Jak otworzyć restaurację?

Jak otworzyć restaurację?

Otwieranie restauracji to dość skomplikowana sprawa. Wiąże się z tym przedsięwzięciem wiele poświęconego czasu, niekiedy więcej niż przy otwieraniu innych biznesów. Ale cały proces można uprościć. Dlatego należy współpracować ze sprawdzonymi podmiotami, dbać o wszystkie sprawy formalne, zbudować sprawny zespół i mieć pomysły.

Otwieramy restaurację

Już na poziomie tworzenia biznesplanu musimy widzieć, co będziemy chcieli robić, jak ma wyglądać restauracja, jakie są nasze szanse i kto będzie naszym klientem. Otwieranie restauracji to również sprawy czysto finansowe: wziąć kredyt, czy nie? Jaki jest mój kapitał i jak najlepiej go wykorzystać? Czy mogę liczyć na dodatkowe źródła finansowania? Formalności urzędowych też jest sporo, ale trzeba je załatwić. Jedną z najważniejszych rzeczy będzie wybór odpowiedniego lokalu. Potem trzeba będzie pomyśleć od kogo będziemy kupować produkty i jaki profil (styl, podawane dania, klienci, itd.) ma mieć nasza restauracja. Przyda się też zawsze trochę promocji dla restauracji otwartej przed chwilą.

Jak otworzyć restaurację z sukcesem

Nie tylko prowadzenie, ale też otwieranie restauracji powinno być procesem kontrolowanym i przemyślanym. Możliwie najlepszy biznesplan, zabezpieczenie środków finansowych, przemyślany wybór lokalu dla restauracji i w końcu pomysł na całość, który powinniśmy mieć jeszcze przed rozpoczęciem działań. Otwieranie restauracji może być też ciekawą przygodą, jeśli dobrze się przygotujemy.

Wyposażenie dla nowej restauracji

Aby otworzyć restaurację trzeba wykonać wiele działań, ale samo wyposażenie lokalu gastronomicznego nie jest już problemem. Weźmy za przykład firmę Stalgast, która produkuje wszystko, czego potrzebujemy do wyposażenia restauracji. Ten przykład jest bardzo dobry, ponieważ firma ta zapewnia pełne wyposażenie gastronomii. Restauracja może zostać zaopatrzona przez tego producenta w coś tak prostego (ale koniecznego przecież) jak tabliczka informująca o wydzielonej przestrzeni bez nikotyny, ale też duże urządzenia, np. chłodnie. Jakość produktów tego rodzimego wytwórcy nie pozostawia przy tym nic do życzenia. Wymieniamy właśnie tę firmę, ponieważ bardzo trudno znaleźć wyposażenie dla gastronomii oferowane z taką wszechstronnością. A to właśnie wyposażenie naszego lokalu stanie się jednym z najważniejszych zadań przy otwieraniu restauracji.

Wszystkim Państwu życzymy bezpiecznego i przyjemnego otwierania restauracji oraz zysków z jej prowadzenia. Jak otworzyć restaurację? Droga, choć może być czasem wyboista, jest znana i opisana dokładnie.

Data publikacji: 2020-06-24, ostatnia zmiana: 2020-06-24

ZOBACZ OGŁOSZENIA

PPE2 - Pojemnik plastikowy na mięso E2
30,80 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
smoker bbq   Grill Texas 2 Route66
49 500 zł
Golęczewo
(woj. wielkopolskie)
Urządzenia gastronomiczne - wyposażenie gastronomii - sprzęty gastro - meble techniczne - nowe i uży
zamienię
Ostrów Wielkopolski
(woj. wielkopolskie)
Gril Bar idealny do steków Route 66 Grill
54 500 zł
Golęczewo
(woj. wielkopolskie)
odpadki poprodukcyjne z piekarni-cukierni na kompost oddam za darmo
za darmo
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Pierogarka Maszyna do Produkcji Pierogów Pierożków Uszek Ravioli Gyoza 4800 szt/h Lepi Klei Formuje
24 900 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Reklamówki foliowe tanio
0,10 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Maszyna do Robienia i Smażenia Pączków Pączek Pączkarnia 3 typy 500 szt/h Smażalnik Patelnia
7 900,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
PPBE2_b - pojemnik plastikowy z atestem do transportu i magazynowania mięsa w kolorze białym - E2
27,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
smoker  ,mobilny grill Texas 4 R , bbq , przyczepa gastronomiczna
42 000 zł
Golęczewo
(woj. wielkopolskie)
Zmywarka-myjka JEROS 8110-do cukierni-8100 zł
8 100,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Worek filtracyjny do pras
18,50 zł
Klimkówka
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Gwintowniki do otworów przelotowych i nieprzelotowych
Gwinty można wykonywać różnymi metodami. Należą do nich wszelkie operacje polegające na obróbce skrawaniem takie jak frezowanie lub toczenie. Popularne są też metody przeróbki plastycznej czyli walcow...
Data publikacji: 2020-07-13
Serwisowanie maszyn budowlanych, czyli jak zapobiegać awariom
Konieczne jest odpowiednie dbanie o sprzęt – aby możliwe było jak najtańsze i jak najszybsze rozwiązanie problemu.
Data publikacji: 2020-05-29
Meble do restauracji - tworzą klimat we wnętrzu
Restauracja w stylu loft? A może ta nawiązująca do pałacowych wnętrz? Dobór odpowiednich mebli pozwala na uzyskanie niebanalnego efektu!
Data publikacji: 2020-04-20
Toalety przenośne na budowę - wynajem i serwis
Firmy specjalizujące się w wynajmie toalet przenośnych regularnie dostarczają je na place budów. Świadczą także kompleksowe usługi ich serwisu.
Data publikacji: 2020-04-12