Inteligentne lodówki – przewodnik po najlepszych modelach

Inteligentne lodówki – przewodnik po najlepszych modelach

Lodówka to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. Zanim jednak będziesz mógł cieszyć się w pełni jej zaletami, czeka Cię podjęcie jednej kluczowej decyzji - który z wielu modeli dostępnych na rynku wybrać? Aby nieco ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy przewodnik po najlepszych modelach inteligentnych lodówek oferowanych w sprzedaży. Zapoznaj się z nim, a z łatwością wybierzesz idealny wariant dla siebie.

Co wyróżnia inteligentne lodówki?

Technologia Smart jest coraz powszechniej wykorzystywana przez producentów sprzętu domowego, nic zatem dziwnego, że coraz częściej stosuje się ją również w lodówkach. Dzięki niej można łatwo skontrolować zawartość swojej lodówki, nawet wtedy, gdy przebywa się poza domem, sprawdzić terminy ważności poszczególnych produktów albo przygotować listę zakupów. Urządzenie może także dopasowywać temperaturę do ilości i rodzaju produktów, które się w niej znajdują. Korzystanie z tego rodzaju lodówek to nie tylko ogromna wygoda, ale również skuteczny sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.

Które z modeli inteligentnych lodówek zasługują na szczególną uwagę?

Wiesz już, jakie cechy wyróżniają inteligentne lodówki i dlaczego warto mieć je w swojej kuchni. Pozostaje jeszcze zdecydować się na konkretny model. Do najchętniej wybieranych przez klientów sprzętów chłodzących z technologią Smart należą serie:

  • Samsung Family Hub,
  • Whirlpool Smart,
  • LG InstaView,

Lodówki Samsunga wyróżniają się dużym dotykowym ekranem umieszczonym na drzwiach. Trzy wbudowane kamery robią zdjęcie lodówki przy każdym zamknięciu drzwi. Dzięki temu w każdym momencie z poziomu swojego smartfona możesz skontrolować jej zawartość. To zdecydowanie najbardziej nowoczesne ze wszystkich dostępnych na rynku lodówek.

Inteligentne modele od Whirpool to wersje budżetowe. Nie kosztują dużo, ale i lista nowoczesnych funkcji, które oferują, jest też zdecydowanie krótsza. Potrafią na przykład automatycznie obniżać swoją temperaturę, kiedy zostają do nich włożone nowe produkty. Ponadto są wyposażone w czujniki monitorujące aktualną temperaturę urządzenia i informujące o ewentualnych wahaniach.

Lodówki z serii LG InstaView są wyposażone w szklane panele, umożliwiające skontrolowanie zawartości lodówki bez konieczności otwierania drzwi. Wykorzystano w nich również nowoczesne systemy zapobiegające wahaniom temperatury i umożliwiające utrzymanie świeżości produktów na dłużej. Możliwość sterowania z poziomu smartfona i włączenia na przykład błyskawicznego zamrażania za jego pośrednictwem to kolejna praktyczna funkcjonalność.

W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat poszczególnych modeli, w tym również ceną, najlepiej znaleźć w sieci wiarygodny ranking lodówek i na tej podstawie wybrać wariant, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i upodobaniom.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze inteligentnej lodówki?

Poza opisanymi wyżej walorami praktycznymi poszczególnych sprzętów przy ich porównywaniu warto uwzględnić również ich estetykę. Lodówka powinna odpowiadać Twoim upodobaniom i dobrze komponować się z pozostałymi sprzętami oraz meblami w kuchni. Na szczęście i w tej kwestii producenci prześcigają się w spełnianiu potrzeb klientów i proponują im coraz to nowe, jeszcze bardziej stylowe i oryginalne modele, zachwycające swoim unikalnym designem.

Data publikacji: 2023-06-28, ostatnia zmiana: 2023-06-28

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Krajalnica MAGA p310
899,00 zł
Andrespol
(woj. łódzkie)
Lada, gablota cukiernicza
750,00 zł
Andrespol
(woj. łódzkie)
Ruchomości gastronomiczne.
1,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Kontener gastronomiczna - handlowy
18 000 zł
Jadwisin
(woj. dolnośląskie)
Syndyk sprzeda ruchomości - w tym sprzęt gastronomiczny
1 000,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Filtr mgły olejowej odciąg gastronomiczny samoczyszczący
1,00 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Mieszanki gumy silikonowej i ich szerokie zastosowanie
Guma silikonowa to elastyczny, uniwersalny i wyjątkowo trwały materiał, który sprawdza się w wielu bardzo zróżnicowanych branżach, gdzie element powleczony lub uformowany z polimeru musi sprawdzić się...
Data publikacji: 2023-11-23
Kuchnie elektryczne gastronomiczne a kuchenki domowe ? czym się różnią?
Kuchnie elektryczne odgrywają kluczową rolę w każdej profesjonalnej kuchni. Decydując się na zakup kuchni przemysłowej, właściciele restauracji oraz kucharze zyskują dostęp do zaawansowanych rozwiązań...
Data publikacji: 2023-10-19
Regały metalowe: Praktyczne i estetyczne rozwiązanie do przechowywania
Regały metalowe to nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe rozwiązanie do przechowywania różnorodnych przedmiotów. Dzięki swojej wytrzymałości i trwałości, są idealne zarówno do użytku w małej firmi...
Data publikacji: 2023-09-10
Stoły grzewcze na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Stoły grzewcze są niezbędnym elementem wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego. Pozwalają one na utrzymanie ciepła i świeżości potraw, co z kolei wpływa na zadowolenie klientów oraz poprawę efekty...
Data publikacji: 2023-05-04