Szukaj

Kategorie

Plakaty wielkoformatowe – jak zaprojektować, gdzie wydrukować?


Plakaty wielkoformatowe – jak zaprojektować, gdzie wydrukować?


Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Zainwestuj w grafikę dobrej jakości

W przypadku wydruków wielkogabarytowych używaj obrazów wektorowych, o ile oczywiście jest to możliwe. Wektory działają trochę inaczej niż JPEGS i odmienne formaty bitmapowe – nie składają się z pojedynczych pikseli przypisanych do ustalonej lokalizacji i wartości kolorów, a zamiast tego ich kształty, linie i kolory są definiowane za pomocą równań matematycznych – przypominają specjaliści z www.jkbprint.pl. Więc niezależnie od tego, jak bardzo skalujesz obraz wektorowy, pozostanie on zawsze ostry, dzięki czemu wydrukowany plakat będzie prezentować się estetycznie i efektownie.

Wybierz czytelne czcionki

Większość dużych prac ma być oglądana z dystansu, co oznacza, że ​​musisz wybrać czcionki nie tylko ze względu na ich styl, ale także czytelność. Nie chodzi tu wyłącznie o wygląd liter, ale takie kwestie, jak odstępy między znakami, luki w wierszach lub zbytnie upodobnienie do tła.

Inną kwestią jest platforma, z którą pracujesz. Zasadniczo najlepiej jest używać czcionki wieloplatformowej, czyli takiej, która jest dostępna w systemach Windows i Mac OS. Dzięki temu można zagwarantować, że czcionki będą poprawnie wyświetlane, jeśli musisz przenieść swój plik do klienta czy drukarni.

Wskazówka. Na stronie https://www.jkbprint.pl/plakaty-wielkoformatowe wydrukujesz plakaty niezależnie od ich formatu czy użytej czcionki. Mogą być one niestandardowe, ponieważ projekty rozpatrywane są indywidualnie.

Wybór kolorów

Podobnie jak w przypadku czcionek, odległość wyświetlania jest kluczowym czynnikiem przy wyborze kolorów. Wybierz barwę tła, która dobrze kontrastuje z tekstem i elementami graficznymi, aby czytelnicy mogli łatwo odczytać baner. Kolejną sztuczką jest utrzymanie prostoty kolorów – w większości przypadków wystarczą dwa lub trzy kolory.

 


Kolejnym błędem popełnianym przez ludzi w związku z drukowaniem plakatów jest to, że zaniedbują ustawienie swojego oprogramowania do projektowania w trybie CMYK, a nie w przestrzeni kolorów RGB. RGB ma więcej odcieni, ale drukarki używają kolorów CMYK. Korzystanie z CMYK zapewnia więc dokładniejsze odwzorowanie kolorów po wydrukowaniu plakatu.

Data publikacji: 2019-01-24, ostatnia zmiana: 2019-01-24


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak założyć swoją firmę?

Jak założyć swoją firmę?

Planujecie założyć niedługo własną działalność gospodarczą? Jakie kroki należy podjąć, aby przejść przez wszystkie etapy tej procedury?

Data publikacji: 2018-10-13

Kreatywna integracja - imprezy off road

Kreatywna integracja - imprezy off road

Pracodawcy zaczynają coraz bardziej zdawać sobie sprawę z konieczności organizowania imprez integracyjnych. Coraz chętniej sięgają też po nieszablonowe rozwiązania. Wyjścia do pubu, na kręgle czy bilard powoli zaczynają odchodzić do przeszłości...

Data publikacji: 2018-10-06

Jak walczyć z tremą podczas wystąpień publicznych?

Jak walczyć z tremą podczas wystąpień publicznych?

Jedni proponują wyobrażenie sobie publiczności nago. Inni z kolei polecają walczyć ze stresem jeszcze na długo przed wystąpieniem. To tylko niektóre ze sposobów na tremę,...

Data publikacji: 2018-10-05

Burgery podbiły serca i żołądki milionów ludzi na całym świecie - co stoi za ich fenomenem?

Burgery podbiły serca i żołądki milionów ludzi na całym świecie - co stoi za ich fenomenem?

Pierwsze hamburgery pojawiały się na początku lat 90. i od tego czasu ich popularność sukcesywnie wzrastała. Obecnie stały się one symbolem jedzenia typu fast food. Dostępne są na wyciągnięcie ręki niemal wszędzie. Jednak mięso w bułce wraz z dodatkami...

Data publikacji: 2018-10-04