Jak i gdzie znaleźć najtańsze ubezpieczenie turystyczne?


Złamana noga na wakacjach

Wybór dobrego ubezpieczenia podróżnego wymaga sprawdzenia zakresu, który może zapewnić polisa. Kluczowe jest, aby kwota zapisana w umowie była w stanie pokryć koszty leczenia. Ma to duże znaczenie, gdy kupuje się ubezpieczenie turystyczne przy wyjazdach do egzotycznych krajów.

Znalezienie odpowiedniej polisy wakacyjnej wymaga dopasowania jej do sposobu spędzenia wolnego czasu podczas podróży. Gdy wyjazd jest krótki, a większość czasu spędzimy w jednym miejscu, wówczas nawet podstawowe wersje ubezpieczeń mogą być wystarczające. Inaczej jest, gdy podczas wyjazdu planuje się uprawiać sport. Wówczas często niezbędne będzie wykupienie dodatkowych opcji. Rozszerzenie polisy turystycznej zwiększy zakres ochrony ubezpieczeniowej – na Kioskpolis.pl można znaleźć więcej informacji w tym zakresie.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Gdy podróżuje się po kraju, wówczas w sytuacji, gdy trzeba skorzystać z usług medycznych, można wykorzystać ubezpieczenie w ZUS. Zdecydowanie się na wykupienie dodatkowego produktu w towarzystwie reasekuracji pozwoli skorzystać z pomocy lekarza prywatnego bez konieczności samodzielnego jej opłacenia. Natomiast decydując się na wyjazd do większości krajów zagranicznych, za leczenie trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. Dotyczy to publicznej i prywatnej służby zdrowia. W krajach UE można skorzystać z karty EKUZ, ale pozwoli ona skorzystać bez konieczności dopłacania jedynie z podstawowych usług medycznych, które często są znacznie ograniczone. Z tego powodu ubezpieczenie turystyczne daje pewność, że nie trzeba będzie samodzielnie opłacić kosztów leczenia. W wielu krajach mogą być one bardzo wysokie. Brak polisy może prowadzić do wydatków, które mogą przekroczyć nawet kilkaset złotych.

Co brać pod uwagę, gdy wybiera się ubezpieczenie turystyczne?

Gdy wybiera się polisę turystyczną, wówczas niezbędne jest branie pod uwagę kosztów leczenia, z którymi można spotkać się poza granicami kraju. Zależą one między innymi od kraju, do którego się jedzie. Szacunkowe wydatki na wybrane usługi medyczne, można wstępnie sprawdzić za pośrednictwem Internetu – na przykład na Kioskpolis.pl. Pozwala to znacznie lepiej ustalić, jaka powinna być wysokość sumy ubezpieczenia, która zostanie zapisana w umowie. Ma ona decydujące znaczenie, gdy towarzystwo reasekuracji pokryje wszystkie wydatki. Wybierając zbyt niską sumę ubezpieczenia, można spotkać się z sytuacją, gdy firma opłaci jedynie część kosztów. Resztę trzeba będzie zapłacić samodzielnie. Warto unikać takich sytuacji poprzez zdecydowanie się na odpowiedni zakres polisy turystycznej, a także kwotę ubezpieczenia.

Co będzie wpływać na koszty leczenia poza granicami kraju?

Należy brać pod uwagę, że ryzyko konkretnych zdarzeń jest zależne od sposobu spędzania wolnego czasu podczas wakacji. Gdy podróżuje się po górach, uprawia ekstremalne sporty, wówczas wiele wypadków może być poważnych. Wówczas konieczne będzie opłacanie większych kwot za leczenie. Z tego powodu ubezpieczenie na wyjazd za granicę powinno być wówczas bardziej rozbudowane.

Warto zdecydować się na polisę, która:

●      pokryje wyższe koszty transportu do kraju, czy placówki medycznej poza granicami.

●      ma wyższą kwotę gwarantowaną.

Taka polisa turystyczna będzie w stanie w znacznie większym zabezpieczyć przed koniecznością zapłacenia wysokich kosztów związanych z prywatnym leczeniem. Zatem warto skrupulatnie ustalić, które warunki zapisane w umowie ubezpieczenia będą spełniać indywidualne oczekiwania klienta.

Jakie dodatki do ubezpieczenia turystycznego można wykupić?

Gdy zamierza się rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej, wówczas można zdecydować się na wykupienie różnych dodatków. Opłacalność rozszerzenia zakresu ochrony, którą zapewnia ubezpieczenie turystyczne, zależy bezpośrednio od tego, jak zamierza się spędzić wolny czas podczas wakacji.

Do dodatków, które można brać pod uwagę, można zaliczyć:

●      ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej,

●      ubezpieczenie bagażu,

●      ubezpieczenie Covid.

Gdy jedzie się do kraju, gdzie występują obostrzenia związane z Covid, warto zabezpieczyć się na wypadek, gdyby okazało się, że nie można będzie skorzystać z wycieczki. Wykupienie odpowiedniego dodatku do polisy turystycznej, pozwoli ograniczyć możliwość utraty środków finansowych. Natomiast ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pozwala zabezpieczyć się przed kosztami związanymi z uszczerbkiem na zdrowiu, które spowodowało się u osób trzecich. To przydatne rozwiązanie, gdy planuje się uprawiać sport. Takie ubezpieczenie pozwala ograniczyć koszty związane także z uszkodzeniem czyjegoś mienia. Kupując ochronę bagażu, można liczyć na odszkodowanie w przypadku jego kradzieży, czy zgubienia. To przydatny element polisy turystycznej, gdy podróżuje się samolotami, gdzie znacznie częściej może dochodzić do utraty walizek. 

Jak znaleźć tańsze ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Gdy zamierza się wyszukać dopasowane, a równocześnie dostępne na odpowiednich warunkach cenowych ubezpieczenie, wówczas niezbędne jest zapoznanie się z szerokim zakresem dostępnych na rynku produktów – na Kioskpolis.pl można zapoznać się z możliwościami. Pozwala to przeprowadzić analizę rynku. Na tej podstawie będzie można następnie podejmować znacznie lepsze decyzje zakupowe. W celu zapoznania się z różnymi produktami na rynku ubezpieczeń turystycznych można wykorzystać różne, przydatne narzędzia. Do takich zalicza się porównywarka polis. Taki serwis internetowy pozwala szybko sprawdzić, jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę pod kątem ceny, czy jaki zakres ochrony jest w stanie zapewnić wybrane towarzystwo. Pozwala to zapoznać się z warunkami, z których można skorzystać przy zdecydowaniu się na podstawową wersję polisy. Równocześnie można sprawdzić, z jakich rozszerzeń zakresu ochrony będzie można skorzystać za dodatkową opłatą. 

Data publikacji: 2022-07-07, ostatnia zmiana: 2022-08-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

The Rough Guide to Sicily - Przewodnik po Sycylii - Sycylia Rough Guides
25,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Japan Przewodnik Lonely Planet 2017 jak NOWY Japonia najnowsze wydanie
99,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Przewodnik National Geographic Tajlandia
79,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
China Przewodnik Lonely Planet Chiny, Hong Kong, Macau
35,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Lonely Planet Tajlandia Thailand przewodnik stan BDB
43,00 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Martyna Wojciechowska - ETIOPIA ale czat! - Nowa - National Geographic
29,00 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Chiny Przewodnik National Geographic
35,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Vietnam , Laos, Cambodia, Nortern Thailand Przewodnik Lonely Planet 2017 jak NOWY Wietnam, Kambodża,
79,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
National Geographic Przewodnik Grecja jak NOWY
25,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Egzotyczny raj na ziemi - luksusowe wakacje Malediwy
Cisza, spokój, luksus, a do tego malownicza, prawie nierealna sceneria. To wszystko oferują Malediwy, które od lat cieszą się niezmiennym zainteresowaniem ze strony turystów z całego świata. Przygotow...
Data publikacji: 2023-11-29
Wędki spiningowe - najważniejsze informacje
W świecie wędkarstwa spinningowego, wybór odpowiedniej wędki jest kluczowy. Czy jesteś początkującym wędkarzem czy doświadczonym pasjonatem, ten artykuł dostarczy Ci najważniejszych informacji na tema...
Data publikacji: 2023-08-24
Domowa siłownia - jaki sprzęt warto kupić na początek?
Domowa siłownia jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z treningiem siłowym lub po prostu preferują ćwiczyć w prywatności. Oczywiście trening w domu nigdy nie będzie tak...
Data publikacji: 2023-07-20
Rowery Trek: Twój przewodnik po doskonałej jezdzie
W dobie powszechnej urbanizacji i zwiększającej się troski o zdrowie oraz środowisko naturalne, coraz więcej osób zwraca uwagę na różnorodne formy aktywności fizycznej. Jazda na rowerze, dzięki swojej...
Data publikacji: 2023-07-12