Wybór ubezpieczenia turystycznego – na co zwracać uwagę podczas wyboru polisy?


Jeżdżąc na wakacje, wiele osób zapomina o tym, co najważniejsze – bezpieczeństwie. Trudno jednak zabezpieczyć się na każdą okoliczność, więc warto sprawdzić ranking ubezpieczeń turystycznych, które pozwolą sprawnie zniwelować skutki nieprzewidzianych zdarzeń. Sprawdź, na co zwracać uwagę wybierając turystyczne polisy ubezpieczeniowe!

Czym jest turystyczna polisa ubezpieczeniowa?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, czym jest turystyczna polisa ubezpieczeniowa. Tu trzeba wspomnieć, że nie są to polisy obowiązkowe, więc nie podlegają pod żadną Ustawę, która by narzucała towarzystwo ubezpieczeniowym konkretny wzór umowy lub zakres ochrony. Każdorazowo należy więc sprawdzić polisę oraz korzystać z renomowanych towarzystw. Szczegółowe warunki znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które zawsze należy rzetelnie sprawdzić. Na Kioskpolis.pl znajdują się porównania setek tego rodzaju produktów, a wszystkie pochodzą od uznanych ubezpieczycieli, więc zakup polis przez porównywarkę jest bezpieczny. Ponadto można tu znaleźć klarowne zestawienia w kontekście zakresu ochrony zapewnianego przez dany produkt. Ranking ubezpieczeń turystycznych pozwoli sprawdzić, na które oferty zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, choć każdy klient musi zapamiętać, by zawsze podchodzić do tego indywidualnie na podstawie określonych wcześniej potrzeb i charakterystyki wyjazdu.

Od czego można się ubezpieczyć na wakacjach?

Na rynku istnieje ogromna ilość produktów ubezpieczeniowych dla turystów. Sytuacje, od których można się ubezpieczyć to między innymi:

·  wypadki podczas wyjazdów rekreacyjnych,

·  wypadki podczas obozów sportowych,

·  zachorowania,

·  wypadki komunikacyjne,

·  nieprzewidziane zdarzenia wymagające nieplanowanego przedłużenia pobytu,

·  odwołane loty,

·  kradzież lub zgubienie bagażu,

·  i wiele innych.

Spektrum ochrony może być bardzo szerokie. Analizując ranking ubezpieczeń turystycznych, w pierwszej kolejności należy jednak zwrócić uwagę na możliwość pokrycia kosztów leczenia, akcji ratunkowych i kosztów z tym powiązanych. Wypadki i nagłe zachorowania (lub zaostrzenie istniejących chorób) to najczęstsze kłopoty wśród turystów. Niestety często kończy się to koniecznością wizyty w szpitalu lub prywatnej placówce. Jeśli jest to wyjazd zagraniczny, koszty mogą być ogromne ze względu na wyższe koszty leczenia w innych krajach Europy lub świata, co będzie potęgowane różnicą w kursach walut. Większość standardowych ubezpieczeń medycznych pokrywa koszty leczenia nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, więc jest to opłacalne. Warto zwrócić uwagę, czy polisa obejmuje także koszty transportu medycznego do Polski i na miejscu, oraz ewentualne pokrycie kosztów związanych z przymusowym przedłużającym się pobytem (na skutek wypadku).

Warto również ubezpieczeń się od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli od odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone przez siebie szkody. Takie polisy obejmują pokrycie kosztów na przykład strat spowodowanych na stokach narciarskich (jeśli spowoduje się kolizję). Spektrum ochrony może być bardzo szerokie, a szczegółowe informacje na temat poszczególnych polis można znaleźć na stronie porównywarki Kioskpolis.pl, przez którą można kupić polisy wiodących towarzystw na rynku.

Ranking ubezpieczeń turystycznych – które polisy są najlepsze?

Analizując ranking ubezpieczeń turystycznych, trudno o jednoznaczne wskazanie najlepszej polisy. Wynika to z faktu, że każdy potrzebuje innego zakresu ochrony. Większość ubezpieczycieli podchodzi do tego elastycznie i oferuje standardowe polisy, które mają określony zakres ochrony, taki jak finansowanie opieki medycznej, a dodatkowo można wykupić cały szereg rozszerzonych opcji. Szukając polisy, warto więc najpierw sprawdzić zakres ochrony podstawowej polisy i porównać ceny u różnych ubezpieczycieli, a następni sprawdzić, ile kosztują dodatkowe opcje. Dzięki Kioskpolis.pl można to zrobić w kilka chwil. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, więc warto sprawdzić wiele ofert, gdyż w ten sposób sporo się zaoszczędzi.

Najtańsze polisy zaczynają się już od kilku złotych za jeden dzień ochrony, więc jest to bardzo opłacalne. Im więcej dodatkowych opcji się kupuje, tym taniej wychodzi cena jednostkowa.

Polisy ubezpieczeniowe – na co zwrócić uwagę?

Nabywając polisę ubezpieczeniową, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, na jak wysoką kwotę opiewa. Takie informacje zawsze znajdują się w OWU i należy je zestawić z ceną polisy, by wybrać najlepszą ofertę na rynku. Najlepiej znaleźć taką polisę, której maksymalna kwota nie jest niższa niż kilkadziesiąt tysięcy złotych, choć trzeba to również dopasować do cen w kraju, do którego się wyjeżdża. Kraje, takie jak Szwajcaria, Austria, czy Francja będą relatywnie droższe, więc warto kupić polisę na nieco wyższą kwotę. Jeśli jest to Bułgaria, Słowacja, czy Czechy, lokalne ceny są relatywnie niższe, więc można sobie pozwolić na tańszą polisę.


 

Data publikacji: 2022-08-02, ostatnia zmiana: 2022-12-06

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Plecak na laptopa The North Face BOREALIS asphalt grey light heather\tnfblck - ONE SIZE
411,99 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
Trok z przelotką  Fjord Nansen VATNE 120 cm - ONE SIZE
19,99 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
Plecak rowerowy Deuter BIKE I 20 L black/black - ONE SIZE
398,99 zł
Jawor
(woj. dolnośląskie)
Worko - plecak - Kosmos
44,99 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Plecak Jack Wolfskin PERFECT DAY greenwood - ONE SIZE
251,99 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Worko - plecak - Kosmos
44,99 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Fioletowy Modny Plecak Damski Hispanitas
449,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Pokrowiec na plecak Deuter Rain Cover I coolblue - ONE SIZE
81,99 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Plecak rowerowy z bukłakiem Camelbak Rogue Light 70 oz black - ONE SIZE
299,99 zł
Sopot
(woj. pomorskie)
Brązowy Stylowy Plecak Damski Anekke Z Laleczką
429,00 zł
Grudziądz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Plecak trekkingowy Hi-Tec felix ii 20l - black/blackender pearl
127,90 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Plecak dla dziecka Jack Wolfskin LITTLE JOE peak red - ONE SIZE
131,99 zł
Opole
(woj. opolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Wybieramy rower górski - dla kogo MTB, a komu warto kupić Enduro?
Okres wiosenno-letni sprzyja zwiększeniu naszej aktywności fizycznej, a zwłaszcza jeździe na rowerze. Jeśli lubisz jazdę po wymagającym terenie i szukasz roweru górskiego z prawdziwego zdarzenia, uważ...
Data publikacji: 2024-05-21
Piłki do siatkówki Mikasa i Molten
Siatkówka to jedna z popularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Szczególnie sukcesy naszej reprezentacji narodowej oraz klubów z ekstraklasy przyczyniły sie w głównej mierze do tak wielkiej popul...
Data publikacji: 2024-03-21
Co zwiedzić z dziećmi w Lublinie? Oto 10 miejsc, które warto odwiedzić!
Lublin to piękne miasto, z bogatą i barwną, choć nie zawsze łatwą historią. Bez wątpienia jest godne odwiedzenia, a wizyta w nim będzie jeszcze przyjemniejsza, jeśli dowiemy się, na jakie atrakcje mog...
Data publikacji: 2024-03-19
Czym wyróżnia się rower typu cross?
Rowery crossowe stanowią niezwykle popularny wybór wśród amatorów dwóch kółek, poszukujących uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się zarówno podczas codziennych dojazdów do pracy, jak i weekendo...
Data publikacji: 2024-02-22