Toalety przenośne na budowę – wynajem i serwis

Toalety przenośne na budowę – wynajem i serwis

Firmy specjalizujące się w wynajmie toalet przenośnych regularnie dostarczają je na place budów. Świadczą także kompleksowe usługi ich serwisu.

Jeżeli na placu budowy nie ma dostępu do zaplecza kanalizacyjnego, pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia pracownikom innego wyposażenia sanitarnego. Wówczas najczęściej wybór pada na toalety przenośne, które obecnie można wynająć wraz z kompleksowym serwisem.

Jaka toaleta przenośna na budowę będzie najlepsza? Ile toalet będzie potrzebnych, by zapewnić pracownikom właściwy komfort? Z jakimi kosztami wynajmu należy się liczyć?

Przenośna toaleta na budowę – różne warianty WC do wyboru

Firmy specjalizujące się w wypożyczaniu toalet przenośnych mogą najczęściej zaproponować swoim klientom różne modele, które można dostosować także indywidualnie do konkretnych potrzeb.

Na place budów najczęściej wybierane są standardowe toalety przenośne, które posiadają podstawowe wyposażenie. Nawet takie nowoczesne toalety przenośne mogą zapewnić swoim użytkownikom odpowiedni komfort i bardzo dobrze sprawdzają się jako zamiennik standardowego zaplecza sanitarnego tam, gdzie jego stworzenie nie jest możliwe.

Wyposażenie standardowej toalety przenośnej:

 • sedes
 • pisuar
 • zbiornik na nieczystości
 • zamek wewnętrzny
 • wskaźnik wolne/zajęte
 • podajnik na papier toaletowy
 • wieszak

Firmy dostarczające toalety przenośne mogą zaoferować także bardziej rozbudowane toalety, które zawierają dodatkowo umywalki umożliwiające łatwe umycie rąk, toalety z podajnikami nakładek na sedes, ręczniki papierowe, posiadające oświetlenie LED.


Wynajem toalet przenośnych na budowę – ile sztuk potrzeba?

Przy wynajmie toalet przenośnych na budowę konieczne jest określenie liczby sztuk takiego wyposażenia.

Szacuje się, że 1 toaleta przenośna przeznaczona jest dla 10 pracowników. Gdy zatem na placu budowy pracuje 30 osób, wówczas powinno się wynająć 3 toalety przenośne.

Można wynająć toalety osobno dla mężczyzn oraz osobno dla kobiet. Wówczas są one odpowiednio oznaczone.

W razie problemów z doborem odpowiedniej liczby toalet, firmy zajmujące się ich wypożyczaniem mogą doradzić, jaka ich liczba będzie odpowiednia.

Kompleksowy serwis toalet na placach budów

Przy wynajmie toalety przenośnej przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z dodatkowej usługi – serwisu toalet.

Serwis toalet to kompleksowa obsługa świadczona przez pracowników wypożyczalni toalet, która obejmuje ich systematyczne opróżnianie, czyszczenie oraz uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych, jeśli zostało to określone w umowie wynajmu. Pracownicy mogą także przeprowadzać niezbędne naprawy, jeśli zachodzi taka konieczność.

Kompleksowy serwis toalet prowadzony jest w wydzielonych terminach, na przykład jeden raz na tydzień. Także może on odbywać się na życzenie.


Koszt wynajmu toalet przenośnych na budowę

Wypożyczenie toalet przenośnych na plac budowy nie jest związane z wysokimi kosztami. Warto pamiętać o tym, że są one zależne głównie od rodzaju wybranej toalety, a także od czasu wynajmu. W przypadku wynajmu krótkoterminowego koszty będą wyższe niż przy wynajmie długoterminowym.

Wynajęcie toalety przenośnej na jeden miesiąc to najczęściej wydatek około 200-400 złotych wraz z serwisem. Dokładne ceny usług można znaleźć na stronach internetowych wypożyczalni lub uzyskać po przesłaniu zapytania ofertowego.

Podsumowując, gdy na placu budowy nie ma węzła sanitarnego wyposażonego w WC, w takim przypadku najlepszym wyborem będą toalety przenośne na wynajem, które można wypożyczyć w przystępnych cenach, również z pełnym serwisem.


Artykuł powstał we współpracy z firmą Clipper oferującą sprzedaż i wynajem toalet przenośnych.

Data publikacji: 2020-04-12, ostatnia zmiana: 2020-04-09

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Stół warsztatowy – T-23-12-01 (FastService)
5 966,30 zł
Sochaczew
(woj. mazowieckie)
Wózek widłowy HNF 120
547 965 zł
Michałowice-Osiedle
(woj. mazowieckie)
Stół warsztatowy – T-14-01 (FastService)
3 590,74 zł
Ostrołęka
(woj. mazowieckie)
Rębak Klockner HZm 1/500 ***StanDrew
89 900 zł
Mojusz
(woj. pomorskie)
Pompa Hydrauliczna do koparka Kubota KX-41 -2C, KX36-2
30,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Pompa hydrauliczna Massey F.Landini Wspom.
30,00 zł
Słupsk
(woj. pomorskie)
Wózek warsztatowy MEGA z 13 szufladami PM-211-18 (FastService)
7 821,06 zł
Jarosław
(woj. podkarpackie)
Pompa hydrauliczna do koparki; Hitachi
30,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Pompa  hydrauliczna do maszyn budowlanych
30,00 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Pompa hydrauliczna do Koparki Atlas 1605M,Terex 1605M,
30,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Elektrofumigator na komary - urządzenie + płyn 30 ml target
21,99 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Pompy hydrauliczna Fendt Case Deutz Steyr
30,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Wagi hakowe - czym są, ich zastosowanie i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Zacznijmy od tego czy jest waga hakowa. Waga ta, to specjalistyczne urządzenie pomiarowe, głównie przemysłowe, służące do ważenia towarów o niestandardowych gabarytach. Waga hakowa często określana je...
Data publikacji: 2021-06-03
Kiedy warto zlecić przygotowanie umowy prawnikowi, a kiedy skorzystać z gotowego wzoru?
Prawidłowo przygotowana i odpowiednio sformułowana umowa, to najistotniejsza kwestia w prawie zobowiązań. Od uregulowań umowy zależeć będzie, czy zobowiązane w ogóle istnieje. Umowa powinna określać z...
Data publikacji: 2021-02-15
Gwintowniki do otworów przelotowych i nieprzelotowych
Gwinty można wykonywać różnymi metodami. Należą do nich wszelkie operacje polegające na obróbce skrawaniem takie jak frezowanie lub toczenie. Popularne są też metody przeróbki plastycznej czyli walcow...
Data publikacji: 2020-07-13
Jak otworzyć restaurację?
Otwieranie restauracji to dość skomplikowana sprawa. Wiąże się z tym przedsięwzięciem wiele poświęconego czasu, niekiedy więcej niż przy otwieraniu innych biznesów. Ale cały proces można uprościć. Dla...
Data publikacji: 2020-06-24

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij