Zakładka do książek – pomysł na prezent dla miłośnika literatury

Zakładka do książek – pomysł na prezent dla miłośnika literatury

Głośno mówi się o tym, że czytelnictwo w naszym kraju znacząco spada. Jak się jednak okazuje, wcale nie jest tak źle. Wśród Polaków nadal jest spora grupa osób zafiksowanych na punkcie książek – tych papierowych. Jeśli wśród Twoich znajomych znajdują się połykacze powieści i nie wiesz, co im kupić w prezencie – pomyśl o zakładce do książki.

Dlaczego kupować zakładki do książek?

Oczywiście można zaznaczyć miejsce, gdzie skończyło się czytać skrawkiem papieru czy metką od ubrania, ale jakże przyjemniej jest móc włożyć między stronice piękną zakładkę. Ten drobiazg mogą docenić jedynie prawdziwi bibliofile. Dlatego to tak wspaniały upominek.

Jaką zakładkę wybrać?

Na to pytanie nie ma idealnej odpowiedzi. Dostępne w sklepach zakładki są bardzo różnorodne. Różnią się wyglądem, materiałem, z którego zostały wykonane a także ceną. Dlatego warto odwiedzić kilka różnych sklepów, aby wybrać idealną zakładkę dla obdarowywanej osoby.

Zakładki papierowe

To najczęstsze i najtańsze zakładki. Można spotkać zakładki zdobione panoramami polskich miast, nadrukami promocyjnymi czy spersonalizowane np. z wydrukowanym imieniem czy dedykacją. Zakładki papierowe są niekiedy laminowane, co sprawia, że stają się znacznie bardziej odporne i służą dłużej.

Zakładki magnetyczne

To jedna z najbardziej praktycznych odsłon zakładek do książek. Dzięki magnesom zamontowanym z dwóch stron zakładki nie wypada ona ze swojego miejsca. Dodatkowo w sklepach można kupić ogromną ilość różnych wzorów tego typu zakładek, co sprawia, że znajdzie się idealny model dla każdego miłośnika książek.

Zakładki drewniane

Takie zakładki są znacznie rzadziej spotykane. Ich cena jest nieco wyższa aniżeli wcześniej wymienionych modeli. Jednakże niewątpliwą zaletą może być niepowtarzalność. Wiele modeli drewnianych zakładek można nabyć wyłącznie w sklepach rękodzielniczych. Dzięki temu zakładki są jedyne w swoim rodzaju, co znacząco podnosi ich wartość.

Zakładki szydełkowane

To kolejny rodzaj rzadko spotykanych zakładek do książek. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli. Można znaleźć zakładki w tradycyjnym prostokątnym kształcie, ale są również zakładki w kształcie zwierząt, zabawek czy roślin. Ich ogromną zaletą jest możliwość prania. Zakurzoną zakładkę wystarczy wypłukać i można się znów cieszyć czystymi kolorami.

Zakładka do książki to przedmiot, który nie jest niezbędny. Miejsce czytania można zaznaczyć każdym papierkiem. Niemniej jednak posiadanie pięknej, niepowtarzalnej zakładki to prawdziwa przyjemność. Prawdziwy miłośnik literatury z pewnością doceni taki prezent.


Tekst został napisany we współpracy z serwisem JagaMajaga promującym rękodzielnictwo.


Data publikacji: 2020-02-18, ostatnia zmiana: 2020-02-18

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Korona. rywalki. tom 5 (nowa) - książka, sprzedam
27,41 zł
Słupsk
(woj. pomorskie)
O paniach panach i zdarzeniach (nowa) - książka, sprzedam
29,67 zł
Trzebiatów
(woj. zachodniopomorskie)
Samochodowy słownik pol-niemi, niem-pol (nowa) - książka, sprzedam
45,00 zł
Brzeg
(woj. opolskie)
Skarby miasta warszawa 2017/18 (nowa) - książka, sprzedam
25,84 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Gareth bale. nadzieja realu madryt (nowa) - książka, sprzedam
17,91 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Zbiory zamku królewskiego na wawelu /wersja niemiecka (nowa) - książka, sprzedam
27,00 zł
Biała Podlaska
(woj. lubelskie)
Szansa na start (nowa) - książka, sprzedam
22,94 zł
Ruda Śląska
(woj. śląskie)
świat miniony audiobook (nowa) - książka, sprzedam
22,69 zł
Koszalin
(woj. zachodniopomorskie)
Spętani przez bogów. próba ognia (nowa) - książka, sprzedam
18,95 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
życie cię kocha, lili (nowa) - książka, sprzedam
28,85 zł
Mysłowice
(woj. śląskie)
Pakiet: baśnik/moja twoja wina/zapisane w chmurze (nowa) - książka, sprzedam
55,20 zł
Wałbrzych
(woj. dolnośląskie)
Modułowe zabawy, czyli origami modułowe z kwadratu (nowa) - książka, sprzedam
20,32 zł
Domaszowice
(woj. świętokrzyskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak nie popełnić wpadki podczas wybierania książki na prezent?
Książki są jednym z najczęściej wybieranych prezentów. Ogromny wybór tytułów w księgarniach sprawia jednak, że można dostać zawrotu głowy od samego patrzenia. Nie wiemy, czy kierować się ceną, okładką...
Data publikacji: 2021-02-09
GameBoy Pokemon - jak rozpoznać oryginał od podróbki
W przeciwieństwie do kart Pokemon - które potrafią kosztować tyle, co średniej wielkości mieszkanie - kartridże z grami o poke-stworkach nie kosztują aż tak dużo, a przynajmniej jeśli interesują nas w...
Data publikacji: 2021-02-01
Pisarze fantastyczni, którym fantastyki się odmawia
Czy wśród znanych pisarzy są fantaści? Okazuje się, że tak. Czasem dotyczy to zresztą nazwisk, które z fantastyką się nie kojarzą. A czasem powieści, które choć ewidentnie należą do tego gatunku, kryt...
Data publikacji: 2021-01-25
Kot w mieszkaniu - co warto wiedzieć?
Kot może wnieść w nasze życie mnóstwo radości. Jego ciche mruczenie doskonale pozwoli zrelaksować po całym dniu i wpłynąć na lepszy sen. Jednak do tego, aby kot zamieszkał w naszym mieszkaniu, musimy...
Data publikacji: 2020-10-22

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij