Przeprowadzka samodzielna vs przeprowadzka z firmą - które rozwiązanie będzie lepsze dla rodziny?

Organizacja przeprowadzki od A do Z

Jeśli kupno własnego mieszkania lub wynajem innego mamy już sobą to warto zastanowić się nad właściwą organizacją przeprowadzki i skorzystaniem z oferty firmy transportowej. Kiedy lepiej wybrać dobrą firmę na czas przewozu mebli i rzeczy osobistych, a kiedy przeprowadzkę można jednak przeprowadzić samemu? Oto wskazówki dla osób, które są właśnie na etapie organizowania przeprowadzki i rozważają właściwe zadbanie o każdy jej aspekt.

Organizacja przeprowadzki od A do Z

Przeprowadzka to zajęcie, które wymaga dużo czasu i zaangażowania. Polega na spakowaniu oraz załadowaniu, rozładowaniu i wniesieniu sprzętów do nowego mieszkania. W praktyce trudność zależy od tego, jaka odległość dzieli nas od miejsca docelowego i czy posiadamy właściwy sprzęt do przewożenia mebli, rzeczy osobistych i innego sprzętu. 

Przeprowadzka we własnym zakresie - czy jest dobrym rozwiązaniem?

Są osoby, które do nowego mieszkania zabierają jedynie rzeczy osobiste, w tym odzież, książki i małe przedmioty. Wówczas samodzielna przeprowadzka nie jest złym rozwiązaniem. Jednak często oprócz mniejszych rzeczy posiadamy również meble i przedmioty o dużym gabarycie, którym samodzielne przewiezienie jest problematyczne. Niewiele osób posiada odpowiednio duży samochód, by można było nim przewieźć np. meble, sprzęt AGD lub np. instrumenty muzyczne. Wówczas warto rozważyć możliwość skorzystania z pomocy firmy transportowej zajmującej się przewozem rzeczy.

Jeśli, jednak chcemy sami zorganizować i przeprowadzić przeprowadzkę warto zadbać o kilka jej aspektów:

  1. Przede wszystkim zanim zaczniemy właściwy transport, konieczne jest zapakowanie rzeczy osobistych i innych elementów wyposażenia mieszkania lub domu. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie kartony, folię stretch, kartony i taśmę klejącą. Nie powinno się korzystać z nietrwałych worków, a podczas pakowania szkła ważne jest właściwe zabezpieczenie na czas transportu. 
  2. Warto odpowiednio wcześnie znaleźć samochód idealny na okres przeprowadzki. Jeśli musimy przewieźć meble to konieczny jest samochód dostawczy lub nawet ciężarowy. 
  3. Na czas noszenia i pakowania mebli i innych przedmiotów oraz ich rozładunku niezbędna jest pomoc innych osób. Dlatego warto znaleźć kogoś do pomocy lub poprosić o nią np. znajomych lub członków rodziny.

Przeprowadzka z profesjonalną firmą transportową

Alternatywą dla samodzielnej przeprowadzki jest wynajęcie dobrej firmy, która zadba o całość realizowanych zadań i zapewni gwarancję na bezpieczny przewóz mebli i innych przedmiotów. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie z uwagi na atrakcyjne ceny i możliwość sprawnego zadbania o cały proces przeprowadzki.

Profesjonalne usługi przeprowadzkowe obejmują także gwarancję, jaką dostaje osoba zlecająca w zakresie bezpieczeństwa przewożonych materiałów i produktów. Wiele osób posiada cenne meble, instrumenty muzyczne lub np. pamiątki rodzinne, o które chce zadbać na czas transportu. Wówczas wybór dobrej firmy transportowej jest optymalnym rozwiązaniem, które nie nadwyręży budżetu, ponieważ samodzielna przewiezienie pociągałoby w praktyce podobne koszty (w tym opłaty za paliwo, wynajem osób do noszenia mebli itp.).

Decydując się na wynajęcie profesjonalnej firmy, zyskuje się nie tylko profesjonalne usługi, ale też dostosowanie terminu przewozu do okresu, kiedy najbardziej nam to odpowiada. Dzięki temu można pogodzić przeprowadzkę z życiem rodzinnymi, zawodowym itp. To znaczna wygoda i ograniczenie stresu dla osób, które mają np. małe dzieci lub dużo pracują. 

Przeprowadzka z renomowaną firmą transportową to również pewność, że zyskuje się usługi doświadczonej ekipy. Dobra firma w praktyce oferuje nie tylko przewóz mebli w trakcie przeprowadzki, ale też ubezpieczenie OC na czas przejazdu i dbałość o przewożenie problematycznych mebli lub rzeczy, które wymagają dokładnego spakowania na czas transportu. Jeśli przeprowadzamy się na drugi koniec Polski lub nawet za granicę to wówczas oferta renomowanej firmy transportowej umożliwia sprawny załadunek i rozładunek bez obaw o czas, paliwo i ekipę na okres transportu.

Data publikacji: 2020-03-30, ostatnia zmiana: 2020-03-30

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Wymiana Wysyłkowa Szybki / wyświetlacza w Smartphonie iPhone Huawei ..
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Wyburzenie pieca kaflowego. tel. 504-746-203. Wrocław, Cena, Kawka, dofinansowanie
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Szkody po kunach, tel. 504-746-203,  Wrocław. Zabezpieczenie domu., cena, odławianie, zwalczenie, zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Montaż - demontaż mebli
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Wiata śmietnikowa. Altana śmietnikowa. Osłona na kosze.
Świdnica
(woj. dolnośląskie)
Pożyczki bankowe i pozabankowe w jednym miejscu
Kraków
(woj. małopolskie)
wywóz mebli, wrocław, tel. 504-746-203, utylizacja, starych, mebli, odbiór,gratów
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Junkesy- naprawa, konserwacja, sprzedaż.
Lubin
(woj. dolnośląskie)
Przeprowadzki/ transport
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Utylizacja Sprzątanie mieszkań piwnic strychów
Kraków
(woj. małopolskie)
Przeprowadzki warszawa transport bagazowka Uslugi transportowe
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Przygotowanie terenu działki pod budowę, inwestycje tel. 504-746-203
Wrocław
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Planujesz inwestycję? Sprawdź, jak możesz ją sfinansować dzięki dotacjom unijnym!
Gotowy, aby skupić się na swojej twórczej pasji? Zaplanowałeś inwestycję, a teraz chcesz ją sfinalizować i sfinansować? Oto kilka sposobów na wsparcie finansowe Twoich marzeń. Poznaj, czytając dalej,...
Data publikacji: 2021-02-05
Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?
Udajemy się na wakacje do Gdańska, ale nie zamierzamy brać własnego samochodu. Uznaliśmy, że polecimy tam samolotem, dzięki czemu szybciej dotrzemy na miejsce. Tylko że na miejscu nie chcemy być uzale...
Data publikacji: 2020-12-23
W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?
Bez względu na sytuację gospodarczą, rynek bankowy wciąż kusi nas reklamami kredytów konsumpcyjnych, które możemy wydać na dowolny cel. Sytuacja związana ze stopami procentowymi obecnie sprzyja zaciąg...
Data publikacji: 2020-10-19
Jak zarabiać w Internecie do 1000 zł i znacznie więcej? Poradnik zarabiania online
Każdy z nas chciałby otrzymać dodatkowe 100, 300, 500, 1000 zł, bądź więcej każdego miesiąca. Tak, by poprawić swój budżet domowy, spłacić długi bądź zbierać pieniądze na wakacje i gromadzadzić oszczę...
Data publikacji: 2020-06-12

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij