Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?

Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?

Udajemy się na wakacje do Gdańska, ale nie zamierzamy brać własnego samochodu. Uznaliśmy, że polecimy tam samolotem, dzięki czemu szybciej dotrzemy na miejsce. Tylko że na miejscu nie chcemy być uzależnieni od komunikacji miejskiej. Decydujemy się na wynajem samochodu osobowego, aby móc swobodnie przemieszczać się po mieście. Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?

Wypożyczenie samochodu

Jeżeli chodzi o ofertę wypożyczenia, to dzisiaj jest ona bardzo szeroka. Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach do wyboru mamy wiele propozycji. Począwszy od wypożyczalni samochodowych, które można znaleźć już przy samym lotnisku, jak również w dalszych częściach miasta.

Nie można również zapominać o tym, że linie lotnicze bardzo często oferują usługi dodatkowe, dzięki którym można wypożyczyć auto w korzystnej cenie. Same placówki hotelowe, zawsze mają w ofercie takie usługi. Dzięki nim również można wynająć pojazd w korzystnej cenie. Która z tych ofert będzie najlepsza? To wszystko zależy od wielu czynników, które należy w dokładny sposób przeanalizować.

Cena wynajmu auta

W dzisiejszych czasach na cenę wynajmu auta wpływa kilka czynników. Jednym z nich jest termin realizacji zamówienia. Jeżeli wypożyczamy auto w tzw. gorącym okresie, jak chociażby lato, to możemy być pewni, że cena za wynajem będzie wyższa, niż chociażby w zimie. Do tego na cenę wpływa również model samochodu, który nas interesuje. Niektóre marki wyceniane są drożej - co chyba akurat nikogo nie powinno dziwić. Tak samo na cenę wynajmu auta ma również wpływ jego rocznik. Im auto jest młodsze, tym większa pewność, że cena może podskoczyć.

Znana jest również zasada, że na cenę wpływa ilość dni, na jakie zamierzamy auto wynająć. Jeżeli jest to okres dłuższy, to cena będzie niższa. Przy kilkudniowych wypadach, ta cena będzie wyższa. Na cenę wpłynąć może również czas od zamówienia do realizacji. Można trafić na okazyjne last minute, również w przypadku wypożyczenia samochodów, ale taka sytuacja bardzo rzadko ma miejsce. Jednym z czynników wpływających na cenę jest również wiek kierowcy. Tak, to bardzo kontrowersyjna sprawa, ale trzeba się z nią pogodzić.

Która wypożyczalnia jest najlepsza?

Nie zawsze należy kierować się ceną przy wynajmie samochodu. Może się bowiem okazać, że wpadniemy w nie lada kłopoty, a pieniędzy w żaden sposób nie będziemy w stanie odzyskać. Warto się zastanowić, czy te najtańsze oferty nie są przypadkiem jakimś oszustwem finansowym. Może się bowiem okazać, że wpłacimy pieniądze, a po przyjeździe na miejsce, nie ujrzymy samochodu, ani wypożyczalni.

Zawsze czytajmy opinię o danej wypożyczalni, aby mieć pewność, że samochód zawsze zostanie podstawiony w umówione miejsce. Do tego sprawdzajmy warunki umowy, a w szczególności zapisy, które wykonane są małymi literkami. W końcu nie po to jedziemy na wakacje do Gdańska, aby się denerwować, ale po to, aby odpocząć. Samochód wynajęty w wypożyczalni ma być dla nas przyjemnością, która ułatwi nam zwiedzanie miasta.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu

Data publikacji: 2020-12-23, ostatnia zmiana: 2020-12-22

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kredyty Indywidualne i Firmowe
Wadowice
(woj. małopolskie)
Słupki odgradzające sznurem szatnie wieszaki stoły krzesła wynajem wypożyczalnia
Kraków
(woj. małopolskie)
Leżak Leżaki ogrodowe wynajem krzesła stoły wypożyczalnia
Kraków
(woj. małopolskie)
Stół wypożyczalnia wynajem stoły krzesła namioty obrusy nakrycia wynajem wypożyczalnia
Kraków
(woj. małopolskie)
Tłumaczenie niemieckich dokumentów, stron WWW, ofert  - korekta native speakera
Pszczyna
(woj. śląskie)
Stół stoły koktajlowe pokrowiec wynajem krzesła szatnie
Kraków
(woj. małopolskie)
Stojaki na kwiaty wynajem stoły krzesła dekoracja światłem
Kraków
(woj. małopolskie)
Przyczepa kempingowa wynajem
Nysa
(woj. opolskie)
Namiot namioty wynajem ławo stoły krzesła wypożyczalnia wynajem
Kraków
(woj. małopolskie)
Zwrot prowizji jest Twoim prawem.pomożemy ci go otrzymać
Katowice
(woj. śląskie)
Projektor rzutnik wynajem nagłośnienie światło ciężki dym
Kraków
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?
Dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i towarów jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Chcąc kupić jakiś produkt, możemy porównywać propozycje różnych producentów tak długo, aż znajdziemy mode...
Data publikacji: 2021-04-02
Planujesz inwestycję? Sprawdź, jak możesz ją sfinansować dzięki dotacjom unijnym!
Gotowy, aby skupić się na swojej twórczej pasji? Zaplanowałeś inwestycję, a teraz chcesz ją sfinalizować i sfinansować? Oto kilka sposobów na wsparcie finansowe Twoich marzeń. Poznaj, czytając dalej,...
Data publikacji: 2021-02-05
W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?
Bez względu na sytuację gospodarczą, rynek bankowy wciąż kusi nas reklamami kredytów konsumpcyjnych, które możemy wydać na dowolny cel. Sytuacja związana ze stopami procentowymi obecnie sprzyja zaciąg...
Data publikacji: 2020-10-19
Jak zarabiać w Internecie do 1000 zł i znacznie więcej? Poradnik zarabiania online
Każdy z nas chciałby otrzymać dodatkowe 100, 300, 500, 1000 zł, bądź więcej każdego miesiąca. Tak, by poprawić swój budżet domowy, spłacić długi bądź zbierać pieniądze na wakacje i gromadzadzić oszczę...
Data publikacji: 2020-06-12

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij