Rozwód- jak przez to przejść?

Rozwód- jak przez to przejść?

Rozwody są powszechnie akceptowane w naszym kraju, ale nadal pozostają bardzo emocjonalnym wydarzeniem, które burzy dotychczasowy spokój. Jak przejść przez rozwód i procedury związane z rozpadem pożycia małżeńskiego?

Czy każdy dostaje rozwód?

Wbrew pozorom udzielenie rozwodu przez sąd nie jest takie proste. Zgodnie z treścią kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, konieczny jest zupełny i trwały rozpad pożycia małżeńskiego, czyli między małżonkami musi mieć miejsce rozpad więzi:

  • Gospodarczych
  • Uczuciowych
  • Fizycznych 

Nie bez znaczenia ma także posiadanie potomstwa. Jeżeli sąd uzna, że rozwód może mieć niekorzystny wpływ na stan fizyczny i psychiczny małoletnich dzieci, może zalecić mediację i odmówi wydania orzeczenia o rozwodzie.

Rozwód - pomoc prawnika

Prawnik może nam pomóc już na etapie sporządzania pisma rozwodowego, którego złożenie jest konieczne do uzyskania orzeczenia o rozpadzie pożycia małżeńskiego. Jego wsparcie może okazać się niezastąpione, jeżeli rozwodowi towarzyszą wyjątkowo silne emocje. Obiektywne spojrzenie na sprawę osoby z zewnątrz, pomoże w podjęciu najbardziej racjonalnych i opłacalnych kroków prawnych. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli w małżeństwie występuje niezgodna odnośnie podziału majątku lub opieki nad małoletnim potomstwem. Doświadczenie emocjonalne jakim jest rozwód, niesie wiele negatywnych skutków psychicznych i fizycznych. Stres, poczucie traumy lub starty sprawia, że osoba biorąca rozwód nie myśli w sposób klarowny i przyszłościowy. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy prawnika, który pomoże przejść przez proces prawny. 

Przez proces rozwodowy można też przejść bez pomocy adwokata, ale zwykle okazuje się to zdecydowanie trudniejsze. Często zaniedbanie kwestii np. regulacji kontaktów z dzieckiem lub alimentacyjnych powoduje problemy w przyszłości. 

Jakiego prawnika wybrać do sprawy rozwodowej?

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy adwokata lub kancelarii, należy wybrać specjalistę, który ma doświadczenie w prawie rodzinnym. Jaki jeszcze powinien być dobry adwokat?


  • Wzbudzający zaufanie - prawnik pomoże nam najlepiej, jeżeli będziemy z nim całkowicie szczerzy. Pominięcie istotnych szczegółów lub kłamanie może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, szczególnie jeżeli decydujemy się na rozwód z orzeczeniem o winie. 
  • Posiadający dobre opinie - warto sprawdzić opinię na temat konkretnej kancelarii lub adwokata w internecie. Zadowoleni klienci często zostawiają pozytywne komentarze lub rekomendacje. Niezadowoleni także lubią napisać o swoich doświadczeniach na forum lub profilu kancelarii na portalach społecznościowych. Zapoznanie się z wizerunkiem prawnika w internecie dostarcza wielu informacji na temat jego pracy i sukcesów zawodowych. 
  • Fachowy i rzetelny - wybierzmy prawnika, który wyczerpująco odpowiada na nasze pytania i wątpliwości. Dobry adwokat rozumie trudność sytuacji, w której znajduje się osoba biorąca rozwód i stara się delikatnie wskazać najkorzystniejsze rozwiązania.Przejście przez rozwód z pomocą prawnika jest nieocenione z kilku powodów. Prawidłowe skonstruowanie wniosku, zwłaszcza jeżeli nie występujemy o rozwód za porozumieniem stron, jest kluczowe do szybkiego uzyskania rozwodu. Jeżeli w małżeństwie dochodziło np. do przemocy domowej, kluczowe będzie udowodnienie, że taki stan rzeczywiście miał miejsce. Samodzielne wystąpienie o rozwód może wygenerować dodatkowy, niepotrzebny stres i problemy natury prawnej, jeżeli źle zachowamy się na posiedzeniu sądu lub nie dostarczymy wszystkich niezbędnych dokumentów. 


Artykuł powstał we współpracy z http://adwokaci-bydgoszcz.pl/


Data publikacji: 2020-04-09, ostatnia zmiana: 2020-04-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kredyty Indywidualne i Firmowe
Wadowice
(woj. małopolskie)
osłona do tokarki;TUR /TUD /TUC /603610820
Bralin
(woj. wielkopolskie)
Upadłość konsumencka - oddłużanie
Jawor
(woj. dolnośląskie)
Wyrzucić meble, firma, tel. 504-746-203. Odbiór, utylizacja, wywóz, Wrocław
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Wykrycie wycieku, Wrocław, tel. 504-746-203, cennik. Lokalizacja pęknięcia rury.   Wyszukiwanie miej
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Decyzja środowiskowa, ekspertyza, tel. 504-746-203, raport środowiskowy, opinia, odwołanie
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Księgowość, Kadry,
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
SZYBKA gotówka do 25 tys. zł
Białystok
(woj. podlaskie)
przeprowadzki transport tragarze
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Montaż Serwis Ustawianie Anten Satelitarnych Kielce i okolice najtaniej
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
300zł doba!!! Wynajem autolawety/ auto laweta wypożyczalnia / wynajmę
Dzierżoniów
(woj. dolnośląskie)
Wyburzenie pieca kaflowego. tel. 504-746-203. Wrocław, Cena, Kawka, dofinansowanie
Wrocław
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?
Bez względu na sytuację gospodarczą, rynek bankowy wciąż kusi nas reklamami kredytów konsumpcyjnych, które możemy wydać na dowolny cel. Sytuacja związana ze stopami procentowymi obecnie sprzyja zaciąg...
Data publikacji: 2020-10-19
Jak zarabiać w Internecie do 1000 zł i znacznie więcej? Poradnik zarabiania online
Każdy z nas chciałby otrzymać dodatkowe 100, 300, 500, 1000 zł, bądź więcej każdego miesiąca. Tak, by poprawić swój budżet domowy, spłacić długi bądź zbierać pieniądze na wakacje i gromadzadzić oszczę...
Data publikacji: 2020-06-12
Czy pozycjonowanie stron się opłaca?
Pozycjonowanie stron stało się nieodłącznym elementem strategii marketingowej, a na rynku pojawia się coraz to więcej agencji wyspecjalizowanych w tego rodzaju usługach. Czy warto jednak wydać - częst...
Data publikacji: 2020-06-05
Pomoc adwokata w sprawach z zakresu prawa pracy
Prawo pracy to jedna z najważniejszych gałęzi prawa. Zapraszamy do artykułu dla każdego pracownika!
Data publikacji: 2020-05-25