Przeprowadzka samodzielna vs przeprowadzka z firmą - które rozwiązanie będzie lepsze dla rodziny?

Organizacja przeprowadzki od A do Z

Jeśli kupno własnego mieszkania lub wynajem innego mamy już sobą to warto zastanowić się nad właściwą organizacją przeprowadzki i skorzystaniem z oferty firmy transportowej. Kiedy lepiej wybrać dobrą firmę na czas przewozu mebli i rzeczy osobistych, a kiedy przeprowadzkę można jednak przeprowadzić samemu? Oto wskazówki dla osób, które są właśnie na etapie organizowania przeprowadzki i rozważają właściwe zadbanie o każdy jej aspekt.

Organizacja przeprowadzki od A do Z

Przeprowadzka to zajęcie, które wymaga dużo czasu i zaangażowania. Polega na spakowaniu oraz załadowaniu, rozładowaniu i wniesieniu sprzętów do nowego mieszkania. W praktyce trudność zależy od tego, jaka odległość dzieli nas od miejsca docelowego i czy posiadamy właściwy sprzęt do przewożenia mebli, rzeczy osobistych i innego sprzętu. 

Przeprowadzka we własnym zakresie - czy jest dobrym rozwiązaniem?

Są osoby, które do nowego mieszkania zabierają jedynie rzeczy osobiste, w tym odzież, książki i małe przedmioty. Wówczas samodzielna przeprowadzka nie jest złym rozwiązaniem. Jednak często oprócz mniejszych rzeczy posiadamy również meble i przedmioty o dużym gabarycie, którym samodzielne przewiezienie jest problematyczne. Niewiele osób posiada odpowiednio duży samochód, by można było nim przewieźć np. meble, sprzęt AGD lub np. instrumenty muzyczne. Wówczas warto rozważyć możliwość skorzystania z pomocy firmy transportowej zajmującej się przewozem rzeczy.

Jeśli, jednak chcemy sami zorganizować i przeprowadzić przeprowadzkę warto zadbać o kilka jej aspektów:

  1. Przede wszystkim zanim zaczniemy właściwy transport, konieczne jest zapakowanie rzeczy osobistych i innych elementów wyposażenia mieszkania lub domu. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie kartony, folię stretch, kartony i taśmę klejącą. Nie powinno się korzystać z nietrwałych worków, a podczas pakowania szkła ważne jest właściwe zabezpieczenie na czas transportu. 
  2. Warto odpowiednio wcześnie znaleźć samochód idealny na okres przeprowadzki. Jeśli musimy przewieźć meble to konieczny jest samochód dostawczy lub nawet ciężarowy. 
  3. Na czas noszenia i pakowania mebli i innych przedmiotów oraz ich rozładunku niezbędna jest pomoc innych osób. Dlatego warto znaleźć kogoś do pomocy lub poprosić o nią np. znajomych lub członków rodziny.

Przeprowadzka z profesjonalną firmą transportową

Alternatywą dla samodzielnej przeprowadzki jest wynajęcie dobrej firmy, która zadba o całość realizowanych zadań i zapewni gwarancję na bezpieczny przewóz mebli i innych przedmiotów. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie z uwagi na atrakcyjne ceny i możliwość sprawnego zadbania o cały proces przeprowadzki.

Profesjonalne usługi przeprowadzkowe obejmują także gwarancję, jaką dostaje osoba zlecająca w zakresie bezpieczeństwa przewożonych materiałów i produktów. Wiele osób posiada cenne meble, instrumenty muzyczne lub np. pamiątki rodzinne, o które chce zadbać na czas transportu. Wówczas wybór dobrej firmy transportowej jest optymalnym rozwiązaniem, które nie nadwyręży budżetu, ponieważ samodzielna przewiezienie pociągałoby w praktyce podobne koszty (w tym opłaty za paliwo, wynajem osób do noszenia mebli itp.).

Decydując się na wynajęcie profesjonalnej firmy, zyskuje się nie tylko profesjonalne usługi, ale też dostosowanie terminu przewozu do okresu, kiedy najbardziej nam to odpowiada. Dzięki temu można pogodzić przeprowadzkę z życiem rodzinnymi, zawodowym itp. To znaczna wygoda i ograniczenie stresu dla osób, które mają np. małe dzieci lub dużo pracują. 

Przeprowadzka z renomowaną firmą transportową to również pewność, że zyskuje się usługi doświadczonej ekipy. Dobra firma w praktyce oferuje nie tylko przewóz mebli w trakcie przeprowadzki, ale też ubezpieczenie OC na czas przejazdu i dbałość o przewożenie problematycznych mebli lub rzeczy, które wymagają dokładnego spakowania na czas transportu. Jeśli przeprowadzamy się na drugi koniec Polski lub nawet za granicę to wówczas oferta renomowanej firmy transportowej umożliwia sprawny załadunek i rozładunek bez obaw o czas, paliwo i ekipę na okres transportu.

Data publikacji: 2020-03-30, ostatnia zmiana: 2020-03-30

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Przekształcanie firm
Kraków
(woj. małopolskie)
Tłumaczenia streszczeń prac dyplomowych na język angielski
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
haft komputerowy, szwalnia, sito i laser
Pabianice
(woj. łódzkie)
Transport - Przeprowadzki - Auto z Windą
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Prace na cmentarzu, tel. 504-746-203, Wrocław Osobowice, Grabiszyn, Kiełczowska, cena.
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Przeprowadzki TRAGARZE wnoszenie mebli paczek gabarytów
Warszawa
(woj. mazowieckie)
mKsięgowość/ usługi księgowe
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Wspaniały film na 50 urodziny
Kraków
(woj. małopolskie)
Firma sprzątająca, sprzątanie cena, tel 504-746-203, usługi porządkowe, Wrocław, Cennik sprzątania m
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Kodowanie,kopiowanie sterowników silnika i skrzyni automatycznej
Aleksandrów Łódzki
(woj. łódzkie)
transport materiały sypkie
Jaworzno
(woj. śląskie)
Złota rączka Wrocław, cennik, tel. 504-746-203. Fachowiec, pomoc
Wrocław
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać idealną agencję hostess w Zielonej Górze ? Przewodnik dla klientów
Poszukiwanie idealnej agencji hostess to kluczowy krok dla każdego, kto chce zorganizować wydarzenie, które zostanie zapamiętane na długo. Zielona Góra, z jej dynamicznie rozwijającym się rynkiem even...
Data publikacji: 2024-04-12
Dotacja z urzędu pracy ? dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Podjęcie działalności gospodarczej niesie ze sobą nie tylko wyzwania, ale również szanse na korzystne wsparcie ze strony instytucji publicznych. Jednym z najbardziej atrakcyjnych instrumentów dla prze...
Data publikacji: 2024-03-19
Upadłość konsumencka - kancelaria prawna jest najlepszym rozwiązaniem
Jesteś dłużnikiem i coraz większą trudność sprawia Ci zawiązanie końca z końcem? Pomyśl o upadłości konsumenckiej, która może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli zastanawiasz się nad taką opcją,...
Data publikacji: 2024-02-02
Wybór odpowiedniego hostingu
Rozpoczynając swoją podróż w cyfrowym świecie, najpierw musisz zrozumieć, czym są serwery i hosting. Serwer to specjalny typ komputera, który przechowuje, przetwarza i udostępnia dane. Te dane są zazw...
Data publikacji: 2023-09-29