Jak wybrać dobrą gilotynę do blachy?

Jak wybrać dobrą gilotynę do blachy?

Gilotyna do blach to doskonałe narzędzie niezbędne podczas realizacji różnych prac, w tym robót dekarskich. Dobra gilotyna pozwala na precyzyjne cięcie blachy, rur i prętów o określonej średnicy i grubości. Podstawą precyzyjnego cięcia blach, jest odpowiednia konstrukcja urządzenia i dobrej jakości ostrze tnące. Wybierając ręczną gilotynę do cięcia blachy, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów użytkowych.

Trzeba mieć na uwadze, że gilotyna do blachy to urządzenie dość ciężkie, więc jeśli użytkownik zamierza wykorzystywać je w terenie, to dobrze wybrać odpowiedni model, który pozwoli na skuteczne docinanie blach i będzie łatwy do przenoszenia.

Jak dobrać gilotynę do blachy?

Wybierając gilotynę do cięcia blachy, trzeba zwrócić uwagę na podstawowe parametry użytkowe urządzenia. Przede wszystkim nowa gilotyna powinna umożliwiać cięcie blach o odpowiedniej grubości. Duże znaczenie ma też waga gilotyny. Mniejsza i lżejsza gilotyna do cięcia blach będzie łatwiejsza w transporcie i przenoszeniu, co ułatwi korzystanie z narzędzia tam, gdzie naprawdę będzie ono potrzebne. Trzeba mieć świadomość, że możliwość cięcia blach o znacznej grubości wymaga zastosowania urządzeń większych i cięższych.

Podczas wybierania gilotyny do cięcia blach, warto kierować się parametrem grubości blachy, którą może przeciąć urządzenie i jego wagą. W naszej ofercie dostępnych jest kilka modeli solidnych gilotyn do blach. Urządzenia różnią się wielkością, wagą i maksymalną grubością blach, którą można z ich pomocą przeciąć.

  • Gilotyna do cięcia blach o grubości do 4 mm – to urządzenie, które pozwala na precyzyjne cięcie blach o grubości do 4 mm. Kompletne urządzenie waży zaledwie 8 kg. Dzięki lekkości łatwo je przewieźć. Takie urządzenie z powodzeniem zmieści się w bagażniku samochodu osobowego.
  • Gilotyna do cięcia blach o grubości do 5 mm – nieco większe i cięższe zaledwie o 2 kg od ww. urządzenie pozwala już na cięcie blach o grubości do 5 mm. Na pierwszy rzut oka różnica może wydawać się mało istotna, ale docenią ją wszyscy, którzy korzystając z mniejszego urządzenia, nie mogli przeciąć nieco grubszej blachy. Urządzenia jest droższe o około 20% w porównaniu do gilotyny do cięcia blach o grubości do 4 mm.

  • Gilotyna do cięcia blach o grubości do 6 mm – aby ciąć blachy, których grubość sięga 6 mm, potrzebne jest już większe urządzenie. Większe noże i mechanizm generujący odpowiednią siłę nacisku wymagają bardziej stabilnej konstrukcji. Gilotyna do cięcia blach o grubości do 6 mm waży niespełna 20 kg. Urządzenie jest o około 45% droższe w porównaniu z gilotyną do blach 4 mm.

Dobra gilotyna do cięcia blachy jest wyposażona w stabilny korpus, który jest wykonany z wytrzymałych profili stalowych. Solidne łożyskowanie ramion i sztywna konstrukcja pozwalają na precyzyjne cięcie blach o określonej grubości. Korzystanie z takiego urządzenia gwarantuje, że uzyskana krawędź cięcia będzie równa i gładka. Dzięki cięciu blach na gilotynie nie ma potrzeby dodatkowego wykańczania krawędzi. Dobra gilotyna i nóż eliminują ryzyko skręcenia blach w okolicy krawędzi cięcia. Ponadto krawędź jest równa i nie pojawiają się na niej żadne zadziory.

https://profitechnik.pl/gilotyny/

Data publikacji: 2021-09-28, ostatnia zmiana: 2021-09-28

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Rolka prowadząca drut Bester Mig do stali V 0,8-1,0 fi 40B
80,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Lusterko Spawalnicze z MAGNESEM
55,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
prasa hydruliczna
6 000,00 zł
Przytoczna
(woj. lubuskie)
Dysk fibrowy cyrkonowy 36
3,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Przecinarka taśmowa z podstawą 1100w yato
799,00 zł
Knurów
(woj. śląskie)
Kaptur spawalniczy głowy i szyji teXXor skóra licowa Pwgaz
90,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Nóż nożyk aluminiowy uniwersalny 18 mm (do tapet, wykładzin) falon-tech
6,99 zł
Grudziądz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Spawarka ESAB Power Mig
4 000,00 zł
Przytoczna
(woj. lubuskie)
Nóż do cięcia waty wełny mineralnej styropianu 280mm geko
29,00 zł
Wałbrzych
(woj. dolnośląskie)
Dysza do cięcia do palnika PNME I ANME
22,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Zestaw do lutowania, podgrzewania, opalania- wózek
1 050,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Wycinarka Plazmowa Wammes Machinery
26 900 zł
Płock
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Szatkownica gastronomiczna do warzyw - szybka i przyjemna praca w restauracji
Jednym z najważniejszych czynników wpływającym na jakość pracy w profesjonalnej kuchni restauracyjnej jest czas. Dlatego wiele lokali gastronomicznych decyduje się na zakup sprzętów, które znacznie us...
Data publikacji: 2021-09-28
Rezystancyjny czujnik temperatury ? sposób działania, budowa. Jak wybrać aparaturę pomiarową?
W celu wykonania pomiaru poziomu ciepła wykorzystywane są tzw. czujniki temperatury. Jednym z powszechnie stosowanych rodzajów urządzeń jest pomiarowy czujnik rezystancyjny. Na czym polega działanie t...
Data publikacji: 2021-09-27
Umowa kupna sprzedaży ciągnika rolniczego lub kombajnu
Specjalnie dla użytkowników serwisu Sprzedawacz.pl przygotowaliśmy gotowy wzór umowy sprzedaży ciągnika rolniczego lub kombajnu. Wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię format (PDF, DOC lub ODT) i w...
Data publikacji: 2021-08-11
Wagi hakowe - czym są, ich zastosowanie i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Zacznijmy od tego czy jest waga hakowa. Waga ta, to specjalistyczne urządzenie pomiarowe, głównie przemysłowe, służące do ważenia towarów o niestandardowych gabarytach. Waga hakowa często określana je...
Data publikacji: 2021-06-03

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij