Wybór ubezpieczenia turystycznego – na co zwracać uwagę podczas wyboru polisy?


Jeżdżąc na wakacje, wiele osób zapomina o tym, co najważniejsze – bezpieczeństwie. Trudno jednak zabezpieczyć się na każdą okoliczność, więc warto sprawdzić ranking ubezpieczeń turystycznych, które pozwolą sprawnie zniwelować skutki nieprzewidzianych zdarzeń. Sprawdź, na co zwracać uwagę wybierając turystyczne polisy ubezpieczeniowe!

Czym jest turystyczna polisa ubezpieczeniowa?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, czym jest turystyczna polisa ubezpieczeniowa. Tu trzeba wspomnieć, że nie są to polisy obowiązkowe, więc nie podlegają pod żadną Ustawę, która by narzucała towarzystwo ubezpieczeniowym konkretny wzór umowy lub zakres ochrony. Każdorazowo należy więc sprawdzić polisę oraz korzystać z renomowanych towarzystw. Szczegółowe warunki znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które zawsze należy rzetelnie sprawdzić. Na Kioskpolis.pl znajdują się porównania setek tego rodzaju produktów, a wszystkie pochodzą od uznanych ubezpieczycieli, więc zakup polis przez porównywarkę jest bezpieczny. Ponadto można tu znaleźć klarowne zestawienia w kontekście zakresu ochrony zapewnianego przez dany produkt. Ranking ubezpieczeń turystycznych pozwoli sprawdzić, na które oferty zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, choć każdy klient musi zapamiętać, by zawsze podchodzić do tego indywidualnie na podstawie określonych wcześniej potrzeb i charakterystyki wyjazdu.

Od czego można się ubezpieczyć na wakacjach?

Na rynku istnieje ogromna ilość produktów ubezpieczeniowych dla turystów. Sytuacje, od których można się ubezpieczyć to między innymi:

·  wypadki podczas wyjazdów rekreacyjnych,

·  wypadki podczas obozów sportowych,

·  zachorowania,

·  wypadki komunikacyjne,

·  nieprzewidziane zdarzenia wymagające nieplanowanego przedłużenia pobytu,

·  odwołane loty,

·  kradzież lub zgubienie bagażu,

·  i wiele innych.

Spektrum ochrony może być bardzo szerokie. Analizując ranking ubezpieczeń turystycznych, w pierwszej kolejności należy jednak zwrócić uwagę na możliwość pokrycia kosztów leczenia, akcji ratunkowych i kosztów z tym powiązanych. Wypadki i nagłe zachorowania (lub zaostrzenie istniejących chorób) to najczęstsze kłopoty wśród turystów. Niestety często kończy się to koniecznością wizyty w szpitalu lub prywatnej placówce. Jeśli jest to wyjazd zagraniczny, koszty mogą być ogromne ze względu na wyższe koszty leczenia w innych krajach Europy lub świata, co będzie potęgowane różnicą w kursach walut. Większość standardowych ubezpieczeń medycznych pokrywa koszty leczenia nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, więc jest to opłacalne. Warto zwrócić uwagę, czy polisa obejmuje także koszty transportu medycznego do Polski i na miejscu, oraz ewentualne pokrycie kosztów związanych z przymusowym przedłużającym się pobytem (na skutek wypadku).

Warto również ubezpieczeń się od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli od odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone przez siebie szkody. Takie polisy obejmują pokrycie kosztów na przykład strat spowodowanych na stokach narciarskich (jeśli spowoduje się kolizję). Spektrum ochrony może być bardzo szerokie, a szczegółowe informacje na temat poszczególnych polis można znaleźć na stronie porównywarki Kioskpolis.pl, przez którą można kupić polisy wiodących towarzystw na rynku.

Ranking ubezpieczeń turystycznych – które polisy są najlepsze?

Analizując ranking ubezpieczeń turystycznych, trudno o jednoznaczne wskazanie najlepszej polisy. Wynika to z faktu, że każdy potrzebuje innego zakresu ochrony. Większość ubezpieczycieli podchodzi do tego elastycznie i oferuje standardowe polisy, które mają określony zakres ochrony, taki jak finansowanie opieki medycznej, a dodatkowo można wykupić cały szereg rozszerzonych opcji. Szukając polisy, warto więc najpierw sprawdzić zakres ochrony podstawowej polisy i porównać ceny u różnych ubezpieczycieli, a następni sprawdzić, ile kosztują dodatkowe opcje. Dzięki Kioskpolis.pl można to zrobić w kilka chwil. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, więc warto sprawdzić wiele ofert, gdyż w ten sposób sporo się zaoszczędzi.

Najtańsze polisy zaczynają się już od kilku złotych za jeden dzień ochrony, więc jest to bardzo opłacalne. Im więcej dodatkowych opcji się kupuje, tym taniej wychodzi cena jednostkowa.

Polisy ubezpieczeniowe – na co zwrócić uwagę?

Nabywając polisę ubezpieczeniową, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, na jak wysoką kwotę opiewa. Takie informacje zawsze znajdują się w OWU i należy je zestawić z ceną polisy, by wybrać najlepszą ofertę na rynku. Najlepiej znaleźć taką polisę, której maksymalna kwota nie jest niższa niż kilkadziesiąt tysięcy złotych, choć trzeba to również dopasować do cen w kraju, do którego się wyjeżdża. Kraje, takie jak Szwajcaria, Austria, czy Francja będą relatywnie droższe, więc warto kupić polisę na nieco wyższą kwotę. Jeśli jest to Bułgaria, Słowacja, czy Czechy, lokalne ceny są relatywnie niższe, więc można sobie pozwolić na tańszą polisę.


 

Data publikacji: 2022-08-02, ostatnia zmiana: 2022-12-06

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Plecak prosto winnie czarny
189,00 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
Big diamante front pocket backpack navy
75,00 zł
Opole
(woj. opolskie)
Torba na kółkach Samsonite ecodiver 79cm niebieska
1 299,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Latarka Mactronic lampy rowerowe Falcon Eye DUO 50/8lm, bateryjna (3x AAA/2x AAA) 2xuchwyt L-FN3-1L.
38,68 zł
Słupsk
(woj. pomorskie)
Apteo termofor z pestek wiśni w pokrowcu różowy x 1 sztuka
21,04 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Mt898 fuckyou backpack black
149,00 zł
Bytom
(woj. śląskie)
Rower trekkingowy elektryczny husqvarna cross tourer ct2 wave 2022, kolor biało-brązowy, rozmiar s
18 999 zł
Ciechanów
(woj. mazowieckie)
Logo gym sack camo
19,00 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
future icon backpack
119,40 zł
Tarnobrzeg
(woj. podkarpackie)
Plecak z buklakiem 2 litry zefal z hydro xc
172,90 zł
Iława
(woj. warmińsko-mazurskie)
Butelka termiczna 470 ml Stanley Quick Flip - czarna
145,00 zł
Piekary Śląskie
(woj. śląskie)
termos stalowy próżniowy z podwójną ścianką turystyczny 500 ml
44,59 zł
Lublin
(woj. lubelskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Sprzęt narciarski - lepiej kupować w sklepie czy online?
Wiele osób spotyka się z dylematem, czy lepiej kupować w sklepie, czy online. Niektórzy wolą robić zakupy wygodnie ze swojego domu, a inni wybierają wycieczkę do sklepu, aby móc osobiście zobaczyć spr...
Data publikacji: 2022-12-22
Jak działa ubezpieczenie w podróży i w jakich okolicznościach ubezpieczyciel musi Ci pomóc?
Decydując się na zagraniczne wakacje, musisz zadbać nie tylko o to, aby w bagażu znalazł się kostium kąpielowy, klapki i krem do opalania. Niezbędne jest zatroszczenie się o własne bezpieczeństwo. Spo...
Data publikacji: 2022-09-26
Jakie akcesoria myśliwskie dobrać? Niezbędnik myśliwego
Stworzenie własnego niezbędnika myśliwskiego zdecydowanie ułatwia każdej wyjście na polowanie, ponieważ musimy pamiętać, że łowy to nie tylko broń, a całkowite dostosowanie się do warunków panujących...
Data publikacji: 2022-08-25
Rodzaje ubezpieczeń dla turystów - wszystko, co musisz wiedzieć
Planując wyjazd zagraniczny, warto kupić odpowiednie ubezpieczenie dla turystów. Dopasowany zakres ochrony to gwarancja uzyskania odszkodowania, gdy dojdzie do konkretnego zdarzenia. Wybór odpowiedniej...
Data publikacji: 2022-08-10

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij