Plakaty wielkoformatowe – jak zaprojektować, gdzie wydrukować?


Plakaty wielkoformatowe – jak zaprojektować, gdzie wydrukować?


Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Zainwestuj w grafikę dobrej jakości

W przypadku wydruków wielkogabarytowych używaj obrazów wektorowych, o ile oczywiście jest to możliwe. Wektory działają trochę inaczej niż JPEGS i odmienne formaty bitmapowe – nie składają się z pojedynczych pikseli przypisanych do ustalonej lokalizacji i wartości kolorów, a zamiast tego ich kształty, linie i kolory są definiowane za pomocą równań matematycznych – przypominają specjaliści z www.jkbprint.pl. Więc niezależnie od tego, jak bardzo skalujesz obraz wektorowy, pozostanie on zawsze ostry, dzięki czemu wydrukowany plakat będzie prezentować się estetycznie i efektownie.

Wybierz czytelne czcionki

Większość dużych prac ma być oglądana z dystansu, co oznacza, że ​​musisz wybrać czcionki nie tylko ze względu na ich styl, ale także czytelność. Nie chodzi tu wyłącznie o wygląd liter, ale takie kwestie, jak odstępy między znakami, luki w wierszach lub zbytnie upodobnienie do tła.

Inną kwestią jest platforma, z którą pracujesz. Zasadniczo najlepiej jest używać czcionki wieloplatformowej, czyli takiej, która jest dostępna w systemach Windows i Mac OS. Dzięki temu można zagwarantować, że czcionki będą poprawnie wyświetlane, jeśli musisz przenieść swój plik do klienta czy drukarni.

Wskazówka. Na stronie https://www.jkbprint.pl/plakaty-wielkoformatowe wydrukujesz plakaty niezależnie od ich formatu czy użytej czcionki. Mogą być one niestandardowe, ponieważ projekty rozpatrywane są indywidualnie.

Wybór kolorów

Podobnie jak w przypadku czcionek, odległość wyświetlania jest kluczowym czynnikiem przy wyborze kolorów. Wybierz barwę tła, która dobrze kontrastuje z tekstem i elementami graficznymi, aby czytelnicy mogli łatwo odczytać baner. Kolejną sztuczką jest utrzymanie prostoty kolorów – w większości przypadków wystarczą dwa lub trzy kolory.

 


Kolejnym błędem popełnianym przez ludzi w związku z drukowaniem plakatów jest to, że zaniedbują ustawienie swojego oprogramowania do projektowania w trybie CMYK, a nie w przestrzeni kolorów RGB. RGB ma więcej odcieni, ale drukarki używają kolorów CMYK. Korzystanie z CMYK zapewnia więc dokładniejsze odwzorowanie kolorów po wydrukowaniu plakatu.

Data publikacji: 2019-01-24, ostatnia zmiana: 2019-01-24

ZOBACZ OGŁOSZENIA

holowanie  warszawa
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Wywóz mebli  ,sprzątanie  piwnic oczyszczanie mieszkań, do likwidacji
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Wkłady kominowe, nasady kominowe,
Lublin
(woj. lubelskie)
Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej J. Weinold Gorzów wlkp
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
3ds max, Vray, Mental ray, Archicad, Photoshop Korepetycje.
Warszawa
(woj. mazowieckie)
De Dietrich autoryzowany serwis kotłów 501 022 982
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Prowadzenie księgowości
Brzesko
(woj. małopolskie)
Zabudowy balkonów i tarasów
Warszawa
(woj. mazowieckie)
kamery i aparaty serwis Wrocław ACS Fototechnik serwis
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
przyciemnianie szyb kraków venaplex  od 249 zł atest gwarancja od 14 lat na rynku foliowanie oklejan
Kraków
(woj. małopolskie)
Biuro Nieruchomości Pro-Invest Nieruchomości
Świętochłowice
(woj. śląskie)
tłumaczenia z języka hiszpańskiego na język polski oraz z języka polskiego na język hiszpański
Otwock
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać najlepszy gabinet kosmetyczny?
Wybierasz się do gabinetu, ale nie wiesz czym się kierować w wyborze? Zapraszamy do naszego poradnika!
Data publikacji: 2019-11-27
Dietetyk kliniczny - specjalista od żywienia
Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry dietetyk kliniczny!
Data publikacji: 2019-11-26
Czym jest Merchandising?
Merchandising polega na znacznym zwiększeniu intensywności sprzedaży. Aby był on skuteczny, niezwykle ważne jest dokładne i rzetelna sprawdzenie i zaprojektowanie całej sprzedaży. Dzięki, temu można o...
Data publikacji: 2019-08-07
Odczulanie biorezonansem
Alergia, to problem który dotyka większość Polaków. Lekarze na całym świecie do dziś szukają najskuteczniejszych sposobów, żeby alergia nie dręczyła nas całe życie. Dużą popularnością zaczęły się cies...
Data publikacji: 2019-07-04