Co warto zobaczyć w Kielcach?

Co warto zobaczyć w Kielcach?

Nie ma potrzeby opuszczania kraju, aby spędzić miło wolny czas i zobaczyć piękne miejsca. W Polsce nie brakuje przeróżnych atrakcji, które dostępne są praktycznie w każdym mieście. A może by tak wybrać się do Kielc?

Miasto to znajduje się niedaleko stolicy Polski i jednocześnie jest stolicą województwa świętokrzyskiego. Jest to dosyć nietypowe miasto, które ma wiele do zaoferowania odwiedzającym je turystom. Nie brakuje atrakcji godnych uwagi i miejsc, w które warto się wybrać.

Kielce – od czego zacząć?

Jako, że Kielc nie da się zwiedzić w parę godzin i jeszcze wrócić do domu, konieczne jest znalezienie jakiegoś przystępnego miejsca noclegowego. Kwestię tę warto załatwić już z wyprzedzeniem, aby nie musieć na miejscu szukać na ostatnią chwilę jakiegoś obiektu z wolnymi pokojami. Hotel w Kielcach to dobra opcja zarówno dla singli, jak również dla par i rodzin z dziećmi. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać ofertę mniej lub bardziej rozbudowaną. Inne wymagania będzie miała młoda para stawiająca głównie na zwiedzanie i potrzebująca wyłącznie miejsca do noclegu niż małżeństwo z dziećmi, które pragnie skorzystać z hotelowych udogodnień i atrakcji.

Jeśli mamy już zarezerwowane miejsce noclegowe i rozpakowany bagaż, można ruszać na miasto. Jak w każdym większym mieście, najlepiej jest zacząć od Rynku. Kielecki rynek dawniej mieścił się na Placu Wolności. Wizytówką miasta jest najbardziej znana ulica Kielc, czyli ulica Sienkiewicza. Można dostać się nią od głównego dworca do pomnika samego Sienkiewicza.

Obejrzeć można również kościół ekumeniczny. Przez skwer Żeromskiego można dotrzeć do Pałacu Biskupów Krakowskich. Dawniej podziwiać można było tam cerkwie, która niestety została zburzona, a następnie zastąpiona pomnikiem państwa podziemnego. Ciekawostką w przypadku Katedry jest to, że na kamieniach dostarczanych przez kamieniarzy do jej budowy znajdują się ich różnorodne podpisy. Na ścianach wieży katedralnej znajdują się trzy zegary. Pałac Biskupów Krakowskich był siedzibą wojsk Piłsudskiego, biurem werbunkowym, pocztą, drukarnia i siedzibą lojalnej gazety. Na jego ternie założono nawet Szkołę Górniczo-Hutniczą.

Planujesz pobyt w Kielcach? To musisz zobaczyć!

Główną atrakcją Kielc jest Pałac na wzgórzu Zamkowym z Muzeum Narodowym, ale dużą popularnością cieszy się też Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ten kościół również usytuowany jest na tym samym wzgórzu. W pobliżu pałacu znajduje się Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Dawniej budynek ten pełnił funkcję więzienia kieleckiego. Jeśli ktoś lubi podziwiać sztukę, to warto wybrać się do Institute of Design, gdzie organizowane są regularnie wystawy i galerie. W przypadku pobytu w Kielcach z dziećmi, obowiązkowo należy odwiedzić Muzeum Zabawek i Zabawy. Znajduje się on na Placu Wolności 2. Z kolei na obrzeżach miasta jest Geopark Kadzielnia i Mojżeszowe Tablice, czyli rezerwat geologiczny. Na uwagę zasługuje Park miejski im. Stanisława Staszica, który jest jednym z najstarszych parków w Polsce. Na Placu Artystów można zobaczyć pomnik Dzika, a pod nim legendę dotycząca tego, skąd pochodzi nazwa miasta i jaki ma związek z kłami dzika.


Artykuł został przygotowany dzięki współpracy z luksusowym Hotel Odyssey w Kielcach.

Data publikacji: 2019-12-16, ostatnia zmiana: 2019-12-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Gran Canaria- rajskie wakacje na Wyspach Kanaryjskich!
2 939,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
Półkolonie żeglarskie
700,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Obóz językowy w Maladze
3 500,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Apartament Mielno-Holiday*401, nad samym morzem.
50,00 zł
Unieście
(woj. zachodniopomorskie)
Mały kraj na wielkie wakacje! Chorwacja Podgora wczasy autokarem
2 399,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
Półkolonie żeglarskie
700,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Wybierz się na Chalkidiki! Greckie wakacje all inclusive !
2 241,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
Sanatorium Leśna Pieśń z ofertą Złota Jesień - 20 procent zniżki
1,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Wakacyjny wyjazd- słoneczna Teneryfa na Dzień Kobiet!
2 449,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
FALE MAZUR 2019  Zapraszamy na rejs wędrowny- Mazury 2019
1 680,00 zł
Ruciane-Nida
(woj. warmińsko-mazurskie)
Chorwacka Majówka -Wypoczynek + Zwiedzanie!
1 179,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
Luksusowe wakacje-Majówka hotel Turunc 5* ultra all inclusive !
2 364,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Gdzie buty trekkingowe sprawdzą się najlepiej?
Górskie krajobrazy to strome zbocza, kamieniste szlaki, ale i cudowne widoki. Góry to żywioł. Pytanie, czy wybierając się na taką przysparzającą intensywnych doznań eskapadę, warto iść na żywioł? Zdec...
Data publikacji: 2020-02-13
Joga dla kobiet w ciąży
Praktykowanie jogi jest popularne wśród osób w każdym wieku. Joga działa pozytywnie na całe ciało, redukuje stres i napięcie mięśniowe oraz wzmacnia kręgosłup. Na zajęcia z jogi równie chętnie zapisu...
Data publikacji: 2020-02-12
Jak kompleksowo wyposażyć nowoczesną siłownię? Jaki sprzęt wybrać?
Uruchomienie własnej siłowni to marzenie wielu osób. Biznes ten ma bowiem duże szanse na powodzenie oraz przyniesienie dobrych zysków. Zanim jednak zaczniemy na nim zarabiać, konieczne jest poczynieni...
Data publikacji: 2020-02-11
Piękne lubuskie - co warto tu zobaczyć?
Zlokalizowane w zachodniej części Polski województwo lubuskie oferuje wiele wyjątkowych atrakcji. Co warto tutaj zobaczyć?
Data publikacji: 2019-12-19