadu lekarskiego i zestawu badań. Pewnymi przeciwwskazaniami mogą być choćby nadczynność tarczycy, cukrzyca, żylaki, albo choroby układu oddechowego lub krążenia. Za każdym razem jednak sytuacja rozważana jest indywidualnie i większość osób, które chciałyby przejść taki zabieg - ma na to szanse.

Gdzie można liczyć na taki zabieg?

Jak nietrudno się domyślić - trudno tutaj liczyć na zabieg dofinansowywany z NFZ i wykonywany w publicznym szpitalu. Musimy się nastawić na prywatne kliniki. Za każdym przed podjęciem decyzji o miejscu, w którym będzie nam wykonywany zabieg - sprawdźmy opinie, jakimi może się poszczycić dana klinika.

Jakie są alternatywy do zabiegu liposukcji?

Tak jak wspominaliśmy na początku tego tekstu - zawsze warto zacząć od zmiany trybu życia oraz diety. Jeśli jednak efekty będą dalekie od oczekiwań - nie obawiajmy się skorzystać z zabiegu odsysania tłuszczu. Alternatywą jest przecież frustracja z powodu naszego wyglądu, a nie zasłużyliśmy sobie na taki dyskomfort.

Może Cię zaintersować:

- Jak wybrać sukienkę na wesele dla puszystych?

- Jak dopasować spodnie do sylwetki?

- Jak znaleźć bieliznę idealną?

- Prawidłowo dobrany biustonosz to podstawa

Data publikacji: 2018-06-05, ostatnia zmiana: 2018-10-12

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Masaż leczniczy kręgosłupa - darmowy dojazd Gocław
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Manicure hybrydowy-70 zł, promocja na Pedicure. Salon Ursynów
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Rehabilitacja Domowa Dzieci i Dorosłych - Warszawa Żoliborz
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Modelowanie Sylwetki, Redukcja Cellulitu, Oponki,Masaż
Nowa Sól
(woj. lubuskie)
Uzdrawianie ciała umysłu duszy
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Szkolenia stylizacji paznokci, Katowice
Katowice
(woj. śląskie)
WÓZEK Inwalidzki - Wypożyczalnia / Sprzedaż Warszawa i Okolice
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Wózek Ortopedyczny Inwalidzki Wypożyczalnia Warszawa
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż sportowy fachowo - Mokotów (dojazd do klienta)
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Farmakologiczne Bezpieczne Przywracanie Miesiączki Ginekolog Kobieta Poznań - Konin tel.665437946
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Mydełka reklamowe, upominki firmowe. Producent
Góra Kalwaria
(woj. mazowieckie)
Kurs stylizacji paznokci Masters Katowice
Katowice
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać najlepszy gabinet kosmetyczny?
Wybierasz się do gabinetu, ale nie wiesz czym się kierować w wyborze? Zapraszamy do naszego poradnika!
Data publikacji: 2019-11-27
Dietetyk kliniczny - specjalista od żywienia
Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry dietetyk kliniczny!
Data publikacji: 2019-11-26
Czym jest Merchandising?
Merchandising polega na znacznym zwiększeniu intensywności sprzedaży. Aby był on skuteczny, niezwykle ważne jest dokładne i rzetelna sprawdzenie i zaprojektowanie całej sprzedaży. Dzięki, temu można o...
Data publikacji: 2019-08-07
Odczulanie biorezonansem
Alergia, to problem który dotyka większość Polaków. Lekarze na całym świecie do dziś szukają najskuteczniejszych sposobów, żeby alergia nie dręczyła nas całe życie. Dużą popularnością zaczęły się cies...
Data publikacji: 2019-07-04