Tych milionerów musisz znać. Zobacz sposoby na bogactwo.


Tych milionerów musisz znać. Zobacz sposoby na bogactwo.


Każdy z nas słyszał o takich osobach jak Steve Jobs, Bill Gates czy John D. Rockefeller. Czy potrafimy o nich powiedzieć coś więcej, niż to, że na swoim koncie zgromadzili miliardy dolarów? Pewnie nie. Dziś przyjrzymy się bliżej sylwetkom tych trzech miliarderów, zaliczających się do najbogatszych ludzi wszech czasów. Przedstawimy także kilka sposobów na bogactwo.

Bogaci wizjonerzy

Prezentację najbardziej znanych bogaczy na świecie zaczniemy od człowieka, który uchodzi za najbogatszą osobę w historii świata. Mamy na myśli Johna D. Rockefellera. Żył w latach 1839-1937. Szacuje się, że przez cały okres swojego życia zgromadził majątek w wysokości 660 mld dolarów. Tak olbrzymiej sumy dorobił się na przemyśle naftowym, który został przez niego zrewolucjonizowany, dzięki obniżaniu kosztów przerobu ropy. Skupował ją wprost od producentów, przechowywał w stworzonych przez siebie magazynach oraz wykupywał węzły przemysłowe.

Do dziś używa się powiedzenia być jak Rockefeller, co symbolizuje ogromne bogactwo oraz prestiż.

Na kilka słów zasługuje także Steve Jobs, który żył w latach 1955-2011. Ten skromny człowiek dał początek ogólnoświatowej rewolucji komputerowej. Jego majątek szacuje się na prawie 9 mld dolarów. To on zauważył potencjał tkwiący w środowisku graficznym oraz w myszy komputerowej, a dzięki temu sukces odniósł komputer, który jest znany pod nazwą Macintosh. Jobs swoją karierę rozpoczął w firmie Atari, gdzie projektował gry komputerowe. Miało to miejsce w 1974 roku. Już dwa lata później, wspólnie ze Steve'em Woźniakiem w garażu swego domu założył markę, której logo jest znane niemal każdemu człowiekowi na świecie – Apple. Firma, której znakiem rozpoznawczym było nadgryzione jabłuszko, otworzyło dla ludzkości erę komputerów osobistych z klawiaturą i monitorem.

Bill Gates

Bill Gates to kolejna osoba, która dzięki niesztandarowemu myśleniu dorobiła się ogromnego majątku. Gates, podobnie jak Steve Jobs, urodził się w 1955 roku. Na liście najbogatszych ludzi na świecie według magazynu Forbes znajdował się kilkanaście razy. Szacuje się, że aktualnie jego dorobek jest w wysokości około 80 mld dolarów. Na czym dorobił się tak pokaźnej sumy? Bill Gates był głównym architektem oprogramowania, które zainstalowane jest na większości komputerów na świecie – mowa oczywiście o Microsoft. Ten znany informatyk i przedsiębiorca może się pochwalić nie tylko stworzeniem najpopularniejszego oprogramowania komputerowego, ale także warto podkreślić, że zasiadał na stołku prezesa generalnego korporacji Microsoft.

Gates jest filantropem, więc bardzo chętnie dzieli się swoim majątkiem z osobami potrzebującymi. W 2000 roku wraz z żoną założył fundację Bill & Melinda Gates Foundation, która zapewnia środki na stypendia naukowe, na zapobieganie AIDS i inne cele dobroczynne. Sposoby na bogactwo

Wiemy już, jakich majątków dorobili się najzamożniejsi ludzie w historii świata, ale co zrobić, by także móc pochwalić się bogactwem?

Wiele poradników ściśle wskazuje, że receptą na bogactwo jest znalezienie nowatorskiego pomysłu, który zaspokoi ludzkie potrzeby. Plan wprowadzenia naszego projektu powinniśmy realizować bez względu na wszystko, a decyzje z nim związane należy podejmować bez zastanowienia – musimy decydować się na to, na co inni nie byliby w stanie. Trzeba także być gotowym na pracę ponad nasze siły, ponieważ tylko wytrwałością i niezmordowaniem osiągniemy sukces na bardzo szeroką skalę. 

Jeśli zastanowimy się nad powyższymi wskazówkami, dojdziemy do wniosku, że żeby dorobić się majątku musimy zrezygnować z wszystkiego, co nie jest związane z naszym pomysłem na biznes, z rodziną, znajomymi i ogólnie mówiąc, z życiem prywatnym. Na dłuższą metę nikt tego nie zniesie. Dlatego należy sobie uświadomić, że bogactwo to nie tylko gotówka zgromadzona na naszym koncie, ale przede wszystkim kochająca rodzina i bliscy.

Wiedząc, że w każdej rodzinie pieniądze są jednak bardzo ważne, ponieważ gwarantują stabilizację, podamy kilka wskazówek dla przyszłych bogaczy.

Wskazówki

Przede wszystkim nie należy mylić dochodu z majątkiem. Jeśli co miesiąc wydajemy tyle, że nie możemy mówić o oszczędnościach, nigdy nie zgromadzimy dorobku. Znacznie łatwiej będzie nam też zgromadzić większy majątek, jeśli zrezygnujemy z pracy na etat i rozpoczniemy własną działalność. 

Śledząc życie bogatych ludzi, widzimy ich na luksusowych jachtach, w drogich samochodach i kosztownych ubraniach. Wartościowe przedmioty w pewien sposób określają status człowieka, ale jeśli chcemy się wzbogacić, nigdy nie kupujmy czegoś, na co nas nie stać, tylko po to, by wyglądać na bogacza. Będziemy mogli sobie na to pozwolić tylko wtedy, gdy na naszym koncie zbierze się potężna suma pieniędzy.Planowanie finansów

Przede wszystkim należy planować swoje finanse. Wspólnie z partnerem należy raz w miesiącu usiąść i opracować budżet. Oczywiście niedopuszczalne jest, by jedna osoba sukcesywnie trzymała się planu finansowego, a druga beztrosko wydawała pieniądze. Majątku można się dorobić, tylko wtedy, gdy będziemy działać wspólnie.

Warto także skorzystać z porad doradców finansowych, prawników, doradców podatkowych, którzy pomogą nam mądrze wydawać, ale i inwestować zarobione pieniądze.

Na koniec pamiętajmy o rodzinie, ponieważ nie samą pracą człowiek żyje. Nawet jeśli nasz majątek jeszcze nie jest liczony w milionach złotych, warto raz na jakiś czas wydać pieniądze na rodzinne wakacje czy weekendowy wypad za miasto. Jeśli mamy kochającą, związaną ze sobą rodzinę, to już możemy o sobie powiedzieć, że jesteśmy najbogatszymi ludźmi na świecie.


Artykuł został opracowany przez specjalistów z pozyczkowy-portal.pl.

Data publikacji: 2018-06-10, ostatnia zmiana: 2018-06-06

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Leasing pozabankowy bez bik brkn krd
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Pożyczki pozabankowe prywatne i bez bik
Katowice
(woj. śląskie)
Pożyczki na oświadczenie bez baz dłużników sprawdź
Tarnów
(woj. małopolskie)
ubezpieczenia majątkowe i życiowe
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Leasing pozabankowy na dowód osobisty.
Katowice
(woj. śląskie)
Inwestycja w Przemysłową Elektrownię Słoneczną
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Kredyt dla Firm Warszawa ,całe Mazowieckie, na bieżące Finansowanie i realizację planów inwestycyjny
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Dofinansowanie do auta
Kraków
(woj. małopolskie)
Długoterminowy wynajem aut
Kraków
(woj. małopolskie)
Pozyczka pozabankowa pod hipoteke inwestycyjna i oddlużeniowa dla firm i rolnikow do 50 mln
Łódź
(woj. łódzkie)
Punkt opłat, pożyczki, kredyty w Tarnowie
Tarnów
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Karta kredytowa na świąteczne zakupy - poznaj korzyści
Jeśli Twoje konto oszczędnościowe świeci pustkami, nie musisz rezygnować z planów i marzeń. Dzięki karcie kredytowej sfinansujesz świąteczne zakupy wygodnie, bezpiecznie i niedrogo. W artykule wyjaśni...
Data publikacji: 2021-12-15
Jak powinno przebiegać projektowanie systemów IT?
Dzisiaj mało kto wyobraża sobie życie bez komputera. Tym bardziej komputeryzacja obowiązkowa jest w przypadku przedsiębiorstw. Systemy IT w firmach znacznie ułatwiają ich prowadzenie i codzienną pracę...
Data publikacji: 2021-11-29
Kiedy warto zlecić testowanie użyteczności strony, sklepu internetowego?
Doświadczenia użytkownika związane z przebywaniem danej stronie intranetowej lub w sklepie online wpływają znacząco nie tylko na liczbę odwiedzin witryny, ale i jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Googl...
Data publikacji: 2021-04-27
Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?
Dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i towarów jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Chcąc kupić jakiś produkt, możemy porównywać propozycje różnych producentów tak długo, aż znajdziemy mode...
Data publikacji: 2021-04-02

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij