Pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości - co warto wiedzieć?


Pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości - co warto wiedzieć?


Pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości to najlepsza oferta dla osób, które potrzebują pożyczki na wysoką kwotę, ale są zadłużone, mają złą historię kredytową, nie mają zdolności kredytowej, bo mają za niskie zarobki, a nawet potrzebują środków na spłatę komornika. Dlaczego ta pożyczka jest skierowana do tych osób?

Przecież są to osoby z tak zwanej grupy ryzyka kredytowego! Jednak, ponieważ parabank dostaje gwarancję spłaty w postaci zastawu nieruchomości możliwe jest udzielenie takiej pożyczki nawet dłużnikom. Warto jednak wiedzieć jak wygląda tak pożyczki i czy faktycznie się opłaca.

Jak dostać pożyczkę pod zastaw nieruchomości? 

Formalności do spełnienia jest zdecydowanie mniej niż w banku, ale jest też ich więcej niż do pożyczki chwilówki. Jednak przede wszystkim trzeba posiadać na własność nieruchomość. Może to być:

  • mieszkanie własnościowe,
  • dom wolnostojący, bliźniak itd.,
  • lokal usługowy,
  • działka budowlana,
  • działka rolna.

Oprócz posiadania nieruchomości potrzebne będzie też potwierdzenie dochodu, jednak najczęściej jest to oświadczenie, które wypełnia się samodzielnie podczas składania wniosku. Wpisuje się tam informacje wedle stanu rzeczywistego co oznacza, że nie można zawyżać dochodów lub nie podać jakiegoś zobowiązania, ponieważ może to być uznane za celowe działania w celu wyłudzenia pożyczki. Dlatego mimo, że podaje się informacje samemu i nie potrzeba zaświadczenia o dochodach z miejsca pracy to miejmy na uwadze, że muszą to być informacje rzetelne.Po złożeniu wniosku o pożyczkę pod zastaw mieszkania zwykle przez Internet oddzwoni do nas konsultant i poda informacje o dalszych krokach. Czasem jest też możliwość spotkania się z przedstawicielem firmy, który poinformuje co jeszcze jest potrzebne. Najczęściej trzeba przesłać przez e-mail zdjęcia nieruchomości, które zostaną potraktowane jako baza do wydania wstępnej decyzji. Jednak zwykle trzeba przedstawić szacunkowo wartość nieruchomości wydaną przez rzeczoznawcę majątkowego. Za usługę rzeczoznawcy musi zapłacić osoba ubiegająca się o pożyczkę. Dopiero na podstawie tej informacji parabank wyda decyzję o pożyczce.

Umowa pożyczki pod zastaw

Każda pożyczka, która udzielana jest na kwotę powyżej 500 złotych musi mieć umowę sporządzoną na piśmie. Jednak w wypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości umowa będzie bardziej skomplikowana i w formie aktu notarialnego, którą podpisuje się u notariusza. Wynika to z faktu, że zastaw, czyli nieruchomość będzie miała przenoszoną własność co wpisuje się w księdze wieczystej nieruchomości.Najczęściej w umowie jest zapisane przewłaszczenie na zabezpieczenie. Oznacza to, że na mocy umowy o pożyczkę w księdze wieczystej nieruchomości wpisywany jest zapis mówiący, że na konkretny okres (do dnia ostatecznej spłaty pożyczki) nieruchomość przechodzi na własność firmy pożyczkowej, a zwolnienie zastawu nastąpi w dniu ostatecznej spłaty pożyczki i w tymże dniu własność nieruchomości zostanie przeniesiona znowu na osobę, która pożyczkę brała. Jest to bezpieczny zapis tylko dla osób, które mają sto procent pewności, że taką pożyczkę są w stanie spłacić.http://skup-nieruchomosci24.pl/ Więcej informacji:
Artykuł powstał we współpracy z firmą http://skup-nieruchomosci24.pl/ oferującą pożyczki pod zastaw.

Data publikacji: 2018-06-25, ostatnia zmiana: 2018-09-27

ZOBACZ OGŁOSZENIA

ubezpieczenia majątkowe i życiowe
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Długoterminowy wynajem aut
Kraków
(woj. małopolskie)
Leasingi, Kredyty, Pożyczki, Wynajem długoterminowy samochodów osobowych Nowe i Używane
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Pożyczki Pozabankowe Pod Zastaw Nieruchomości Bez BIK  Dla Firm!
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Pozyczka pozabankowa pod hipoteke inwestycyjna i oddlużeniowa dla firm i rolnikow do 50 mln
Łódź
(woj. łódzkie)
Pożyczka Pod Zastaw i na Zakup Samochodu!
Łomża
(woj. podlaskie)
Kredyty hipoteczne dla osób i firm kompleksowa obsługa
Dąbrowa Górnicza
(woj. śląskie)
Finansowanie Pozabankowe BEZ BIK Pod Zastaw Lub Na Zakup Nieruchomości Dla Firm!
Leżajsk
(woj. podkarpackie)
GOTÓWKA-ekspres pod zastaw auta bez sprawdzania BAZ
Katowice
(woj. śląskie)
NAJTAŃSZY kredyt samochodowy
Kraków
(woj. małopolskie)
Kredyty i pożyczki dla firm profesjonalna obsługa
Katowice
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Karta kredytowa na świąteczne zakupy - poznaj korzyści
Jeśli Twoje konto oszczędnościowe świeci pustkami, nie musisz rezygnować z planów i marzeń. Dzięki karcie kredytowej sfinansujesz świąteczne zakupy wygodnie, bezpiecznie i niedrogo. W artykule wyjaśni...
Data publikacji: 2021-12-15
Jak powinno przebiegać projektowanie systemów IT?
Dzisiaj mało kto wyobraża sobie życie bez komputera. Tym bardziej komputeryzacja obowiązkowa jest w przypadku przedsiębiorstw. Systemy IT w firmach znacznie ułatwiają ich prowadzenie i codzienną pracę...
Data publikacji: 2021-11-29
Kiedy warto zlecić testowanie użyteczności strony, sklepu internetowego?
Doświadczenia użytkownika związane z przebywaniem danej stronie intranetowej lub w sklepie online wpływają znacząco nie tylko na liczbę odwiedzin witryny, ale i jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Googl...
Data publikacji: 2021-04-27
Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?
Dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i towarów jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Chcąc kupić jakiś produkt, możemy porównywać propozycje różnych producentów tak długo, aż znajdziemy mode...
Data publikacji: 2021-04-02

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij