• Zobacz ogłoszenia

Brabus – udoskonalona doskonałość! Sportowy tuning luksusowych aut

Brabus - tunning mechaniczny i optyczny samochodów

Symbol "B" na masce samochodu, wyglądającego na pierwszy rzut oka jak model Mercedesa, to nic innego jak znak informujący nas o tym, że w luksusowym i znanym ze swojej niezawodności niemieckim aucie, tkwi prawdziwa bestia. Nie jest to już seryjny model Mercedesa, a Brabus, czyli jego szybsza, nowocześniejsza i jeszcze bardziej ekskluzywna wersja! Jak powstają samochody marki Brabus i dlaczego sam Schumacher postawił na jeden z modeli Brabusa?

Brabus, czyli doskonalsza wersja Mercedesa!

Niemiecka firma Brabus powstała w 1977 roku i od samego początku zajmowała się tuningiem luksusowych aut marki Mercedes - Benz i Maybach. Głównym założeniem Brabusa było i jest do dzisiaj, znaczne zwiększenie osiągów oraz wdrożenie takich zmian konstrukcyjnych i wizualnych, aby auto prowadziło się sprawniej i bezpieczniej, a przy tym było wygodniejsze i jeszcze bardziej luksusowe.

To, co wyczynia się w fabrykach Brabusa z Mercedesami oraz innymi luksusowymi autami, jest prawdziwą magią. Co prawda, po skończonym tuningu konstrukcja samochodu nadal przypomina swój pierwowzór, jednak jest to już zupełnie inny samochód. Supersamochód!

Przykładowo jeden ze sztandarowych modeli Brabusa EV12, wyposażony w silnik o mocy 530 KM, był w 1996 roku najszybszą limuzyną na świecie, osiągającą prędkość 320 km/h, czyli niewiele mniej od supersamochodu Ferrari F40 (324 km/h). Nic zatem dziwnego, że sam Schumacher zamówił dla siebie i swojej rodziny wersję kombi tego modelu!

Co i jak tuninguje Brabus?

Gama modeli Mercedesa i Maybacha tuningowanych przez Brabusa jest naprawdę szeroka. Dzięki temu praktycznie większość modeli tych marek można udoskonalić, zarówno pod kątem osiągów, jak i usprawnienia zawieszenia oraz ich wyglądu zewnętrznego i wyposażenia wnętrz. Brabus oferuje tuning w wielu różnych pakietach, co pozwala na bardzo indywidualny sposób modyfikacji danego modelu. Dzięki temu każde stuningowane auto nabiera indywidualnego charakteru.

Oprócz tuningu wskazanego samochodu marka sprzedaje już gotowe modele Brabusa - w tym również auta opancerzone, oparte na konstrukcji Mercedesa-Benz klasy G. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że Brabus w swojej ofercie tuningowej ma nie tylko luksusowe samochody, ale także łodzie.

Brabus - najpopularniejsze modele marki

Do jednych z najbardziej znanych modeli Brabusa zaliczyć można przede wszystkim auta oparte na konstrukcji Mercedesów G klasy, E klasy, C klasy, S klasy (w tym wersje AMG) oraz Mercedesy V, smarty EQ, a także modele GLE i GLS (SUV-y). Najnowszymi propozycjami obejmującymi gotowe modele marki są:

  • Misja Invicto (Mercedes-Benz G 500)
  • Brabus Invicto Luxury (Mercedes AMG G 63)
  • Brabus 800 Widestar (Mercedes AMG G 63)
  • Brabus Electric (Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC)
  • Brabus 450 (Mercedes AMG c 43 4MATIC)
  • Brabus 800 (Mercedes AMG GT 63 S 4MATIC+)
  • Brabus Ultimate E. Facelift (smart EQ fortwo cabrio)


Co ciekawe, Brabus od jakiegoś czasu zajmuje się również renowacją zabytkowych modeli Mercedesa, którym przywraca nowe życie. Program odnowienia 6-gwiazdkowego obejmuje dogłębną restaurację samochodu.

Jak zamienić swojego Mercedesa na Brabusa?

Posiadacze Mercedesa, Mybacha, a nawet Brabusa, którzy chcą udoskonalić swój pojazd zgodnie z koncepcją i z wykorzystaniem autoryzowanych podzespołów Brabus, nie muszą w tym celu udawać się za zachodnią granicę. Partnerem marki w Polsce jest VCentrum autoryzowany dealer BRABUS z siedzibą w Warszawie. Zapewnia on wysoką jakość obsługi dla wszystkich, którzy szukają ekskluzywnego tuningu pojazdów marki Mercedes, Maybach czy Brabus, obejmującego zwiększenie mocy, poprawę działania zawieszenia, a także lifting wizualny i nowoczesne wyposażenie wnętrza.

Data publikacji: 2020-10-07, ostatnia zmiana: 2020-10-07

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Pasek klinowy wielorowkowy MEYLE 0500040685
17,00 zł
Gołków
(woj. mazowieckie)
Klocki hamulcowe - komplet TEXTAR 2453701
125,00 zł
Czarne
(woj. pomorskie)
Wałek rozrządu SWAG 40918811
316,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Łańcuch rozrządu SWAG 70923778
157,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Pasek klinowy MEYLE 0521190670
11,00 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
Szczęki hamulcowe - komplet TRW GS6082
172,00 zł
Siedlce
(woj. mazowieckie)
Pasek klinowy wielorowkowy MEYLE 0500030660
11,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Szczęki hamulcowe - komplet TRW GS8251
126,00 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Pasek klinowy MEYLE 0520101125
17,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Żarówka (pomocnicza) C10W BOSCH Pure Light - karton 10 szt., rurkowa
48,93 zł
Pabianice
(woj. łódzkie)
przekaźnik Mercedes Benz
30,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
dwie lampy tył BMW
50,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Klasyka i luksus motoryzacji - czemu nie mogą oprzeć się mężczyźni?
Mężczyźni, ale również dużą część kobiet, to fani motoryzacji. Cztery kółka czy dwa koła? Silnik benzynowy czy diesel? To nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o luksusowe modele pojazdów znanych w...
Data publikacji: 2021-03-02
Jakiej produkcji jest Renault? Czy to są trwałe i dobre samochody?
Odpowiedź na pytanie "Jakiej produkcji jest Renault?" jest odpowiedzią prostą, bo tego motoryzacyjnego giganta blisko sto lat temu założyli bracia Renault z Francji, czyli miłośnicy wyścigów. Natomias...
Data publikacji: 2021-02-23
Koło dwumasowe objawy awarii
Koło dwumasowe to jeden z podzespołów, który zyskał na popularności wraz z ze zwiększającą się mocą i wartością momentu napędowego w silnikach o stosunkowo niewielkiej pojemności skokowej. Na początku...
Data publikacji: 2021-02-23
Czujnik położenia wałka rozrządu - objawy awarii
Jednym z kluczowych podzespołów układu napędowego jest wałek rozrządu. Aby jego praca przebiegała właściwie, wałek rozrządu musi być podłączony do elementu kontrolującego. Jest nim czujnik położenia w...
Data publikacji: 2021-02-23

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij