Jak ułożyć trening z użyciem kettlebell?

Jak ułożyć trening z użyciem kettlebell?

Żyjemy w dobie wszechobecnego sportu. Wielu z nas zajęło się uprawianiem dyscypliny sportowej po to, aby poprawić swoją kondycję oraz sylwetkę. Do najczęściej wybieranych dyscyplin należą bez wątpienia: bieganie, jazda na rowerze oraz treningi siłowe. Niemniej wiele osób popełnia podstawowe błędy, jakimi są niedostosowanie obciążeń, a także zaniedbanie jednych partii mięśni kosztem drugich. Wiadomą kwestią jest, by odbywało się to w konfiguracji – główny trening oraz ten uzupełniający. W przypadku biegania, czy jazdy na rowerze należy posiłkować się rozwijaniem górnej części ciała, bowiem to właśnie ręce i barki służą do napędzania. Ciekawą dla takich sportowców są Kettle. Ich interesująca historia zaczęła się, kiedy w Rosji w XVIII wieku stosowano je do odmierzania tego co zdołano zebrać. Potem w dwudziestym wieku Armia Czerwona przeznaczała na aktywność około dziewięćdziesiąt minut, a najcięższe ćwiczenia wykonywała marynarka wojenna. Obecnie również doceniono ich wartości w treningu ogólnorozwojowym.

Jak ułożyć trening z użyciem kettlebell?

Przed wykonywaniem zadania należy zasięgnąć porady osób doświadczonych i sprawdzić jakie ćwiczenia będą najlepsze dla naszego ciała. Dodatkowo zadbać o odpowiednie obciążenie, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy na poziomie początkującym. Dobry trening powinien rozpocząć się od rozgrzewki, wymachów ramion, krążeń itp. Czas, jaki powinien zostać przeznaczony to ok. 20 minut. Jeżeli jesteśmy już rozgrzani warto przejść do etapu docelowego.

Popularną metodą, która zaczyna główny wysiłek jest swing. Polega na złapaniu kettla oburącz i ćwiczenia za pomocą wymachów w przód. Ważne, aby nogi były w rozkroku, lekko ugięte w kolanach, a wyrzut następował na wysokość klatki piersiowej. Plecy oraz ramiona powinny być trzymane w pozycji prostej. Kolejnym punktem jest clean, który pomimo podobieństwa do pierwszego ćwiczenia charakteryzuje się przyciągnięciem kettla do klatki piersiowej, kiedy znajdzie się na jej wysokości. Ćwiczenie można wykonywać zarówno jedną ręką, jak i oburącz. Dodatkową opcją jest wyrzut ramion ponad głowę oraz powrót do pozycji wyjściowej. Jeżeli skupiamy się na liczbie serii to wystarczyć powinny na początku trzy na każde ćwiczenie, a każde z nich należy powtórzyć do piętnastu razy. Końcowym momentem treningu jest spokojne rozciągnięcie się oraz pozwolenie ciału, by się uspokoiło.

Efekty pracy z kettlebell.

Efekty będą widoczne przy systematycznej pracy z tym urządzeniem. Jednakże, by osiągnąć zadowalający etap powinniśmy stosować się również do zaleceń dietetycznych oraz wykonywać wszystkie ruchy prawidłowo. Podstawą treningu jest ciągłe napięcie włokien, które jest spowodowane nieustanną pracą ciała. Okres użytkowania kettlebell będzie obfitować nie tylko w poprawę kondycji oraz wytrzymałość, ale także powinien usprawnić nasz układ krwionośny. Odpowiedni dobór ćwiczeń oraz technika są stawiane ponad ćwiczenia z hantlami. Osoby, które cierpią na bóle mięśni, po uaktywnieniu tzw. mięśni głębokich będą mogli odczuć poprawę swojego stanu zdrowia, ponieważ ich stabilizacja zostanie zwiększona.


Artykuł powstał we współpracy z sklep.fitnessleon.pl

Data publikacji: 2020-03-22, ostatnia zmiana: 2020-03-19

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Rower dziecięcy tabou bmx gravity 1.0 20 2019
799,00 zł
Nowa Ruda
(woj. dolnośląskie)
Fotelik hamax sleepy czarny, czerwona wyściółka
339,00 zł
Świętochłowice
(woj. śląskie)
Rower górski romet mustang m8 2020
4 099,00 zł
Pilchowo
(woj. zachodniopomorskie)
Rower górski kellys vanity 10 27,5 2020
1 699,00 zł
Żukowo
(woj. pomorskie)
Kamera LAMAX X9.1
407,99 zł
Brzeg
(woj. opolskie)
Rower Męski Hercules Koła 28 cali
390,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Rower górski merida big seven 300 27,5 2020
3 699,00 zł
Świnoujście
(woj. zachodniopomorskie)
Rower crossowy merida crossway 20-d 2020
2 199,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Rower górski romet jolene 7.1 27,5 2020
1 599,00 zł
Luboszyce
(woj. opolskie)
Rower trekingowy unibike expedition man 2020
2 899,00 zł
Świnoujście
(woj. zachodniopomorskie)
Rower Męski Frontiera Atala Koła 28 cali
390,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Rower młodzieżowy Gazelle koła 24 cale
220,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Profesjonalna odzież kompresyjna
Ciało ludzkie, zbudowane z - między innymi - mięśni, stawów, ścięgien i kości, ma naturalną zdolność przyjmowania i znoszenia znacznych obciążeń, powodowanych aktywnością fizyczną. Dzięki tej właściwo...
Data publikacji: 2021-02-15
Czas rozkładać stół czyli najlepszy sport na zimową przerwę w domu
Rozrywka zapewniająca wiele radości, sporą dawkę ruchu, rywalizację i satysfakcję z wygranych. Ping-pong nie ma sobie równych.
Data publikacji: 2020-12-21
Na co zwrócić uwagę wybierając worek bokserski?
Worek bokserski to jeden z podstawowych elementów w treningu pięściarskim. Dowiedz się, jak wybrać worek treningowy, aby ten posłużył jak najdłużej, zapewniając jednocześnie efektywny trening fizyczny...
Data publikacji: 2020-12-04
Jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki pływania?
Pływanie jest nie tylko umiejętnością, ale i sposobem na piękną, szczupłą sylwetkę i na spędzenie wolnego czasu. Tymczasem całkiem sporo osób, nawet w wieku dorosłym, nie potrafi pływać.
Data publikacji: 2020-10-14

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij