Kancelaria radcy prawnego ‒ kiedy skorzystać z pomocy?

Kancelaria radcy prawnego ‒ kiedy skorzystać z pomocy?

Szukasz pomocy radcy prawnego? Sprawdź, kiedy warto zwrócić się o pomoc właśnie do tego typu kancelarii. Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Z prawem mamy styczność w pracy, w życiu prywatnym czy podczas nabywania spadku ‒ każdy z nas w jakimś stopniu ma styczność z różnymi gałęziami prawa. Czasem może więc zajść konieczność skorzystania z pomocy kancelarii radcy prawnego. Co warto wiedzieć na dany temat i w rozwiązaniu jakich kwestii może pomóc nam kancelaria? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Kancelaria prawna ‒ zakres usług 

Z pomocy kancelarii prawnych korzystają zarówno osoby prywatne, jak również firmy i przedsiębiorstwa ‒ czasem potrzebne jest wyłącznie jednorazowe wsparcie, innym razem niezbędna jest długotrwała współpraca.

Oczywiście w zależności od konkretnej kancelarii do czynienia będziemy mieć z innym zakresem usług. Niektóre z kancelarii zapewniają kompleksową pomoc, inne natomiast zajmują się wyłącznie kilkoma dziedzinami prawa, znajdziemy kancelarie, udzielające porad tylko stacjonarnie, jak również takie, które oferują porady online.  

Kiedy pomoc kancelarii może być niezbędna? 

Jaki już wspomnieliśmy powyżej, prawo przenika niemal każdą dziedzinę naszego życia. Niestety, większość osób nie ma specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa i często działa intuicyjnie, narażając się na różnego typu nieprzyjemności. W razie problemów bądź wątpliwości warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej. W jakich kwestiach możemy liczyć na wsparcie prawników? 

  • Prawo rodzinne i rozwody ‒ z pomocy kancelarii prawnej warto skorzystać między innymi w przypadku rozwodu. Specjalista pomoże w takich kwestiach, jak przygotowanie pozwu rozwodowego, podział majątku wspólnego, ustalenie, obniżenie lub podwyższenie wysokości alimentów, uchylenie od obowiązku alimentacyjnego i w wielu innych.  
  • Prawo spadkowe — kwestie dotyczące spadku są dość skomplikowane i często prowadzą do kłótni wśród spadkobierców. W razie jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie, dobrze zwrócić się do specjalisty, który wyjaśni nam kwestie dotyczące zasad dziedziczenia, sporządzania testamentu, umów spadkowych, będzie reprezentował nasze interesy w sprawach o zachowek i innych. 
  • Prawo administracyjne ‒ specjalista zajmujący się prawem administracyjnym pomoże nam między innymi w przygotowaniu odwołań od decyzji organu I instancji, w przygotowaniu skarg do wojewódzkich sądów administracyjnych, będzie reprezentował nasze interesy przed organami administracji publicznej, udzieli konsultacji z zakresu procedury administracyjnej czy postępowania egzekucyjnego w administracji. 
  • Prawo gospodarcze i handlowe ‒ kancelaria prawna zajmująca się prawem gospodarczym i handlowym udzieli nam wsparcia podczas zakładania działalności gospodarczej, przygotowania statutów, rejestracji spółki w KRS, przygotowania pozwów i pism procesowych, podczas likwidacji spółki prawa handlowego i w wielu innych kwestiach. 
  • Prawo pracy ‒ prawo pracy reguluje kwestie dotyczące praw i obowiązków pracowników oraz pracodawców pozostających w stosunku pracy. Prawnik z pewnością pomoże nam w przypadku, gdy któraś ze stron złamie swoje prawa. 

Dobrze pamiętać, że nieznajomość prawa szkodzi, a drobny błąd może nas kosztować wiele nerwów. Nawet krótka konsultacja z prawnikiem pomoże nam w rozwiązaniu problemu i rozwieje wszystkie wątpliwości. 

Podsumowanie 

Profesjonalna kancelaria prawna udzieli nam pomocy w rozwiązywaniu różnego typu problemów o podłożu prawnym. Z pomocy prawnika warto skorzystać w przypadku rozwodu bądź separacji, działu spadku, mobbingu, podczas zakładania działalności gospodarczej i w wielu innych kwestiach.

 

Źródło: Radca Prawny Poznań - http://wierzbicki-kancelaria.pl/

Data publikacji: 2020-05-10, ostatnia zmiana: 2020-05-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Bankowe kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Wiele banków!
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Remonty i Wykonczenia.
Nowy Dwór Mazowiecki
(woj. mazowieckie)
Montaż anten LTE, 4G, 3G
Radomsko
(woj. łódzkie)
Hałas, pomoc i porady, opinie specjalisty oraz biegłego w sprawach akustyki. Pomiary hałasu - eksper
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
3ds max, Vray, Mental ray, Archicad, Photoshop Korepetycje.
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Plakatowanie, klejenie ogłoszeń lub ulotek, Katowice, Mysłowice, Sosnowiec
Katowice
(woj. śląskie)
Dopłata do zaniżonego odszkodowania
Ruda Śląska
(woj. śląskie)
Transport Wózków Widłowych Poznań Do 24t
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Transport na trasie Polska-Anglia
Piła
(woj. wielkopolskie)
wieczór panieński, Łódź
Łódź
(woj. łódzkie)
Pozabankowe pozyczki dla firm i rolników pod zastaw nieruchomosci do 10 mln
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Barman na wesele
Łódź
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy pozycjonowanie stron się opłaca?
Pozycjonowanie stron stało się nieodłącznym elementem strategii marketingowej, a na rynku pojawia się coraz to więcej agencji wyspecjalizowanych w tego rodzaju usługach. Czy warto jednak wydać - częst...
Data publikacji: 2020-06-05
Pomoc adwokata w sprawach z zakresu prawa pracy
Prawo pracy to jedna z najważniejszych gałęzi prawa. Zapraszamy do artykułu dla każdego pracownika!
Data publikacji: 2020-05-25
TikTok - w pogoni za marketingowymi trendami
Jedna z najszybciej rozwijających się platform społecznościowych na świecie, znajdująca się w tej samej lidze co Facebook, Instagram czy Twitter. Numer jeden na listach najchętniej pobieranych aplikac...
Data publikacji: 2020-05-22
Kredyt konsolidacyjny - czym jest?
Dostępność kredytów gotówkowych oraz łatwość w ich uzyskaniu - niektóre pożyczki dostępne są bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach, wystarczy stosowne oświadczenie - spowodowały, ż...
Data publikacji: 2020-05-21