Gdy na dietę jest już za późno. O odsysaniu tłuszczu z brzucha


Na czym polega zabieg odsysania tłuszczu?


Obsesja idealnego wyglądu dotarła do Polski kilkanaście lat temu. Pierwsze jej objawy można było dostrzec po zakończeniu minionego systemu i rozpoczęciu etapu demokratyzacji kraju, kiedy to wraz z wieloma modami przechodzącymi z zachodu, przyszła też moda na idealną sylwetkę.

To wtedy zaczęły pojawiać się w kraju pierwsze ”celebrytki fitnessu”, które zaczęły produkować i sprzedawać kasety VHS, a potem płyty DVD z zestawem specjalnych ćwiczeń, w kioskach zaczęły pojawiać się czasopisma o tematyce zdrowia i atrakcyjnego wyglądu, a wszyscy zaczęli jakoś bardziej o siebie dbać. Jest to jednak temat znacznie bardziej złożony, dlatego przyjrzyjmy się mu poniżej trochę bliżej.

Nie każdy może ćwiczyć

Rzucenie się w wir ćwiczeń nie zawsze ma pozytywne konsekwencje. Często bowiem nie zdajemy sobie sprawy z ograniczeń naszego organizmu - choćby kłopoty z kręgosłupem sprawiają, że wiele ćwiczeń zamiast pomóc może bardzo pogorszyć nasz stan. Zanim więc ratowanie naszej sylwetki zmieni się w rozpaczliwe próby powrotu do zdrowia - porozmawiajmy z lekarzem o tym, jakie ćwiczenia możemy wykonywać bez szkody dla organizmu.Dieta to podstawa

Nawet najlepsze ćwiczenia niewiele dadzą, jeśli nie zmienimy naszych nawyków żywnościowych i nadal będziemy zjadać zbyt duże ilości niezdrowego jedzenia. Trudno jednak z dnia na dzień porzucić niekoniecznie zdrowe, ale za to bardzo smaczne potrawy i zająć się zjadaniem sałaty z marchewką. Tym bardziej będzie to trudne, gdy np. pozostali domownicy bez problemu mogą zjadać co tylko chcą, a my musimy się nie tylko ograniczać, ale też cierpieć, patrząc na zawartość ich talerzy.

Co jeśli dieta i ćwiczenia nie wystarczą - odsysanie tłuszczu jako alternatywa

Często decyzja o rozpoczęciu zdrowego trybu życia podejmowana jest zbyt późno. Potężna nadwaga lub otyłość znacząco utrudnia nam wykonywanie większości ćwiczeń - tym bardziej, jeśli chcemy je wykonywać bezpiecznie. Każdy nadmiarowy kilogram oznacza bowiem dodatkowe obciążenie dla naszego organizmu i zwiększa ryzyko kontuzji. Wtedy może pojawić się potrzeba poznania prawdziwego sekretu wyglądu gwiazd kina - czyli operacji odsysania tłuszczu z brzucha. Wydaje się to dość naturalnym wyborem - skoro inne metody zawodzą, a przecież tłuszcz w brzuchu nie jest nam do niczego potrzebny - to czemu by się go nie pozbyć metodą operacyjną? Pewną przeszkodą może tu być obawa przed ewentualnymi powikłaniami związanymi z zabiegiem, czy też obawa przed zabiegiem jako takim. Szczęśliwie technologia odsysania tłuszczu w dzisiejszych czasach ma za sobą dziesiątki lat doświadczeń, dzięki czemu zapewnia wysoki poziom zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności.

Na czym polega zabieg odsysania tłuszczu?

Zależy to oczywiście od wybranej metody, ilości tłuszczu do odessania, jak i stref, z których chcemy się go pozbyć. "Sam zabieg poprzedzony jest zawsze bardzo dokładnym wywiadem lekarskim i kompletem badań, aby zapewnić maksymalnie wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Po spełnieniu wszystkich formalności - nadchodzi czas na właściwy zabieg." - pisze na swojej stronie klinika Aesthetic Med - "Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin, czasem trochę więcej - w zależności od indywidualnej sytuacji danej pacjentki." - dodaje Czasem zabieg taki łączy się też choćby z powiększeniem piersi, do którego wykorzystywany jest tłuszcz odessany z brzucha - trudno sobie wyobrazić lepsze połączenie zabiegów.Kto może zostać zakwalifikowany do zabiegu odsysania tłuszczu?

Prawie każdy - szczegóły jednak za każdym razem są ustalane w ramach wywiadu lekarskiego i zestawu badań. Pewnymi przeciwwskazaniami mogą być choćby nadczynność tarczycy, cukrzyca, żylaki, albo choroby układu oddechowego lub krążenia. Za każdym razem jednak sytuacja rozważana jest indywidualnie i większość osób, które chciałyby przejść taki zabieg - ma na to szanse.

Gdzie można liczyć na taki zabieg?

Jak nietrudno się domyślić - trudno tutaj liczyć na zabieg dofinansowywany z NFZ i wykonywany w publicznym szpitalu. Musimy się nastawić na prywatne kliniki. Za każdym przed podjęciem decyzji o miejscu, w którym będzie nam wykonywany zabieg - sprawdźmy opinie, jakimi może się poszczycić dana klinika.

Jakie są alternatywy do zabiegu liposukcji?

Tak jak wspominaliśmy na początku tego tekstu - zawsze warto zacząć od zmiany trybu życia oraz diety. Jeśli jednak efekty będą dalekie od oczekiwań - nie obawiajmy się skorzystać z zabiegu odsysania tłuszczu. Alternatywą jest przecież frustracja z powodu naszego wyglądu, a nie zasłużyliśmy sobie na taki dyskomfort.

Może Cię zaintersować:

- Jak wybrać sukienkę na wesele dla puszystych?

- Jak dopasować spodnie do sylwetki?

- Jak znaleźć bieliznę idealną?

- Prawidłowo dobrany biustonosz to podstawa

Data publikacji: 2018-06-05, ostatnia zmiana: 2018-10-12

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Fotonowa Pielęgnacja Twarzy LED
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Dietetyk kliniczny - Tomaszów Lubelski, Online
Tomaszów Lubelski
(woj. lubelskie)
Nowy rok nowe promocje :) Mezoterapia mikroigłowa‼️‼️
Łódź
(woj. łódzkie)
Ginekolog - od A  do Z .Szybkie  Terminy Atrakcyjne Ceny.
Warszawa
(woj. mazowieckie)
detoks alkoholowy, narkotykowy, odtruwanie, kroplówki - dojazd
Chrzanów
(woj. małopolskie)
ginekolog kompleksowo szybki termin
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Masaż Białołęka - masaże w domu z dojazdem do klienta
Warszawa
(woj. mazowieckie)
GINEKOLOG - Oferuje cały zakres usług !!!!
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Nici rewitalizujące PDO
Łódź
(woj. łódzkie)
profesjonalny masaż dla osób
Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)
RETIX C - odmłodzenie i rozjaśnienie cery
Łódź
(woj. łódzkie)
Zapraszamy na Makijaże do Studio Urody Endorfina:)
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Karta kredytowa na świąteczne zakupy - poznaj korzyści
Jeśli Twoje konto oszczędnościowe świeci pustkami, nie musisz rezygnować z planów i marzeń. Dzięki karcie kredytowej sfinansujesz świąteczne zakupy wygodnie, bezpiecznie i niedrogo. W artykule wyjaśni...
Data publikacji: 2021-12-15
Jak powinno przebiegać projektowanie systemów IT?
Dzisiaj mało kto wyobraża sobie życie bez komputera. Tym bardziej komputeryzacja obowiązkowa jest w przypadku przedsiębiorstw. Systemy IT w firmach znacznie ułatwiają ich prowadzenie i codzienną pracę...
Data publikacji: 2021-11-29
Kiedy warto zlecić testowanie użyteczności strony, sklepu internetowego?
Doświadczenia użytkownika związane z przebywaniem danej stronie intranetowej lub w sklepie online wpływają znacząco nie tylko na liczbę odwiedzin witryny, ale i jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Googl...
Data publikacji: 2021-04-27
Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?
Dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i towarów jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Chcąc kupić jakiś produkt, możemy porównywać propozycje różnych producentów tak długo, aż znajdziemy mode...
Data publikacji: 2021-04-02

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij