Szukaj

Kategorie

Jak dbać o okulary?


Jak dbać o okulary?Dużo czasu poświęcasz na znalezienie odpowiedniej pary okularów . Szukasz odpowiedniego kształtu ramki, wzoru lub koloru, który doskonale Cię wyraża. Cierpliwie czekasz na założenie soczewek i na informujące, że twoje nowe okulary są gotowe do odbioru.Czy nie chcesz zrobić wszystkiego, aby te okulary były jak najdłużej?

Wskazówki, jak konserwować okulary

Oto kilka świetnych wskazówek, jak dbać o okulary, które pomogą im przetrwać:

Wypłukać

Zawsze płucz okulary wodą, zanim je wyczyścisz. Nawet małe cząstki kurzu lub brudu mogą osiadać na twoim szkle, a jeśli wetrzesz je na sucho, mogą zachować się jak materiał ścierny.

Rozpylaj ostrożnie

Jeśli zamierzasz używać chemikaliów, użyj sprayów lub środków czyszczących specjalnie przeznaczonych do czyszczenia szkieł korekcyjnych. Nigdy nie używaj domowych środków czyszczących, ponieważ te chemikalia zawierają amoniak, który faktycznie oderwie każdą powłokę znajdującą się na soczewce.


Suche powietrze

Jeśli możesz, pozwól swoim okularom wyschnąć . To kolejny świetny sposób, aby uniemożliwić dostanie się jakichkolwiek mikrocząsteczek materiałów do powierzchnię okularów. Jeśli nie możesz ustawić ich do wyschnięcia na powietrzu, wytrzyj je miękką, czystą ściereczką.

Użyj właściwego materiału

NIGDY nie używaj papierowych ręczników, chusteczek ani serwetek do suszenia soczewek . Wszystkie te materiały, niezależnie od tego, jak miękkie są na skórze, mają teksturowaną powierzchnię i mogą łatwo porysować soczewki.

Ponadto powstrzymaj się od używania swojej koszuli. Jeśli odzież nie jest w 100% z bawełny, włókna w tkaninie z czasem porysują soczewki okularów. Ubrania mogą również zawierać kurz, co oznacza, że ​​pozostałości zostają przeniesione na twoje soczewki.

Przechowuj prawidłowo

Przechowuj okulary, gdy ich nie nosisz . To nie tylko świetny sposób na utrzymanie czystości od kurzu i brudu na okularach, ale również chroni przed zarysowaniem, zgięciem lub złamaniem.


Myj często

Mycie okularów przynajmniej raz dziennie pozwoli utrzymać soczewki w optymalnym stanie. Oczyszczasz swoje okulary, tym mniej twoje oczy muszą się przecedzić, aby przejrzeć plamy, brud i kurz. 

Postępuj zgodnie z tymi wspaniałymi wskazówkami i jesteśmy pewni, że nigdy nie będziesz chciał opuścić swoich super czystych specyfikacji.Za pomoc w przygotowaniu artykułu dziękujemy ekspertom ze sklepu aurum-optics.pl.

Data publikacji: 2018-08-29, ostatnia zmiana: 2018-08-27


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Styl lat 80.

Styl lat 80.

Lata 80. charakteryzowały się bardzo specyficznym ubiorem - na porządku dziennym były szerokie ramiona, mocno podkreślona talia, mini spódniczki, a to wszystko w bardzo wyrazistych kolorach!

Data publikacji: 2018-11-28

Najmodniejsze czapki zimowe w sezonie 2018

Najmodniejsze czapki zimowe w sezonie 2018

Jeśli jeszcze nie przygotowałaś się na zimową aurę, już najwyższy czas to zrobić. Jednym z najważniejszych oraz najpopularniejszych gadżetów, który pomaga przetrwać ujemne temperatury jest czapka zimowa...

Data publikacji: 2018-11-22

Jak wybrać sukienkę na wesele dla puszystych?

Jak wybrać sukienkę na wesele dla puszystych?

Kobiece kształty czasami przyjmują różne formy, najważniejsze jest jednak to, aby je odpowiednio wykorzystać. Wszystko jest na swój sposób piękne, a jeżeli dobrze się to uwydatni, można osiągnąć naprawdę spektakularny sukces.

Data publikacji: 2018-09-26

Złoty pierścionek - jak wybrać najlepszą biżuterię na każdą okazję?

Złoty pierścionek - jak wybrać najlepszą biżuterię na każdą okazję?

Złoty pierścionek do klasyka na zaręczyn, ślub oraz na co dzień. Jak wybrać najlepszy model wykonany ze złota?

Data publikacji: 2018-08-24