Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?

Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?

Udajemy się na wakacje do Gdańska, ale nie zamierzamy brać własnego samochodu. Uznaliśmy, że polecimy tam samolotem, dzięki czemu szybciej dotrzemy na miejsce. Tylko że na miejscu nie chcemy być uzależnieni od komunikacji miejskiej. Decydujemy się na wynajem samochodu osobowego, aby móc swobodnie przemieszczać się po mieście. Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?

Wypożyczenie samochodu

Jeżeli chodzi o ofertę wypożyczenia, to dzisiaj jest ona bardzo szeroka. Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach do wyboru mamy wiele propozycji. Począwszy od wypożyczalni samochodowych, które można znaleźć już przy samym lotnisku, jak również w dalszych częściach miasta.

Nie można również zapominać o tym, że linie lotnicze bardzo często oferują usługi dodatkowe, dzięki którym można wypożyczyć auto w korzystnej cenie. Same placówki hotelowe, zawsze mają w ofercie takie usługi. Dzięki nim również można wynająć pojazd w korzystnej cenie. Która z tych ofert będzie najlepsza? To wszystko zależy od wielu czynników, które należy w dokładny sposób przeanalizować.

Cena wynajmu auta

W dzisiejszych czasach na cenę wynajmu auta wpływa kilka czynników. Jednym z nich jest termin realizacji zamówienia. Jeżeli wypożyczamy auto w tzw. gorącym okresie, jak chociażby lato, to możemy być pewni, że cena za wynajem będzie wyższa, niż chociażby w zimie. Do tego na cenę wpływa również model samochodu, który nas interesuje. Niektóre marki wyceniane są drożej - co chyba akurat nikogo nie powinno dziwić. Tak samo na cenę wynajmu auta ma również wpływ jego rocznik. Im auto jest młodsze, tym większa pewność, że cena może podskoczyć.

Znana jest również zasada, że na cenę wpływa ilość dni, na jakie zamierzamy auto wynająć. Jeżeli jest to okres dłuższy, to cena będzie niższa. Przy kilkudniowych wypadach, ta cena będzie wyższa. Na cenę wpłynąć może również czas od zamówienia do realizacji. Można trafić na okazyjne last minute, również w przypadku wypożyczenia samochodów, ale taka sytuacja bardzo rzadko ma miejsce. Jednym z czynników wpływających na cenę jest również wiek kierowcy. Tak, to bardzo kontrowersyjna sprawa, ale trzeba się z nią pogodzić.

Która wypożyczalnia jest najlepsza?

Nie zawsze należy kierować się ceną przy wynajmie samochodu. Może się bowiem okazać, że wpadniemy w nie lada kłopoty, a pieniędzy w żaden sposób nie będziemy w stanie odzyskać. Warto się zastanowić, czy te najtańsze oferty nie są przypadkiem jakimś oszustwem finansowym. Może się bowiem okazać, że wpłacimy pieniądze, a po przyjeździe na miejsce, nie ujrzymy samochodu, ani wypożyczalni.

Zawsze czytajmy opinię o danej wypożyczalni, aby mieć pewność, że samochód zawsze zostanie podstawiony w umówione miejsce. Do tego sprawdzajmy warunki umowy, a w szczególności zapisy, które wykonane są małymi literkami. W końcu nie po to jedziemy na wakacje do Gdańska, aby się denerwować, ale po to, aby odpocząć. Samochód wynajęty w wypożyczalni ma być dla nas przyjemnością, która ułatwi nam zwiedzanie miasta.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu

Data publikacji: 2020-12-23, ostatnia zmiana: 2020-12-22

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Wynajem BUS samochód dostawczy wypożyczalnia Busów dostawczych Najem
Góra Kalwaria
(woj. mazowieckie)
Słupki odgradzające sznurem szatnie wieszaki stoły krzesła wynajem wypożyczalnia
Kraków
(woj. małopolskie)
Grill gazowy Węglowy wynajem stoły krzesła
Kraków
(woj. małopolskie)
Leżak Leżaki ogrodowe wynajem krzesła stoły wypożyczalnia
Kraków
(woj. małopolskie)
Sprzedaż balonów z helem Okazja
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Stół wypożyczalnia wynajem stoły krzesła namioty obrusy nakrycia wynajem wypożyczalnia
Kraków
(woj. małopolskie)
Nosidło do przenoszenia spieków kwarcowych, płyt wielkoformatowych
Góra Kalwaria
(woj. mazowieckie)
Stół stoły koktajlowe pokrowiec wynajem krzesła szatnie
Kraków
(woj. małopolskie)
Przecinarka, listwa, maszynka do płyt wielkoformatowych spieków kwarcowych, płyt XXL
Góra Kalwaria
(woj. mazowieckie)
Stojaki na kwiaty wynajem stoły krzesła dekoracja światłem
Kraków
(woj. małopolskie)
Namiot namioty wynajem ławo stoły krzesła wypożyczalnia wynajem
Kraków
(woj. małopolskie)
Usługi transportowe transport Ducato bus partner van auto do ślubu
Kraków
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Upadłość konsumencka - kancelaria prawna jest najlepszym rozwiązaniem
Jesteś dłużnikiem i coraz większą trudność sprawia Ci zawiązanie końca z końcem? Pomyśl o upadłości konsumenckiej, która może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli zastanawiasz się nad taką opcją,...
Data publikacji: 2024-02-02
Wybór odpowiedniego hostingu
Rozpoczynając swoją podróż w cyfrowym świecie, najpierw musisz zrozumieć, czym są serwery i hosting. Serwer to specjalny typ komputera, który przechowuje, przetwarza i udostępnia dane. Te dane są zazw...
Data publikacji: 2023-09-29
Serwer dedykowany: Twój klucz do niezależności w sieci
W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych jest niezwykle istotne dla każdej działalności online. W artykule, który masz przed sobą, omówimy dlaczego serwer dedykowany jest najlepszym rozwiązaniem w...
Data publikacji: 2023-09-29
Ocena zdolności kredytowej - na czym polega?
Zaciągniecie kredytu może okazać się skutecznym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Klienci banków decydują się na zobowiązania finansowe z różnych przyczyn, np. w celu pokrycia kosztów życia czy sfinans...
Data publikacji: 2023-09-21