Kot w mieszkaniu – co warto wiedzieć?

Kot w mieszkaniu – co warto wiedzieć?

Kot może wnieść w nasze życie mnóstwo radości. Jego ciche mruczenie doskonale pozwoli zrelaksować po całym dniu i wpłynąć na lepszy sen. Jednak do tego, aby kot zamieszkał w naszym mieszkaniu, musimy się nieco przygotować. Decydując się na kota, musimy mieć świadomość, że będzie wymagać naszej uwagi i odpowiedniego postępowania. Nie możemy też oczekiwać, że będzie tak wykonywać polecenia, jakby robił to pies. Na wzajemne poznawanie przyjdzie czas, kiedy kot już zamieszka z nami, ale jeszcze zanim się pojawi, możemy się troszkę przygotować.

Kocia wyprawka – co przygotować?

Kot w mieszkaniu oznacza, że musimy wygospodarować spokojny kąt na to, by mógł w ciszy spożyć posiłek i odpocząć. Musimy zaopatrzyć się w miseczkę na wodę i miseczkę na jedzenie. Oprócz tego legowisko i kuweta z odpowiednim żwirkiem. Gdzie to wszystko ustawić?

Kuweta powinna być w dość zacisznym miejscu, na przykład w łazience albo garderobie. Raz lub dwa razy dziennie kuwetę musimy czyścić. Jedzenie i wodę śmiało możemy postawić w kuchni. Niektóre kociaki lubią pić w różnych pomieszczeniach, więc może się okazać, że kotu spodoba się to, że miseczki z wodą będą w kilku miejscach. Wybierając legowisko, nie musimy od razu koncentrować się na tych z wyższej półki – jeszcze nie wiadomo, jak często kot będzie z niego korzystać i co mu się spodoba. Jednak niezależnie od tego, musimy wygospodarować specjalny kąt, gdzie pupil będzie mógł odpocząć. Pomyślmy też o kilku zabawkach.

Przygotowanie mieszkania

Kocie akcesoria to jedna strona medalu. Nie możemy zapominać o tym, że koty są znane z tego, że bawią się ozdobami, drapią meble i wybierają się na samotne wycieczki po okolicy. Musimy być na to przygotowani, a raczej w jak najwyższym stopniu musimy przygotować nasze mieszkanie. Koty muszą drapać, w ten sposób dbają o swoje pazurki. Jeśli więc nie chcemy, by drapały meble, od razu zainwestujmy w drapak. Prawdziwą zmorą może być czyszczenie mebli tapicerowanych z sierści, więc pomyślmy o kotach lub narzutach, z którymi problemów tego rodzaju nie będzie.

Jeśli natomiast chodzi o figurki, ramki albo inne drobne dekoracje, to albo schowajmy je w witrynce, która poprzez szybę uniemożliwi kotu dostęp. Powinniśmy też przejrzeć swoje rośliny. Z jednej strony kot może je popsuć, a z drugiej wśród roślin doniczkowych są i takie, które mogą być dla kota szkodliwe. Innym przejawem troski o kocie bezpieczeństwo jest zabezpieczenie okien i balkonu siatką, zwłaszcza w przypadku kiedy mieszkamy wysoko. Wbrew powszechnej opinii, że koty spadają na cztery łapy, zwierzak może sobie zrobić krzywdę.

Koci temperament

Zanim zwierzak z nami zamieszka, przewertujmy dobry portal dla kotów. Dowiedzmy się nieco więcej o kocim usposobieniu. Każdy kot ma swój własny temperament, ale są pewne cechy wspólne, które można zaobserwować i wszystkich mruczków. Przykładowo warto wiedzieć, że koty nie lubią zmian i każdą zmianę źle znoszą. Jeżeli nie będziemy się bawić przed snem z naszym kociakiem, możemy spodziewać się nocnej pobudki.


Artykuł powstał we współpracy z portalem zpazurem.pl

Data publikacji: 2020-10-22, ostatnia zmiana: 2020-10-22

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Drapak domek legowisko dla kota domek drzewo xl
169,00 zł
Mysłowice
(woj. śląskie)
Nullodor żwirek silikatowy dla kotów - 1,5 kg (3 l)
22,80 zł
Łapy
(woj. podlaskie)
Dr seidel smakołyki na zdrowy układ moczowy dla kotów 50g
7,00 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Savic Butler Happy Planet podwójna miska z podstawką - 2 x 300 ml
25,80 zł
Mrągowo
(woj. warmińsko-mazurskie)
Drapak domek legowisko dla kota domek drzewo xxl
219,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Certech neutralizator białe kwiaty spray 250ml
7,00 zł
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)
Trixie Vital Flow ceramiczne poidełko-fontanna - 1,5 l
139,80 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Tekturowy drapak legowisko dla kota eko kocimiętka
59,00 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
Drapak leżanka dla kota tektura kocimiętka + mysz
29,00 zł
Rypin
(woj. kujawsko-pomorskie)
Savic Nestor Impression „Love” kuweta dla kota - Kuweta
92,80 zł
Nowa Ruda
(woj. dolnośląskie)
Modkat Flip kuweta dla kota - Szara
224,80 zł
Świnoujście
(woj. zachodniopomorskie)
Drapak domek legowisko dla kota domek drzewo xxl
219,00 zł
Zgorzelec
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Produkty dla hobbystów - złoty interes w dobie pandemii
Czas spędzany w domu podczas pandemii trzeba wykorzystać jak najlepiej. Z takiego założenia wyszło wielu Polaków i zaczęło szukać mądrych sposobów na spędzanie wolnych godzin. Wielu z nas znalazło wre...
Data publikacji: 2021-03-12
Jak nie popełnić wpadki podczas wybierania książki na prezent?
Książki są jednym z najczęściej wybieranych prezentów. Ogromny wybór tytułów w księgarniach sprawia jednak, że można dostać zawrotu głowy od samego patrzenia. Nie wiemy, czy kierować się ceną, okładką...
Data publikacji: 2021-02-09
GameBoy Pokemon - jak rozpoznać oryginał od podróbki
W przeciwieństwie do kart Pokemon - które potrafią kosztować tyle, co średniej wielkości mieszkanie - kartridże z grami o poke-stworkach nie kosztują aż tak dużo, a przynajmniej jeśli interesują nas w...
Data publikacji: 2021-02-01
Pisarze fantastyczni, którym fantastyki się odmawia
Czy wśród znanych pisarzy są fantaści? Okazuje się, że tak. Czasem dotyczy to zresztą nazwisk, które z fantastyką się nie kojarzą. A czasem powieści, które choć ewidentnie należą do tego gatunku, kryt...
Data publikacji: 2021-01-25

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij