Urlop w zimie?

Urlop w zimie?

Wiele osób coraz częściej zastanawia się nad przełożeniem urlopu na okres zimowy. To bardzo dobry pomysł, szczególnie dla osób, którym nie robi różnicy czy dni wolne wykorzystają w wakacje czy też kiedy indziej. Takie podróżowanie niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów…

Pierwszym z nich są ceny. Tak – ceny poza sezonem są dużo niższe. Za tą samą kwotę co w wakacje do europejskich krajów można polecieć do krajów egzotycznych w zimie. Pogoda jest wtedy praktycznie taka sama co w Europie latem. Ponadto fajnie w trakcie zimowych i szarych dni chociażby na tydzień wyrwać się do ciepłych krajów i naładować baterię. W ten sposób można również dostarczyć witaminy D, której niewątpliwie nam Polakom w tym okresie bardzo brakuje.

Kolejnym ważnych czynnikiem jest tłum. W wakacje jest on znacznie większy. Jeżeli na wycieczkę wybierzemy się poza sezonem można dużo bardziej nacieszyć się pięknem urokliwych miejsc. Nie będą w tym przeszkadzały tłumy zafascynowanych turystów szturchający nas na każdym kroku. To niewątpliwy plus dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku zatłoczonych miast i nacieszyć się nowym miejscem.

Trzecim plusem podróżowania poza sezonem jest mniejsza ilość dzieci w hotelach. Tak, co poniektórzy rodzice mogą być oburzeni, ale to prawda. Kiedy większość dzieci jest w szkole i nie może sobie pozwolić na ominięcie kilku, a często nawet kilkunastu dni w roku dorośli korzystają. Często są to również rodzice, którzy zostawiają pociechy pod opieką dziadków i postanawiają odpocząć. Nie ma w tym nic złego. Taki reset może okazać się bardzo przydatny, zarówno dla rodziców jak i dla dzieci.

Urlop w zimie?

Ile wcześniej warto planować taki wyjazd?

Nie zdziwi nikogo fakt, że bilety lotnicze powinno się kupować z dużym wyprzedzeniem. Wtedy to ceny są najniższe. Im bliżej planowanej daty wylotu, tym drożej. Jeśli jednak przegapiło się ten odpowiedni moment warto obserwować oferty Last Minute. Co prawda z roku na rok jest ich coraz mniej i są coraz mniej atrakcyjne, aczkolwiek w dalszym ciągu w niektórych przypadkach bardzo się to opłaca. Jeśli chodzi o last minute oferują je biura podróży takie jak Biuro Podróży Kraków. Warto jednak dodać, że idealny zimowy urlop niekoniecznie musi odbyć się poza granicami kraju. Jest wiele pięknych miejsc w Polsce, które jesienią czy zimą zyskują jeszcze więcej. Ciekawą propozycją może okazać się wyjazd na narty – niekoniecznie tylko dla osób potrafiących na nich jeździć. To także idealny moment na naukę szusowania po zaśnieżonych stokach oraz wieczorny relaks na termach.


Artykuł przygotowany przez New Challenge Biuro podróży z Krakowa

Data publikacji: 2019-11-21, ostatnia zmiana: 2019-11-21

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Transport rowerów busem wycieczki rowerowe z przewodnikiem
1,20 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Obóz Quadowo-Gokartowy - Obozy Młodzieżowe 2021 - ViaCamp
1 599,00 zł
Ryn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Leć z Katowic i wypocznij na rajskich plażach Dominikany!
5 214,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
Obóz Paintballowy 2021 "Paintballowy Zawrót Głowy" - Obozy młodzieżowe i Kolonie - ViaCamp
1 699,00 zł
Ryn
(woj. warmińsko-mazurskie)
NOCLEGI-kwatera prywatna
50,00 zł
Krynica-Zdrój
(woj. małopolskie)
Domek nad jeziorem Ińsko - W Ińskich Parkach Krajobrazowych.
67,00 zł
Stargard Szczeciński
(woj. zachodniopomorskie)
Obóz dla dzieci - Mrzeżyno
2 200,00 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
Wycieczki jednodniowe - Karkonosze, Kotlina Jeleniogórska, Czechy, Niemcy...
1,00 zł
Karpacz
(woj. dolnośląskie)
Obóz Zimowy 2020, Zimowisko Co Ma Wszystko SPDiM.pl
1 210,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Wakacje nad jeziorem Ińsko
67,00 zł
Ińsko
(woj. zachodniopomorskie)
Obóz dla dzieci - Rymanów Zdrój
2 200,00 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
Noclegi pracownicze w Rzeszowie
25,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Profesjonalna odzież kompresyjna
Ciało ludzkie, zbudowane z - między innymi - mięśni, stawów, ścięgien i kości, ma naturalną zdolność przyjmowania i znoszenia znacznych obciążeń, powodowanych aktywnością fizyczną. Dzięki tej właściwo...
Data publikacji: 2021-02-15
Czas rozkładać stół czyli najlepszy sport na zimową przerwę w domu
Rozrywka zapewniająca wiele radości, sporą dawkę ruchu, rywalizację i satysfakcję z wygranych. Ping-pong nie ma sobie równych.
Data publikacji: 2020-12-21
Na co zwrócić uwagę wybierając worek bokserski?
Worek bokserski to jeden z podstawowych elementów w treningu pięściarskim. Dowiedz się, jak wybrać worek treningowy, aby ten posłużył jak najdłużej, zapewniając jednocześnie efektywny trening fizyczny...
Data publikacji: 2020-12-04
Jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki pływania?
Pływanie jest nie tylko umiejętnością, ale i sposobem na piękną, szczupłą sylwetkę i na spędzenie wolnego czasu. Tymczasem całkiem sporo osób, nawet w wieku dorosłym, nie potrafi pływać.
Data publikacji: 2020-10-14

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij