6 najpiękniejszych atrakcji nad Morzem Bałtyckim


6 najpiękniejszych atrakcji nad Morzem Bałtyckim.


Polskie morze przyciąga jak magnes wieloma atrakcjami. Przepiękne krajobrazy, czysty klimat, morska bryza, ale także historyczne zabytki i mnóstwo tematycznych oraz kulturalnych imprez. Nie sposób wymienić wszystkiego, ale postaramy się wskazać przynajmniej kilka atrakcji nad Bałtykiem, które są szczególnie warte uwagi.

Wolin – Park Narodowy i Turkusowe Jezioro

Wolin – Park Narodowy i Turkusowe Jezioro

Wolin to nazwa największej wyspy należącej w całości do Polski. To także nazwa miasta o wyjątkowo długiej i bogatej historii. Już w IX wieku miejscowość była wymieniana jako ważny port morski, a Ibrahim Ibn Jakub określił ją nawet jako „miasto nam miastami”. Obecnie znaczną część wyspy zajmuje Woliński Park Narodowy, w którym spotkać można niezwykle już rzadkiego bielika – jest to ptak-symbol, którego wizerunek znajduje się na naszym godle narodowym. Inną ciekawą atrakcją jest Turkusowe Jezioro powstałe na wyrobiskach kopalni kredy.

Trójmiasto

Trzy sąsiadujące ze sobą miasta po II Wojnie Światowej stworzyły jednolity organizm zwany Trójmiastem. Jednak jest on jednolity tylko z nazwy, gdyż każda miejscowość wchodząca w jego skład wyróżnia się odrębną historią i innym charakterem. Sopot to elegancki kurort wypoczynkowy z unikatową Operą Leśną, Gdańsk – historyczna stolica polskiego wybrzeża usiana zabytkowymi budynkami, a Gdynia jest nowoczesnym i przestronnym miastem portowym, w którym cumują potężne statki. Na Trójmiasto warto przeznaczyć sobie przynajmniej trzy dni – po jednym na każdą miejscowość.Łeba i ruchome wydmy

Łeba to niewielka miejscowość leżąca nad Bałtykiem. Mimo swoich niewielkich rozmiarów posiada szereg atrakcji, które warto zobaczyć. Są to m.in. barokowy kościół z końca XVII wieku, stare domki rybackie, muzeum motyli czy organizowane co roku zawody w windsurfingu. Jednak zdecydowanie największą atrakcją jest leżący pomiędzy morzem a jeziorem Łebsko Słowiński Park Narodowy, w którym znajdują się rzadkie w Europie ruchome wydmy. Wędrują one z szybkością kilku metrów na rok i pokrywają piaskiem coraz to większy obszar lasów. Najwyższa z nich – wydma Łącka – wznosi się na wysokość około 30 metrów, a z jej szczytu przepięknie widać całą okolicę.

Rejsy po Bałtyku

Rejsy po Bałtyku.

Kto powiedział, że morze można podziwiać tylko z brzegu? W czasie urlopu na polskim wybrzeżu warto skorzystać z bogatej oferty firm żeglugowych, które organizują rejsy po Bałtyku. Świeża bryza morska, wiatr we włosach i niepowtarzalny smak przygody, na długo zostaną w naszej pamięci. Do wyboru mamy rejsy jednodniowe, wycieczki do Skandynawii, treningi żeglarskie lub wyprawy na ryby. Jest to niesamowita okazja, aby poznać morze od trochę innej strony i przede wszystkim lepiej je zrozumieć.

Jaskinia w Mechowej

W niewielkiej wsi Mechowo w pobliżu Pucka znajdują się Groty Mechowskie. W tym rejonie Polski jaskinie są ewenementem, więc budzą spore zainteresowanie i chociażby z tego powodu warto je zobaczyć. Trasa jaskini nie jest długa i skomplikowana, jednak znajdziemy tam charakterystyczne nawisy skalne, stosunkowo sporą salkę i labirynt korytarzy, których ściany zazwyczaj nie przekraczają dwóch metrów. Zwiedzanie zajmuje mniej więcej godzinę, więc może to być świetny dodatek do popołudniowego spaceru po nadmorskich okolicach.

Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach

Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach.

Najsłynniejsza Aleja Gwiazd znajduje się oczywiście w Los Angeles, jednak i w Polsce możemy poszczycić się tego typu promenadami. Jedną z najbardziej znanych jest ta w Międzyzdrojach. Na 100-metrowym deptaku wmurowano płyty z odciskami dłoni wielu rodzimych artystów (m.in. Krystyny Jandy, Janusza Gajosa czy Leona Niemczyka). Co roku w lipcu w mieście odbywa się Festiwal Gwiazd, w ramach którego mają miejsce liczne koncerty, spektakle i pokazy. W tym czasie wmurowywana jest także nowa tablica pamiątkowa.--

Artykuł przygotowany został przy współpracy z portalem wakacyjnym e-wczasy.pl oferującym sprawdzone noclegi nad morzem


Data publikacji: 2019-05-14, ostatnia zmiana: 2019-09-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Turcja - Alanya - Green Life
1 759,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Hiszpania - Costa Brava
1 929,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
PRAGA - Jarmark Bożonarodzeniowy
139,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Obóz Quadowo Paintballowy - Obozy Młodzieżowe - ViaCamp 2022
1 499,00 zł
Ryn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Zapraszamy do słonecznej Kalifornii
10,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
LWÓW - Jarmark Świąteczny
449,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
SYLWESTER we Lwowie ze zwiedzaniem
800,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Rejsy Promem z Polski i innych krajów
146,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Apartament Mielno-Holiday*401, nad samym morzem.
50,00 zł
Unieście
(woj. zachodniopomorskie)
Macedonia Północna - Macedonia Zachodnia
1 899,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Sylwester we Lwowie ze zwiedzaniem Lwowa i Żółkwi
650,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Sylwester - Mediolan - Włochy
539,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Mielno - nadmorskie miasteczko wielu możliwości
Mielno to popularna destynacja turystyczna. Jest stolicą polskiego morsowania, w którym zimą miłośnicy morsowania spotykają się na zlocie, a także stolicą imprez polskiego wybrzeża. Dla wielu jest to...
Data publikacji: 2021-07-08
Wakacje, wakacje... O czym pamiętać przed wyjazdem?
Zbliża się termin wykupionych wakacji? Czas dowiedzieć się, co zrobić, aby wyjazd był udany. Oczywiście należy się dobrze do niego przygotować, spakować odpowiednio walizkę, zaopatrując się we wszystk...
Data publikacji: 2021-04-06
Profesjonalna odzież kompresyjna
Ciało ludzkie, zbudowane z - między innymi - mięśni, stawów, ścięgien i kości, ma naturalną zdolność przyjmowania i znoszenia znacznych obciążeń, powodowanych aktywnością fizyczną. Dzięki tej właściwo...
Data publikacji: 2021-02-15
Czas rozkładać stół czyli najlepszy sport na zimową przerwę w domu
Rozrywka zapewniająca wiele radości, sporą dawkę ruchu, rywalizację i satysfakcję z wygranych. Ping-pong nie ma sobie równych.
Data publikacji: 2020-12-21

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij