Rozwód- jak przez to przejść?

Rozwód- jak przez to przejść?

Rozwody są powszechnie akceptowane w naszym kraju, ale nadal pozostają bardzo emocjonalnym wydarzeniem, które burzy dotychczasowy spokój. Jak przejść przez rozwód i procedury związane z rozpadem pożycia małżeńskiego?

Czy każdy dostaje rozwód?

Wbrew pozorom udzielenie rozwodu przez sąd nie jest takie proste. Zgodnie z treścią kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, konieczny jest zupełny i trwały rozpad pożycia małżeńskiego, czyli między małżonkami musi mieć miejsce rozpad więzi:

  • Gospodarczych
  • Uczuciowych
  • Fizycznych 

Nie bez znaczenia ma także posiadanie potomstwa. Jeżeli sąd uzna, że rozwód może mieć niekorzystny wpływ na stan fizyczny i psychiczny małoletnich dzieci, może zalecić mediację i odmówi wydania orzeczenia o rozwodzie.

Rozwód - pomoc prawnika

Prawnik może nam pomóc już na etapie sporządzania pisma rozwodowego, którego złożenie jest konieczne do uzyskania orzeczenia o rozpadzie pożycia małżeńskiego. Jego wsparcie może okazać się niezastąpione, jeżeli rozwodowi towarzyszą wyjątkowo silne emocje. Obiektywne spojrzenie na sprawę osoby z zewnątrz, pomoże w podjęciu najbardziej racjonalnych i opłacalnych kroków prawnych. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli w małżeństwie występuje niezgodna odnośnie podziału majątku lub opieki nad małoletnim potomstwem. Doświadczenie emocjonalne jakim jest rozwód, niesie wiele negatywnych skutków psychicznych i fizycznych. Stres, poczucie traumy lub starty sprawia, że osoba biorąca rozwód nie myśli w sposób klarowny i przyszłościowy. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy prawnika, który pomoże przejść przez proces prawny. 

Przez proces rozwodowy można też przejść bez pomocy adwokata, ale zwykle okazuje się to zdecydowanie trudniejsze. Często zaniedbanie kwestii np. regulacji kontaktów z dzieckiem lub alimentacyjnych powoduje problemy w przyszłości. 

Jakiego prawnika wybrać do sprawy rozwodowej?

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy adwokata lub kancelarii, należy wybrać specjalistę, który ma doświadczenie w prawie rodzinnym. Jaki jeszcze powinien być dobry adwokat?


  • Wzbudzający zaufanie - prawnik pomoże nam najlepiej, jeżeli będziemy z nim całkowicie szczerzy. Pominięcie istotnych szczegółów lub kłamanie może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, szczególnie jeżeli decydujemy się na rozwód z orzeczeniem o winie. 
  • Posiadający dobre opinie - warto sprawdzić opinię na temat konkretnej kancelarii lub adwokata w internecie. Zadowoleni klienci często zostawiają pozytywne komentarze lub rekomendacje. Niezadowoleni także lubią napisać o swoich doświadczeniach na forum lub profilu kancelarii na portalach społecznościowych. Zapoznanie się z wizerunkiem prawnika w internecie dostarcza wielu informacji na temat jego pracy i sukcesów zawodowych. 
  • Fachowy i rzetelny - wybierzmy prawnika, który wyczerpująco odpowiada na nasze pytania i wątpliwości. Dobry adwokat rozumie trudność sytuacji, w której znajduje się osoba biorąca rozwód i stara się delikatnie wskazać najkorzystniejsze rozwiązania.Przejście przez rozwód z pomocą prawnika jest nieocenione z kilku powodów. Prawidłowe skonstruowanie wniosku, zwłaszcza jeżeli nie występujemy o rozwód za porozumieniem stron, jest kluczowe do szybkiego uzyskania rozwodu. Jeżeli w małżeństwie dochodziło np. do przemocy domowej, kluczowe będzie udowodnienie, że taki stan rzeczywiście miał miejsce. Samodzielne wystąpienie o rozwód może wygenerować dodatkowy, niepotrzebny stres i problemy natury prawnej, jeżeli źle zachowamy się na posiedzeniu sądu lub nie dostarczymy wszystkich niezbędnych dokumentów. 


Artykuł powstał we współpracy z http://adwokaci-bydgoszcz.pl/


Data publikacji: 2020-04-09, ostatnia zmiana: 2020-04-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Porady Prawne Online bezpłatnie / Usługi Prawne
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Decyzja środowiskowa, ekspertyza, tel. 504-746-203, raport środowiskowy, opinia, odwołanie
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Dekoracje balonowe na urodziny
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Odwołania od mandatów Transport for London, Low Emission Zone, epc, ulez, Dart Charge
Łódź
(woj. łódzkie)
Pozew o rozwód, cena, tel. 504-746-203. Napisanie pozwu rozwodowego, wzór, rozwodowy
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Wiercenie Studni - Studnie Głębinowe - Szybko i Tanio
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Szkolenie z obliczania opłat za korzystanie ze środowiska, Wrocław, cena, terminy.
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Auto klimatyzacja, A/C, klima! Serwis, Naprawa, Gwarancja! 7 dni w tyg
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Montaż Podłączenie Płyty Indukcyjnej Ceremicznej Warszawa
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Pożyczka prywatna dla zadłużonych (bez BIK i KRD)
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Serwis Zbiorników
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Meble na zamówienie,usługi stolarskie
Tarnów
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Kiedy warto zlecić testowanie użyteczności strony, sklepu internetowego?
Doświadczenia użytkownika związane z przebywaniem danej stronie intranetowej lub w sklepie online wpływają znacząco nie tylko na liczbę odwiedzin witryny, ale i jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Googl...
Data publikacji: 2021-04-27
Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?
Dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i towarów jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Chcąc kupić jakiś produkt, możemy porównywać propozycje różnych producentów tak długo, aż znajdziemy mode...
Data publikacji: 2021-04-02
Planujesz inwestycję? Sprawdź, jak możesz ją sfinansować dzięki dotacjom unijnym!
Gotowy, aby skupić się na swojej twórczej pasji? Zaplanowałeś inwestycję, a teraz chcesz ją sfinalizować i sfinansować? Oto kilka sposobów na wsparcie finansowe Twoich marzeń. Poznaj, czytając dalej,...
Data publikacji: 2021-02-05
Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?
Udajemy się na wakacje do Gdańska, ale nie zamierzamy brać własnego samochodu. Uznaliśmy, że polecimy tam samolotem, dzięki czemu szybciej dotrzemy na miejsce. Tylko że na miejscu nie chcemy być uzale...
Data publikacji: 2020-12-23

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij