Serwisowanie maszyn budowlanych, czyli jak zapobiegać awariom

Serwisowanie maszyn budowlanych, czyli jak zapobiegać awariom

Awaria sprzętu, na którym pracujemy i którym wykonujemy usługi jest zawsze bardzo problematyczna. Nie ważne, czy zepsutą maszyną będzie maszynka do strzyżenia u fryzjera, kasa fiskalna w sklepie czy laptop w jakiejkolwiek firmie – konieczna jest jak najszybsza wymiana sprzętu na nowy lub naprawa starego. Najczęściej jest to możliwe do wykonania w krótkim czasie i za stosunkowo niewielką cenę. Istnieją jednak takie urządzenia, jak koparki, żurawie czy zgrzewarki dwutorowe, czyli maszyny budowlane i kolejowe, których naprawa nie jest najtańsza, a wymiana na nowe urządzenie może kosztować nawet setki tysięcy złotych. Dlatego konieczne jest odpowiednie dbanie o sprzęt – aby możliwe było jak najtańsze i jak najszybsze rozwiązanie problemu.

Regeneracja pomp hydraulicznych czy wymiana na nowe?

Regularne serwisowanie dużych maszyn budowlanych czy kolejowych jest bardzo ważne, ponieważ umożliwia szybkie wyłapywanie małych usterek, które nienaprawione w szybkim czasie przeistoczą się w poważne awarie. Dodatkowo cykliczne przeglądy dają nam informację zwrotną o tym, w jakim stanie jest maszyna, czy któreś jej części wymagają regeneracji lub naprawy. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza w przypadku kluczowych elementów maszyny, takich jak pompy czy silniki. Są to podzespoły bardzo drogie, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest regeneracja silników hydraulicznych, regeneracja pomp hydraulicznych i regeneracja siłowników hydraulicznych. Znacznie przedłużają one żywotność maszyny, a nie są tak kosztowne, jak wymiana tych części na nowe. W przypadku sprzętu, który nie przechodził przeglądów, ryzyko konieczności wymiany znacznie wzrasta.

Regeneracja pomp hydraulicznych czy wymiana na nowe?

Mobilny serwis maszyn hydraulicznych – co to takiego?

Dla każdego przedsiębiorcy czas gra ogromną rolę. Jeśli maszyna, która jest niezbędna na budowie, ulegnie awarii, to firmę czekają duże wydatki – nie tylko koszt naprawy, ale także wstrzymanie prac budowlanych do czasu naprawy awarii, a to z kolei może skończyć się karami umownymi za niedotrzymanie terminów. Dlatego bardzo ważne jest, żeby uszkodzone urządzenie jak najszybciej poddać naprawie. Z pomocą przychodzi mobilny serwis maszyn budowlanych i kolejowych, który dojeżdża na miejsce awarii i kompleksowo zajmuje się zepsutą maszyną. Serwisanci, wyposażeniu w potrzebne narzędzia i części wymienne, w pierwszej kolejności wykonują szczegółową diagnozę urządzenia.

Bardzo często zdarza się tak, że poza główną usterką, która zastopowała maszynę, występują również inne mniejsze uszkodzenia, których nie widać gołym okiem. Jest to częste zwłaszcza w przypadku sprzętu, który nie był serwisowany. Następnie specjaliści w porozumieniu z klientem dokonują decyzji, czy uszkodzony element zostanie wymieniony na nowy, czy też możliwe będzie wykonanie regeneracji. Na miejscu wykonywany jest demontaż elementu i jeśli jest to możliwe, to od razu przeprowadzane są niezbędne czynności. W przeciwnym razie mobilny serwis dostarcza część do warsztatu, gdzie wykonywana jest naprawa lub wymiana. Na sam koniec maszyna przechodzi gruntowne testy, dzięki którym wiadomo, że maszyna jest sprawna w stu procentach i może wracać do pracy.

Mobilny serwis maszyn hydraulicznych – co to takiego?

Regeneracja silników hydraulicznych jedną z najczęstszych usług

Istnieją standardowe usługi, które często wykonywane są przez firmy specjalizujące się w naprawie hydrauliki siłowej i maszyn budowlanych. Należą do nich między innymi:

• regeneracja pomp hydraulicznych,

• regeneracja silników hydraulicznych,

• naprawa siłowników hydraulicznych,

• regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,

• regeneracja mostów napędowych,

• naprawa zmienników momentu obrotowego,

• dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,

• testy podzespołów hydraulicznych.

Nie da się całkowicie zapobiec wszelkim awariom żadnego sprzętu, ponieważ wszystko się psuje i zużywa, zwłaszcza ciężkie maszyny, które wykonują trudną pracę. Jednak można zminimalizować ryzyko poważnych awarii i ich kosztów poprzez regularne serwisowanie maszyn oraz reagowanie nawet na z pozoru nieistotne usterki. Gdy pojawia się nierówna praca silnika, delikatne przecieki czy zmniejszony jest zakres ruchu ruchomych części maszyny, to należy niezwłocznie zadzwonić po mobilny serwis maszyn budowlanych i jak najszybciej doprowadzić sprzęt do porządku i sprawności.Regeneracja silników hydraulicznych jedną z najczęstszych usług


Artykuł powstał przy współpracy z https://www.hydroserwishs.pl/

Data publikacji: 2020-05-29, ostatnia zmiana: 2020-05-28

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Agregat iniekcyjny AI-400
83 025 zł
Michałowice-Osiedle
(woj. mazowieckie)
Koparka łańcuchowa napędzane z ciągnika rolniczego (TUZ) - 120 CM
24 200 zł
Izdebki
(woj. podkarpackie)
MINI Ładowarka przegubowa - KMM 807, rok 2021 - nowa
58 000 zł
Tarnowskie Góry
(woj. śląskie)
Zęby Lehnhoff modele od 300 do 411.
250,00 zł
Jadwisin
(woj. dolnośląskie)
Silnik spalinowy diesel 6.0KM silniki spalinowe WEIMA WM178F
1 799,00 zł
Opole
(woj. opolskie)
Pompa hydrauliczna  do wózków widłowych model  Yale GDP25TDE, GDP30
30,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Separator drogowy łańcuchowy
39,00 zł
Kamienica Polska
(woj. śląskie)
Pompa hydrauliczna do Walec Hamm
30,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Wozidło budowlane mini wywrotka taczka 6.5KM WEIMA WM7B-320A
6 829,00 zł
Opole
(woj. opolskie)
Używany zacisk do pali otwartych  KCN 40
77 490 zł
Michałowice-Osiedle
(woj. mazowieckie)
Pompa hydrauliczna do ładowarki Zettelmeyer Armax Atlas O&K
30,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Zestaw odbiornik TOPCON GR-3 z kontrolerem FC-200 - używany
12 299 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Kiedy warto zlecić przygotowanie umowy prawnikowi, a kiedy skorzystać z gotowego wzoru?
Prawidłowo przygotowana i odpowiednio sformułowana umowa, to najistotniejsza kwestia w prawie zobowiązań. Od uregulowań umowy zależeć będzie, czy zobowiązane w ogóle istnieje. Umowa powinna określać z...
Data publikacji: 2021-02-15
Gwintowniki do otworów przelotowych i nieprzelotowych
Gwinty można wykonywać różnymi metodami. Należą do nich wszelkie operacje polegające na obróbce skrawaniem takie jak frezowanie lub toczenie. Popularne są też metody przeróbki plastycznej czyli walcow...
Data publikacji: 2020-07-13
Jak otworzyć restaurację?
Otwieranie restauracji to dość skomplikowana sprawa. Wiąże się z tym przedsięwzięciem wiele poświęconego czasu, niekiedy więcej niż przy otwieraniu innych biznesów. Ale cały proces można uprościć. Dla...
Data publikacji: 2020-06-24
Meble do restauracji - tworzą klimat we wnętrzu
Restauracja w stylu loft? A może ta nawiązująca do pałacowych wnętrz? Dobór odpowiednich mebli pozwala na uzyskanie niebanalnego efektu!
Data publikacji: 2020-04-20

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij