Jaki jest koszt polisy OC dla młodego kierowcy?

Młody kierowca w samochodzie

Polisa OC jest obowiązkowa z punktu widzenia polskiego prawa, gdy zamierza się użytkować samochód na drogach. Zarejestrowany pojazd musi mieć takie ubezpieczenie, jeśli kierowca nie chce ryzykować konieczności zapłacenia kar, czy mandatów. Zatem polisa to dodatkowy koszt użytkowania samochodu, który, gdy chce się ograniczyć, warto sprawdzić dostępne produkty, wykorzystując takie narzędzia jak porównywarka OC, na przykład Kioskpolis.pl.

Na duży wydatek na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej muszą się nastawić młodzi kierowcy. To koszt, który może wynieść nawet 1500 złotych. Do dużo więcej, niż muszą zapłacić doświadczeni kierowcy, którzy przekroczyli już 25 rok życia. Zatem zanim podejmie się decyzję o wykupieniu konkretnego produktu, warto sprawdzić różne oferty, które dostępne są w towarzystwie reasekuracji. W ten sposób można często znaleźć takie polisy OC, które będą nieco korzystniejsze.

Z czego wynika wyższa cena OC dla młodego kierowcy?

Koszt ubezpieczenia jest obliczany przez towarzystwo z punktu widzenia ryzyka, które dana grupa klientów generuje. Młodzi kierowcy powodują więcej wypadków, co przekłada się na wyższe składki za polisę OC. Towarzystwa reasekuracji traktują takich klientów jako niebezpiecznych i skłonnych do ryzyka.

Obejmuje to takie zachowania jak:

●      zażywanie narkotyków,

●      brawura podczas jazdy samochodem,

●      częstsze przekraczanie dozwolonej prędkości,

●      jazda pod wpływem alkoholu.

Inne rodzaje ryzyka wynikają z mniejszego doświadczenia w kierowaniu autem, czy podejmowanie błędnych decyzji na drogach. Z tego powodu młodzi kierowcy, sprawdzając ceny przy wykorzystaniu narzędzia, jakim jest kalkulator OC, na przykład taki, jak na Kioskpolis.pl, mogą zorientować się, że towarzystwa naliczają różne zwyżki. Jednak należy brać pod uwagę, że pewne czynniki wpływające na cenę OC, mogą być ograniczone.

Firmy ubezpieczeniowe przy obliczaniu składki polisy pojazdu biorą pod uwagę:

●      model samochodu,

●      okres od wydania prawa jazdy do zarejestrowania pierwszego samochodu,

●      miejsce zamieszkania.

Na niższą składkę za OC mogą liczyć kierowcy, którzy mieszkają w mniejszych miejscowościach, gdzie występuje mniejsze zagęszczenie ludności. Przekłada się to na rzadsze wypadki. Podobnie jest, gdy wybierze się taki pojazd, który jest oceniany przez towarzystwo reasekuracji, jako mniej wypadkowy.

Jak ograniczyć wydatki na OC samochodu?

Gdy zamierza się ograniczyć stałe koszty użytkowania samochodu, dobrze jest wybrać model auta, które jest mniej wypadkowe. Wyższe składki trzeba będzie zapłacić za pojazdy sportowe. Na wysokość polisy będzie wpływać także miejsce rejestracji samochodu. Powinni o tym pomyśleć choćby studenci, którzy zameldowali się w większej miejscowości. Często lepszym rozwiązaniem jest mieć miejsce zamieszkania w małym mieście, czy wsi. Pozwala to ograniczyć wydatki na polisę OC. Porównując różne produkty przy wykorzystaniu takich serwisów internetowych jak porównywarka OC na Kioskpolis.pl, można zorientować się, że niższe składki zapłacą kierowcy, którzy mogą skorzystać z wielu zniżek. Rozwiązaniem dla młodych kierowców jest z tego powodu zarejestrowanie pojazdu, choćby na rodzica. Zdecydować się można także na zapisanie ubezpieczenia na współwłaścicieli. To również sposób na ograniczenie konieczności wydatkowania nadmiernie dużych środków finansowych na polisę OC.

Jak wyszukać najtańsze ubezpieczenie OC?

Warunki ubezpieczenia OC nie różnią się w poszczególnych towarzystwach reasekuracji, co wynika między innymi z tego, że jest to produkt uregulowany ustawą. Natomiast poszczególne firmy nieco inaczej określają różne rodzaje ryzyka, co wpływa na sposób obliczania składek. Zatem porównywarka OC, jak Kioskpolis.pl to doskonałe narzędzie, aby sprawdzić, co można uzyskać w różnych towarzystwach przy ubezpieczaniu konkretnego modelu pojazdu, czy przy określonych cechach kierowcy. Często można w ten sposób wyszukać oferty dostępne na specjalnych warunkach. Składkę można obliczyć szybko, gdy wykorzysta się kalkulator OC. Wystarczy wpisać w nim konkretne warunki ubezpieczenia, a uzyska się informację, ile zapłacisz za polisę motoryzacyjną. 

Data publikacji: 2022-07-05, ostatnia zmiana: 2022-08-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Mini Countryman - 3Lata GWARANCJA 1WŁ Kraj Bezwypadk 190KM ALL4 John COOPER Works S
86 900 zł
Mysłowice
(woj. śląskie)
Volkswagen Polo - Climatic / Gwarancja / 1,2 /60KM / 2010r
23 900 zł
Mikołów
(woj. śląskie)
Hyundai i20 1.2 (84KM), 2015
42 000 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
Kia Venga 1.4 CVVT (90KM), 2012
37 000 zł
Katowice
(woj. śląskie)
CITROEN C5 AUTOMAT, 2010r., DIESEL
28 500 zł
Jasło
(woj. podkarpackie)
Hyundai Tucson 1.6 GDI (132KM), 2016
77 000 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Renault Kangoo - 3 Lata GWARANCJA Kraj Bezwypadkowy 110KM EXTREM FV23%
61 900 zł
Mysłowice
(woj. śląskie)
Mazda 6 2.0 (155KM), 2010
35 000 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Volkswagen Polo - 1,2 Ben
11 900 zł
Chełmno
(woj. kujawsko-pomorskie)
Mazda 3 I
13 900 zł
Strzegom
(woj. dolnośląskie)
Fiat Panda 1.2 (69KM), 2010
14 000 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Renault Clio 1.5 dCi (75KM), 2014
35 000 zł
Lublin
(woj. lubelskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Dlaczego warto kupić bmw x1?
Niemiecka marka BMW należy do najbardziej pożądanych przez kierowców na całym świecie. Samochody BMW są uważane za symbol niezawodności, solidności, jakości i prestiżu. Duży wybór dostępnych modeli sp...
Data publikacji: 2022-09-26
Podstawowe wyposażenie warsztatu wulkanizacyjnego
Jaki wybrać sprzęt do Warsztatu Wulkanizacyjnego.
Data publikacji: 2022-09-22
Kosmetyki samochodowe - do czego służą?
Kosmetyki kojarzą się przede wszystkim z dbaniem o swoją urodę, jednak na rynku znaleźć można również preparaty stworzone z myślą o pojazdach. Które z nich cieszą się największą popularnością? Do czeg...
Data publikacji: 2022-08-24
Kaski integralne Shoei - rewolucja z Japonii. Sprawdź odzież motocyklową oraz akcesoria dla miłośników jednośladów
Kaski integralne to najczęściej wybierany rodzaj kasku do jazdy motocyklem. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo jazdy i komfort użytkowania niezależnie od warunków pogodowych. Ciekawą opcją na r...
Data publikacji: 2022-08-15

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij