Pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości to najlepsza oferta dla osób, które potrzebują pożyczki na wysoką kwotę, ale są zadłużone, mają złą historię kredytową, nie mają zdolności kredytowej, bo mają za niskie zarobki, a nawet potrzebują środków na spłatę komornika. Dlaczego ta pożyczka jest skierowana do tych osób?
Przecież są to osoby z tak zwanej grupy ryzyka kredytowego! Jednak, ponieważ parabank dostaje gwarancję spłaty w postaci zastawu nieruchomości możliwe jest udzielenie takiej pożyczki nawet dłużnikom. Warto jednak wiedzieć jak wygląda tak pożyczki i czy faktycznie się opłaca.
Formalności do spełnienia jest zdecydowanie mniej niż w banku, ale jest też ich więcej niż do pożyczki chwilówki. Jednak przede wszystkim trzeba posiadać na własność nieruchomość. Może to być:
Oprócz posiadania nieruchomości potrzebne będzie też potwierdzenie dochodu, jednak najczęściej jest to oświadczenie, które wypełnia się samodzielnie podczas składania wniosku. Wpisuje się tam informacje wedle stanu rzeczywistego co oznacza, że nie można zawyżać dochodów lub nie podać jakiegoś zobowiązania, ponieważ może to być uznane za celowe działania w celu wyłudzenia pożyczki. Dlatego mimo, że podaje się informacje samemu i nie potrzeba zaświadczenia o dochodach z miejsca pracy to miejmy na uwadze, że muszą to być informacje rzetelne.
Po złożeniu wniosku o pożyczkę pod zastaw mieszkania zwykle przez Internet oddzwoni do nas konsultant i poda informacje o dalszych krokach. Czasem jest też możliwość spotkania się z przedstawicielem firmy, który poinformuje co jeszcze jest potrzebne. Najczęściej trzeba przesłać przez e-mail zdjęcia nieruchomości, które zostaną potraktowane jako baza do wydania wstępnej decyzji. Jednak zwykle trzeba przedstawić szacunkowo wartość nieruchomości wydaną przez rzeczoznawcę majątkowego. Za usługę rzeczoznawcy musi zapłacić osoba ubiegająca się o pożyczkę. Dopiero na podstawie tej informacji parabank wyda decyzję o pożyczce.
Każda pożyczka, która udzielana jest na kwotę powyżej 500 złotych musi mieć umowę sporządzoną na piśmie. Jednak w wypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości umowa będzie bardziej skomplikowana i w formie aktu notarialnego, którą podpisuje się u notariusza. Wynika to z faktu, że zastaw, czyli nieruchomość będzie miała przenoszoną własność co wpisuje się w księdze wieczystej nieruchomości.
Najczęściej w umowie jest zapisane przewłaszczenie na zabezpieczenie. Oznacza to, że na mocy umowy o pożyczkę w księdze wieczystej nieruchomości wpisywany jest zapis mówiący, że na konkretny okres (do dnia ostatecznej spłaty pożyczki) nieruchomość przechodzi na własność firmy pożyczkowej, a zwolnienie zastawu nastąpi w dniu ostatecznej spłaty pożyczki i w tymże dniu własność nieruchomości zostanie przeniesiona znowu na osobę, która pożyczkę brała. Jest to bezpieczny zapis tylko dla osób, które mają sto procent pewności, że taką pożyczkę są w stanie spłacić.
Więcej informacji:Artykuł powstał we współpracy z firmą http://skup-nieruchomosci24.pl/ oferującą pożyczki pod zastaw.
Data publikacji: 2018-06-25, ostatnia zmiana: 2018-09-27