Szatkownica gastronomiczna do warzyw - szybka i przyjemna praca w restauracji

Szatkownica gastronomiczna do warzyw - szybka i przyjemna praca w restauracji

Jednym z najważniejszych czynników wpływającym na jakość pracy w profesjonalnej kuchni restauracyjnej jest czas. Dlatego wiele lokali gastronomicznych decyduje się na zakup sprzętów, które znacznie usprawniają proces przygotowania posiłków. Jednym z takich urządzeń jest szatkownica gastronomiczna.

Czym jest szatkownica gastronomiczna?

Jak można się domyślić po samej nazwie, szatkownica służy do sprawnego i dokładnego krojenia warzyw, owoców oraz serów i innych artykułów spożywczych. Praca tego sprzętu pozwala na błyskawiczne poszatkowanie wszystkich niezbędnych produktów, bez konieczności używania noża i robienia tego ręcznie. Co więcej, wszystkie kawałki są równo pokrojone, co ciężko uzyskać podczas pracy manualnej.

Dzięki swojej uniwersalności, szatkownica gastronomiczna doskonale sprawdzi się we właściwie każdej restauracji, w tym także pizzerii, kebabie, czy barze z sałatkami. Bardzo często z tego urządzenia korzystają również firmy cateringowe oraz zajmujące się przetwórstwem warzyw i owoców. Coraz częściej na zakup szatkownicy decydują się także niewielkie lokale i gospodarstwa domowe, a także hotele i pensjonaty, które oferują wyżywienie na miejscu.

Profesjonalna szatkownica gastronomiczna jest wyposażona w wymienne ostrza oraz tarcze przystosowane do krojenia różnych produktów. To ważne, ponieważ innego rodzaju ostrza wymaga pokrojenie miękkiego sera, a jeszcze innego kapusta, ziemniak, cebula czy marchew. W zależności od potrzeb, urządzenie umożliwia krojenie produktów w kostkę, plastry, słupki, a także wiórki czy jednolitą miazgę.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szatkownicy gastronomicznej?

Na rynku dostępne są zarówno ręczne, jak i elektryczne szatkownice do warzyw. O ile manualne urządzenie może sprawdzić się w przypadku niewielkich lokali gastronomicznych lub gospodarstw domowych, większe restauracje bez wątpienia powinny zainwestować w szatkownicę elektryczną.

Bardzo ważnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę przy zakupie jest moc urządzenia. W przypadku profesjonalnej szatkownicy gastronomicznej dobrze, jeśli wynosi ona minimum 500W. Tego typu sprzęt pozwala na nieprzerwaną, szybką i precyzyjną pracę i świetnie poradzi sobie z większością twardych, ciężkich do skrojenia produktów.

Warto przyjrzeć się również materiałom, z jakich została wykonana szatkownica gastronomiczna. Większość profesjonalnych sprzętów jest w całości stworzona ze stali nierdzewnej, dzięki czemu cechuje się dość dużą wytrwałością. Wybierając model szatkownicy należy unikać elementów plastikowych, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu.

Data publikacji: 2021-09-28, ostatnia zmiana: 2021-09-28

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Frytownica mesko ms 4908
119,00 zł
Ugoszcz
(woj. pomorskie)
Frytownica beztłuszczowa clatronic fr 3587
229,00 zł
Kalisz
(woj. wielkopolskie)
Frytownicatefal super uno fr 3100
199,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Frytownica tristar fr-6946
109,00 zł
Malbork
(woj. pomorskie)
Frytkownica beztłuszczowa tower t17021
149,00 zł
Lubowidz
(woj. pomorskie)
Frytownica beztłuszczowa ninja foodi ag301eu air fryer
549,00 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Frytkownica beztłuszczowa aicook txg-s5t2
315,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Sprzedam profesjonalną sokowirôwkę do gastronomii
1 900,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Frytkownica beztłuszczowa tristar fr-6956
199,00 zł
Sieradz
(woj. łódzkie)
Frytkownica tefal ff 162131 filtra one
169,00 zł
Legionowo
(woj. mazowieckie)
Ceramiczna karafka i kieliszki Bolesławiec, Polska, lata 60.
140,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Frytownica beztłuszczowa innsky is-ee004
249,00 zł
Bełchatów
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać dobrą gilotynę do blachy?
Gilotyna do blach to doskonałe narzędzie niezbędne podczas realizacji różnych prac, w tym robót dekarskich. Dobra gilotyna pozwala na precyzyjne cięcie blachy, rur i prętów o określonej średnicy i gru...
Data publikacji: 2021-09-28
Rezystancyjny czujnik temperatury ? sposób działania, budowa. Jak wybrać aparaturę pomiarową?
W celu wykonania pomiaru poziomu ciepła wykorzystywane są tzw. czujniki temperatury. Jednym z powszechnie stosowanych rodzajów urządzeń jest pomiarowy czujnik rezystancyjny. Na czym polega działanie t...
Data publikacji: 2021-09-27
Umowa kupna sprzedaży ciągnika rolniczego lub kombajnu
Specjalnie dla użytkowników serwisu Sprzedawacz.pl przygotowaliśmy gotowy wzór umowy sprzedaży ciągnika rolniczego lub kombajnu. Wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię format (PDF, DOC lub ODT) i w...
Data publikacji: 2021-08-11
Wagi hakowe - czym są, ich zastosowanie i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Zacznijmy od tego czy jest waga hakowa. Waga ta, to specjalistyczne urządzenie pomiarowe, głównie przemysłowe, służące do ważenia towarów o niestandardowych gabarytach. Waga hakowa często określana je...
Data publikacji: 2021-06-03

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij