Zegarek klasyczny czy smartwatch?

Zegarek klasyczny czy smartwatch?

Informacja o aktualnym czasie jest nam potrzebna właściwie przez cały dzień. Zwykle mamy przy sobie zegarek, który mówi nam o tym, ile mamy czasu, czy powinniśmy się śpieszyć, kiedy pojawią się u nas gości, których zaprosiliśmy. W tej funkcji sprawdzi się tak samo dobrze zegarek klasyczny i smartwatch. Smartwatche to jednak znacznie więcej niż tylko odmierzanie czasu.

Smartwatch - czego nie ma zegarek klasyczny?

Nie określamy urządzeń typu smartwatch zegarkami, a to ze względu na rozbudowane funkcje, które przekraczają to, co może nam zaoferować zegarek nazywany dziś klasycznym. Smartwatch to inteligentne urządzenie ery cyfrowej, naszpikowany technologią przedmiot dla wielu zastosowań.

Smartwatch jest czymś więcej niż zwykły zegarek. Bezprzewodowo łączy się z innymi urządzeniami, możemy na przykład synchronizować dane i ustawienia z naszym smartfonem. Smartwatch - tak jak zegarek klasyczny - nosimy na przedramieniu, nad nadgarstkiem. Jego budowa na pierwszy rzut oka nie różni się od zegarków klasycznych. Jednakże możliwość otrzymywania powiadomień o naszej poczcie elektronicznej, wydarzeniach w serwisach społecznościowych, zaplanowanych w kalendarzu terminach, nieodebranych połączeniach, a także wiele innych informacji, które przekazuje nam Smartwatch - to znaczne rozszerzenie funkcji zwykłych zegarków.

Smartwatch - czego nie ma zegarek klasyczny?

Modny smartwatch czy zegarek klasyczny?

Zegarek klasyczny, jesteśmy o tym przekonani, nie wypadnie z mody, nadal będzie dostępny na rynku, pomimo przewagi technologicznej Smartwatchy. Zegarki klasyczne niosą inne znaczenie niż urządzenia typu smartwatch. Wybiorą je osoby, które cenią klasyczną elegancję i wciąż uważają zegarek za ważny element swojej autoprezentacji, który może podkreślić znaczenie osoby go noszącej. Klasyczność zawsze się obroni. Metalowe obudowy i skórzane paski zegarków klasycznych na pewno przetrwają.

Jakże inny jest styl smartwatchy! Są one kolorowe, nowocześnie zaprojektowane, często wyróżniają się jako element naszego ubioru (są bardzo modne!). Śmiały i odważny design smartwatchy osiąga niekiedy rangę małej sztuki użytkowej. Jasne wyświetlacze elektroniczne oraz wielokolorowe paski - wszystko zgodne z najnowszymi trendami.

A więc różnica polega na wykorzystaniu tradycyjnych materiałów i skonstruowaniu z nich obiektu od wieków znanego w kulturze - to zegarki klasyczne; albo też postawieniu na estetykę współczesną i wykorzystaniu funkcjonalności nowych technologii informatycznych - to smartwatch. Możemy więc wybrać rozwiązanie cyfrowe lub analogowe. To zależy od tego, co chcemy uzyskać.

Modny smartwatch czy zegarek klasyczny?

Co wybrać: zegarek klasyczny czy smartwatch?

Zegarek klasyczny czy smartwatch? Te przedmioty stają się naszymi najbardziej osobistymi rzeczami, do których się przywiązujemy. Dlatego nie możemy podać jednoznacznej odpowiedzi. Powiemy natomiast, że osoby, które nie widzą potrzeby bycia cały czas online i cenią wartość estetyki klasycznej w zegarmistrzostwie, najpewniej wybiorą zwykły zegarek. Natomiast ci wszyscy, którzy po urządzeniu noszonym na nadgarstku spodziewają się wszelkich innowacji i praktycznych rozwiązań dostarczanych przez nowe technologie - wybiorą kolorowe, nowoczesne smartwatche.

Zarówno zegarki klasyczne jak i smartwatche znajdziecie w ofercie sklepu internetowego ZEGAREK.NET

Data publikacji: 2020-08-21, ostatnia zmiana: 2020-08-21

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Choker sunny srebrny pozłacany z koralikami
199,00 zł
Ełk
(woj. warmińsko-mazurskie)
Wisiorek royal złoty
109,00 zł
Tarnowiec
(woj. małopolskie)
Wisiorek glow złoty z cyrkoniami
189,00 zł
Pabianice
(woj. łódzkie)
Zegarek Casio Telememo 30 AW-80
80,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
ROLEKX Replika Kolekcjonerski
198,00 zł
Świdnica
(woj. dolnośląskie)
Szary zegarek z kryształkami - widizane w mediach: fakt gwiazdy, chwila dla ciebie, twist
79,00 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Zegarek colomer formula classic
499,00 zł
Kołobrzeg
(woj. zachodniopomorskie)
Zegarek colomer bramante green xv
1 399,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Zegarek Atlas for Men.
70,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
sprzedam lub zamienię zegarek męski
160,00 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
Zegarek rubicon rn10b41 bc
199,00 zł
Łapy
(woj. podlaskie)
Zegarki na rękę
30,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Swetry damskie, kolekcja jesień 2020
Jesień nadchodzi wielkimi krokami. Powiewy zimnego powietrza sprawiają, że coraz częściej sięgamy po głęboko zakopane bluzy, golfy i swetry. To także dobry moment na odświeżenie domowej garderoby i uz...
Data publikacji: 2020-08-28
Jak nosić dresy damskie?
Dresy damskie, niegdyś utożsamiane ze strojem przeznaczonym do treningów na siłowni, wracają do łask. Są chętnie noszone na co dzień oraz na bardziej oficjalne wyjścia. Jak nosić dresy damskie, żeby w...
Data publikacji: 2020-04-09
Ślub kościelny - nowe zasady w 2020 roku
Wszystkie pary planujące ślub kościelny od czerwca 2020 muszą przygotować się na pewne zmiany formalne. Wyjaśnijmy najpierw: ślub kościelny to ten, który zawierany jest podczas ceremonii w kościele. Z...
Data publikacji: 2020-03-10
Zjawiskowe szpilki na specjalne okazje.
Szpilki stały się nieodzownym elementem stylizacji na specjalne okazje. Nosimy je na randkę, na wieczorne wyjście, na spotkanie biznesowe, czy podczas rozmaitych imprez okazjonalnych. Ten typ butów do...
Data publikacji: 2020-01-22