Plakaty wielkoformatowe – jak zaprojektować, gdzie wydrukować?


Plakaty wielkoformatowe – jak zaprojektować, gdzie wydrukować?


Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Zainwestuj w grafikę dobrej jakości

W przypadku wydruków wielkogabarytowych używaj obrazów wektorowych, o ile oczywiście jest to możliwe. Wektory działają trochę inaczej niż JPEGS i odmienne formaty bitmapowe – nie składają się z pojedynczych pikseli przypisanych do ustalonej lokalizacji i wartości kolorów, a zamiast tego ich kształty, linie i kolory są definiowane za pomocą równań matematycznych – przypominają specjaliści z www.jkbprint.pl. Więc niezależnie od tego, jak bardzo skalujesz obraz wektorowy, pozostanie on zawsze ostry, dzięki czemu wydrukowany plakat będzie prezentować się estetycznie i efektownie.

Wybierz czytelne czcionki

Większość dużych prac ma być oglądana z dystansu, co oznacza, że ​​musisz wybrać czcionki nie tylko ze względu na ich styl, ale także czytelność. Nie chodzi tu wyłącznie o wygląd liter, ale takie kwestie, jak odstępy między znakami, luki w wierszach lub zbytnie upodobnienie do tła.

Inną kwestią jest platforma, z którą pracujesz. Zasadniczo najlepiej jest używać czcionki wieloplatformowej, czyli takiej, która jest dostępna w systemach Windows i Mac OS. Dzięki temu można zagwarantować, że czcionki będą poprawnie wyświetlane, jeśli musisz przenieść swój plik do klienta czy drukarni.

Wskazówka. Na stronie https://www.jkbprint.pl/plakaty-wielkoformatowe wydrukujesz plakaty niezależnie od ich formatu czy użytej czcionki. Mogą być one niestandardowe, ponieważ projekty rozpatrywane są indywidualnie.

Wybór kolorów

Podobnie jak w przypadku czcionek, odległość wyświetlania jest kluczowym czynnikiem przy wyborze kolorów. Wybierz barwę tła, która dobrze kontrastuje z tekstem i elementami graficznymi, aby czytelnicy mogli łatwo odczytać baner. Kolejną sztuczką jest utrzymanie prostoty kolorów – w większości przypadków wystarczą dwa lub trzy kolory.

 


Kolejnym błędem popełnianym przez ludzi w związku z drukowaniem plakatów jest to, że zaniedbują ustawienie swojego oprogramowania do projektowania w trybie CMYK, a nie w przestrzeni kolorów RGB. RGB ma więcej odcieni, ale drukarki używają kolorów CMYK. Korzystanie z CMYK zapewnia więc dokładniejsze odwzorowanie kolorów po wydrukowaniu plakatu.

Data publikacji: 2019-01-24, ostatnia zmiana: 2019-01-24

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Oryginalne kartki okolicznościowe
Częstochowa
(woj. śląskie)
Niemiec, Producent Prawdziwych Kiszonek!
Łódź
(woj. łódzkie)
Leasing bez BiK - dla każdego , 100 % bez sprawdzania Baz i dochodów !
Miechów
(woj. małopolskie)
Formatowanie prac dyplomowych
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
Kompleksowa pomoc w procesie rejestracji spółki z o.o. przez system S24
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Wymiana grzejników - mrożenie rur
Wałbrzych
(woj. dolnośląskie)
TAXI VAN (8 osób) TANI transport osób z/na lotnisko (Balice, Pyrzowice)/7 dni
Kraków
(woj. małopolskie)
Montaż - demontaż mebli
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Dopłata do odszkodowań
Łapanów
(woj. małopolskie)
Opanuj rynek Czeski, Słowacki, Węgierski. Pozyskaj wielu nowych klientów
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Montaż Serwis Ustawienie Naprawa Anten Kielce i okolice najtaniej
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Kompleksowe remonty Mieszkań Kuchni Łazienek
Bolesławiec
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?
Udajemy się na wakacje do Gdańska, ale nie zamierzamy brać własnego samochodu. Uznaliśmy, że polecimy tam samolotem, dzięki czemu szybciej dotrzemy na miejsce. Tylko że na miejscu nie chcemy być uzale...
Data publikacji: 2020-12-23
W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?
Bez względu na sytuację gospodarczą, rynek bankowy wciąż kusi nas reklamami kredytów konsumpcyjnych, które możemy wydać na dowolny cel. Sytuacja związana ze stopami procentowymi obecnie sprzyja zaciąg...
Data publikacji: 2020-10-19
Jak zarabiać w Internecie do 1000 zł i znacznie więcej? Poradnik zarabiania online
Każdy z nas chciałby otrzymać dodatkowe 100, 300, 500, 1000 zł, bądź więcej każdego miesiąca. Tak, by poprawić swój budżet domowy, spłacić długi bądź zbierać pieniądze na wakacje i gromadzadzić oszczę...
Data publikacji: 2020-06-12
Czy pozycjonowanie stron się opłaca?
Pozycjonowanie stron stało się nieodłącznym elementem strategii marketingowej, a na rynku pojawia się coraz to więcej agencji wyspecjalizowanych w tego rodzaju usługach. Czy warto jednak wydać - częst...
Data publikacji: 2020-06-05