Stoły grzewcze na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?


Stoły grzewcze są niezbędnym elementem wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego. Pozwalają one na utrzymanie ciepła i świeżości potraw, co z kolei wpływa na zadowolenie klientów oraz poprawę efektywności pracy personelu. Warto jednak pamiętać, że nie każdy stół grzewczy będzie odpowiedni dla każdej restauracji czy kawiarni. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników.

Przede wszystkim jest to rozmiar stołu grzewczego, materiał z jakiego został wykonany, a także jego funkcjonalność. Nie można też zapomnieć o bezpieczeństwie takiego sprzętu. Na koniec warto poruszyć temat kosztu wybranego stołu grzewczego.

Jaki rozmiar stołu grzewczego wybrać?

Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze stołu grzewczego, jest jego rozmiar. Wybór odpowiedniego rozmiaru stołu zależy on od wielkości lokalu oraz ilości potraw, które będą w nim serwowane. Dlatego też, przed zakupem urządzenia warto dokładnie określić swoje potrzeby, a stół grzewczy wybierać zgodnie z tymi parametrami, lub skorzystać z oferty personalizowanej i wybrać jeden z oferowanych przez firmy, które dostarczają stoły grzewcze na wymiar. Takie produkty dostarcz np. firma Orest. Jeśli mamy mało przestrzeni warto pomyśleć o stołach z przesuwanymi drzwiczkami.

Z czego powinien być wykonany stół grzewczy?

Drugim ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest materiał, z którego wykonany jest stół grzewczy. Najlepszym wyborem jest stół ze stali nierdzewnej, która charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję oraz uszkodzenia. Ponadto stoły ze stali nierdzewnej odznaczają się dużą wytrzymałością na negatywne czynniki mechaniczne. Dodatkowo, takie stoły grzewcze są łatwe w utrzymaniu w czystości. Warto pamiętać, że taki element wyposażenia lokalu gastronomicznego będzie służył przez wiele lat, dlatego też warto zainwestować w produkt najwyższej jakości.

Funkcjonalność stołu grzewczego

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze stołu grzewczego jest jego funkcjonalność. W zależności od potrzeb i oczekiwań, warto wybierać spośród modeli, które umożliwiają regulację temperatury, posiadają wbudowane grzałki, regulację temperatury, a także różne poziomy ułożenia półek.

Bezpieczeństwo stołu grzewczego

Kwestie bezpieczeństwa są szczególnie ważne nie tylko z punktu widzenia przepisów BHP, ale także komfortu i jakości pracy personelu. W przypadku stołów grzewczych warto wybierać modele, które posiadają wbudowane systemy bezpieczeństwa, takie jak zabezpieczenia termiczne lub te przed przegrzaniem. Rożne model stołów grzewczych znajdziesz tutaj.

Koszty zakupu stołu grzewczego

Finalnie dobrze poruszyć temat kosztów. Ostatnim elementem, który należy brać pod uwagę przy wyborze stołu grzewczego, są jego koszty zakupu. Warto szukać urządzeń, które zapewnią najlepszy stosunek jakości do ceny. Jednocześnie nie warto oszczędzać na urządzeniach, które będą intensywnie używane w lokalu gastronomicznym, a także w te, gwarantujące jak największe bezpieczeństwo.

Zobacz szeroką ofertę stołów grzewczych na: https://orest.com.pl/teplovoe-oborudovanie/teplovye-stoly/

Data publikacji: 2023-05-04, ostatnia zmiana: 2023-05-04

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kontener gastronomiczna - handlowy
18 000 zł
Jadwisin
(woj. dolnośląskie)
Frytkownica podwójna dwa termostaty pojemność 2x 6l max
830,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Nadziewarka do kiełbas kabanosów salami parówek 4 lejki 7 l
960,00 zł
Olsztyn
(woj. śląskie)
Gofrownica gofry na patyku 6 sztuk lub parówki w cieście
1 039,00 zł
Olsztyn
(woj. śląskie)
Filtr mgły olejowej odciąg gastronomiczny samoczyszczący
1,00 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Nóż elektryczny do kebabu stal nierdzewna
490,00 zł
Olsztyn
(woj. śląskie)
Wilk do mielenia mięsa
1 890,00 zł
Olsztyn
(woj. śląskie)
Płyta szamotowa kamień do pizzy 350x20mm
69,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Płyta szamotowa kamień do pizzy 400x300x20
59,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
olej palmowy do gotowania, biodiesel i do innych celów
500,00 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Regały metalowe: Praktyczne i estetyczne rozwiązanie do przechowywania
Regały metalowe to nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe rozwiązanie do przechowywania różnorodnych przedmiotów. Dzięki swojej wytrzymałości i trwałości, są idealne zarówno do użytku w małej firmi...
Data publikacji: 2023-09-10
Inteligentne lodówki - przewodnik po najlepszych modelach
Lodówka to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. Zanim jednak będziesz mógł cieszyć się w pełni jej zaletami, czeka Cię podjęcie jednej kluczowej decyzji - który z...
Data publikacji: 2023-06-28
Profesjonalne meble ze stali nierdzewnej dla gastronomii
Wybór odpowiednich mebli dla gastronomii to niełatwe zadanie. Trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników, do których z pewnością zaliczymy przede wszystkim jakość i funkcjonalność. Meble do profesjonalne...
Data publikacji: 2023-03-29
Suszenie tworzyw sztucznych - dlaczego jest konieczne i jak się odbywa?
Procesy suszenia tworzyw sztucznych są bardzo ważne z punktu widzenia produkcji wyrobów z plastiku. Dlaczego konieczne jest suszenie tworzyw i w jaki sposób prowadzi się ten proces.
Data publikacji: 2023-02-17