Jak ułożyć trening z użyciem kettlebell?

Jak ułożyć trening z użyciem kettlebell?

Żyjemy w dobie wszechobecnego sportu. Wielu z nas zajęło się uprawianiem dyscypliny sportowej po to, aby poprawić swoją kondycję oraz sylwetkę. Do najczęściej wybieranych dyscyplin należą bez wątpienia: bieganie, jazda na rowerze oraz treningi siłowe. Niemniej wiele osób popełnia podstawowe błędy, jakimi są niedostosowanie obciążeń, a także zaniedbanie jednych partii mięśni kosztem drugich. Wiadomą kwestią jest, by odbywało się to w konfiguracji – główny trening oraz ten uzupełniający. W przypadku biegania, czy jazdy na rowerze należy posiłkować się rozwijaniem górnej części ciała, bowiem to właśnie ręce i barki służą do napędzania. Ciekawą dla takich sportowców są Kettle. Ich interesująca historia zaczęła się, kiedy w Rosji w XVIII wieku stosowano je do odmierzania tego co zdołano zebrać. Potem w dwudziestym wieku Armia Czerwona przeznaczała na aktywność około dziewięćdziesiąt minut, a najcięższe ćwiczenia wykonywała marynarka wojenna. Obecnie również doceniono ich wartości w treningu ogólnorozwojowym.

Jak ułożyć trening z użyciem kettlebell?

Przed wykonywaniem zadania należy zasięgnąć porady osób doświadczonych i sprawdzić jakie ćwiczenia będą najlepsze dla naszego ciała. Dodatkowo zadbać o odpowiednie obciążenie, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy na poziomie początkującym. Dobry trening powinien rozpocząć się od rozgrzewki, wymachów ramion, krążeń itp. Czas, jaki powinien zostać przeznaczony to ok. 20 minut. Jeżeli jesteśmy już rozgrzani warto przejść do etapu docelowego.

Popularną metodą, która zaczyna główny wysiłek jest swing. Polega na złapaniu kettla oburącz i ćwiczenia za pomocą wymachów w przód. Ważne, aby nogi były w rozkroku, lekko ugięte w kolanach, a wyrzut następował na wysokość klatki piersiowej. Plecy oraz ramiona powinny być trzymane w pozycji prostej. Kolejnym punktem jest clean, który pomimo podobieństwa do pierwszego ćwiczenia charakteryzuje się przyciągnięciem kettla do klatki piersiowej, kiedy znajdzie się na jej wysokości. Ćwiczenie można wykonywać zarówno jedną ręką, jak i oburącz. Dodatkową opcją jest wyrzut ramion ponad głowę oraz powrót do pozycji wyjściowej. Jeżeli skupiamy się na liczbie serii to wystarczyć powinny na początku trzy na każde ćwiczenie, a każde z nich należy powtórzyć do piętnastu razy. Końcowym momentem treningu jest spokojne rozciągnięcie się oraz pozwolenie ciału, by się uspokoiło.

Efekty pracy z kettlebell.

Efekty będą widoczne przy systematycznej pracy z tym urządzeniem. Jednakże, by osiągnąć zadowalający etap powinniśmy stosować się również do zaleceń dietetycznych oraz wykonywać wszystkie ruchy prawidłowo. Podstawą treningu jest ciągłe napięcie włokien, które jest spowodowane nieustanną pracą ciała. Okres użytkowania kettlebell będzie obfitować nie tylko w poprawę kondycji oraz wytrzymałość, ale także powinien usprawnić nasz układ krwionośny. Odpowiedni dobór ćwiczeń oraz technika są stawiane ponad ćwiczenia z hantlami. Osoby, które cierpią na bóle mięśni, po uaktywnieniu tzw. mięśni głębokich będą mogli odczuć poprawę swojego stanu zdrowia, ponieważ ich stabilizacja zostanie zwiększona.


Artykuł powstał we współpracy z sklep.fitnessleon.pl

Data publikacji: 2020-03-22, ostatnia zmiana: 2020-03-19

ZOBACZ OGŁOSZENIA

uszczelka wentyl do termos kubek termiczny puszka orion
1,49 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Kubek termiczny KeepCup
140,00 zł
Władysławowo
(woj. pomorskie)
rower Author A-Matrix 26 biało-czerwony, rama alu 13,5 cala, koła 26 cali
799,00 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
kubek termiczny 400ml fuori biały 27664
64,89 zł
Rogoźnik
(woj. śląskie)
Butelka termiczna Asobu „Central Park Black“, 500 ml
116,00 zł
Rybnik
(woj. śląskie)
classic fabric backpack
118,15 zł
Rawicz
(woj. wielkopolskie)
nakładka na palnik orion kuchenkę gazową stalowa nierdzewna krzyżowa kuchenna 9,5 cm
14,99 zł
Skarżysko-Kamienna
(woj. świętokrzyskie)
Rower górski kellys swag 10 2019
6 700,00 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
rurka słomka do termos puszka 0,7l 1 szt.
1,51 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
Rolki + łyżwy  2 w 1
150,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
pojemnik zapasowy 2l do menażka orion almi
9,99 zł
Czaplinek
(woj. zachodniopomorskie)
Acerbis torba na pas banana
105,00 zł
Stalowa Wola
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Dlaczego warto zainwestować w trenera personalnego?
Jak zacząć ćwiczyć, by wreszcie pozbyć się nadmiernych kilogramów i podbudować formę? Co zrobić, aby nie stracić zapału, a same ćwiczenia faktycznie przekładały się na realizację celów? I czy decydowa...
Data publikacji: 2022-04-12
Buty trekkingowe - TOP 10
Jak wybrać najlepsze buty trekkingowe? Sprawdziliśmy opinie najchętniej kupowanych modeli męskich butów trekkingowych i zebraliśmy 10 najlepszych - od klasyków trekkingu po najnowsze osiągnięcia techn...
Data publikacji: 2022-03-25
Rowerki stacjonarne na ratunek kondycji. Dlaczego warto na nie postawić?
Trening na rowerku stacjonarnym to bardzo dobry sposób na zadbanie o kondycję i sylwetkę w domu. Sprzęt tego typu ma wiele zalet i z powodzeniem może zastąpić aktywność na dworze, jednocześnie będąc o...
Data publikacji: 2022-03-17
Nie tylko zamek, czyli co warto zobaczyć w Olsztynie?
Sąsiadujący z Częstochową Olsztyn jest jedną z ciekawszych miejscowości na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Piękna okolica, gęsta sieć szlaków turystycznych i wspaniałe atrakcje sprawiają, że turyśc...
Data publikacji: 2022-01-10

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij