Jak dbać o okulary?


Jak dbać o okulary?Dużo czasu poświęcasz na znalezienie odpowiedniej pary okularów . Szukasz odpowiedniego kształtu ramki, wzoru lub koloru, który doskonale Cię wyraża. Cierpliwie czekasz na założenie soczewek i na informujące, że twoje nowe okulary są gotowe do odbioru.Czy nie chcesz zrobić wszystkiego, aby te okulary były jak najdłużej?

Wskazówki, jak konserwować okulary

Oto kilka świetnych wskazówek, jak dbać o okulary, które pomogą im przetrwać:

Wypłukać

Zawsze płucz okulary wodą, zanim je wyczyścisz. Nawet małe cząstki kurzu lub brudu mogą osiadać na twoim szkle, a jeśli wetrzesz je na sucho, mogą zachować się jak materiał ścierny.

Rozpylaj ostrożnie

Jeśli zamierzasz używać chemikaliów, użyj sprayów lub środków czyszczących specjalnie przeznaczonych do czyszczenia szkieł korekcyjnych. Nigdy nie używaj domowych środków czyszczących, ponieważ te chemikalia zawierają amoniak, który faktycznie oderwie każdą powłokę znajdującą się na soczewce.


Suche powietrze

Jeśli możesz, pozwól swoim okularom wyschnąć . To kolejny świetny sposób, aby uniemożliwić dostanie się jakichkolwiek mikrocząsteczek materiałów do powierzchnię okularów. Jeśli nie możesz ustawić ich do wyschnięcia na powietrzu, wytrzyj je miękką, czystą ściereczką.

Użyj właściwego materiału

NIGDY nie używaj papierowych ręczników, chusteczek ani serwetek do suszenia soczewek . Wszystkie te materiały, niezależnie od tego, jak miękkie są na skórze, mają teksturowaną powierzchnię i mogą łatwo porysować soczewki.

Ponadto powstrzymaj się od używania swojej koszuli. Jeśli odzież nie jest w 100% z bawełny, włókna w tkaninie z czasem porysują soczewki okularów. Ubrania mogą również zawierać kurz, co oznacza, że ​​pozostałości zostają przeniesione na twoje soczewki.

Przechowuj prawidłowo

Przechowuj okulary, gdy ich nie nosisz . To nie tylko świetny sposób na utrzymanie czystości od kurzu i brudu na okularach, ale również chroni przed zarysowaniem, zgięciem lub złamaniem.


Myj często

Mycie okularów przynajmniej raz dziennie pozwoli utrzymać soczewki w optymalnym stanie. Oczyszczasz swoje okulary, tym mniej twoje oczy muszą się przecedzić, aby przejrzeć plamy, brud i kurz. 

Postępuj zgodnie z tymi wspaniałymi wskazówkami i jesteśmy pewni, że nigdy nie będziesz chciał opuścić swoich super czystych specyfikacji.Za pomoc w przygotowaniu artykułu dziękujemy ekspertom ze sklepu aurum-optics.pl.

Data publikacji: 2018-08-29, ostatnia zmiana: 2018-08-27

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Portfel skórzany vintage koniak daag alive p-24
103,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Gogle hawkers grey pruple artik - snowboad / narty
239,00 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
Torba ua sportstyle duffel - czarny
159,00 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Okulary hawkers pink cycling - cycling
99,00 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Duża chusta xxl bonprix czerwony kasztanowy - pomarańczowo-czerwony
64,99 zł
Gierałcice
(woj. opolskie)
Plażowa torebka w paski / marynarska niebieska c5
45,32 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
Torba shopper bonprix czarny
99,99 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Okulary hawkers diamond black clear blue warwick tr18 - warwick
69,00 zł
Legionowo
(woj. mazowieckie)
Duża torba plażowa z canvasu na lato 2205
79,90 zł
Sochaczew
(woj. mazowieckie)
Okulary hawkers red black rubber dark bel-air sport - bel-air sport
79,00 zł
Bezrzecze
(woj. zachodniopomorskie)
Okulary paula x hawkers bijoux mondaine - paula echevarría
209,00 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Okulary hawkers x messi - carbon black blue chrome one kids - messi kids
109,00 zł
Komorniki
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Swetry damskie, kolekcja jesień 2020
Jesień nadchodzi wielkimi krokami. Powiewy zimnego powietrza sprawiają, że coraz częściej sięgamy po głęboko zakopane bluzy, golfy i swetry. To także dobry moment na odświeżenie domowej garderoby i uz...
Data publikacji: 2020-08-28
Zegarek klasyczny czy smartwatch?
Informacja o aktualnym czasie jest nam potrzebna właściwie przez cały dzień. Zwykle mamy przy sobie zegarek, który mówi nam o tym, ile mamy czasu, czy powinniśmy się śpieszyć, kiedy pojawią się u nas...
Data publikacji: 2020-08-21
Jak nosić dresy damskie?
Dresy damskie, niegdyś utożsamiane ze strojem przeznaczonym do treningów na siłowni, wracają do łask. Są chętnie noszone na co dzień oraz na bardziej oficjalne wyjścia. Jak nosić dresy damskie, żeby w...
Data publikacji: 2020-04-09
Ślub kościelny - nowe zasady w 2020 roku
Wszystkie pary planujące ślub kościelny od czerwca 2020 muszą przygotować się na pewne zmiany formalne. Wyjaśnijmy najpierw: ślub kościelny to ten, który zawierany jest podczas ceremonii w kościele. Z...
Data publikacji: 2020-03-10