Czas rozkładać stół czyli najlepszy sport na zimową przerwę w domu

Czas rozkładać stół czyli najlepszy sport na zimową przerwę w domu

Tenis stołowy, popularnie zwany ping-pongiem, przez wielu jest kojarzony z dobrą zabawą. Obecnie jednak sport ten należy do dyscyplin olimpijskich. Co ciekawe, chociaż narodził się w Anglii, to królują w nim Chińczycy i Japończycy. Nie wiemy, czy jesteś w stanie osiągnąć zawodowy poziom w domu, ale z całą pewnością możesz zapewnić sobie i rodzinie świetną rozrywkę na zimową porę, kupując stół do tenisa w domu. Rozrywka zapewniająca wiele radości, sporą dawkę ruchu, rywalizację i satysfakcję z wygranych. Ping-pong nie ma sobie równych.

Sport dla wszystkich grup wiekowych

Jedną z największych zalet tenisa stołowego jest jego dostępność dla ludzi w każdym wieku. Każdy, komu wzrost pozwala sięgnąć poza linię stołu, może brać udział w rywalizacji. Ping pong pozwala młodzieży się wyszaleć, a rodzicom spędzić czas z dziećmi.

Aktywność ta jest tym cenniejsza zimą, kiedy dostęp do wielu sportów jest ograniczony, a pogoda nie sprzyja ćwiczeniom na zewnątrz. Niewątpliwą zaletą tenisa stołowego jest możliwość gry w parach lub większej ilości osób.

Ile miejsca potrzeba na stół do ping-ponga?

Rozmiar stołu bywa czasem hamulcem przed zakupem. Większość z nich ma 2,5 m długości i 1,5 m szerokości. W praktyce mieści się on w większości salonów, a po złożeniu nie zabiera wiele miejsca. Nie ulega jednak wątpliwości, że przestronne pomieszczenie jest atutem przy posiadaniu tego typu sprzętu. Warto wiedzieć, że niektóre stoły nadają się też do użytku zewnętrznego.

Ile miejsca potrzeba na stół do ping-ponga?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie stołu do tenisa?

Profesjonalne stoły do gry w ping ponga znajdziecie na prosportowy.pl, bywa wykonywany z różnego rodzaju materiałów. Podczas zakupu warto zwrócić szczególną uwagę na:

  • Stabilność
  • Sztywność ramy stołu
  • Grubość blatu
  • Jakość wykonania siatki i możliwość regulacji jej napięcia
  • Możliwość użytkowania stołu na dworze.

Te podstawowe parametry pomagają ustalić, czy sprzęt spełni swoje zadanie. Zwróćmy więc uwagę aby kupowany stół można było złożyć i przechowywać w pozycji pionowej. Po całkowitym złożeniu stół zajmuje bardzo mało miejsca i można go bez trudu przechowywać w warunkach domowych a w dobrą pogodę wyjeżdżać nim na zewnątrz. Regulacja wysokości nóżek pozwala idealnie wypoziomować stół. Idealnie gładki blat najczęściej wykonany z wysokiej jakości płyty MDF z nałożoną odpowiednią warstwą lakieru a konstrukcje wzmacniające blat stabilizują go na całym jego obwodzie. Dobre stoły są również wyposażony w blokady trzymające blaty w pozycji pionowej.

Dlaczego warto kupić stół do ping-ponga?

Sport ten, jak mało który poprawia koordynację ruchową, zwinność i refleks. Jest dostępny niezależnie od pogody. Ponieważ wymaga rywalizacji, uczy nie tylko wygrywać, ale też przegrywać. Jest więc cenną pomocą dydaktyczną dla rodziców. Więcej atutów tenisa stołowego zostało opisanych w artykule: "5 powodów dla których warto mieć w domu stół do ping ponga", który przeczytacie na e-grajewo.pl

Jeśli nie ogranicza Was przestrzeń, gorąco polecamy tenisa stołowego jako najlepszy sport na zimową przerwę w domu. Z pewnością sprawi on mnóstwo radości, a liczne korzyści zrekompensują koszt zakupu stołu.


Data publikacji: 2020-12-21, ostatnia zmiana: 2020-12-21

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Piłeczki do ping ponga gra tenis stołowy 12szt.
44,00 zł
Otwock
(woj. mazowieckie)
Le ręk progr. 9 s mf black
463,00 zł
Kutno
(woj. łódzkie)
Piłeczki do ping ponga tenis stołowy piłki 6szt
29,00 zł
Rypin
(woj. kujawsko-pomorskie)
Piłeczki do ping ponga gra tenis stołowy 6szt
23,00 zł
Zaścianki
(woj. podlaskie)
Piłeczki do ping ponga tenis stołowy piłki 6szt
24,00 zł
Czarne
(woj. pomorskie)
Piłeczki do ping ponga gra tenis stołowy 6szt.
24,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Piłeczki do ping ponga smj 6 szt kolorowe 13012
19,00 zł
Zamość
(woj. lubelskie)
Owijka tenisowa do rakiety tenis ziemny 3szt
49,00 zł
Siedlęcin
(woj. dolnośląskie)
Piłeczki do ping ponga tenis stołowy piłki 3szt
24,00 zł
Radom
(woj. mazowieckie)
Piłeczki do ping ponga gra tenis stołowy 12szt.
24,00 zł
Wyczechowo
(woj. pomorskie)
rower koła 26 cali unikat
450,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Owijka tenisowa do rakiety tenis ziemny 3szt
49,00 zł
Police
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Sprzęt narciarski - lepiej kupować w sklepie czy online?
Wiele osób spotyka się z dylematem, czy lepiej kupować w sklepie, czy online. Niektórzy wolą robić zakupy wygodnie ze swojego domu, a inni wybierają wycieczkę do sklepu, aby móc osobiście zobaczyć spr...
Data publikacji: 2022-12-22
Jak działa ubezpieczenie w podróży i w jakich okolicznościach ubezpieczyciel musi Ci pomóc?
Decydując się na zagraniczne wakacje, musisz zadbać nie tylko o to, aby w bagażu znalazł się kostium kąpielowy, klapki i krem do opalania. Niezbędne jest zatroszczenie się o własne bezpieczeństwo. Spo...
Data publikacji: 2022-09-26
Jakie akcesoria myśliwskie dobrać? Niezbędnik myśliwego
Stworzenie własnego niezbędnika myśliwskiego zdecydowanie ułatwia każdej wyjście na polowanie, ponieważ musimy pamiętać, że łowy to nie tylko broń, a całkowite dostosowanie się do warunków panujących...
Data publikacji: 2022-08-25
Rodzaje ubezpieczeń dla turystów - wszystko, co musisz wiedzieć
Planując wyjazd zagraniczny, warto kupić odpowiednie ubezpieczenie dla turystów. Dopasowany zakres ochrony to gwarancja uzyskania odszkodowania, gdy dojdzie do konkretnego zdarzenia. Wybór odpowiedniej...
Data publikacji: 2022-08-10

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij