Szukaj

Kategorie

Plakaty wielkoformatowe – jak zaprojektować, gdzie wydrukować?


Plakaty wielkoformatowe – jak zaprojektować, gdzie wydrukować?


Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Zainwestuj w grafikę dobrej jakości

W przypadku wydruków wielkogabarytowych używaj obrazów wektorowych, o ile oczywiście jest to możliwe. Wektory działają trochę inaczej niż JPEGS i odmienne formaty bitmapowe – nie składają się z pojedynczych pikseli przypisanych do ustalonej lokalizacji i wartości kolorów, a zamiast tego ich kształty, linie i kolory są definiowane za pomocą równań matematycznych – przypominają specjaliści z www.jkbprint.pl. Więc niezależnie od tego, jak bardzo skalujesz obraz wektorowy, pozostanie on zawsze ostry, dzięki czemu wydrukowany plakat będzie prezentować się estetycznie i efektownie.

Wybierz czytelne czcionki

Większość dużych prac ma być oglądana z dystansu, co oznacza, że ​​musisz wybrać czcionki nie tylko ze względu na ich styl, ale także czytelność. Nie chodzi tu wyłącznie o wygląd liter, ale takie kwestie, jak odstępy między znakami, luki w wierszach lub zbytnie upodobnienie do tła.

Inną kwestią jest platforma, z którą pracujesz. Zasadniczo najlepiej jest używać czcionki wieloplatformowej, czyli takiej, która jest dostępna w systemach Windows i Mac OS. Dzięki temu można zagwarantować, że czcionki będą poprawnie wyświetlane, jeśli musisz przenieść swój plik do klienta czy drukarni.

Wskazówka. Na stronie https://www.jkbprint.pl/plakaty-wielkoformatowe wydrukujesz plakaty niezależnie od ich formatu czy użytej czcionki. Mogą być one niestandardowe, ponieważ projekty rozpatrywane są indywidualnie.

Wybór kolorów

Podobnie jak w przypadku czcionek, odległość wyświetlania jest kluczowym czynnikiem przy wyborze kolorów. Wybierz barwę tła, która dobrze kontrastuje z tekstem i elementami graficznymi, aby czytelnicy mogli łatwo odczytać baner. Kolejną sztuczką jest utrzymanie prostoty kolorów – w większości przypadków wystarczą dwa lub trzy kolory.

 


Kolejnym błędem popełnianym przez ludzi w związku z drukowaniem plakatów jest to, że zaniedbują ustawienie swojego oprogramowania do projektowania w trybie CMYK, a nie w przestrzeni kolorów RGB. RGB ma więcej odcieni, ale drukarki używają kolorów CMYK. Korzystanie z CMYK zapewnia więc dokładniejsze odwzorowanie kolorów po wydrukowaniu plakatu.

Data publikacji: 2019-01-24, ostatnia zmiana: 2019-01-24


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak założyć swoją firmę?
Planujecie założyć niedługo własną działalność gospodarczą? Jakie kroki należy podjąć, aby przejść przez wszystkie etapy tej procedury?

Data publikacji: 2018-10-13

Kreatywna integracja - imprezy off road
Pracodawcy zaczynają coraz bardziej zdawać sobie sprawę z konieczności organizowania imprez integracyjnych. Coraz chętniej sięgają też po nieszablonowe rozwiązania. Wyjścia do pubu, na kręgle czy bilard powoli zaczynają odchodzić do przeszłości...

Data publikacji: 2018-10-06

Jak walczyć z tremą podczas wystąpień publicznych?
Jedni proponują wyobrażenie sobie publiczności nago. Inni z kolei polecają walczyć ze stresem jeszcze na długo przed wystąpieniem. To tylko niektóre ze sposobów na tremę,...

Data publikacji: 2018-10-05

Burgery podbiły serca i żołądki milionów ludzi na całym świecie - co stoi za ich fenomenem?
Pierwsze hamburgery pojawiały się na początku lat 90. i od tego czasu ich popularność sukcesywnie wzrastała. Obecnie stały się one symbolem jedzenia typu fast food. Dostępne są na wyciągnięcie ręki niemal wszędzie. Jednak mięso w bułce wraz z dodatkami...

Data publikacji: 2018-10-04