Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?

Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?

Udajemy się na wakacje do Gdańska, ale nie zamierzamy brać własnego samochodu. Uznaliśmy, że polecimy tam samolotem, dzięki czemu szybciej dotrzemy na miejsce. Tylko że na miejscu nie chcemy być uzależnieni od komunikacji miejskiej. Decydujemy się na wynajem samochodu osobowego, aby móc swobodnie przemieszczać się po mieście. Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?

Wypożyczenie samochodu

Jeżeli chodzi o ofertę wypożyczenia, to dzisiaj jest ona bardzo szeroka. Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach do wyboru mamy wiele propozycji. Począwszy od wypożyczalni samochodowych, które można znaleźć już przy samym lotnisku, jak również w dalszych częściach miasta.

Nie można również zapominać o tym, że linie lotnicze bardzo często oferują usługi dodatkowe, dzięki którym można wypożyczyć auto w korzystnej cenie. Same placówki hotelowe, zawsze mają w ofercie takie usługi. Dzięki nim również można wynająć pojazd w korzystnej cenie. Która z tych ofert będzie najlepsza? To wszystko zależy od wielu czynników, które należy w dokładny sposób przeanalizować.

Cena wynajmu auta

W dzisiejszych czasach na cenę wynajmu auta wpływa kilka czynników. Jednym z nich jest termin realizacji zamówienia. Jeżeli wypożyczamy auto w tzw. gorącym okresie, jak chociażby lato, to możemy być pewni, że cena za wynajem będzie wyższa, niż chociażby w zimie. Do tego na cenę wpływa również model samochodu, który nas interesuje. Niektóre marki wyceniane są drożej - co chyba akurat nikogo nie powinno dziwić. Tak samo na cenę wynajmu auta ma również wpływ jego rocznik. Im auto jest młodsze, tym większa pewność, że cena może podskoczyć.

Znana jest również zasada, że na cenę wpływa ilość dni, na jakie zamierzamy auto wynająć. Jeżeli jest to okres dłuższy, to cena będzie niższa. Przy kilkudniowych wypadach, ta cena będzie wyższa. Na cenę wpłynąć może również czas od zamówienia do realizacji. Można trafić na okazyjne last minute, również w przypadku wypożyczenia samochodów, ale taka sytuacja bardzo rzadko ma miejsce. Jednym z czynników wpływających na cenę jest również wiek kierowcy. Tak, to bardzo kontrowersyjna sprawa, ale trzeba się z nią pogodzić.

Która wypożyczalnia jest najlepsza?

Nie zawsze należy kierować się ceną przy wynajmie samochodu. Może się bowiem okazać, że wpadniemy w nie lada kłopoty, a pieniędzy w żaden sposób nie będziemy w stanie odzyskać. Warto się zastanowić, czy te najtańsze oferty nie są przypadkiem jakimś oszustwem finansowym. Może się bowiem okazać, że wpłacimy pieniądze, a po przyjeździe na miejsce, nie ujrzymy samochodu, ani wypożyczalni.

Zawsze czytajmy opinię o danej wypożyczalni, aby mieć pewność, że samochód zawsze zostanie podstawiony w umówione miejsce. Do tego sprawdzajmy warunki umowy, a w szczególności zapisy, które wykonane są małymi literkami. W końcu nie po to jedziemy na wakacje do Gdańska, aby się denerwować, ale po to, aby odpocząć. Samochód wynajęty w wypożyczalni ma być dla nas przyjemnością, która ułatwi nam zwiedzanie miasta.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu

Data publikacji: 2020-12-23, ostatnia zmiana: 2020-12-22

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Ubezpiecz swój samochód już dziś!
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Rejestracja pojazdów i ubezpieczenie
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Napis LOVE 120cm led RGB (zmiana kolorów) wynajem
Ostrów Wielkopolski
(woj. wielkopolskie)
tłumaczenia z języka litewskiego na język polski oraz z języka polskiego na język litewski
Otwock
(woj. mazowieckie)
Garaże blaszane, hale, schowki, wiata, garaż, profil zamknięty, wiaty, hala,  garaz
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Laweta Wygiełzów , pomoc drogowa 24 h
Wygiełzów
(woj. małopolskie)
Transport - Przeprowadzki - Auto z Windą
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
kompleksowe sprzątanie nieruchomości oraz biurowców
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Auto do ślubu BMW 7 Limuzyna
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
tłumaczenia z języka ukraińskiego na język polski oraz z języka polskiego na język ukraiński
Otwock
(woj. mazowieckie)
Cięcie/ Wycinanie/ Plotowanie: Logo, Liter, Wzorów z folii barwnych
Katowice
(woj. śląskie)
Proponuję wsparcie graficzne i marketingowe dla firm
Andrychów
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy trzeba mieć dowód, by wziąć pożyczkę?
Pożyczka na dowód cieszy się w Polsce ogromną popularnością. A czy jesteśmy w stanie skorzystać z zewnętrznego finansowania, gdy dowodu nie posiadamy? Czy wystarczy nam prawo jazdy? Jakie dokumenty są...
Data publikacji: 2022-03-31
Jakich dokumentów wymagają pożyczkodawcy pozabankowi? Które dochody akceptują?
Gdy pojawia się pilna potrzeba uzyskania szybkiej pożyczki gotówkowej, Polacy swoje kroki kierują najczęściej do firm pozabankowych. Są one o wiele bardziej elastyczne niż banki czy spółdzielcze kasy...
Data publikacji: 2022-03-25
Dlaczego nie powinniśmy odbierać nieznanych telefonów?
Często spotykamy się z sytuacjami, kiedy dzwonią do nas nieznane telefony, a my nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić czy odebraliśmy telefon od zaufanej osoby. Dlatego trzeba być czujnym. Warto mie...
Data publikacji: 2022-02-02
Karta kredytowa na świąteczne zakupy - poznaj korzyści
Jeśli Twoje konto oszczędnościowe świeci pustkami, nie musisz rezygnować z planów i marzeń. Dzięki karcie kredytowej sfinansujesz świąteczne zakupy wygodnie, bezpiecznie i niedrogo. W artykule wyjaśni...
Data publikacji: 2021-12-15

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij