Do czego możemy wykorzystać styropian?


Do czego możemy wykorzystać styropian?


Styropian to materiał, który może posłużyć nam nie tylko do ocieplania budynków. Wykorzystać możemy go w zupełnie innych celach. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych pomysłów na zastosowanie tego materiału w swoim domu.

Styropian składa się z małych granulek i daje się łatwo łamać lub ciąć. Możemy więc tworzyć z niego dowolne kształty i wykorzystywać do kreatywnych pomysłów. Jeśli w twoim domu zalegają jakieś pozostałości styropianu po remoncie możesz znaleźć sposób, by poddać je recyklingowi. Istnieje wiele interesujących rzeczy, które mogą powstać z tego materiału, a ich wykonanie wcale nie musi być skomplikowane. Warto zastanowić się czy resztki styropianu po remoncie na pewno przydadzą się do innych działań.


Kilka prostych pomysłów

Coraz bardziej modne staje się wykorzystywanie niepotrzebnych już materiałów, które zalegają w naszym mieszkaniu. Recykling jest bardzo ważny i pozwala nam chronić środowisko, wpływa na naszą oszczędność, a do tego może być całkiem dobrą zabawą. Jednym z pomysłów na wykorzystanie zbędnych kawałków styropianu, jest użycie go jako ozdoby do mieszkania. Styropian daje łatwo się wycinać, dlatego możemy wykonać z niego różnego rodzaju kształty, a następnie je pomalować i zawiesić na ścianie czy w innym miejscu.

Ciekawym pomysłem jest wykonanie literek ze styropianu, a następnie pokolorowanie ich specjalnymi farbami. Trójwymiarowa litera, którą można zawiesić na ścianie lub postawić na szafce to świetna ozdoba do pokoju dziecka. Dobrze sprawdza się także w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Kolor może być dowolny i wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności.

Kawałki styropianu mogą także posłużyć jako pudełka i organizery na różnego rodzaju przedmiotu. Jeśli posiadamy spore kawałki styropianu możemy je dokładnie wymierzyć, a następnie posklejać w odpowiednich miejscach. Jednym z plusów jest to, że będziemy mogli pomalować takie pudełko w dowolny sposób, na przykład tak, by pasowało do naszego wnętrza. Innym plusem jest to, że takie pudełko będzie stanowiło izolacje przed ciepłem czy zimnem, dlatego będzie mogło posłużyć do różnych przydatnych celów.Duże, czyste kawałki styropianu świetnie nadadzą się także jako blendy fotograficzne. Oczywiście styropian w tym przypadku powinien być biały i dosyć duży, by odpowiednio odbijał światło potrzebne dla uzyskania odpowiedniego efektu. Jest to pomysł dla amatorów fotografii, którzy szukają łatwych i tanich rozwiązań.

Gotowe styropianowe materiały

Obecnie w sklepach możemy kupić także gotowe kształty wykonywane ze styropianu. Możemy wykorzystywać je do wykonywania pięknych ozdób świątecznych czy jako prezent. Dzięki temu, że styropian składa się z miękkich granulek, możemy wbijać i doczepiać do niego różne elementu. W sklepach pojawiają się np. kule styropianowe, które możemy przerobić na bożonarodzeniowe bombki, lub w kształcie jaj, które mogą posłużyć jako ozdoba wielkanocna. Różnorodne kształty i rozmiary pozwalają nam stworzyć naprawdę interesujące ozdoby.dekolo.pl Więcej informacji:
Treść powstała we współpracy ze sklepem https://dekolo.pl/ - produkty dla osób zajmujących się rękodziełem i ozdobnictwem.

Data publikacji: 2018-06-26, ostatnia zmiana: 2018-06-21

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Flower box - pudełka Producent - hurtownia  Wszystkie wymiary i kolory    Również pudełka prezentowe
8,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Produkty dla hobbystów - złoty interes w dobie pandemii
Czas spędzany w domu podczas pandemii trzeba wykorzystać jak najlepiej. Z takiego założenia wyszło wielu Polaków i zaczęło szukać mądrych sposobów na spędzanie wolnych godzin. Wielu z nas znalazło wre...
Data publikacji: 2021-03-12
Jak nie popełnić wpadki podczas wybierania książki na prezent?
Książki są jednym z najczęściej wybieranych prezentów. Ogromny wybór tytułów w księgarniach sprawia jednak, że można dostać zawrotu głowy od samego patrzenia. Nie wiemy, czy kierować się ceną, okładką...
Data publikacji: 2021-02-09
GameBoy Pokemon - jak rozpoznać oryginał od podróbki
W przeciwieństwie do kart Pokemon - które potrafią kosztować tyle, co średniej wielkości mieszkanie - kartridże z grami o poke-stworkach nie kosztują aż tak dużo, a przynajmniej jeśli interesują nas w...
Data publikacji: 2021-02-01
Pisarze fantastyczni, którym fantastyki się odmawia
Czy wśród znanych pisarzy są fantaści? Okazuje się, że tak. Czasem dotyczy to zresztą nazwisk, które z fantastyką się nie kojarzą. A czasem powieści, które choć ewidentnie należą do tego gatunku, kryt...
Data publikacji: 2021-01-25

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij