Rodzaje ubezpieczeń dla turystów - wszystko, co musisz wiedzieć

Trekking w górach

Planując wyjazd zagraniczny, warto kupić odpowiednie ubezpieczenie dla turystów. Dopasowany zakres ochrony to gwarancja uzyskania odszkodowania, gdy dojdzie do konkretnego zdarzenia. Wybór odpowiedniej polisy wymaga zapoznania się z różnymi rodzajami ubezpieczeń turystycznych – na Kioskpolis.pl znajduje się wiele propozycji w tym zakresie.

Z reguły turyści wybierają najbardziej popularne ubezpieczenie dla turystów, które pozwala finansować koszty leczenia czy wypadków.

Najważniejsze ubezpieczenia dla turystów to:

●      koszty leczenia za granicą,

●      następstwa nieszczęśliwych wypadków,

●      Assistance,

●      OC,

●      bagażu podróżnego,

●      sprzętu sportowego.

Czym charakteryzuje się ubezpieczenie dla turystów kosztów leczenia zagranicznego?

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą to podstawowy produkt, którego zakres ochrony obejmuje ryzyko:

●      wypadków,

●      zachorowania,

●      leczenia.

Na takie ubezpieczenie dla turystów warto się zdecydować nawet gdy nie zamierza się uprawiać sportu, czy podróżować po górach. Nagłe zachorowanie może przytrafić się nawet przy spędzaniu większości czasu w hotelu. Wówczas koszty leczenia pokryje ubezpieczyciel. Natomiast wybierając ubezpieczenie dla turystów, które ma chronić przed kosztami leczenia, warto sprawdzić jakie badania, zabiegi wchodzą w jego zakres. Istotne jest zdecydowanie się także na odpowiednią sumę gwarantowaną. Określa ona poziom finansowania leczenia przez towarzystwo. Stawki wahają się między 10, a nawet 60 tysięcy euro w najbardziej rozbudowanych wariantach.

Wybór konkretnej sumy gwarantowanej należy uzależnić od:

●      czasu, który będzie się spędzało poza granicami kraju,

●      aktywności,

●      kraju, do którego się wyjeżdża.

Im większe są koszty leczenia w kraju, w którym będzie się spędzało wakacje, tym ważniejsze jest zdecydowanie się na wyższą sumę gwarantowaną. Podobnie jest przy spędzaniu poza granicami kraju dłuższego czasu, choćby dwóch, czy trzech tygodni. Wówczas ryzyko zachorowania, czy wypadku jest większe. Z tego powodu dobrze jest, gdy wybrane ubezpieczenie dla turystów ma wyższe sumy gwarantowane. Równocześnie mając wykupioną polisę, nie warto zapominać, aby gromadzić dokumenty potwierdzające wydatki na usługi medyczne, czy związane leczeniem, zakupem leków. Będą one podstawą do uzyskania odszkodowania.

Co oferuje ubezpieczenie dla turystów NNW?

Popularnym produktem ubezpieczeniowym jest NNW. To ubezpieczenie dla turystów od następstw nieszczęśliwych wypadków, które chroni na wypadek śmierci lub utraty zdrowia.

Każde ubezpieczenie dla turystów NNW może pokrywać takie wydatki jak:

●      odszkodowanie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu,

●      odszkodowanie za częściowy uszczerbek na zdrowiu,

●      odszkodowanie z tytułu śmierci.

Gdy dojdzie do śmierci w związku z nieszczęśliwym wypadkiem, wówczas rekompensata zostanie wypłacona rodzinie, która została wpisana do polisy. Równocześnie wybierając konkretne ubezpieczenie dla turystów, dobrze jest sprawdzić jaka kwota sumy gwarantowanej może być wypłacona przy konkretnych zdarzeniach. Wynieść może ona 100%, ale zdarzają się oferty, przy których ta wartość to 200%. Z drugiej strony można spotkać się z takimi produktami, gdzie właściciel polisy uzyska jedynie 50% sumy ubezpieczenia. Ta może wynosić od 5 do 20 tys. złotych. Z reguły kupując ubezpieczenie NNW, warto zdecydować się na najbardziej rozbudowany wariant.

Co zapewnia ubezpieczenie dla turystów Assistance?

Przydatnym produktem podczas podróży może być Assistance. Daje to właścicielowi polisy dostęp do całodobowej pomocy.

Assistance może obejmować:

●      szybki dostęp do pomocy medycznej bez zbędnych formalności,

●      pokrycie kosztów rekonwalescencji zazwyczaj do 7 dni,

●      zwrot kosztów transportu do kraju.

Rozbudowane warianty Assistance pozwalają uzyskać pomoc ubezpieczyciela w sytuacji, gdy dojdzie do zgubienia dokumentów. To również szybki dostęp do porad prawnych, czy usług tłumacza. Zatem ubezpieczenie dla turystów w formie Assistance może być szczególnie korzystne, gdy podróżuje się do egzotycznych krajów. Specyfika takich krajów sprawia, że możliwość uzyskania wsparcia ze strony specjalistów z wybranych dziedzin, może okazać się bardzo pomocna. Korzystając z numeru alarmowego, można przez całą dobę skontrować się z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Kiedy zdecydować się na ubezpieczenie dla turystów OC?

OC w życiu prywatnym to ubezpieczenie dla turystów, które będzie przydatne dla tych turystów, którzy planują podczas wakacyjnego pobytu aktywność fizyczną, jazdę na stoku, podróże po górach. Wówczas ryzyko spowodowania szkód na mieniu lub osobie znacznie rośnie. Gdy nie ma się OC, a spowoduje się wypadek, czy zniszczy się jakiś przedmiot, wówczas koszty trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni. Mając polisę, wydatki zostaną opłacone przez towarzystwo. Będzie to zależne od wybranego wariantu polisy. Sumy ubezpieczeniowe mogą wahać się między 25 a 50 tys. euro. Równocześnie trzeba brać pod uwagę, że kwoty wypłacone za zniszczenie mienia stanowią procent tych, które dotyczą szkód na osobie. Warto to brać pod uwagę, gdy wybiera się konkretne ubezpieczenie dla turystów OC.

Kiedy opłaca się ubezpieczenie dla turystów chroniące bagaż podróżnych?

Podczas podróżowania samolotem, czy pociągiem utrata bagażu nie jest niczym wyjątkowym. Z reguły dochodzi do jego zgubienia. Jednak zdarzają się także kradzieże. Ryzyko jest większe w egzotycznych krajach. Z tego powodu ubezpieczenie dla turystów chroniące bagaż podróżny może okazać się korzystnym zakupem. Nie są to drogie produkty. Suma ubezpieczeniowa z reguły nie przekracza 3 tys., ale można znaleźć takie wersje, przy których wyniesie nawet 10 tys. Oczywiście im wyższa, tym większe składki trzeba będzie zapłacić. Natomiast suma ubezpieczeniowa powinna być uzależniona od tego, jak wartościowe rzeczy będzie się przewoziło w bagażu.

Co zapewnia ubezpieczenie dla turystów, które chroni sprzęt sportowy?

Gdy wyjeżdża się na wakacje w celu uprawiania sportów, wówczas często zabiera się ze sobą sprzęt. Z reguły są to kosztowne przedmioty.

Wykupienie polisy pozwala zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia sprzętu sportowego:

●      w związku przechowywaniem,

●      przy transporcie,

●      przy użytkowaniu podczas podróży.

Takie ubezpieczenie dla turystów pozwoli zabezpieczyć się finansowo przed znacznymi stratami. Wysokość rekompensaty będzie zależna od sumy gwarantowanej, która może wynieść nawet 10 tys. złotych.

Data publikacji: 2022-08-10, ostatnia zmiana: 2022-08-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

National Geographic Przewodnik Grecja jak NOWY
25,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Polska. europa. atlas drogowy marco polo (nowa) - książka, sprzedam
58,90 zł
Zabrze
(woj. śląskie)
Plan miasta chełm/zamość + 9 miast 1:20 000 demart (nowa) - książka, sprzedam
9,03 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Beskid żywiecki wielka racza i pilsko mapa turystyczna (nowa) - książka, sprzedam
8,72 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Gujana spotkałem szczęśliwych indian (nowa) - książka, sprzedam
24,29 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Armie świata antycznego cesarstwo rzymskie i barbarzyńcy (nowa) - książka, sprzedam
37,80 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Pierwsza wyprawa nepal (nowa) - książka, sprzedam
26,27 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Przewodnik National Geographic Tajlandia
79,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Bardzo ilustrowana historia ziemi (nowa) - książka, sprzedam
12,45 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Atlas marco polo. benelux 1:200 000 (nowa) - książka, sprzedam
25,68 zł
Lubin
(woj. dolnośląskie)
Polska mapa drogowa tir 1:1 000 000 (nowa) - książka, sprzedam
7,95 zł
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)
Kieszonkowy przewodnik tunezja (nowa) - książka, sprzedam
11,95 zł
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jakie akcesoria myśliwskie dobrać? Niezbędnik myśliwego
Stworzenie własnego niezbędnika myśliwskiego zdecydowanie ułatwia każdej wyjście na polowanie, ponieważ musimy pamiętać, że łowy to nie tylko broń, a całkowite dostosowanie się do warunków panujących...
Data publikacji: 2022-08-25
Ograniczony budżet wycieczki wynajętym samochodem? Dajemy wskazówki
Jeśli szukasz wspaniałych wakacji w przystępnej cenie, wynajem samochodu może być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak masz ograniczony budżet, znalezienie samochodu, który będzie odpowiadał Twoim po...
Data publikacji: 2022-07-18
Jak i gdzie znaleźć najtańsze ubezpieczenie turystyczne?
Wybór dobrego ubezpieczenia podróżnego wymaga sprawdzenia zakresu, który może zapewnić polisa. Kluczowe jest, aby kwota zapisana w umowie była w stanie pokryć koszty leczenia. Ma to duże znaczenie, gd...
Data publikacji: 2022-07-07
Czy warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń turystycznych?
Planując wyjazd wakacyjny, czy weekendowy, warto pomyśleć o odpowiedniej polisie turystycznej. Podczas podróży można spotkać się z różnymi zdarzeniami losowymi, które bez ubezpieczenia przekładać się...
Data publikacji: 2022-07-01

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij