Jak otworzyć restaurację?

Jak otworzyć restaurację?

Otwieranie restauracji to dość skomplikowana sprawa. Wiąże się z tym przedsięwzięciem wiele poświęconego czasu, niekiedy więcej niż przy otwieraniu innych biznesów. Ale cały proces można uprościć. Dlatego należy współpracować ze sprawdzonymi podmiotami, dbać o wszystkie sprawy formalne, zbudować sprawny zespół i mieć pomysły.

Otwieramy restaurację

Już na poziomie tworzenia biznesplanu musimy widzieć, co będziemy chcieli robić, jak ma wyglądać restauracja, jakie są nasze szanse i kto będzie naszym klientem. Otwieranie restauracji to również sprawy czysto finansowe: wziąć kredyt, czy nie? Jaki jest mój kapitał i jak najlepiej go wykorzystać? Czy mogę liczyć na dodatkowe źródła finansowania? Formalności urzędowych też jest sporo, ale trzeba je załatwić. Jedną z najważniejszych rzeczy będzie wybór odpowiedniego lokalu. Potem trzeba będzie pomyśleć od kogo będziemy kupować produkty i jaki profil (styl, podawane dania, klienci, itd.) ma mieć nasza restauracja. Przyda się też zawsze trochę promocji dla restauracji otwartej przed chwilą.

Jak otworzyć restaurację z sukcesem

Nie tylko prowadzenie, ale też otwieranie restauracji powinno być procesem kontrolowanym i przemyślanym. Możliwie najlepszy biznesplan, zabezpieczenie środków finansowych, przemyślany wybór lokalu dla restauracji i w końcu pomysł na całość, który powinniśmy mieć jeszcze przed rozpoczęciem działań. Otwieranie restauracji może być też ciekawą przygodą, jeśli dobrze się przygotujemy.

Wyposażenie dla nowej restauracji

Aby otworzyć restaurację trzeba wykonać wiele działań, ale samo wyposażenie lokalu gastronomicznego nie jest już problemem. Weźmy za przykład firmę Stalgast, która produkuje wszystko, czego potrzebujemy do wyposażenia restauracji. Ten przykład jest bardzo dobry, ponieważ firma ta zapewnia pełne wyposażenie gastronomii. Restauracja może zostać zaopatrzona przez tego producenta w coś tak prostego (ale koniecznego przecież) jak tabliczka informująca o wydzielonej przestrzeni bez nikotyny, ale też duże urządzenia, np. chłodnie. Jakość produktów tego rodzimego wytwórcy nie pozostawia przy tym nic do życzenia. Wymieniamy właśnie tę firmę, ponieważ bardzo trudno znaleźć wyposażenie dla gastronomii oferowane z taką wszechstronnością. A to właśnie wyposażenie naszego lokalu stanie się jednym z najważniejszych zadań przy otwieraniu restauracji.

Wszystkim Państwu życzymy bezpiecznego i przyjemnego otwierania restauracji oraz zysków z jej prowadzenia. Jak otworzyć restaurację? Droga, choć może być czasem wyboista, jest znana i opisana dokładnie.

Data publikacji: 2020-06-24, ostatnia zmiana: 2020-06-24

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Frytownica beztłuszczowa princess aero xxl 182050
203,00 zł
Nowa Ruda
(woj. dolnośląskie)
PPBE2- Pojemnik plastikowy na mięso E2
32,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Frytkownica beztłuszczowa emerio af115668
189,00 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Frytkownica arthur martin amp132
199,00 zł
Rybnik
(woj. śląskie)
Frytownica beztłuszczowa aicok ahf001
204,00 zł
Bytom
(woj. śląskie)
Frytownica beztłuszczowa princess aero xxl 182050
189,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
PPE2 - Pojemnik plastikowy na mięso E2
30,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Frytkownica beztłuszczowa emerio af-112828.3
204,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Krajalnica  żywnościowa.
1 500,00 zł
Muszyna
(woj. małopolskie)
Znaki drogowe komercyjne
200,00 zł
Krzeszowice
(woj. małopolskie)
Frytownica beztłuszczowa emerio af-110385
209,00 zł
Starachowice
(woj. świętokrzyskie)
Worek filtracyjny do pras
18,50 zł
Klimkówka
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Kiedy warto zlecić przygotowanie umowy prawnikowi, a kiedy skorzystać z gotowego wzoru?
Prawidłowo przygotowana i odpowiednio sformułowana umowa, to najistotniejsza kwestia w prawie zobowiązań. Od uregulowań umowy zależeć będzie, czy zobowiązane w ogóle istnieje. Umowa powinna określać z...
Data publikacji: 2021-02-15
Gwintowniki do otworów przelotowych i nieprzelotowych
Gwinty można wykonywać różnymi metodami. Należą do nich wszelkie operacje polegające na obróbce skrawaniem takie jak frezowanie lub toczenie. Popularne są też metody przeróbki plastycznej czyli walcow...
Data publikacji: 2020-07-13
Serwisowanie maszyn budowlanych, czyli jak zapobiegać awariom
Konieczne jest odpowiednie dbanie o sprzęt – aby możliwe było jak najtańsze i jak najszybsze rozwiązanie problemu.
Data publikacji: 2020-05-29
Meble do restauracji - tworzą klimat we wnętrzu
Restauracja w stylu loft? A może ta nawiązująca do pałacowych wnętrz? Dobór odpowiednich mebli pozwala na uzyskanie niebanalnego efektu!
Data publikacji: 2020-04-20

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij