Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?

Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?

Dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i towarów jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Chcąc kupić jakiś produkt, możemy porównywać propozycje różnych producentów tak długo, aż znajdziemy model idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Dokonując zakupów, bardzo często kierujemy się nie tylko jakością czy funkcjonalnością, ale się również ceną. W jaki sposób zatem najłatwiej porównać ceny?


Gdzie porównywać ceny przed zakupem?

Porównywanie cen przed zakupem danego produktu, czy zamówieniem usługi, jest czynnością tak powszechną, że powstało już wiele stron internetowych ułatwiających to zadanie. Określane są one jako „porównywarki cen” i pozwalają na znalezienie najkorzystniejszych ofert wśród interesujących nas rzeczy. Ponadto w internecie możemy znaleźć odpowiedź na najbardziej nietypowe pytania, wystarczy chwila, aby dowiedzieć się ile kosztuje euro, Netflix czy budowa domu.

Najpopularniejsze porównywarki cen

1. CENEO

Bez wątpienia na pierwszym miejscu internetowego podium porównywarek cen znajduje się serwis CENEO, który posiada również swoją wersję mobilną. Współpracuje z nim ponad 1700 sklepów, a liczba porównywanych ofert sklepów to 3,5 mln. Serwis ten wyróżnia się największą bazą produktów i sklepów, dzięki czemu wynik, jaki otrzymujemy korzystając z niego jest optymalny.

2. Radar

Ta porównywarka oferuje swoim użytkownikom dostęp do ponad 7 milionów ofert pochodzących z 4244 sklepów. Podobnie jak CENEO, posiada również wersję mobilną, dzięki czemu mamy możliwość korzystać z jej pomocy gdziekolwiek jesteśmy, o ile mamy przy sobie smartfona z dostępem do internetu.

3. Nokaut

Na trzecim miejscu pod względem wielkości bazy produktów znajduje się porównywarka Nokaut. Przy jej pomocy możemy porównać między sobą aż 3 769 228 produktów dostępnych w ponad 2 tysiącach sklepów.

4. Skąpiec

Popularnością cieszy się również serwis Skąpiec, który wyróżnia się bogatą możliwością ustalania parametrów wyszukiwania. Oznacza to, że łatwiej będzie wytypować bardzo konkretny produkt pod względem specyficznych cech, które nas interesują.


Kiedy warto korzystać z porównywarek cen?

Przez ostatnie kilkanaście lat przyzwyczailiśmy się do tego, że w internecie można znaleźć odpowiedź na niemal każde pytanie. Niezależnie od tego, czy chcemy dowiedzieć się, ile kosztuje prawo jazdy, paszport, czy gram złota, odpowiedź jest dla nas dostępna w ciągu zaledwie kilku sekund. Oczywiście nie zawsze wynik naszych poszukiwań będzie dla nas satysfakcjonujący, ale robiąc zakupy, zwłaszcza jeśli potrzebny nam jest sprzęt AGD/RTV, naprawdę warto skorzystać z wymienionych w poprzednim akapicie serwisów. Porównywarki cen pozwalają na zaoszczędzenie mnóstwa czasu oraz pieniędzy.

Data publikacji: 2021-04-02, ostatnia zmiana: 2021-04-07

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Biuro Wirtualne - Adres Warszawski - Rejestracja Firm
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Serwis rowerowy Konstancin, Warszawa. Mobilne Pogotowie Rowerowe
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych i farm fotowoltaicznych
Częstochowa
(woj. śląskie)
Zwalczanie much, Wrocław, tel. 504-746-203. Dezynfekcja, cennik usługi.
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Skup Aut Za Gotówkę Wrocław I całe Woj. Dolnośląskie
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Dezynsekcja zwalczanie pluskwy metoda ULV
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Przeprowadzki Siedlce transport towarowy drobnicowy mebli AGD RTV materiały budowlane Castorama Mrów
Siedlce
(woj. mazowieckie)
Reproduktor sitsu z rodowodem
Kalisz
(woj. wielkopolskie)
zadaszenie nad tarasem z poliwęglanu
Kraków
(woj. małopolskie)
Psychoterapia grupowa - Holistyczne Centrum Terapii Psychosomatycznej
Piła
(woj. wielkopolskie)
Balony z helem balony ledowe z helem led hel ledowe brama z balonów napis love
Łódź
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy trzeba mieć dowód, by wziąć pożyczkę?
Pożyczka na dowód cieszy się w Polsce ogromną popularnością. A czy jesteśmy w stanie skorzystać z zewnętrznego finansowania, gdy dowodu nie posiadamy? Czy wystarczy nam prawo jazdy? Jakie dokumenty są...
Data publikacji: 2022-03-31
Jakich dokumentów wymagają pożyczkodawcy pozabankowi? Które dochody akceptują?
Gdy pojawia się pilna potrzeba uzyskania szybkiej pożyczki gotówkowej, Polacy swoje kroki kierują najczęściej do firm pozabankowych. Są one o wiele bardziej elastyczne niż banki czy spółdzielcze kasy...
Data publikacji: 2022-03-25
Dlaczego nie powinniśmy odbierać nieznanych telefonów?
Często spotykamy się z sytuacjami, kiedy dzwonią do nas nieznane telefony, a my nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić czy odebraliśmy telefon od zaufanej osoby. Dlatego trzeba być czujnym. Warto mie...
Data publikacji: 2022-02-02
Karta kredytowa na świąteczne zakupy - poznaj korzyści
Jeśli Twoje konto oszczędnościowe świeci pustkami, nie musisz rezygnować z planów i marzeń. Dzięki karcie kredytowej sfinansujesz świąteczne zakupy wygodnie, bezpiecznie i niedrogo. W artykule wyjaśni...
Data publikacji: 2021-12-15

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij