Produkty dla hobbystów – złoty interes w dobie pandemii

Produkty dla hobbystów – złoty interes w dobie pandemii

Czas spędzany w domu podczas pandemii trzeba wykorzystać jak najlepiej. Z takiego założenia wyszło wielu Polaków i zaczęło szukać mądrych sposobów na spędzanie wolnych godzin. Wielu z nas znalazło wreszcie chwilę, którą mogą poświęcić na swoje pasje a inni dopiero zaczęli szukać hobby dla siebie. Niezależnie na jakim etapie jesteśmy, wszyscy zaczęliśmy sięgać po produkty dla hobbystów.

Akwarystyka

To jedna z pasji, która zaczęła się rozwijać podczas pandemii. Hodowla rybek w mieszkaniu nie wymaga wielkich poświeceń, ale sprawia wiele przyjemności. Często można spotkać się z twierdzeniem, że oglądanie rybek jest ciekawsze niż seriale w telewizji. Mogą to potwierdzić nie tylko zapaleni akwaryści. Jednakże posiadania akwarium w domu wymaga inwestycji chociażby w samo akwarium czy odpowiedni sprzęt napowietrzający (więcej można przeczytać na stronie https://fajnyzwierzak.pl/porady/napowietrzanie-akwarium-krok-po-kroku-doradzamy-jaki-napowietrzacz-wybrac/). Jednak czas pandemii to czas oszczędzania na jednych produktach i możliwość wydania oszczędności np. na towary związane z hobby, w tym na akwarium.

Ogrodnictwo

Wolny czas, który pojawił się w naszej codzienności wielu Polaków spędza w swoim ogrodzie lub na balkonie. Ogrodnictwo w skali mikro bardzo się rozwinęło. Odwiedzając miejskie osiedla można zauważyć, że balkony, które dotychczas świeciły pustkami zaczęły się zazieleniać.

Pojawiły się tam nie tylko rośliny kwitnące ale także małe warzywniaki w doniczkach (więcej o doborze roślin balkonowych można przeczytać https://fajnyogrod.pl/porady/jakie-kwiaty-na-balkon-nadaja-sie-najlepiej-sprawdzamy-_rosliny-ogrodowe/). Sklepy ogrodnicze już w zeszłym roku zanotowały wzrost obrotów, co będzie w tym roku? Zobaczymy.


Rękodzieło

To kolejna branża, której przychody wzrosły w dość zaskakującym tempie. Wiele osób, które dotychczas nie miały czasu na dzierganie, plecenie makram czy odnawianie mebli znalazło wolną chwilę na rozwijanie swoich pasji. Z jednej strony znacznie zwiększyła się podaż na rękodzielnicze i rzemieślnicze akcesoria, z drugiej wzrosło także zapotrzebowanie na wyroby powstające w wyniku pracy rąk ludzkich, które są jedyne i niepowtarzalne.

Czytelnictwo i edukacja

Kolejną branżą, w której zanotowano wzrost sprzedaży jest szeroko pojęte czytelnictwo i edukacja. Wolny czas chętnie spędzamy na zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności. To sprawiło, że wzrosła ilość sprzedawanych, głównie przez internet, kursów i szkoleń w różnej formie. Ponadto wielu Polaków, zaoszczędzony chociażby na dojazdach do pracy czas postanowiło wykorzystać na wypoczynek z książką. Zamknięte biblioteki sprawiły, że kupujemy więcej papierowych książek, ale także ebooków i audiobooków.

Wolny czas, który pojawił się w codzienności pandemicznej część z nas marnuje zupełnie bezproduktywnie. Jednakże spora grupa Polaków postanowiła wykorzystać go na naukę, rozrywkę a niekiedy nawet przebranżowienie się. Znacznie wzrósł również popyt na artykuły do rękodzieła, co informuje nas, że inwestujemy czas i pieniądze również w rozwijanie swoich pasji.

Data publikacji: 2021-03-12, ostatnia zmiana: 2021-04-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Najlepsze pomysły na prezent urodzinowy dla 30-letniego mężczyzny
Zbliżają się 30. urodziny Twojego chłopaka, narzeczonego, męża, brata lub znajomego i wciąż główkujesz nad tym, jaki upominek mu sprawić? Przeczytaj nasz krótki poradnik i wybierz trafiony prezent, kt...
Data publikacji: 2022-06-30
DJI Mavic 3 - specyfikacja i ceny
Niewielki rozmiar urządzenia, a jednocześnie jego godne podziwu parametry to najważniejsze cechy najnowszego drona DJI Mavic 3. Sprzęt można bez zastanowienia określić mianem drona do zadań specjalnyc...
Data publikacji: 2021-11-04
Nie masz pomysłu na prezent urodzinowy? Zobacz nasze propozycje!
Jesień rozhulała się na dobre! Dlatego też powinniśmy już teraz zacząć myśleć o prezentach dla najbliższych. Wbrew pozorom, przy obecnym wyborze produktów, które są dostępne w sklepach, wybranie tego...
Data publikacji: 2021-10-19
Jak nie popełnić wpadki podczas wybierania książki na prezent?
Książki są jednym z najczęściej wybieranych prezentów. Ogromny wybór tytułów w księgarniach sprawia jednak, że można dostać zawrotu głowy od samego patrzenia. Nie wiemy, czy kierować się ceną, okładką...
Data publikacji: 2021-02-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij