Szukaj

Kategorie

Tych milionerów musisz znać. Zobacz sposoby na bogactwo.


Tych milionerów musisz znać. Zobacz sposoby na bogactwo.


Każdy z nas słyszał o takich osobach jak Steve Jobs, Bill Gates czy John D. Rockefeller. Czy potrafimy o nich powiedzieć coś więcej, niż to, że na swoim koncie zgromadzili miliardy dolarów? Pewnie nie. Dziś przyjrzymy się bliżej sylwetkom tych trzech miliarderów, zaliczających się do najbogatszych ludzi wszech czasów. Przedstawimy także kilka sposobów na bogactwo.

Bogaci wizjonerzy

Prezentację najbardziej znanych bogaczy na świecie zaczniemy od człowieka, który uchodzi za najbogatszą osobę w historii świata. Mamy na myśli Johna D. Rockefellera. Żył w latach 1839-1937. Szacuje się, że przez cały okres swojego życia zgromadził majątek w wysokości 660 mld dolarów. Tak olbrzymiej sumy dorobił się na przemyśle naftowym, który został przez niego zrewolucjonizowany, dzięki obniżaniu kosztów przerobu ropy. Skupował ją wprost od producentów, przechowywał w stworzonych przez siebie magazynach oraz wykupywał węzły przemysłowe.

Do dziś używa się powiedzenia być jak Rockefeller, co symbolizuje ogromne bogactwo oraz prestiż.

Na kilka słów zasługuje także Steve Jobs, który żył w latach 1955-2011. Ten skromny człowiek dał początek ogólnoświatowej rewolucji komputerowej. Jego majątek szacuje się na prawie 9 mld dolarów. To on zauważył potencjał tkwiący w środowisku graficznym oraz w myszy komputerowej, a dzięki temu sukces odniósł komputer, który jest znany pod nazwą Macintosh. Jobs swoją karierę rozpoczął w firmie Atari, gdzie projektował gry komputerowe. Miało to miejsce w 1974 roku. Już dwa lata później, wspólnie ze Steve'em Woźniakiem w garażu swego domu założył markę, której logo jest znane niemal każdemu człowiekowi na świecie – Apple. Firma, której znakiem rozpoznawczym było nadgryzione jabłuszko, otworzyło dla ludzkości erę komputerów osobistych z klawiaturą i monitorem.

Bill Gates

Bill Gates to kolejna osoba, która dzięki niesztandarowemu myśleniu dorobiła się ogromnego majątku. Gates, podobnie jak Steve Jobs, urodził się w 1955 roku. Na liście najbogatszych ludzi na świecie według magazynu Forbes znajdował się kilkanaście razy. Szacuje się, że aktualnie jego dorobek jest w wysokości około 80 mld dolarów. Na czym dorobił się tak pokaźnej sumy? Bill Gates był głównym architektem oprogramowania, które zainstalowane jest na większości komputerów na świecie – mowa oczywiście o Microsoft. Ten znany informatyk i przedsiębiorca może się pochwalić nie tylko stworzeniem najpopularniejszego oprogramowania komputerowego, ale także warto podkreślić, że zasiadał na stołku prezesa generalnego korporacji Microsoft.

Gates jest filantropem, więc bardzo chętnie dzieli się swoim majątkiem z osobami potrzebującymi. W 2000 roku wraz z żoną założył fundację Bill & Melinda Gates Foundation, która zapewnia środki na stypendia naukowe, na zapobieganie AIDS i inne cele dobroczynne. Sposoby na bogactwo

Wiemy już, jakich majątków dorobili się najzamożniejsi ludzie w historii świata, ale co zrobić, by także móc pochwalić się bogactwem?

Wiele poradników ściśle wskazuje, że receptą na bogactwo jest znalezienie nowatorskiego pomysłu, który zaspokoi ludzkie potrzeby. Plan wprowadzenia naszego projektu powinniśmy realizować bez względu na wszystko, a decyzje z nim związane należy podejmować bez zastanowienia – musimy decydować się na to, na co inni nie byliby w stanie. Trzeba także być gotowym na pracę ponad nasze siły, ponieważ tylko wytrwałością i niezmordowaniem osiągniemy sukces na bardzo szeroką skalę. 

