Kancelaria radcy prawnego ‒ kiedy skorzystać z pomocy?

Kancelaria radcy prawnego ‒ kiedy skorzystać z pomocy?

Szukasz pomocy radcy prawnego? Sprawdź, kiedy warto zwrócić się o pomoc właśnie do tego typu kancelarii. Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Z prawem mamy styczność w pracy, w życiu prywatnym czy podczas nabywania spadku ‒ każdy z nas w jakimś stopniu ma styczność z różnymi gałęziami prawa. Czasem może więc zajść konieczność skorzystania z pomocy kancelarii radcy prawnego. Co warto wiedzieć na dany temat i w rozwiązaniu jakich kwestii może pomóc nam kancelaria? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Kancelaria prawna ‒ zakres usług 

Z pomocy kancelarii prawnych korzystają zarówno osoby prywatne, jak również firmy i przedsiębiorstwa ‒ czasem potrzebne jest wyłącznie jednorazowe wsparcie, innym razem niezbędna jest długotrwała współpraca.

Oczywiście w zależności od konkretnej kancelarii do czynienia będziemy mieć z innym zakresem usług. Niektóre z kancelarii zapewniają kompleksową pomoc, inne natomiast zajmują się wyłącznie kilkoma dziedzinami prawa, znajdziemy kancelarie, udzielające porad tylko stacjonarnie, jak również takie, które oferują porady online.  

Kiedy pomoc kancelarii może być niezbędna? 

Jaki już wspomnieliśmy powyżej, prawo przenika niemal każdą dziedzinę naszego życia. Niestety, większość osób nie ma specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa i często działa intuicyjnie, narażając się na różnego typu nieprzyjemności. W razie problemów bądź wątpliwości warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej. W jakich kwestiach możemy liczyć na wsparcie prawników? 

  • Prawo rodzinne i rozwody ‒ z pomocy kancelarii prawnej warto skorzystać między innymi w przypadku rozwodu. Specjalista pomoże w takich kwestiach, jak przygotowanie pozwu rozwodowego, podział majątku wspólnego, ustalenie, obniżenie lub podwyższenie wysokości alimentów, uchylenie od obowiązku alimentacyjnego i w wielu innych.  
  • Prawo spadkowe — kwestie dotyczące spadku są dość skomplikowane i często prowadzą do kłótni wśród spadkobierców. W razie jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie, dobrze zwrócić się do specjalisty, który wyjaśni nam kwestie dotyczące zasad dziedziczenia, sporządzania testamentu, umów spadkowych, będzie reprezentował nasze interesy w sprawach o zachowek i innych. 
  • Prawo administracyjne ‒ specjalista zajmujący się prawem administracyjnym pomoże nam między innymi w przygotowaniu odwołań od decyzji organu I instancji, w przygotowaniu skarg do wojewódzkich sądów administracyjnych, będzie reprezentował nasze interesy przed organami administracji publicznej, udzieli konsultacji z zakresu procedury administracyjnej czy postępowania egzekucyjnego w administracji. 
  • Prawo gospodarcze i handlowe ‒ kancelaria prawna zajmująca się prawem gospodarczym i handlowym udzieli nam wsparcia podczas zakładania działalności gospodarczej, przygotowania statutów, rejestracji spółki w KRS, przygotowania pozwów i pism procesowych, podczas likwidacji spółki prawa handlowego i w wielu innych kwestiach. 
  • Prawo pracy ‒ prawo pracy reguluje kwestie dotyczące praw i obowiązków pracowników oraz pracodawców pozostających w stosunku pracy. Prawnik z pewnością pomoże nam w przypadku, gdy któraś ze stron złamie swoje prawa. 

Dobrze pamiętać, że nieznajomość prawa szkodzi, a drobny błąd może nas kosztować wiele nerwów. Nawet krótka konsultacja z prawnikiem pomoże nam w rozwiązaniu problemu i rozwieje wszystkie wątpliwości. 

Podsumowanie 

Profesjonalna kancelaria prawna udzieli nam pomocy w rozwiązywaniu różnego typu problemów o podłożu prawnym. Z pomocy prawnika warto skorzystać w przypadku rozwodu bądź separacji, działu spadku, mobbingu, podczas zakładania działalności gospodarczej i w wielu innych kwestiach.

 

Źródło: Radca Prawny Poznań - http://wierzbicki-kancelaria.pl/

Data publikacji: 2020-05-10, ostatnia zmiana: 2020-05-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kredyty firmowe na oświadczenie
Gliwice
(woj. śląskie)
Wykonam balustrady ze stali nierdzewnej INOX
Zawiercie
(woj. śląskie)
Ochrona przed kurzem z drogi, tel. 504-746-203. Kurz, pomoc, opinia, ekspertyza.
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Pożyczka oddłużeniowa do 100.000 zł na 120 miesięcy dla każdego
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Usługi remontowo wykończeniowe. Wolne terminy. Faktura VAT
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Ścianka dekoracyjna
Lublin
(woj. lubelskie)
Pomoc prawna na terenie całego kraju
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Strona od 280 zł miesięcznie, sklep Internetowy od 480 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Poza Bankowe Pozyczki Hipoteczne BEZ BIK i Zbędnych Formalności
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Prowadzenie i reklama konta firmowego Facebook
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masz problem ze spłatą rat sprawdz
Białystok
(woj. podlaskie)
Profesjonalny retusz fotografii
Piotrków Trybunalski
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak powinno przebiegać projektowanie systemów IT?
Dzisiaj mało kto wyobraża sobie życie bez komputera. Tym bardziej komputeryzacja obowiązkowa jest w przypadku przedsiębiorstw. Systemy IT w firmach znacznie ułatwiają ich prowadzenie i codzienną pracę...
Data publikacji: 2021-11-29
Kiedy warto zlecić testowanie użyteczności strony, sklepu internetowego?
Doświadczenia użytkownika związane z przebywaniem danej stronie intranetowej lub w sklepie online wpływają znacząco nie tylko na liczbę odwiedzin witryny, ale i jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Googl...
Data publikacji: 2021-04-27
Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?
Dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i towarów jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Chcąc kupić jakiś produkt, możemy porównywać propozycje różnych producentów tak długo, aż znajdziemy mode...
Data publikacji: 2021-04-02
Planujesz inwestycję? Sprawdź, jak możesz ją sfinansować dzięki dotacjom unijnym!
Gotowy, aby skupić się na swojej twórczej pasji? Zaplanowałeś inwestycję, a teraz chcesz ją sfinalizować i sfinansować? Oto kilka sposobów na wsparcie finansowe Twoich marzeń. Poznaj, czytając dalej,...
Data publikacji: 2021-02-05

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij