Krasnale Wrocławskie i nie tylko


O co chodzi z Krasnalami Wrocławskimi?


Wrocław jest czwartym co do wielkości miastem w Polsce, jest stolicą Dolnego Śląska i zamieszkuje go ponad 600 000 osób. Oprócz tego, że posiada uczelnie na najwyższym poziomie oraz szeroki rynek pracy, które sprawiają, że wiele osób przyjeżdża do Wrocławia z zamiarem zamieszkania tam na stałe, to miasto posiada także ogromne walory turystyczne. Przepiękna architektura, ilość atrakcji zarówno kulturowych jak i rozrywkowych sprawiają, że turystyka we Wrocławiu jest bardzo dobrze rozwinięta. 

O co chodzi z Krasnalami Wrocławskimi?

Od 2005 roku na ulicach Wrocławia i w okolicznych gminach można spotkać niewielkie figurki krasnali. Każdy z nich jest inny, ich liczba stale rośnie, obecnie jest ich już ponad 300. Turyści głowią się jak znaleźć je wszystkie, oczywiście nie jest to proste zadanie, ale bardzo umila zwiedzanie Wrocławia.

Same krasnale wywodzą się z lat 80 XX wieku i nawiązują do "Pomarańczowej Alternatywy" - ruchu, który w sposób pokojowy ośmieszał system komunistyczny. Przez wiele lat ruch ten został zapomniany przez społeczność, jednak w sierpniu 2005 roku, Tomasz Moczek - lokalny rzeźbiarz postawił pierwsze pięć krasnali we Wrocławiu. Od tamtej pory są one jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tego miasta i chyba nikt nie umie sobie wyobrazić Wrocławia bez krasnali.

Atrakcje we Wrocławiu

Jednym z miejsc, które obowiązkowo powinno się zobaczyć będąc w tym pięknym mieście jest Hala Stulecia. Jest to budynek, który znalazł się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Hali Stulecia są organizowane różnego rodzaju eventy kulturowe, takie jak koncerty lub wystawy sztuki, czy konferencje.Jest obraz, który musi zobaczyć każdy, kto wybiera się do Wrocławia. Mowa tutaj oczywiście o "Bitwie pod Racławicami" autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Jest to obraz gargantuicznych rozmiarów, ponieważ jego powierzchnia wynosi aż 1800 metrów kwadratowych! To dzieło sztuki robi ogromne wrażenie. Obraz ten znajduje się w Panoramie Racławickiej, która jest oddziałem Muzeum Narodowego .

Będąc we Wrocławiu nie można pominąć odwiedzenia zoo. Jest to najstarsze i największe zoo w Polsce. Ilość zwierząt, które znajdują się na jego terenie jest oszałamiająca. Jest ich ponad 10 500, oczywiście nie wliczając bezkręgowców. Powierzchnia tego ogrodu zoologicznego to aż 33 hektary, dlatego warto zagospodarować cały dzień na zwiedzanie tego miejsca.

Apartamenty we Wrocławiu

Ze względu na to, że Wrocław jest w dużym stopniu miastem turystycznym, jest tam wiele apartamentów. Przekrój jest ogromny, ponieważ można zaleźć pokoje zarówno w drogich, pięciogwiazdkowych hotelach, a także w bardzo tanich hostelach. Każdy znajdzie na pewno coś dla siebie, niezależnie od tego czy będzie to pokój dla singla, czy dla wielodzietnej rodziny. Warto jest szukać apartamentów w centrum Wrocławia, ponieważ jest ich tam naprawdę dużo i można wybrać najbardziej odpowiedni, a poza tym ułatwia to zwiedzanie. Dodatkowo warto jest brać pod uwagę to, że w centrum jest dużo restauracji i pubów, dlatego dobrym wyborem jest zameldowanie się w apartamencie, który jest blisko miejsca, w którym można coś zjeść.Autor artykułu

Artykuł został przygotowany przez apartamentywroclaw24.pl, firmę wynajmującą apartamenty w centrum Wrocławia.

Data publikacji: 2018-11-30, ostatnia zmiana: 2018-11-30

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Noclegi,wczasy-ferie zimowe  obok Polanicy-Zdroju
49,00 zł
Polanica-Zdrój
(woj. dolnośląskie)
Drewniany dom pod lasem blisko Krakowa!
450,00 zł
Harbutowice
(woj. małopolskie)
UWAGA! > Zimowanie w Hiszpanii w temp. +18/21°C!
1 015,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
HISZPANIA, Wypoczynek w słonecznym i zdrowym mikroklimacie > Las Salinas.
307,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
wczasy w domkach letniskowych całorocznych w Beskidach
50,00 zł
Biecz
(woj. małopolskie)
Międzyzdroje na wakacje
350,00 zł
Międzyzdroje
(woj. zachodniopomorskie)
LISÓWKA-wypoczynek w lesie
50,00 zł
Brzeziny
(woj. wielkopolskie)
Zapraszamy na super Sylwestra pod palmy do Hiszpanii!
1 015,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Agroturystyka * Mazury nad rzeką Wel * Pole namiotowe * nocleg  * spływy
25,00 zł
Lidzbark
(woj. warmińsko-mazurskie)
Międzyzdroje na wakacje
250,00 zł
Międzyzdroje
(woj. zachodniopomorskie)
Pokoje Gościnne "Skorpion" w Wydminach na Mazurach
35,00 zł
Wydminy
(woj. warmińsko-mazurskie)
Całoroczny domek na Mazurach Zielona Martanka nad jez. Kalwa w Pasymiu
350,00 zł
Pasym
(woj. warmińsko-mazurskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czas rozkładać stół czyli najlepszy sport na zimową przerwę w domu
Rozrywka zapewniająca wiele radości, sporą dawkę ruchu, rywalizację i satysfakcję z wygranych. Ping-pong nie ma sobie równych.
Data publikacji: 2020-12-21
Na co zwrócić uwagę wybierając worek bokserski?
Worek bokserski to jeden z podstawowych elementów w treningu pięściarskim. Dowiedz się, jak wybrać worek treningowy, aby ten posłużył jak najdłużej, zapewniając jednocześnie efektywny trening fizyczny...
Data publikacji: 2020-12-04
Jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki pływania?
Pływanie jest nie tylko umiejętnością, ale i sposobem na piękną, szczupłą sylwetkę i na spędzenie wolnego czasu. Tymczasem całkiem sporo osób, nawet w wieku dorosłym, nie potrafi pływać.
Data publikacji: 2020-10-14
Wrocławskie muzea - najlepsza opcja, kiedy pada deszcz
Wrocław to miasta o złożonej historii i bogatej kulturze. Uwidacznia się to również poprzez liczne placówki muzealne, których jest w mieście 21 placówek muzealnych, w których prezentowane są kolekcje...
Data publikacji: 2020-10-02