Planujesz inwestycję? Sprawdź, jak możesz ją sfinansować dzięki dotacjom unijnym!

Planujesz inwestycję? Sprawdź, jak możesz ją sfinansować dzięki dotacjom unijnym!

Gotowy, aby skupić się na swojej twórczej pasji? Zaplanowałeś inwestycję, a teraz chcesz ją sfinalizować i sfinansować? Oto kilka sposobów na wsparcie finansowe Twoich marzeń. Poznaj, czytając dalej, parę sposobów finansowania osobistego projektu i inwestycji w firmie.

Realizuj swoje cele i sprawdź dofinansowania dla firm

Nie każdy może robić to, co Ty. Przestudiowałeś swoje rzemiosło, poświęciłeś czas na zbudowanie silnego portfolio i zarządzasz swoim biznesem jako profesjonalista. Kiedy jesteś na tym etapie swojej kariery i wykonujesz pracę jak szalony, może to być błogosławieństwo, które ma również swoje minusy. Z jednej strony możesz dużo zarabiać, a z drugiej strony łatwo jest zboczyć z drogi i z radości wykonywanej pracy. To powszechny problem, z którym borykają się wszyscy założyciele firm. Kiedy masz pieniądze, nie masz czasu na nic innego prócz pracy — i odwrotnie. Kiedy brak zleceń lub chcesz rozwijać swoją firmę, sprawdź dotacje unijne i dofinansowania dla firm.

Jak zdobyć dotacje unijne i dofinansowania dla firm?

Jako młody przedsiębiorca potrzebujesz dofinansowania dla swojej firmy. Zrobiłeś odważną rzecz — założyłeś firmę i odrzuciłeś płatną pracę etatową — ale co teraz? Nadal potrzebujesz pieniędzy, aby urzeczywistnić swój osobisty projekt. Na tym polega zagadka bycia pracującym, kreatywnym profesjonalistą.

Złóż wniosek o dotację unijne i dofinansowania dla firm

Dotacje to kwoty pieniędzy przeznaczone na wsparcie projektów kulturalnych lub badawczych. Są one zwykle dostarczane przez prywatne instytucje non-profit lub organizacje rządowe. Dostępne stypendia będą zależeć od kraju, w którym mieszkasz. Często istnieją ograniczenia zależne od lokalizacji i wieku. Granty są zwykle podzielone na następujące poziomy:

  • Wschodzące firmy,
  • Firmy w połowie swojej kariery,
  • Firmy o ugruntowanej pozycji.

Istnieje kilka rodzajów dotacji: niektóre dotacje sfinansują małe projekty, a inne mogłyby zapewnić wystarczająco dużo pieniędzy, aby pracować nad projektami przez cały rok.

Co zrobić przed złożeniem wniosku o dotację unijne i dofinansowania dla firm?

Przed złożeniem wniosku ważne jest, aby uważnie przeczytać szczegóły dotyczące uprawnień. Zastanów się, czy dotacja lub dofinansowanie jest odpowiednie dla Twojego biznesu. Jeśli jest jakaś nisza, do której pasuje Twoja firma, sprawdź, czy istnieje grant, który określa Twoje zainteresowania. Po znalezieniu grantu, który pasuje do Ciebie i Twojego projektu, konieczne jest dokładne przestrzeganie instrukcji aplikowania po dotacje unijne i dofinansowania dla firm. Kiedy na stole wyłożone są „darmowe pieniądze”, jest też dużo konkurencji. Aby przedrzeć się przez morze kandydatów, organ finansujący wykorzysta każdą okazję, aby odrzucić Twoją prośbę. Inne wskazówki dotyczące udanej aplikacji obejmują unikanie żargonu, definiowanie projektu w pierwszym akapicie i posiadanie wysokiej jakości dokumentacji. Nie musi to jednak być super poważna sprawa. Odrobina humoru i osobowości może sprawić, że Twoja aplikacja będzie się wyróżniać.


edoradca.pl

Artykuł powstał we współpracy z portalem edoradca.pl

Data publikacji: 2021-02-05, ostatnia zmiana: 2021-02-05

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Pożyczki bez baz na oświadczenie cała Polska
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Oddłużanie, odpowiedź na pisma procesowe, wnioski o upadłość
Nowa Ruda
(woj. dolnośląskie)
Obniżamy koszty kredytów ,spłacamy chwilówki !
Kraków
(woj. małopolskie)
Instalacja Montaż Ustawianie Anten sat dvbt Kielce
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Fotografia ślubna, Fotograf ślubny. Kalisz, Ostrów Wlkp., Pleszew, Krotoszyn, Milicz, Rawicz
Milicz
(woj. dolnośląskie)
Fotoreportaż z wystaw zwierzęcych. Fotorelacje z pokazów zwierząt.
Łódź
(woj. łódzkie)
Utylizacje odpadów mebli gałeżi gruzu ziemi usługi trasportowe Łańcut
Łańcut
(woj. podkarpackie)
Odszkodowania dla właścicieli nieruchomości Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej
Lublewo Gdańskie
(woj. pomorskie)
Ciepłe kominki-przyjazne, zdrowe, wygodne i ekonomiczne.
Świdnica
(woj. lubuskie)
Tłumacz język Angielski. Tanio!
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Montaż ustawianie anten satelitarnych i DVB-T 2 Starachowice
Starachowice
(woj. świętokrzyskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy trzeba mieć dowód, by wziąć pożyczkę?
Pożyczka na dowód cieszy się w Polsce ogromną popularnością. A czy jesteśmy w stanie skorzystać z zewnętrznego finansowania, gdy dowodu nie posiadamy? Czy wystarczy nam prawo jazdy? Jakie dokumenty są...
Data publikacji: 2022-03-31
Jakich dokumentów wymagają pożyczkodawcy pozabankowi? Które dochody akceptują?
Gdy pojawia się pilna potrzeba uzyskania szybkiej pożyczki gotówkowej, Polacy swoje kroki kierują najczęściej do firm pozabankowych. Są one o wiele bardziej elastyczne niż banki czy spółdzielcze kasy...
Data publikacji: 2022-03-25
Dlaczego nie powinniśmy odbierać nieznanych telefonów?
Często spotykamy się z sytuacjami, kiedy dzwonią do nas nieznane telefony, a my nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić czy odebraliśmy telefon od zaufanej osoby. Dlatego trzeba być czujnym. Warto mie...
Data publikacji: 2022-02-02
Karta kredytowa na świąteczne zakupy - poznaj korzyści
Jeśli Twoje konto oszczędnościowe świeci pustkami, nie musisz rezygnować z planów i marzeń. Dzięki karcie kredytowej sfinansujesz świąteczne zakupy wygodnie, bezpiecznie i niedrogo. W artykule wyjaśni...
Data publikacji: 2021-12-15

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij