Jak otworzyć restaurację?

Jak otworzyć restaurację?

Otwieranie restauracji to dość skomplikowana sprawa. Wiąże się z tym przedsięwzięciem wiele poświęconego czasu, niekiedy więcej niż przy otwieraniu innych biznesów. Ale cały proces można uprościć. Dlatego należy współpracować ze sprawdzonymi podmiotami, dbać o wszystkie sprawy formalne, zbudować sprawny zespół i mieć pomysły.

Otwieramy restaurację

Już na poziomie tworzenia biznesplanu musimy widzieć, co będziemy chcieli robić, jak ma wyglądać restauracja, jakie są nasze szanse i kto będzie naszym klientem. Otwieranie restauracji to również sprawy czysto finansowe: wziąć kredyt, czy nie? Jaki jest mój kapitał i jak najlepiej go wykorzystać? Czy mogę liczyć na dodatkowe źródła finansowania? Formalności urzędowych też jest sporo, ale trzeba je załatwić. Jedną z najważniejszych rzeczy będzie wybór odpowiedniego lokalu. Potem trzeba będzie pomyśleć od kogo będziemy kupować produkty i jaki profil (styl, podawane dania, klienci, itd.) ma mieć nasza restauracja. Przyda się też zawsze trochę promocji dla restauracji otwartej przed chwilą.

Jak otworzyć restaurację z sukcesem

Nie tylko prowadzenie, ale też otwieranie restauracji powinno być procesem kontrolowanym i przemyślanym. Możliwie najlepszy biznesplan, zabezpieczenie środków finansowych, przemyślany wybór lokalu dla restauracji i w końcu pomysł na całość, który powinniśmy mieć jeszcze przed rozpoczęciem działań. Otwieranie restauracji może być też ciekawą przygodą, jeśli dobrze się przygotujemy.

Wyposażenie dla nowej restauracji

Aby otworzyć restaurację trzeba wykonać wiele działań, ale samo wyposażenie lokalu gastronomicznego nie jest już problemem. Weźmy za przykład firmę Stalgast, która produkuje wszystko, czego potrzebujemy do wyposażenia restauracji. Ten przykład jest bardzo dobry, ponieważ firma ta zapewnia pełne wyposażenie gastronomii. Restauracja może zostać zaopatrzona przez tego producenta w coś tak prostego (ale koniecznego przecież) jak tabliczka informująca o wydzielonej przestrzeni bez nikotyny, ale też duże urządzenia, np. chłodnie. Jakość produktów tego rodzimego wytwórcy nie pozostawia przy tym nic do życzenia. Wymieniamy właśnie tę firmę, ponieważ bardzo trudno znaleźć wyposażenie dla gastronomii oferowane z taką wszechstronnością. A to właśnie wyposażenie naszego lokalu stanie się jednym z najważniejszych zadań przy otwieraniu restauracji.

Wszystkim Państwu życzymy bezpiecznego i przyjemnego otwierania restauracji oraz zysków z jej prowadzenia. Jak otworzyć restaurację? Droga, choć może być czasem wyboista, jest znana i opisana dokładnie.

Data publikacji: 2020-06-24, ostatnia zmiana: 2020-06-24

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Nóż elektryczny do kebabu stal nierdzewna
490,00 zł
Olsztyn
(woj. śląskie)
Frytkownica princess 183028
179,00 zł
Pińczów
(woj. świętokrzyskie)
Frytownica tristar fr-6946
119,00 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Frytkownica podwójna dwa termostaty pojemność 2x 6l max
830,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Frytownica princess 182065 aerofryer
295,00 zł
Wyszków
(woj. mazowieckie)
kitel kucharski rozmiar XXL
1,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Sprzedam używaną sprężarkę Frascold Q5-28Y
2 500,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Frytownica uten hot air fryer 10 l
219,00 zł
Brzeg
(woj. opolskie)
Agregat używany Tecumseh TFH 2480Z
2 300,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Wilk do mielenia mięsa
1 860,00 zł
Olsztyn
(woj. śląskie)
Sprzedam sprężarkę Bitzerl 2JC-07.2Y-40S
1 500,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Frytkownica princess 182611
84,00 zł
Wejherowo
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Wybieramy przewód pneumatyczny ? z jakiego materiału powinien być wykonany?
Do produkcji przewodów pneumatycznych wykorzystuje się tworzywa sztuczne. Każde tworzywo charakteryzuje się specyficznymi cechami, które decydują o konkretnym zastosowaniu węża. W przemyśle najczęście...
Data publikacji: 2022-05-10
Urządzenia, zapewniające niezawodność fotowoltaiki przemysłowej
Decyzja o wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznych w przemyśle to pod wieloma względami krok w dobrą stronę. Zwiększenie atrakcyjności w oczach potencjalnych grup docelowych oraz partnerów biznesowyc...
Data publikacji: 2022-03-16
Jak wybrać dobrą gilotynę do blachy?
Gilotyna do blach to doskonałe narzędzie niezbędne podczas realizacji różnych prac, w tym robót dekarskich. Dobra gilotyna pozwala na precyzyjne cięcie blachy, rur i prętów o określonej średnicy i gru...
Data publikacji: 2021-09-28
Szatkownica gastronomiczna do warzyw - szybka i przyjemna praca w restauracji
Jednym z najważniejszych czynników wpływającym na jakość pracy w profesjonalnej kuchni restauracyjnej jest czas. Dlatego wiele lokali gastronomicznych decyduje się na zakup sprzętów, które znacznie us...
Data publikacji: 2021-09-28

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij