Szukaj

Kategorie

Do czego możemy wykorzystać styropian?


Do czego możemy wykorzystać styropian?


Styropian to materiał, który może posłużyć nam nie tylko do ocieplania budynków. Wykorzystać możemy go w zupełnie innych celach. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych pomysłów na zastosowanie tego materiału w swoim domu.

Styropian składa się z małych granulek i daje się łatwo łamać lub ciąć. Możemy więc tworzyć z niego dowolne kształty i wykorzystywać do kreatywnych pomysłów. Jeśli w twoim domu zalegają jakieś pozostałości styropianu po remoncie możesz znaleźć sposób, by poddać je recyklingowi. Istnieje wiele interesujących rzeczy, które mogą powstać z tego materiału, a ich wykonanie wcale nie musi być skomplikowane. Warto zastanowić się czy resztki styropianu po remoncie na pewno przydadzą się do innych działań.


Kilka prostych pomysłów

Coraz bardziej modne staje się wykorzystywanie niepotrzebnych już materiałów, które zalegają w naszym mieszkaniu. Recykling jest bardzo ważny i pozwala nam chronić środowisko, wpływa na naszą oszczędność, a do tego może być całkiem dobrą zabawą. Jednym z pomysłów na wykorzystanie zbędnych kawałków styropianu, jest użycie go jako ozdoby do mieszkania. Styropian daje łatwo się wycinać, dlatego możemy wykonać z niego różnego rodzaju kształty, a następnie je pomalować i zawiesić na ścianie czy w innym miejscu.

Ciekawym pomysłem jest wykonanie literek ze styropianu, a następnie pokolorowanie ich specjalnymi farbami. Trójwymiarowa litera, którą można zawiesić na ścianie lub postawić na szafce to świetna ozdoba do pokoju dziecka. Dobrze sprawdza się także w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Kolor może być dowolny i wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności.

Kawałki styropianu mogą także posłużyć jako pudełka i organizery na różnego rodzaju przedmiotu. Jeśli posiadamy spore kawałki styropianu możemy je dokładnie wymierzyć, a następnie posklejać w odpowiednich miejscach. Jednym z plusów jest to, że będziemy mogli pomalować takie pudełko w dowolny sposób, na przykład tak, by pasowało do naszego wnętrza. Innym plusem jest to, że takie pudełko będzie stanowiło izolacje przed ciepłem czy zimnem, dlatego będzie mogło posłużyć do różnych przydatnych celów.Duże, czyste kawałki styropianu świetnie nadadzą się także jako blendy fotograficzne. Oczywiście styropian w tym przypadku powinien być biały i dosyć duży, by odpowiednio odbijał światło potrzebne dla uzyskania odpowiedniego efektu. Jest to pomysł dla amatorów fotografii, którzy szukają łatwych i tanich rozwiązań.

Gotowe styropianowe materiały

Obecnie w sklepach możemy kupić także gotowe kształty wykonywane ze styropianu. Możemy wykorzystywać je do wykonywania pięknych ozdób świątecznych czy jako prezent. Dzięki temu, że styropian składa się z miękkich granulek, możemy wbijać i doczepiać do niego różne elementu. W sklepach pojawiają się np. kule styropianowe, które możemy przerobić na bożonarodzeniowe bombki, lub w kształcie jaj, które mogą posłużyć jako ozdoba wielkanocna. Różnorodne kształty i rozmiary pozwalają nam stworzyć naprawdę interesujące ozdoby.

Data publikacji: 2018-06-26, ostatnia zmiana: 2018-06-21dekolo.pl Więcej informacji:
Treść powstała we współpracy ze sklepem https://dekolo.pl/ - produkty dla osób zajmujących się rękodziełem i ozdobnictwem.


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak zlikwidować glony w akwarium?
Czasami bywa tak, że nawet jeśli masz przepiękne i zadbane akwarium, mogą z czasem pojawić się w nim glony. To one są czynnikiem, który odbiera Ci całą radość z założenia Twojego wyczekiwanego i wymarzonego zbiornika z rybami. Zastanawiałeś się kiedyś, co jest przyczyną namnażania się glonów i jak poradzić sobie z nimi?

Data publikacji: 2019-02-13

Co to są skrzynie transportowe w technologii flight cases?
Wszelkiego rodzaju koncerty, spektakle, programy telewizyjne, czy festiwale to dla wielu osób wielkie przedsięwzięcie. Często tego typu wydarzenia pokazują nam postęp technologii. Odbiór słuchowy każdego koncertu to nie tylko ciężka praca wielu ludzi, ale i profesjonalnego sprzętu...

Data publikacji: 2018-11-12

Czym karmić swojego psa?
Jedni podają psu tylko surowe mięso, drudzy gotowe karmy, a jeszcze inni żywią psa resztkami pokarmu przeznaczonego dla człowieka. Trzeba pamiętać jednak o tym, że nieprawidłowo zbilansowana dieta to prosta droga do powstania niedoborów i wielu nieprzyjemnych dolegliwości oraz mniej lub bardziej poważnych chorób...

Data publikacji: 2018-05-23

Pomysł na biznes: własna hodowla zwierząt
Hodowla zwierząt nie jest biznesem dla każdego. Satysfakcję będą z niej czerpać jedynie pasjonaci. Jeżeli jesteśmy miłośnikami zwierząt i nie wyobrażamy sobie bez nich życia, założenie własnej hodowli może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sposób prowadzenia firmy hodowlanej będzie w dużej mierze zależał od tego na jakie zwierzęta się zdecydujemy...

Data publikacji: 2018-05-11