Meble do restauracji – tworzą klimat we wnętrzu

Meble do restauracji – tworzą klimat we wnętrzu

Restauracja w stylu loft? A może ta nawiązująca do pałacowych wnętrz? Dobór odpowiednich mebli pozwala na uzyskanie niebanalnego efektu!

Dobra restauracja to nie tylko wyśmienite dania serwowane przez szefa kuchni. To również odpowiednio zaaranżowane przestrzenie, które zachwycają swoim wyglądem od pierwszego spojrzenia. Właściwie dobrane meble do restauracji mogą stworzyć klimat, do którego będzie chciało się powracać. Czym warto kierować się przy ich zakupie?

Meble restauracyjne – do każdej aranżacji

Restauracje aranżowane są w różnych stylach. Aktualnie bardzo popularne są wnętrza typu loft, które zawierają industrialne detale, na przykład gołe ściany z cegły, metalowe elementy, surowe drewno. Także dużą popularnością cieszy się francuska elegancja – przestrzenie w kolorze bieli i pasteli, z gustownymi meblami klasycznymi.

Dzięki odpowiednio zaaranżowanemu wnętrzu restauracja może stać się niebanalnym, komfortowym miejscem, w którym miło będzie spędzało się czas.

Aktualnie w sklepach można znaleźć różne meble do restauracji, które pozwalają na stworzenie efektownych przestrzeni w obiektach gastronomicznych. Czym najlepiej kierować się przy ich zakupie?

Funkcjonalność idąca w parze ze stylem

W przypadku mebli do restauracji trzeba kierować się nieco innymi zasadami niż przy zakupie mebli do domu. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, że meble do restauracji będą znacznie intensywniej użytkowane, wobec tego powinny one cechować się także większą trwałością i wytrzymałością.

Do wykonania mebli restauracyjnych najczęściej wykorzystuje się lite drewno albo też odporny metal lub ostatnio tworzywa sztuczne. Często wybierane są również płyty drewnopochodne, niemniej jednak nie są one tak trwałe jak drewno, a przy tym nie będą pasowały do każdej aranżacji przestrzeni.

Przy doborze odpowiedniego umeblowania do restauracji warto także zwrócić uwagę na jego styl. Dobra jakość powinna iść w parze z estetyką, aby gotowe wnętrze prezentowało się naprawdę efektownie.

Gdy wybierane są meble do restauracji, najlepiej nie podejmować pochopnych decyzji. Dobry plan pozwoli na uzyskanie najlepszych rezultatów. Można skonsultować się w tym zakresie z projektantem wnętrza, ale również można przygotować go we własnym zakresie, uwzględniając wymiary dostępnej przestrzeni i preferowany styl aranżacji.

Meble do restauracji również na indywidualne zamówienie

W sprzedaży można znaleźć gotowe meble do restauracji, ale również istnieje możliwość zamówienia ich na wymiar.

Pierwsza opcja cieszy się aktualnie największym powodzeniem, ale warto zaznaczyć, że ograniczona liczba wzorów może stanowić pewne ograniczenie w przygotowaniu wnętrza, które będzie prezentowało się zgodnie z założeniami projektowymi. Atutem gotowego wyposażenia jest jednak jego przystępna cena, co powoduje, że decyduje się na nie wielu początkujących restauratorów.

Druga opcja, czyli meble do restauracji wykonane na indywidualne zamówienie, jest związana już z wyższymi wydatkami, co jednak nie oznacza, że decyduje się na nią tylko garstka klientów. Meble wykonane na wymiar posiadają liczne zalety, w tym między innymi są to:

  • indywidualne dopasowanie do aranżacji wnętrza
  • możliwość doboru materiałów do produkcji mebli
  • dobranie funkcjonalności do konkretnych potrzeb

Takie meble do restauracji najczęściej wybierane są do realizacji lad oraz barów, które przygotowywane są jako zabudowa na wymiar. Wówczas istnieje możliwość dostosowania konstrukcji do konkretnego miejsca, w którym będzie się ona znajdować.


Artykuł powstał we współpracy z firmą Stolbar - producentem mebli do restauracji.

Data publikacji: 2020-04-20, ostatnia zmiana: 2020-04-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Frytkownica princess 183001
213,00 zł
Rąty
(woj. pomorskie)
Frytkownica beztłuszczowa severin fr 2445 xxl
446,00 zł
Tczew
(woj. pomorskie)
Sprzedam stolik pod piec gastronomiczny
150,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Frytownica beztłuszczowa princess aero xxl 182050
162,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Frytownica princess 182065 aerofryer
392,00 zł
Żyrardów
(woj. mazowieckie)
Frytkownica russell hobbs cyclofry plus 22101-56
307,00 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Lada chłodnicza OFELIA WCh-7/1 2000 + Regał sklepowy
5 800,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Frytkownica arthur martin amp132
190,00 zł
Szczecinek
(woj. zachodniopomorskie)
Frytownica princess 182075 aerofryer deluxe
449,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Urządzenie do wypieków tefal cake factory kd802112
427,00 zł
Nysa
(woj. opolskie)
Piekarnik / frytkownica / parowar 12w1 mic gla1006
444,00 zł
Będzin
(woj. śląskie)
PPBE2W - pojemnik plastikowy z atestem do transportu i magazynowania mięsa w kolorze białym - E2
29,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Wagi hakowe - czym są, ich zastosowanie i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Zacznijmy od tego czy jest waga hakowa. Waga ta, to specjalistyczne urządzenie pomiarowe, głównie przemysłowe, służące do ważenia towarów o niestandardowych gabarytach. Waga hakowa często określana je...
Data publikacji: 2021-06-03
Kiedy warto zlecić przygotowanie umowy prawnikowi, a kiedy skorzystać z gotowego wzoru?
Prawidłowo przygotowana i odpowiednio sformułowana umowa, to najistotniejsza kwestia w prawie zobowiązań. Od uregulowań umowy zależeć będzie, czy zobowiązane w ogóle istnieje. Umowa powinna określać z...
Data publikacji: 2021-02-15
Gwintowniki do otworów przelotowych i nieprzelotowych
Gwinty można wykonywać różnymi metodami. Należą do nich wszelkie operacje polegające na obróbce skrawaniem takie jak frezowanie lub toczenie. Popularne są też metody przeróbki plastycznej czyli walcow...
Data publikacji: 2020-07-13
Jak otworzyć restaurację?
Otwieranie restauracji to dość skomplikowana sprawa. Wiąże się z tym przedsięwzięciem wiele poświęconego czasu, niekiedy więcej niż przy otwieraniu innych biznesów. Ale cały proces można uprościć. Dla...
Data publikacji: 2020-06-24

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij