Szukaj

Kategorie

4 powody, dla których musisz wyrejestrować i złomować samochód


4 powody, dla których musisz wyrejestrować i złomować samochód


Każdy właściciel samochodu wie, że podczas zakupu trzeba podpisać umowę, opłacić podatki, zarejestrować auto itd. Zupełnie inaczej jest jeśli chodzi o wyrejestrowanie i złomowaniem pojazdu. Większość z nas wie, że to procedury, które należy wykonać kiedy auto jest już stare lub uszkodzone. Jednak wiedza ta nie zawsze przekłada się na czynności praktyczne. Dlaczego zatem należy wyrejestrować i złomować samochód?

1. Bezpieczeństwo

Pewnego dnia pojazd, którego na co dzień używamy okazuje się stracić swoją sprawność. Czasami jest to wynikiem kolizji, wypadku albo po prostu wiąże się z jego wiekiem. Kiedy auto zaczyna szwankować a naprawy przestają się opłacać wówczas warto zdecydować się na oddanie pojazdu na złom. Samochód uszkodzony, który nie działa w pełni sprawnie staje się zagrożeniem dla kierowcy, pasażerów, ale także uczestników ruchu drogowego. Dbając o bezpieczeństwo swoje i innych warto zdecydować się na wyłączenie auta z jazdy.

2. Pieniądze

Jeśli bezpieczeństwo nie jest powodem, który przemawia do posiadacza starego auta, to może warto wspomnieć o pieniądzach jakie pochłania. Przede wszystkim koszty ciągłych napraw można liczyć w tysiące złotych. Bywa, że po kilku wizytach w warsztacie okazuje się, że naprawa auta kosztowała tyle, co nieco młodszy i sprawniejszy model. Dlatego, kiedy w warsztacie samochodowym wycenią kolejną naprawę na setki złotych, może warto poszukać na giełdzie auta nieco tańszego w obsłudze? Warto przy okazji pamiętać, że oddając swój stary pojazd na złom można liczyć na kilka groszy zapłaty, które z pewnością pomogą w zakupie nowego pojazdu.

3. Ubezpieczenie

Zgodnie z polskimi przepisami każde auto poruszające się po polskich drogach musi posiadać ubezpieczenie. Jeśli nie jeździsz już swoim samochodem, a tylko stoi on na podwórku, musisz pamiętać, że też powinien być ubezpieczony. Co pewien czas ubezpieczyciele robią przegląd polis i jeśli samochód nie został zgłoszony jako pojazd wyrejestrowany z bazy Urzędu Komunikacji, możesz spodziewać się wezwania do zapłaty ubezpieczenia, także zaległego.

4. Ekologia

Na koniec warto wspomnieć również o ekologicznym ujęciu złomowania pojazdów. Większość użytkowników polskich szos nie raz widziała porzucone samochody w lasach, na drogach czy przydrożnych parkingach. Coraz częściej pojawiają się samochody uszkodzone i zniszczone również na ulicach miast, pozostawione same sobie. Takie auta zanieczyszczają środowisko a przy okazji grożą katastrofą ekologiczną, jeśli wyleją się z nich płyny takie jak oleje czy paliwo. Zamiast zostawiać samochód na drodze lepiej wywieźć go na złomowisko. Tam zostanie oczyszczony, podzielony na części a to co możliwe zostanie odzyskane do dalszego użytkowania. W naszych samochodach mieści się całkiem sporo cennych kruszców takich jak miedź czy aluminium. Do tego stal, która nadaje się do przetopienia i ponownego wykorzystania. Niektóre części po zdemontowaniu można użyć w nowszych pojazdach jako części zamienne. Wtórne wykorzystanie materiałów to krok w dobrą, ekologiczną stronę.


Autor artykułu

Artykuł został przygotowany przez firmę wigmet.pl zajmującą się kasacją pojazdów.

Data publikacji: 2018-09-07, ostatnia zmiana: 2018-09-07


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Tajemnice zdolności kredytowej. Jak banki liczą naszą zdolność?
Wzięcie kredytu nierozerwalnie wiąże się z koniecznością wyliczenia zdolności kredytowej. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób, banki liczą zdolność kredytową i jakie elementy mają wpływ na jej wysokość. Właśnie z tego artykułu można dowiedzieć się, jakie najważniejsze kwestie biorą pod uwagę banki, kiedy liczą zdolność kredytową.

Data publikacji: 2019-05-24

Dlaczego tłumaczenia marketingowe są tak ważne?
Dla prowadzących własną działalność oczywistym jest, że bez marketingu nie ma możliwości zaistnienia na rynku. Konkurencja obecnie jest tak duża, że niewiele pozostało obszarów gdzie można dostrzec monopol, który daje więcej swobody w działaniach reklamowych. Marketing, PR, reklama – podstawą do efektywnego dotarcia do swojej grupy docelowej jest treść.

Data publikacji: 2019-05-07

Plakaty wielkoformatowe ? jak zaprojektować, gdzie wydrukować?
Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Data publikacji: 2019-01-24

Jak założyć swoją firmę?
Planujecie założyć niedługo własną działalność gospodarczą? Jakie kroki należy podjąć, aby przejść przez wszystkie etapy tej procedury?

Data publikacji: 2018-10-13