Jeśli zastanowimy się nad powyższymi wskazówkami, dojdziemy do wniosku, że żeby dorobić się majątku musimy zrezygnować z wszystkiego, co nie jest związane z naszym pomysłem na biznes, z rodziną, znajomymi i ogólnie mówiąc, z życiem prywatnym. Na dłuższą metę nikt tego nie zniesie. Dlatego należy sobie uświadomić, że bogactwo to nie tylko gotówka zgromadzona na naszym koncie, ale przede wszystkim kochająca rodzina i bliscy.

Wiedząc, że w każdej rodzinie pieniądze są jednak bardzo ważne, ponieważ gwarantują stabilizację, podamy kilka wskazówek dla przyszłych bogaczy.

Wskazówki

Przede wszystkim nie należy mylić dochodu z majątkiem. Jeśli co miesiąc wydajemy tyle, że nie możemy mówić o oszczędnościach, nigdy nie zgromadzimy dorobku. Znacznie łatwiej będzie nam też zgromadzić większy majątek, jeśli zrezygnujemy z pracy na etat i rozpoczniemy własną działalność. 

Śledząc życie bogatych ludzi, widzimy ich na luksusowych jachtach, w drogich samochodach i kosztownych ubraniach. Wartościowe przedmioty w pewien sposób określają status człowieka, ale jeśli chcemy się wzbogacić, nigdy nie kupujmy czegoś, na co nas nie stać, tylko po to, by wyglądać na bogacza. Będziemy mogli sobie na to pozwolić tylko wtedy, gdy na naszym koncie zbierze się potężna suma pieniędzy.Planowanie finansów

Przede wszystkim należy planować swoje finanse. Wspólnie z partnerem należy raz w miesiącu usiąść i opracować budżet. Oczywiście niedopuszczalne jest, by jedna osoba sukcesywnie trzymała się planu finansowego, a druga beztrosko wydawała pieniądze. Majątku można się dorobić, tylko wtedy, gdy będziemy działać wspólnie.

Warto także skorzystać z porad doradców finansowych, prawników, doradców podatkowych, którzy pomogą nam mądrze wydawać, ale i inwestować zarobione pieniądze.

Na koniec pamiętajmy o rodzinie, ponieważ nie samą pracą człowiek żyje. Nawet jeśli nasz majątek jeszcze nie jest liczony w milionach złotych, warto raz na jakiś czas wydać pieniądze na rodzinne wakacje czy weekendowy wypad za miasto. Jeśli mamy kochającą, związaną ze sobą rodzinę, to już możemy o sobie powiedzieć, że jesteśmy najbogatszymi ludźmi na świecie.


Artykuł został opracowany przez specjalistów z pozyczkowy-portal.pl.

Data publikacji: 2018-06-10, ostatnia zmiana: 2018-06-06


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Tajemnice zdolności kredytowej. Jak banki liczą naszą zdolność?
Wzięcie kredytu nierozerwalnie wiąże się z koniecznością wyliczenia zdolności kredytowej. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób, banki liczą zdolność kredytową i jakie elementy mają wpływ na jej wysokość. Właśnie z tego artykułu można dowiedzieć się, jakie najważniejsze kwestie biorą pod uwagę banki, kiedy liczą zdolność kredytową.

Data publikacji: 2019-05-24

Dlaczego tłumaczenia marketingowe są tak ważne?
Dla prowadzących własną działalność oczywistym jest, że bez marketingu nie ma możliwości zaistnienia na rynku. Konkurencja obecnie jest tak duża, że niewiele pozostało obszarów gdzie można dostrzec monopol, który daje więcej swobody w działaniach reklamowych. Marketing, PR, reklama – podstawą do efektywnego dotarcia do swojej grupy docelowej jest treść.

Data publikacji: 2019-05-07

Plakaty wielkoformatowe ? jak zaprojektować, gdzie wydrukować?
Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Data publikacji: 2019-01-24

Jak założyć swoją firmę?
Planujecie założyć niedługo własną działalność gospodarczą? Jakie kroki należy podjąć, aby przejść przez wszystkie etapy tej procedury?

Data publikacji: 2018-10-13