Agregaty tynkarskie – łatwe i szybkie tynkowanie

Agregaty tynkarskie – łatwe i szybkie tynkowanie

Tynkowanie ręcznie? Teraz zamiast czasochłonnych prac tego typu coraz częściej stosowane są agregaty tynkarskie. To łatwe i szybkie tynkowanie!

Coraz więcej firm zajmujących się świadczeniem usług w branży budowlanej i wykończeniowej inwestuje w specjalistyczny sprzęt ułatwiający prace. Wśród różnego rodzaju wyposażenia znajdują się także agregaty tynkarskie, które przeznaczone są do przygotowywania tynków maszynowych.

Agregat tynkarski – nowoczesne tynkowanie

Współcześnie stosowane agregaty tynkarskie to urządzenia, które tworzone są specjalnie z myślą o przyspieszeniu i poprawieniu wydajności prac tynkarskich. Wykorzystywane są one przy nanoszeniu różnego rodzaju gotowych tynków na płaszczyzny, na przykład na ściany, sufity, ale również na podłogi.

Agregaty tynkarskie to urządzenia składające się z wielu współpracujących ze sobą komponentów, które pozwalają na wykorzystanie gotowych mieszanek tynkarskich do natryskiwania ich bezpośrednio na nawierzchnię.

Prowadzenie prac z użyciem agregatów tynkarskich

Pracownik wykonujący prace z wykorzystaniem takiego właśnie sprzętu, przygotowuje na początku mieszankę tynków z suchych surowców. Po zmieszaniu ich z wodą w odpowiednich proporcjach są one umieszczane w pojemniku agregatu.

Następnie urządzenie jest włączane i zaczyna ono tłoczyć przygotowane tynki do specjalnej lancy z dyszą oraz z pistoletem. Pracownik naciska na spust pistoletu, co powoduje wydobycie się mieszanki tynkarskiej z dyszy. Tynki nanoszone są wtedy bezpośrednio na nawierzchnie, a następnie odpowiednio obrabiane.

Tynki maszynowe a tynki ręczne

Za pomocą agregatów tynkarskich przygotowuje się tak zwane tynki maszynowe, które stanowią alternatywę dla tynków wykonywanych ręcznie. Jakie są najważniejsze korzyści wynikające z wykonania tynków maszynowych?

Tynki maszynowe – najważniejsze zalety:

  • znacznie szybsze w realizacji niż tynki ręczne
  • rekomendowane do prac na dużych nawierzchniach
  • o odpowiednio cienkiej, ale wytrzymałej konstrukcji
  • doskonałe zarówno na zewnątrz, jak również do wnętrz
  • mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, w tym gipsu, cementu, jastrychu
  • poprawiają bezpieczeństwo pracowników

Jak widać, agregaty tynkarskie niosą ze sobą wiele korzyści, co powoduje, że dzisiaj tego typu urządzenia wykorzystywane są w branży budowlanej i wykończeniowej coraz częściej.

Kiedy najczęściej stosowane są agregaty tynkarskie?

Agregaty tynkarskie, jak zostało wskazane wcześniej, bardzo dobrze sprawdzają się przy prowadzeniu prac na dużych nawierzchniach. To właśnie wtedy mogą one zagwarantować najlepszą efektywność i wydajność prac.

Wykorzystywane są one między innymi do prowadzenia prac tynkarskich w obiektach wielorodzinnych – blokach, w biurowcach, w obiektach przemysłowych, sklepach wielkopowierzchniowych oraz w innych budynkach o większych metrażach.

Warto jednak wskazać, że agregaty tynkarskie używane są także do prowadzenia prac dla klientów indywidualnych, w tym głównie przy budowie domów jednorodzinnych.

Szeroki wybór specjalistycznych agregatów tynkarskich

Aktualnie firmy specjalizujące się w branży budowlanej oraz wykończeniowej posiadają do dyspozycji szeroką gamę różnych agregatów tynkarskich, które mogą być dostosowane indywidualnie do ich konkretnych wymogów.

Podsumowując, nowoczesne agregaty tynkarskie to duże wsparcie w realizacji prac tynkarskich. Sprzęt tego rodzaju jest korzystnym wyborem zarówno dla pracowników wykonujących prace, jak również dla klienta, który je zleca!


Artykuł powstał we współpracy z firmą Małek - producentem agregatów tynkarskich.

Data publikacji: 2020-04-11, ostatnia zmiana: 2020-04-09

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Świecący w ciemności proszek - pigment luminescencyjny
30,00 zł
Pobiedziska
(woj. wielkopolskie)
Pokrywa rewizyjna do wybrukowania , beton,ziemia ,Kineta , PRODUCENT
110,00 zł
Zawiercie
(woj. śląskie)
Producent Paneli ściennych 3d i Kamienia dekoracyjnego
1,00 zł
Zbychowo
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Gwintowniki do otworów przelotowych i nieprzelotowych
Gwinty można wykonywać różnymi metodami. Należą do nich wszelkie operacje polegające na obróbce skrawaniem takie jak frezowanie lub toczenie. Popularne są też metody przeróbki plastycznej czyli walcow...
Data publikacji: 2020-07-13
Jak otworzyć restaurację?
Otwieranie restauracji to dość skomplikowana sprawa. Wiąże się z tym przedsięwzięciem wiele poświęconego czasu, niekiedy więcej niż przy otwieraniu innych biznesów. Ale cały proces można uprościć. Dla...
Data publikacji: 2020-06-24
Serwisowanie maszyn budowlanych, czyli jak zapobiegać awariom
Konieczne jest odpowiednie dbanie o sprzęt – aby możliwe było jak najtańsze i jak najszybsze rozwiązanie problemu.
Data publikacji: 2020-05-29
Meble do restauracji - tworzą klimat we wnętrzu
Restauracja w stylu loft? A może ta nawiązująca do pałacowych wnętrz? Dobór odpowiednich mebli pozwala na uzyskanie niebanalnego efektu!
Data publikacji: 2020-04-20