4 powody, dla których musisz wyrejestrować i złomować samochód


4 powody, dla których musisz wyrejestrować i złomować samochód


Każdy właściciel samochodu wie, że podczas zakupu trzeba podpisać umowę, opłacić podatki, zarejestrować auto itd. Zupełnie inaczej jest jeśli chodzi o wyrejestrowanie i złomowaniem pojazdu. Większość z nas wie, że to procedury, które należy wykonać kiedy auto jest już stare lub uszkodzone. Jednak wiedza ta nie zawsze przekłada się na czynności praktyczne. Dlaczego zatem należy wyrejestrować i złomować samochód?

1. Bezpieczeństwo

Pewnego dnia pojazd, którego na co dzień używamy okazuje się stracić swoją sprawność. Czasami jest to wynikiem kolizji, wypadku albo po prostu wiąże się z jego wiekiem. Kiedy auto zaczyna szwankować a naprawy przestają się opłacać wówczas warto zdecydować się na oddanie pojazdu na złom. Samochód uszkodzony, który nie działa w pełni sprawnie staje się zagrożeniem dla kierowcy, pasażerów, ale także uczestników ruchu drogowego. Dbając o bezpieczeństwo swoje i innych warto zdecydować się na wyłączenie auta z jazdy.

2. Pieniądze

Jeśli bezpieczeństwo nie jest powodem, który przemawia do posiadacza starego auta, to może warto wspomnieć o pieniądzach jakie pochłania. Przede wszystkim koszty ciągłych napraw można liczyć w tysiące złotych. Bywa, że po kilku wizytach w warsztacie okazuje się, że naprawa auta kosztowała tyle, co nieco młodszy i sprawniejszy model. Dlatego, kiedy w warsztacie samochodowym wycenią kolejną naprawę na setki złotych, może warto poszukać na giełdzie auta nieco tańszego w obsłudze? Warto przy okazji pamiętać, że oddając swój stary pojazd na złom można liczyć na kilka groszy zapłaty, które z pewnością pomogą w zakupie nowego pojazdu.

3. Ubezpieczenie

Zgodnie z polskimi przepisami każde auto poruszające się po polskich drogach musi posiadać ubezpieczenie. Jeśli nie jeździsz już swoim samochodem, a tylko stoi on na podwórku, musisz pamiętać, że też powinien być ubezpieczony. Co pewien czas ubezpieczyciele robią przegląd polis i jeśli samochód nie został zgłoszony jako pojazd wyrejestrowany z bazy Urzędu Komunikacji, możesz spodziewać się wezwania do zapłaty ubezpieczenia, także zaległego.

4. Ekologia

Na koniec warto wspomnieć również o ekologicznym ujęciu złomowania pojazdów. Większość użytkowników polskich szos nie raz widziała porzucone samochody w lasach, na drogach czy przydrożnych parkingach. Coraz częściej pojawiają się samochody uszkodzone i zniszczone również na ulicach miast, pozostawione same sobie. Takie auta zanieczyszczają środowisko a przy okazji grożą katastrofą ekologiczną, jeśli wyleją się z nich płyny takie jak oleje czy paliwo. Zamiast zostawiać samochód na drodze lepiej wywieźć go na złomowisko. Tam zostanie oczyszczony, podzielony na części a to co możliwe zostanie odzyskane do dalszego użytkowania. W naszych samochodach mieści się całkiem sporo cennych kruszców takich jak miedź czy aluminium. Do tego stal, która nadaje się do przetopienia i ponownego wykorzystania. Niektóre części po zdemontowaniu można użyć w nowszych pojazdach jako części zamienne. Wtórne wykorzystanie materiałów to krok w dobrą, ekologiczną stronę.


Autor artykułu

Artykuł został przygotowany przez firmę wigmet.pl zajmującą się kasacją pojazdów.

Data publikacji: 2018-09-07, ostatnia zmiana: 2018-09-07

ZOBACZ OGŁOSZENIA

KUPIE wojskowe stare odznaczenia odznaki medale
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Naprawa wałów napędowych
Ożarów Mazowiecki
(woj. mazowieckie)
Certyfikowany Rzeczoznawca Samochodowy PZM - pełen zakres usług
Ciechanów
(woj. mazowieckie)
Skup Aut Samochodów Oleśnica Mirków Kiełczów Długołęka Szczodre Wrocław Jelcz Laskowice Oława I okol
Oleśnica
(woj. dolnośląskie)
Suszenie produktów przemysłowych mikrofalami
Siemianowice Śląskie
(woj. śląskie)
PRZEPROWADZKA transport wywóz mebli wnoszenie paczke mebli gabarytów tragarze
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Naciąganie rakiet tenisowych Wrocław promocja
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Usługi rejestracji pojazdu oferuje firma Bez Kolejki WWL
Wołomin
(woj. mazowieckie)
Tania laweta Jerzmanowice pomoc drogowa 24 h ,tel. 516463048
Jerzmanowice
(woj. dolnośląskie)
Pozabankowa Pożyczka Bez BIK Pod Zastaw Lub Na Zakup Każdego Pojazdu!
Kielce
(woj. świętokrzyskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak powinno przebiegać projektowanie systemów IT?
Dzisiaj mało kto wyobraża sobie życie bez komputera. Tym bardziej komputeryzacja obowiązkowa jest w przypadku przedsiębiorstw. Systemy IT w firmach znacznie ułatwiają ich prowadzenie i codzienną pracę...
Data publikacji: 2021-11-29
Kiedy warto zlecić testowanie użyteczności strony, sklepu internetowego?
Doświadczenia użytkownika związane z przebywaniem danej stronie intranetowej lub w sklepie online wpływają znacząco nie tylko na liczbę odwiedzin witryny, ale i jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Googl...
Data publikacji: 2021-04-27
Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?
Dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i towarów jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Chcąc kupić jakiś produkt, możemy porównywać propozycje różnych producentów tak długo, aż znajdziemy mode...
Data publikacji: 2021-04-02
Planujesz inwestycję? Sprawdź, jak możesz ją sfinansować dzięki dotacjom unijnym!
Gotowy, aby skupić się na swojej twórczej pasji? Zaplanowałeś inwestycję, a teraz chcesz ją sfinalizować i sfinansować? Oto kilka sposobów na wsparcie finansowe Twoich marzeń. Poznaj, czytając dalej,...
Data publikacji: 2021-02-05

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij