Szukaj

Kategorie

Busko-Zdrój - najciekawsze atrakcje turystyczne

Busko-Zdrój - najciekawsze atrakcje turystyczne

Busko-Zdrój jest coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym dla osób, które doceniają walory turystyczne Polski i wiedzą, iż wypoczynku w pięknych okolicznościach natury wcale nie trzeba szukać za granicami kraju. Miasto słynie z lecznictwa uzdrowiskowego, ponadto tutaj swój początek ma czerwony szlak turystyczny prowadzący do Solca-Zdroju.

Park Zdrojowy

Park z którego słynie Busko-Zdrój znajduje się w południowej części miasta i zajmuje powierzchnię około 16 hektarów. W skład zespołu parkowego wchodzą: ogród łazienkowy o powierzchni około 16 hektarów, skwer zlokalizowany na placu Zwycięstwa o powierzchni 0,7 ha oraz promenada o długości 859 metrów - Aleja Mickiewicza, która łączy centrum miasta z ogrodem. W parku można znaleźć następujące atrakcje: restaurację, muszlę koncertową, najstarsze sanatorium w mieście - "Łazienki", Aleję Gwiazd, korty tenisowe, dziecięcy plac zabaw oraz kaplicę świętej Anny.

Uzdrowisko w Busku-Zdroju 

Busko-Zdrój jest przede wszystkim miastem uzdrowiskowym, lecznictwo na terenie miasta opiera się na występujących tutaj unikatowych wodach mineralnych - solankach siarczkowo-siarkowodorwych, których głównym składnikiem jest jon siarczkowy. W trakcie kąpieli dochodzi do jego przeniknięcia przez skórę do krwiobiegu. Kąpiele w wodach zawierających jon siarczkowy są zalecane osobom cierpiącym m.in. na różnego typu schorzenia kręgosłupa, zapalenia stawów, rwę kulszową, nadciśnienie tętnicze, stany pourazowe czy dyskopatię. W Busku-Zdroju funkcjonuje kilka zakładów przyrodoleczniczych, które oprócz kąpieli w wodach solankowych oferują także różnego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne, fizykoterapię czy SPA. 

Aleja Gwiazd

W Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju znajduje się Aleja Gwiazd, której powstanie nawiązuje do kulturalnej wizytówki miasta - Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Aleja wykonana jest z płyt zawierających odlane z brązu "Słońca" zaprojektowane przez Tarnowskiego rzeźbiarza Jacka Kucabę. Każde "Słońce" znajdujące się na alei upamiętnia konkretną osobowość polskiej muzyki klasycznej, a każdego roku w trakcie Festiwalu gwiazdy uroczyście odsłaniają swoje "słoneczka" na alei. 

Pomnik Leszka Czarnego

Odsłonięty w 2013 roku pomnik księcia Leszka Czarnego, który w 1287 roku nadał prawa miejskie miejscowości Busko. Pomnik został zaprojektowany przez Edmunda Juszczyka, absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na zlecenie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju. Wykonany został techniką odlewniczą z brązu, posiada wysokość 220 cm i wagę 330 kg. Pomnik zlokalizowany jest u podnóża "Byczej Góry".

Kościół św. Leonarda 

Kościół św. Leonarda został wzniesiony w 1699 roku, w celu zastąpienia istniejącego tam wcześniej kościoła. Jest to drewniana budowla jednonawowa pełniąca funkcję świątyni cmentarnej. Kościółek posiada ciekawe wnętrze w którym m.in. zachowała się fragmentarycznie polichromia belki tęczowej oraz późnobarokowa polichromia na stropie prezbiterium. Uważany jest za perełkę drewnianej architektury w Polsce. 


Artykuł powstał przy współpracy z hotelem Bristol mieszczącym się w Busku Zdrój.


Data publikacji: 2019-09-27, ostatnia zmiana: 2019-09-24


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Obóz Młoda Kadra - Szkoleniowy - Kolonie dla dzieci i młodzieży - ViaCamp - 2020
1 499,00 zł
Ryn
(woj. warmińsko-mazurskie)
 Półkolonie żeglarskie
700,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
 Obóz Przygodowy "Odkrywcy Przygód" 2020 - Kolonie i obozy młodzieżowe - ViaCamp
1 699,00 zł
Ryn
(woj. warmińsko-mazurskie)
 Mała wyspa z wielkim sercem, czyli wyspa szczęśliwa- KOS!
2 276,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
 Plaże jak z bajki,wspaniała przyroda i lemury-Madagaskar!
5 589,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
 Miło czysto i przyjemnie
50,00 zł
Sandomierz
(woj. świętokrzyskie)
 Darmowa reklama dla obiektów noclegowych
za darmo
Łódź
(woj. łódzkie)
 Last minute! Rajska Madera - kraina wiecznej wiosny!
2 379,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
 Energylandia - niezapomniana przygoda dla całej rodziny
119,00 zł
Zator
(woj. małopolskie)
 Bryza Darłówko Zachodnie ul. bosmańska 23
40,00 zł
Darłowo
(woj. zachodniopomorskie)
 Lato 2020 na Majorce- odkryj rajskie plaże w cieniu palm!
2 369,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
 Apartament Mielno-Holiday*401, nad samym morzem.
87,00 zł
Unieście
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak zorganizować wieczór panieński w SPA?
Szukasz pomysłu na wieczór panieński? Sprawdź nasz pomysł!

Data publikacji: 2019-10-07

TOP 10 destynacji na weekend - podbij Europę!
Jeśli urlop masz już za sobą i brakuje ci wytchnienia, wykorzystaj drugi miesiąc wakacji na spontaniczne, krótkie wypady – wcale nie tylko za miasto. Oto inspiracja – 10 cudownych miejsc w Europie, w których możesz spędzić niezapomniane weekendy!

Data publikacji: 2019-09-25

Chiny, Rosja, Arabia Saudyjska - poznaj kraje, w których cenzura internetu jest największa
Żyjąc na Zachodzie nie znamy prawdziwej cenzury. Jakikolwiek wyjazd do Chin, Arabii Saudyjskiej czy Rosji szybko uświadomi nam, co to znaczy brak wolności słowa. Nieustanna inwigilacja obywateli, kontrola treści i ograniczanie dostępu do informacji z Zachodu przypomina tam orwellowski koszmar. W niniejszym artykule przybliżymy, jak wygląda życie w bańce, której rozbudowany aparat cenzury i kontroli przyprawia o dreszcze.

Data publikacji: 2019-09-22

Wall ball - czym jest i dlaczego warto ją stosować?
W świecie fitness istnieje wiele odmian treningów, niektóre o charakterze specjalistycznym, a inne ogólnorozwojowym. Najbardziej cenione są te, które angażują do pracy wiele partii mięśni jednocześnie. Wśród takich praktyk bardzo popularne jest ćwiczenie zwane wall ball shots. Czym tak naprawdę jest i dlaczego jest szczególnie warte uwagi?

Data publikacji: 2019-09-21