Sport w czasach zarazy - czyli jak zadbać o swoją aktywność fizyczną?

Sport w czasach zarazy - czyli jak zadbać o swoją aktywność fizyczną?

Szerzący się koronawirus oraz związane z nim konsekwencje wymusiły na każdym z nas ogromne zmiany codziennego funkcjonowania. Kwarantanna dotknęła najbardziej rutynowych i przyziemnych aktywności, w wielu przypadkach całkowicie rozregulowując tryb życia nawet najbardziej aktywnych i najlepiej zorganizowanych z nas. Problemy związane z wirusem i wywołaną przez niego zarazą idą jeszcze dalej – nawet te osoby, które nigdy nie miały i nie będą mieć kontaktu z zarażonymi, powinny liczyć się z możliwymi uszczerbkami na zdrowiu. Dlaczego? Pogorszenie kondycji może być wywołane niezwykle trywialną rzeczą, a mianowicie zmianą trybu życia z aktywnego na „kanapowy”.

Jest to smutny fakt, lecz w obecnej sytuacji kontynuowanie standardowej treningowej rutyny może okazać się w wielu przypadkach kompletnie niemożliwe. Nie oznacza to, oczywiście, że nie można tej rutyny zmodyfikować i dopasować jej do obecnych realiów. Oto najlepsze metody na ćwiczenia w domu, z którymi warto zapoznać się w tych trudnych czasach.

Sprzęty, sprzęty i jeszcze raz sprzęty – dlaczego wyposażenie jest tak ważne?

Każdy lubi trening na świeżym powietrzu, lecz w razie braku innych możliwości, należy zwrócić się do alternatyw. Najbardziej oczywistym, a zarazem najbardziej popularnym przykładem stacjonarnych ćwiczeń zastępujących outdoorowe aktywności jest bieżnia lub rowerek magnetyczny. Gdy wyjście do parku lub lasu nie wchodzi w grę, można po prostu włączyć ulubioną muzykę, przygotować butelkę wody i podjąć się treningu ruchowego przez choćby kilkadziesiąt minut, w celu zachowania dobrej formy.

Do innych sprzętów, które są w stanie zapewnić rozsądną alternatywę dla treningu na świeżym powietrzu, zaliczyć można:

  • Maty do ćwiczeń – podstawa każdej domowej siłowni, dobra mata z pewnością okaże się nieoceniona przy standardowej gimnastyce, a także związanych z nią ćwiczeniach, jak aerobik, joga czy pilates.
  • Ciężarki – aby trenować muskuły, wcale nie potrzeba ogromnych ciężarów. Nawet ciężarki o wadze kilku lub kilkunastu kilogramów, przy odpowiedniej ilości powtórzeń, mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem w kwestii codziennego treningu siłowego.
  • Stepy – proste, lekkie, a jednocześnie bardzo skuteczne ćwiczenie, które wykonywać można w niemal dowolnym momencie. Zaleca się je przede wszystkim osobom, które za priorytet obierają sobie zachowanie zgrabnej sylwetki w okresie kwarantanny.
  • Skakanki – zastosowania skakanek są bardzo różne, lecz wystarczy znać podstawy korzystania z nich, aby skutecznie wprowadzić je w swoją treningową rutynę.

Zapał – klucz do sukcesu

Największym wrogiem domowego treningu często okazuje się nie brak możliwości, ale brak chęci. W izolacji bardzo łatwo jest popaść w letarg, dlatego trzeba się zmotywować do działania i nie dopuścić do zaprzestania aktywności fizycznej! Najlepszym sposobem jest utworzenie sobie treningowego grafiku, który pomoże zachować regularny schemat ćwiczeń i właściwie zbalansować ich dobór. Uzupełniając to wszystko zdrową dietą, można bez problemu zachować perfekcyjną kondycję podczas całej kwarantanny!


Artykuł powstał we współpracy z: ASPORT.PL

Data publikacji: 2020-05-13, ostatnia zmiana: 2020-05-13

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Siodło selle royal  ellipse moderate lady
139,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Kask merida kiddo zielony rozm.m md172
89,90 zł
Zabrze
(woj. śląskie)
Kask uvex quatro junior biało-turkusowy 50-55
139,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Błotnik simpla kido sde 16
29,99 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Preparat muc-off z rozpylaczem do czyszczenia łańcucha i napędu 500ml
59,00 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Pompka rowerowa kellys kindle
19,99 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
Kask rowerowy dziecięcy uvex kid 2 pink
129,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Siodło selle royal ellipse moderate man
139,00 zł
Łomża
(woj. podlaskie)
Błotnik simpla kido sds 20
24,00 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
Szczotka muc-off do czyszczenia opon i kaset
44,99 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
Klocki hamulcowe merida green v-brake 2 md019
14,90 zł
Piekary Śląskie
(woj. śląskie)
Sprzedam Ochraniacze Professional Fighter i Pas masujący
95,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Profesjonalna odzież kompresyjna
Ciało ludzkie, zbudowane z - między innymi - mięśni, stawów, ścięgien i kości, ma naturalną zdolność przyjmowania i znoszenia znacznych obciążeń, powodowanych aktywnością fizyczną. Dzięki tej właściwo...
Data publikacji: 2021-02-15
Czas rozkładać stół czyli najlepszy sport na zimową przerwę w domu
Rozrywka zapewniająca wiele radości, sporą dawkę ruchu, rywalizację i satysfakcję z wygranych. Ping-pong nie ma sobie równych.
Data publikacji: 2020-12-21
Na co zwrócić uwagę wybierając worek bokserski?
Worek bokserski to jeden z podstawowych elementów w treningu pięściarskim. Dowiedz się, jak wybrać worek treningowy, aby ten posłużył jak najdłużej, zapewniając jednocześnie efektywny trening fizyczny...
Data publikacji: 2020-12-04
Jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki pływania?
Pływanie jest nie tylko umiejętnością, ale i sposobem na piękną, szczupłą sylwetkę i na spędzenie wolnego czasu. Tymczasem całkiem sporo osób, nawet w wieku dorosłym, nie potrafi pływać.
Data publikacji: 2020-10-14

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij