Jak ułożyć trening z użyciem kettlebell?

Jak ułożyć trening z użyciem kettlebell?

Żyjemy w dobie wszechobecnego sportu. Wielu z nas zajęło się uprawianiem dyscypliny sportowej po to, aby poprawić swoją kondycję oraz sylwetkę. Do najczęściej wybieranych dyscyplin należą bez wątpienia: bieganie, jazda na rowerze oraz treningi siłowe. Niemniej wiele osób popełnia podstawowe błędy, jakimi są niedostosowanie obciążeń, a także zaniedbanie jednych partii mięśni kosztem drugich. Wiadomą kwestią jest, by odbywało się to w konfiguracji – główny trening oraz ten uzupełniający. W przypadku biegania, czy jazdy na rowerze należy posiłkować się rozwijaniem górnej części ciała, bowiem to właśnie ręce i barki służą do napędzania. Ciekawą dla takich sportowców są Kettle. Ich interesująca historia zaczęła się, kiedy w Rosji w XVIII wieku stosowano je do odmierzania tego co zdołano zebrać. Potem w dwudziestym wieku Armia Czerwona przeznaczała na aktywność około dziewięćdziesiąt minut, a najcięższe ćwiczenia wykonywała marynarka wojenna. Obecnie również doceniono ich wartości w treningu ogólnorozwojowym.

Jak ułożyć trening z użyciem kettlebell?

Przed wykonywaniem zadania należy zasięgnąć porady osób doświadczonych i sprawdzić jakie ćwiczenia będą najlepsze dla naszego ciała. Dodatkowo zadbać o odpowiednie obciążenie, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy na poziomie początkującym. Dobry trening powinien rozpocząć się od rozgrzewki, wymachów ramion, krążeń itp. Czas, jaki powinien zostać przeznaczony to ok. 20 minut. Jeżeli jesteśmy już rozgrzani warto przejść do etapu docelowego.

Popularną metodą, która zaczyna główny wysiłek jest swing. Polega na złapaniu kettla oburącz i ćwiczenia za pomocą wymachów w przód. Ważne, aby nogi były w rozkroku, lekko ugięte w kolanach, a wyrzut następował na wysokość klatki piersiowej. Plecy oraz ramiona powinny być trzymane w pozycji prostej. Kolejnym punktem jest clean, który pomimo podobieństwa do pierwszego ćwiczenia charakteryzuje się przyciągnięciem kettla do klatki piersiowej, kiedy znajdzie się na jej wysokości. Ćwiczenie można wykonywać zarówno jedną ręką, jak i oburącz. Dodatkową opcją jest wyrzut ramion ponad głowę oraz powrót do pozycji wyjściowej. Jeżeli skupiamy się na liczbie serii to wystarczyć powinny na początku trzy na każde ćwiczenie, a każde z nich należy powtórzyć do piętnastu razy. Końcowym momentem treningu jest spokojne rozciągnięcie się oraz pozwolenie ciału, by się uspokoiło.

Efekty pracy z kettlebell.

Efekty będą widoczne przy systematycznej pracy z tym urządzeniem. Jednakże, by osiągnąć zadowalający etap powinniśmy stosować się również do zaleceń dietetycznych oraz wykonywać wszystkie ruchy prawidłowo. Podstawą treningu jest ciągłe napięcie włokien, które jest spowodowane nieustanną pracą ciała. Okres użytkowania kettlebell będzie obfitować nie tylko w poprawę kondycji oraz wytrzymałość, ale także powinien usprawnić nasz układ krwionośny. Odpowiedni dobór ćwiczeń oraz technika są stawiane ponad ćwiczenia z hantlami. Osoby, które cierpią na bóle mięśni, po uaktywnieniu tzw. mięśni głębokich będą mogli odczuć poprawę swojego stanu zdrowia, ponieważ ich stabilizacja zostanie zwiększona.


Artykuł powstał we współpracy z sklep.fitnessleon.pl

Data publikacji: 2020-03-22, ostatnia zmiana: 2020-03-19

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Wrotki mania violet roces
229,00 zł
Wodzisław Śląski
(woj. śląskie)
Bidon purist - wahoo fitness 750ml
49,90 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Oakley evzero blades - matte black - prizm black - okulary przeciwsłoneczne
472,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Bieżnia panelowa woodway zdrowa dla stawów
15 500 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
suwnica prasa na nogi firmy Power Sport angielska
1 900,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Oakley flight jacket prizm road silver polarized - okulary przeciwsłoneczne
719,20 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Obciążenia na ręce i nogi profit evolution
20,00 zł
Biała Podlaska
(woj. lubelskie)
Sprzedam dwie pary super nart AtomiC i Black  jak na zdjęciach warto  zakupu 100% narty
123 456 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Urządzenie na barki - wyciąg górny
1 100,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Ochraniacze pro 3 pack anthracite rollerblade m
110,00 zł
Czeladź
(woj. śląskie)
łyżworolki spokey colorado jr niebieskie 30-33
145,00 zł
Nysa
(woj. opolskie)
Rower górski męski (dobry stan) TANIO
359,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Piłeczki do tenisa stołowego - rodzaje i parametry
Tenis stołowy, zwany również ping-pongiem, to sposób, by miło spędzić czas, a zarazem doskonalić koordynację wzrokowo-ruchową, kondycję fizyczną i umiejętność koncentracji.
Data publikacji: 2020-04-06
Jak uzyskać dokument ESTA? Niezbędne formalności
Od stycznia 2020 roku Polska jest jednym z krajów objętych Programem Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) - w związku z tym jej obywatele celem udania się do Stanów Zjednoczonych nie muszą posiadać...
Data publikacji: 2020-02-28
Jak wyrobić książeczkę żeglarską? Sprawdź nasz poradnik!
Książeczka żeglarska to dokument, który powinna posiadać każda osoba pracująca na statkach handlowych, bez względu na pełnioną tam funkcję. To dokument, który potwierdza tożsamość jego właściciela, ok...
Data publikacji: 2020-02-26
Gdzie buty trekkingowe sprawdzą się najlepiej?
Górskie krajobrazy to strome zbocza, kamieniste szlaki, ale i cudowne widoki. Góry to żywioł. Pytanie, czy wybierając się na taką przysparzającą intensywnych doznań eskapadę, warto iść na żywioł? Zdec...
Data publikacji: 2020-02-13