Pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości - co warto wiedzieć?


Pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości - co warto wiedzieć?


Pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości to najlepsza oferta dla osób, które potrzebują pożyczki na wysoką kwotę, ale są zadłużone, mają złą historię kredytową, nie mają zdolności kredytowej, bo mają za niskie zarobki, a nawet potrzebują środków na spłatę komornika. Dlaczego ta pożyczka jest skierowana do tych osób?

Przecież są to osoby z tak zwanej grupy ryzyka kredytowego! Jednak, ponieważ parabank dostaje gwarancję spłaty w postaci zastawu nieruchomości możliwe jest udzielenie takiej pożyczki nawet dłużnikom. Warto jednak wiedzieć jak wygląda tak pożyczki i czy faktycznie się opłaca.

Jak dostać pożyczkę pod zastaw nieruchomości? 

Formalności do spełnienia jest zdecydowanie mniej niż w banku, ale jest też ich więcej niż do pożyczki chwilówki. Jednak przede wszystkim trzeba posiadać na własność nieruchomość. Może to być:

  • mieszkanie własnościowe,
  • dom wolnostojący, bliźniak itd.,
  • lokal usługowy,
  • działka budowlana,
  • działka rolna.

Oprócz posiadania nieruchomości potrzebne będzie też potwierdzenie dochodu, jednak najczęściej jest to oświadczenie, które wypełnia się samodzielnie podczas składania wniosku. Wpisuje się tam informacje wedle stanu rzeczywistego co oznacza, że nie można zawyżać dochodów lub nie podać jakiegoś zobowiązania, ponieważ może to być uznane za celowe działania w celu wyłudzenia pożyczki. Dlatego mimo, że podaje się informacje samemu i nie potrzeba zaświadczenia o dochodach z miejsca pracy to miejmy na uwadze, że muszą to być informacje rzetelne.Po złożeniu wniosku o pożyczkę pod zastaw mieszkania zwykle przez Internet oddzwoni do nas konsultant i poda informacje o dalszych krokach. Czasem jest też możliwość spotkania się z przedstawicielem firmy, który poinformuje co jeszcze jest potrzebne. Najczęściej trzeba przesłać przez e-mail zdjęcia nieruchomości, które zostaną potraktowane jako baza do wydania wstępnej decyzji. Jednak zwykle trzeba przedstawić szacunkowo wartość nieruchomości wydaną przez rzeczoznawcę majątkowego. Za usługę rzeczoznawcy musi zapłacić osoba ubiegająca się o pożyczkę. Dopiero na podstawie tej informacji parabank wyda decyzję o pożyczce.

Umowa pożyczki pod zastaw

Każda pożyczka, która udzielana jest na kwotę powyżej 500 złotych musi mieć umowę sporządzoną na piśmie. Jednak w wypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości umowa będzie bardziej skomplikowana i w formie aktu notarialnego, którą podpisuje się u notariusza. Wynika to z faktu, że zastaw, czyli nieruchomość będzie miała przenoszoną własność co wpisuje się w księdze wieczystej nieruchomości.Najczęściej w umowie jest zapisane przewłaszczenie na zabezpieczenie. Oznacza to, że na mocy umowy o pożyczkę w księdze wieczystej nieruchomości wpisywany jest zapis mówiący, że na konkretny okres (do dnia ostatecznej spłaty pożyczki) nieruchomość przechodzi na własność firmy pożyczkowej, a zwolnienie zastawu nastąpi w dniu ostatecznej spłaty pożyczki i w tymże dniu własność nieruchomości zostanie przeniesiona znowu na osobę, która pożyczkę brała. Jest to bezpieczny zapis tylko dla osób, które mają sto procent pewności, że taką pożyczkę są w stanie spłacić.http://skup-nieruchomosci24.pl/ Więcej informacji:
Artykuł powstał we współpracy z firmą http://skup-nieruchomosci24.pl/ oferującą pożyczki pod zastaw.

Data publikacji: 2018-06-25, ostatnia zmiana: 2018-09-27

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kredyt bankowy dla Cudzoziemców
Warszawa
(woj. mazowieckie)
pozyczki pozabankowe
Białystok
(woj. podlaskie)
Pomoc w uzyskaniu kredytu gotówkowego i konsolidacyjnego
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Pożyczka Hipoteczna bez Bik Natychmiastowo Dla Każdego!
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Trudne kredyty dla działalności
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Ozonowanie Odgrzybianie Odkażanie Budynków FIRBAU
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Pożyczka bez BIK ! Na oświadczenie ! Nawet 25 000 zł !
Częstochowa
(woj. śląskie)
Pomoc Drogowa 24H/7 laweta Kraków autostrada A4 holowanie
Kraków
(woj. małopolskie)
Kredyt w 1 dzień
Cała Polska
Prywatne finansowanie oraz leasing na auta maszyny rolnicze,ciągniki
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Prowadzenie księgowości
Brzesko
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać najlepszy gabinet kosmetyczny?
Wybierasz się do gabinetu, ale nie wiesz czym się kierować w wyborze? Zapraszamy do naszego poradnika!
Data publikacji: 2019-11-27
Dietetyk kliniczny - specjalista od żywienia
Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry dietetyk kliniczny!
Data publikacji: 2019-11-26
Czym jest Merchandising?
Merchandising polega na znacznym zwiększeniu intensywności sprzedaży. Aby był on skuteczny, niezwykle ważne jest dokładne i rzetelna sprawdzenie i zaprojektowanie całej sprzedaży. Dzięki, temu można o...
Data publikacji: 2019-08-07
Odczulanie biorezonansem
Alergia, to problem który dotyka większość Polaków. Lekarze na całym świecie do dziś szukają najskuteczniejszych sposobów, żeby alergia nie dręczyła nas całe życie. Dużą popularnością zaczęły się cies...
Data publikacji: 2019-07-04