Plakaty wielkoformatowe – jak zaprojektować, gdzie wydrukować?


Plakaty wielkoformatowe – jak zaprojektować, gdzie wydrukować?


Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Zainwestuj w grafikę dobrej jakości

W przypadku wydruków wielkogabarytowych używaj obrazów wektorowych, o ile oczywiście jest to możliwe. Wektory działają trochę inaczej niż JPEGS i odmienne formaty bitmapowe – nie składają się z pojedynczych pikseli przypisanych do ustalonej lokalizacji i wartości kolorów, a zamiast tego ich kształty, linie i kolory są definiowane za pomocą równań matematycznych – przypominają specjaliści z www.jkbprint.pl. Więc niezależnie od tego, jak bardzo skalujesz obraz wektorowy, pozostanie on zawsze ostry, dzięki czemu wydrukowany plakat będzie prezentować się estetycznie i efektownie.

Wybierz czytelne czcionki

Większość dużych prac ma być oglądana z dystansu, co oznacza, że ​​musisz wybrać czcionki nie tylko ze względu na ich styl, ale także czytelność. Nie chodzi tu wyłącznie o wygląd liter, ale takie kwestie, jak odstępy między znakami, luki w wierszach lub zbytnie upodobnienie do tła.

Inną kwestią jest platforma, z którą pracujesz. Zasadniczo najlepiej jest używać czcionki wieloplatformowej, czyli takiej, która jest dostępna w systemach Windows i Mac OS. Dzięki temu można zagwarantować, że czcionki będą poprawnie wyświetlane, jeśli musisz przenieść swój plik do klienta czy drukarni.

Wskazówka. Na stronie https://www.jkbprint.pl/plakaty-wielkoformatowe wydrukujesz plakaty niezależnie od ich formatu czy użytej czcionki. Mogą być one niestandardowe, ponieważ projekty rozpatrywane są indywidualnie.

Wybór kolorów

Podobnie jak w przypadku czcionek, odległość wyświetlania jest kluczowym czynnikiem przy wyborze kolorów. Wybierz barwę tła, która dobrze kontrastuje z tekstem i elementami graficznymi, aby czytelnicy mogli łatwo odczytać baner. Kolejną sztuczką jest utrzymanie prostoty kolorów – w większości przypadków wystarczą dwa lub trzy kolory.

 


Kolejnym błędem popełnianym przez ludzi w związku z drukowaniem plakatów jest to, że zaniedbują ustawienie swojego oprogramowania do projektowania w trybie CMYK, a nie w przestrzeni kolorów RGB. RGB ma więcej odcieni, ale drukarki używają kolorów CMYK. Korzystanie z CMYK zapewnia więc dokładniejsze odwzorowanie kolorów po wydrukowaniu plakatu.

Data publikacji: 2019-01-24, ostatnia zmiana: 2019-01-24

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Zwalczanie kun, tel. 504-746-203, odławianie, zabezpieczenie domu
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Streszczenia prac dyplomowych - Tłumaczenie na język angielski
Kraków
(woj. małopolskie)
Leasing pozabankowy bez bik brkn krd
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Kredyt dla Firm Warszawa ,całe Mazowieckie, na bieżące Finansowanie i realizację planów inwestycyjny
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Pożyczki pozabankowe prywatne i bez bik
Katowice
(woj. śląskie)
Przewodnik, atrakcyjne zielone miejsca, rezerwaty, ogrody botaniczne - Śląsk
Katowice
(woj. śląskie)
Skup Aut Wrocław Skup Aut Oleśnica Skup Aut Syców Skup Aut Mirków Skup Aut Kiełczów Skup Aut Dobrosz
Oleśnica
(woj. dolnośląskie)
Stworzę infografikę dla firm, blogerów, urzędów
Swarzędz
(woj. wielkopolskie)
Schody rintal - montaż gratis
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Karta kredytowa na świąteczne zakupy - poznaj korzyści
Jeśli Twoje konto oszczędnościowe świeci pustkami, nie musisz rezygnować z planów i marzeń. Dzięki karcie kredytowej sfinansujesz świąteczne zakupy wygodnie, bezpiecznie i niedrogo. W artykule wyjaśni...
Data publikacji: 2021-12-15
Jak powinno przebiegać projektowanie systemów IT?
Dzisiaj mało kto wyobraża sobie życie bez komputera. Tym bardziej komputeryzacja obowiązkowa jest w przypadku przedsiębiorstw. Systemy IT w firmach znacznie ułatwiają ich prowadzenie i codzienną pracę...
Data publikacji: 2021-11-29
Kiedy warto zlecić testowanie użyteczności strony, sklepu internetowego?
Doświadczenia użytkownika związane z przebywaniem danej stronie intranetowej lub w sklepie online wpływają znacząco nie tylko na liczbę odwiedzin witryny, ale i jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Googl...
Data publikacji: 2021-04-27
Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?
Dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i towarów jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Chcąc kupić jakiś produkt, możemy porównywać propozycje różnych producentów tak długo, aż znajdziemy mode...
Data publikacji: 2021-04-02

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij