Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?

Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?

Dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i towarów jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Chcąc kupić jakiś produkt, możemy porównywać propozycje różnych producentów tak długo, aż znajdziemy model idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Dokonując zakupów, bardzo często kierujemy się nie tylko jakością czy funkcjonalnością, ale się również ceną. W jaki sposób zatem najłatwiej porównać ceny?


Gdzie porównywać ceny przed zakupem?

Porównywanie cen przed zakupem danego produktu, czy zamówieniem usługi, jest czynnością tak powszechną, że powstało już wiele stron internetowych ułatwiających to zadanie. Określane są one jako „porównywarki cen” i pozwalają na znalezienie najkorzystniejszych ofert wśród interesujących nas rzeczy. Ponadto w internecie możemy znaleźć odpowiedź na najbardziej nietypowe pytania, wystarczy chwila, aby dowiedzieć się ile kosztuje euro, Netflix czy budowa domu.

Najpopularniejsze porównywarki cen

1. CENEO

Bez wątpienia na pierwszym miejscu internetowego podium porównywarek cen znajduje się serwis CENEO, który posiada również swoją wersję mobilną. Współpracuje z nim ponad 1700 sklepów, a liczba porównywanych ofert sklepów to 3,5 mln. Serwis ten wyróżnia się największą bazą produktów i sklepów, dzięki czemu wynik, jaki otrzymujemy korzystając z niego jest optymalny.

2. Radar

Ta porównywarka oferuje swoim użytkownikom dostęp do ponad 7 milionów ofert pochodzących z 4244 sklepów. Podobnie jak CENEO, posiada również wersję mobilną, dzięki czemu mamy możliwość korzystać z jej pomocy gdziekolwiek jesteśmy, o ile mamy przy sobie smartfona z dostępem do internetu.

3. Nokaut

Na trzecim miejscu pod względem wielkości bazy produktów znajduje się porównywarka Nokaut. Przy jej pomocy możemy porównać między sobą aż 3 769 228 produktów dostępnych w ponad 2 tysiącach sklepów.

4. Skąpiec

Popularnością cieszy się również serwis Skąpiec, który wyróżnia się bogatą możliwością ustalania parametrów wyszukiwania. Oznacza to, że łatwiej będzie wytypować bardzo konkretny produkt pod względem specyficznych cech, które nas interesują.


Kiedy warto korzystać z porównywarek cen?

Przez ostatnie kilkanaście lat przyzwyczailiśmy się do tego, że w internecie można znaleźć odpowiedź na niemal każde pytanie. Niezależnie od tego, czy chcemy dowiedzieć się, ile kosztuje prawo jazdy, paszport, czy gram złota, odpowiedź jest dla nas dostępna w ciągu zaledwie kilku sekund. Oczywiście nie zawsze wynik naszych poszukiwań będzie dla nas satysfakcjonujący, ale robiąc zakupy, zwłaszcza jeśli potrzebny nam jest sprzęt AGD/RTV, naprawdę warto skorzystać z wymienionych w poprzednim akapicie serwisów. Porównywarki cen pozwalają na zaoszczędzenie mnóstwa czasu oraz pieniędzy.

Data publikacji: 2021-04-02, ostatnia zmiana: 2021-04-07

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Szatnia na Event szatniarz impreza garderoba Wynajem wypożyczalnia
Kraków
(woj. małopolskie)
Auto laweta - transport
Wieliczka
(woj. małopolskie)
Przekształcanie firm
Kraków
(woj. małopolskie)
Grill gazowy Węglowy wynajem stoły krzesła
Kraków
(woj. małopolskie)
Szybka Pożyczka Do 3000zł Bez Formalności
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Transport Cały Kraj * Przeprowadzki Siedlce * Usługi Transportowe  * 603599980
Siedlce
(woj. mazowieckie)
Zakładanie spółek
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
Pogotowie akumulatorowe 602 423 931 ŻOLIBORZ
Warszawa
(woj. mazowieckie)
W-Wa i okolice, Skuteczna Sprzedaż Mieszkań.Sprawdź!
MAZOWIECKIE
(woj. mazowieckie)
Wirtualne Biuro Żywiec ul.Żeromskiego 6
Żywiec
(woj. śląskie)
CIĘCIE (laser, plazma) Zwijanie, Gięcie, Spawanie CNC blach, rur, profili
Sędziszów Małopolski
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Wybór odpowiedniego hostingu
Rozpoczynając swoją podróż w cyfrowym świecie, najpierw musisz zrozumieć, czym są serwery i hosting. Serwer to specjalny typ komputera, który przechowuje, przetwarza i udostępnia dane. Te dane są zazw...
Data publikacji: 2023-09-29
Serwer dedykowany: Twój klucz do niezależności w sieci
W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych jest niezwykle istotne dla każdej działalności online. W artykule, który masz przed sobą, omówimy dlaczego serwer dedykowany jest najlepszym rozwiązaniem w...
Data publikacji: 2023-09-29
Ocena zdolności kredytowej - na czym polega?
Zaciągniecie kredytu może okazać się skutecznym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Klienci banków decydują się na zobowiązania finansowe z różnych przyczyn, np. w celu pokrycia kosztów życia czy sfinans...
Data publikacji: 2023-09-21
Pirotechnika Widowiskowa - Jak Rozpoznać Profesjonalistów w Branży?
Pokazy pirotechniczne są spektakularnymi wydarzeniami, które przyciągają uwagę tłumów i pozostawiają niezapomniane wspomnienia. Jednak aby zapewnić bezpieczeństwo oraz niezapomniane wrażenia, niezbędn...
Data publikacji: 2023-08-21