Torebki skórzane damskie - jak o nie dbać?

Torebki skórzane damskie - jak o nie dbać?

Sprawdź, w jaki sposób powinnaś zadbać o swoją torebkę skórzaną.

Skórzana torebka to zakup na lata. Jest nie tylko ponadczasowa w kontekście przemijających trendów, ale także niezwykle wytrzymała. Aby prezentowała się doskonale niezależnie od swojego wieku, należy jednak prawidłowo o nią zadbać. Jak to zrobić?

Czyszczenie wnętrza skórzanej torebki

Przed przystąpieniem do czyszczenia wnętrza skórzanej torebki należy całkowicie ją opróżnić. To dobra okazja, żeby pozbyć się z niej wszelkich nagromadzonych zanieczyszczeń i zbędnych przedmiotów, które tylko ją zagracają. Kiedy w torebce nie ma już żadnych akcesoriów, papierków ani okruszków, wewnętrzną tkaninę czyścimy za pomocą zwilżonej ściereczki. W przypadku uporczywych plam można do tego celu użyć także delikatnego detergentu, na przykład płynu do prania bawełny. Z kolei ślady po długopisie najłatwiej będzie usunąć za pomocą płatka kosmetycznego namoczonego w perfumach lub spirytusie. Wyczyszczona tkanina musi dokładnie wyschnąć, zanim będzie można zająć się konserwacją wierzchniej skóry.

Czyszczenie skórzanej torebki od zewnątrz

Wszystkie torebki skórzane damskie wymagają regularnego oczyszczania, aby pięknie się prezentować. Widoczne plamy należy usuwać w trybie natychmiastowym, gdyż mogą doprowadzić do nieodwracalnych odbarwień na powierzchni skóry.

Materiał tego typu można w bezpieczny sposób oczyszczać za pomocą:

- mieszanki wody z octem - w przypadku tłustych plam,

- mydła oliwkowego,

- soku z cebuli,

- nawilżanych chusteczek dla dzieci,

- dedykowanych środków chemicznych do skóry.

W każdym przypadku warto stosować się do zasady bezwzględnego minimum, aby nie ryzykować uszkodzenia materiału. Nie wolno również doprowadzać do przemoczenia, a intensywność stosowanych produktów należy dostosowywać do stopnia zabrudzenia. 

Natłuszczenie i konserwacja

Wszystkie torebki skórzane damskie wymagają dokładnie takiej samej pielęgnacji, jak skóra człowieka. Jeśli nie będą odpowiednio natłuszczone, zaczną kruszyć się i pękać, a nieestetyczne szczeliny sprawią, że będą nadawały się już tylko do wyrzucenia. Natłuszczanie chroni również kolor skóry i zabezpiecza ją przed opadami. Po umyciu i wysuszeniu torebki warto zatem potraktować ją odpowiednim preparatem, takim jak:

- wosk pszczeli,

- olejek rycynowy,

- roztwór oleju lnianego (w przypadku ciemnej skóry),

- gotowy preparat nabłyszczający do skór. 

Środki tego typu nakładamy na skórę, a następnie delikatnie polerujemy. Taki zabieg nie tylko doda jej połysku, ale także zabezpieczy ją przed wieloma niszczącymi czynnikami. Po zakupie nowej skórzanej torebki oraz każdym jej myciu zaleca się również specjalną impregnację, która przedłuży życie skóry i ochroni ją przed wilgocią. Doskonale sprawdzi się w tym celu wosk pszczeli, jednak jeśli torebka nie jest błyszcząca, lepiej użyć specjalistycznego środka impregnującego, który stworzy na skórze niewidoczną warstwę ochronną. 

Skórzana torebka to synonim kobiecości, odporny na zmiany trendów. Jeśli pragniesz, aby Twój egzemplarz zawsze prezentował się nienagannie, dbaj o niego odpowiednimi środkami w sposób regularny i bardzo delikatny.


Źródło: Torebki damskie skórzane https://www.torebki-skorzane.pl/

Data publikacji: 2019-10-31, ostatnia zmiana: 2019-10-30

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Torba męska na laptopa 17 cali skórzana brodrene r03-br
539,90 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Listonoszka vintage skóra brodrene bl05 czarny
199,90 zł
Świeradów-Zdrój
(woj. dolnośląskie)
Duża torba młodzieżowa bawełniana na ramię 4559
59,90 zł
Żnin
(woj. kujawsko-pomorskie)
Duża torebka damska worek ażurowa 3122
119,90 zł
Jastrzębie-Zdrój
(woj. śląskie)
Skórzana listonoszka z klapką na ramię baleine s4 ciemny brąz
108,90 zł
Miszkowice
(woj. dolnośląskie)
Mała torebka damska skórzana na ramię abruzzo dd-13
64,90 zł
Chocianowice
(woj. opolskie)
Torba męska listonoszka na ramię vintage 4555
123,90 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Duża skórzana torebka damska do pracy savarna
529,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Duża skórzana torebka na ramię baleine r109
358,90 zł
Miszkowice
(woj. dolnośląskie)
Torebka włóczkowa Hipisowska
20,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Torba męska listonoszka na ramie canvas+skóra 4556
119,90 zł
Długołęka
(woj. dolnośląskie)
Skórzana torba podróżna vintage baleine blm1
398,90 zł
Legionowo
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Powrót do pracy - w co się ubrać?
Powrót do pracy po dłuższej nieobecności wymaga odpowiednich przygotowań. W myśl zasady "jak cię widzą tak cię piszą", równie ważny jak kompetencje jest stosowny strój. Jak zatem przygotować swoją gar...
Data publikacji: 2019-09-30
Bluzy damskie na każdą okazję
Współczesne kobiety pragną nie tylko zachwycać swoim atrakcyjnym i kobiecym wyglądem, ale i czuć się swobodnie, wygodnie i komfortowo w stylizacjach odzieżowych, które wybierają.
Data publikacji: 2019-09-28
Organizacja przyjęcia weselnego w nietypowym miejscu
Pary młode coraz częściej decydują się na zorganizowanie własnego przyjęcia weselnego w nietypowym miejscu. Oczywiście jest to jak najbardziej wskazane, ponieważ jest to pewnego rodzaju odstępstwo od...
Data publikacji: 2019-09-25
Idealna torebka na każdą okazję
Torebki to więcej niż konieczność uzupełniająca codzienny look. Zwłaszcza kobiety nie mogą wyjść z domu bez tego dodatku galanteryjnego. Co więcej, dopasowanie odpowiedniego kształtu, koloru czy rozmi...
Data publikacji: 2019-09-23