4 powody, dla których musisz wyrejestrować i złomować samochód


4 powody, dla których musisz wyrejestrować i złomować samochód


Każdy właściciel samochodu wie, że podczas zakupu trzeba podpisać umowę, opłacić podatki, zarejestrować auto itd. Zupełnie inaczej jest jeśli chodzi o wyrejestrowanie i złomowaniem pojazdu. Większość z nas wie, że to procedury, które należy wykonać kiedy auto jest już stare lub uszkodzone. Jednak wiedza ta nie zawsze przekłada się na czynności praktyczne. Dlaczego zatem należy wyrejestrować i złomować samochód?

1. Bezpieczeństwo

Pewnego dnia pojazd, którego na co dzień używamy okazuje się stracić swoją sprawność. Czasami jest to wynikiem kolizji, wypadku albo po prostu wiąże się z jego wiekiem. Kiedy auto zaczyna szwankować a naprawy przestają się opłacać wówczas warto zdecydować się na oddanie pojazdu na złom. Samochód uszkodzony, który nie działa w pełni sprawnie staje się zagrożeniem dla kierowcy, pasażerów, ale także uczestników ruchu drogowego. Dbając o bezpieczeństwo swoje i innych warto zdecydować się na wyłączenie auta z jazdy.

2. Pieniądze

Jeśli bezpieczeństwo nie jest powodem, który przemawia do posiadacza starego auta, to może warto wspomnieć o pieniądzach jakie pochłania. Przede wszystkim koszty ciągłych napraw można liczyć w tysiące złotych. Bywa, że po kilku wizytach w warsztacie okazuje się, że naprawa auta kosztowała tyle, co nieco młodszy i sprawniejszy model. Dlatego, kiedy w warsztacie samochodowym wycenią kolejną naprawę na setki złotych, może warto poszukać na giełdzie auta nieco tańszego w obsłudze? Warto przy okazji pamiętać, że oddając swój stary pojazd na złom można liczyć na kilka groszy zapłaty, które z pewnością pomogą w zakupie nowego pojazdu.

3. Ubezpieczenie

Zgodnie z polskimi przepisami każde auto poruszające się po polskich drogach musi posiadać ubezpieczenie. Jeśli nie jeździsz już swoim samochodem, a tylko stoi on na podwórku, musisz pamiętać, że też powinien być ubezpieczony. Co pewien czas ubezpieczyciele robią przegląd polis i jeśli samochód nie został zgłoszony jako pojazd wyrejestrowany z bazy Urzędu Komunikacji, możesz spodziewać się wezwania do zapłaty ubezpieczenia, także zaległego.

4. Ekologia

Na koniec warto wspomnieć również o ekologicznym ujęciu złomowania pojazdów. Większość użytkowników polskich szos nie raz widziała porzucone samochody w lasach, na drogach czy przydrożnych parkingach. Coraz częściej pojawiają się samochody uszkodzone i zniszczone również na ulicach miast, pozostawione same sobie. Takie auta zanieczyszczają środowisko a przy okazji grożą katastrofą ekologiczną, jeśli wyleją się z nich płyny takie jak oleje czy paliwo. Zamiast zostawiać samochód na drodze lepiej wywieźć go na złomowisko. Tam zostanie oczyszczony, podzielony na części a to co możliwe zostanie odzyskane do dalszego użytkowania. W naszych samochodach mieści się całkiem sporo cennych kruszców takich jak miedź czy aluminium. Do tego stal, która nadaje się do przetopienia i ponownego wykorzystania. Niektóre części po zdemontowaniu można użyć w nowszych pojazdach jako części zamienne. Wtórne wykorzystanie materiałów to krok w dobrą, ekologiczną stronę.


Autor artykułu

Artykuł został przygotowany przez firmę wigmet.pl zajmującą się kasacją pojazdów.

Data publikacji: 2018-09-07, ostatnia zmiana: 2018-09-07

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Usługi Budowlane
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Najtańsza Wypożyczalnia Samochodów Dostawczych Warszawa
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Wymiana Wysyłkowa Szybki / wyświetlacza w Smartphonie iPhone Huawei ..
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Mycie Silnika, Podwozia - pojazdy do 3T !!!
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Polerowanie Reflektorów
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Poznań - Holowanie TIR Poznań
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Złomowanie pojazdów - Stacja Demontażu Pojazdów
Konin
(woj. wielkopolskie)
Zrywanie parkietu Usuwanie kleju po parkiecie Lepiku Subitu
Kraków
(woj. małopolskie)
Serwis tir poznań 24h
Poznań
(woj. wielkopolskie)
pomoc drogowa  holowanie  laweta  784 136 136
Rumia
(woj. pomorskie)
Pozabankowa pożyczka - leasing na zakup samochodu i pod jego zastaw .
Miechów
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?
Bez względu na sytuację gospodarczą, rynek bankowy wciąż kusi nas reklamami kredytów konsumpcyjnych, które możemy wydać na dowolny cel. Sytuacja związana ze stopami procentowymi obecnie sprzyja zaciąg...
Data publikacji: 2020-10-19
Jak zarabiać w Internecie do 1000 zł i znacznie więcej? Poradnik zarabiania online
Każdy z nas chciałby otrzymać dodatkowe 100, 300, 500, 1000 zł, bądź więcej każdego miesiąca. Tak, by poprawić swój budżet domowy, spłacić długi bądź zbierać pieniądze na wakacje i gromadzadzić oszczę...
Data publikacji: 2020-06-12
Czy pozycjonowanie stron się opłaca?
Pozycjonowanie stron stało się nieodłącznym elementem strategii marketingowej, a na rynku pojawia się coraz to więcej agencji wyspecjalizowanych w tego rodzaju usługach. Czy warto jednak wydać - częst...
Data publikacji: 2020-06-05
Pomoc adwokata w sprawach z zakresu prawa pracy
Prawo pracy to jedna z najważniejszych gałęzi prawa. Zapraszamy do artykułu dla każdego pracownika!
Data publikacji: 2020-05-25