Klasycystyczne malarstwo olejne – czy nadal warto kupować?

Klasycystyczne malarstwo olejne – czy nadal warto kupować?

Nowoczesne wnętrza, minimalistyczne projekty domów, a także sterylność urządzanych pomieszczeń charakteryzują nowo projektowane układy przestrzenne. Coraz mniej miejsca na stylowe meble drew drewniane, elementy etno, czy też klasyczne meble z epoki. Ustępują one miejsca tym nowoczesnym i prostym, często pozbawionym zdobień i naturalności. Króluje prostota formy, połysk, gładkie powierzchnie i jasna kolorystyka. Czy w dobie takich trendów aranżacyjnych nadal jest miejsce na klasyczne malarstwo olejne? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Ponadczasowa klasyka

Ponadczasowa klasyka malarstwa olejnego.

Klasycystyczne malarstwo olejne to ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Zmiany w projektach architektonicznych i aranżacyjnych wnętrz, trendy designerskie, a także chwilowe wizje projektantów, często są krótkotrwałe, a detale proponowanych do tych rozwiązań są szybko przemijające. Olejne obrazy na płótnie, oprawione w stylowe ramy nadające głębi i dodatkowej przestrzenności przedstawianych motywów, są ponadczasowe. Nigdy nie zatracą swojego unikalnego stylu, wartości, piękna, jak i neutralności. To sztuka, która, choć niektórym może się nie podobać, trwała ze względu na swój sposób przedstawiania rzeczywistości i uniwersalna.

Zmiany aranżacyjne wnętrz z nowoczesnym malarstwem olejnym często wymagają również zmian w dekoracji. Abstrakcje, sztuka Pop-artu, surrealizm, czy też instalacje ścienne, przemijają wraz z wystrojem, do którego zostały dopasowane. Natomiast klasycystyczne obrazy olejne poprzez swoją klasykę, łatwo wkomponują się w nowe aranżacje.

Uniwersalne do wystroju wnętrza

Scenki rodzajowe w malarstwie olejnym.

Do jakich zatem wnętrz będą pasować obrazy klasycystyczne? Jednym słowem, niemalże do wszystkich. Stylowe wnętrza urządzone meblami z epoki, meblami holenderskimi, czy też francuskimi, wręcz same z siebie proszą się o uzupełnienie malarstwem olejnym. Ściany ozdobione obrazami klasycystycznymi z motywami zwierzęcymi, kwiatowymi, scenkami rodzajowymi, czy też z pejzażami sprawią, że pomieszczenie całkowicie wpisze się w nawiązujący meblami styl.

Martwa natura - malarstwo olejne.

Dla zwolenników stylu prowansalskiego, obrazy z martwą naturą i pejzażami będą idealne. Warto tu zwrócić szczególną uwagę na obrazy olejne z kwiatami, owocami w koszyku, czy też na słoneczne pejzaże z winnicami i marinistyczne.

Ponadczasowa klasyka malarstwa olejnego.

Klasycystyczne obrazy olejne to także doskonały sposób na urządzenie przestrzeni wspólnych. Dobrze sprawdzą się w holach, korytarzach, a także i w pokojach hotelowych, jak i salach konferencyjnych. Dodadzą rangi pomieszczeniom, gabinetom prezesów, a także wprowadzą podniosłość i unikalny styl. Pamiętajmy, że malarstwo klasycystyczne kojarzy się, tak jak i stylowe meble drewniane, z solidnością, wyniosłością, jak i elegancją.

Malarstwo olejne.

Zwolennicy nowoczesności również nie powinni rezygnować z obrazów klasycystycznych. Choć w większości projektanci wnętrz zasugerują obrazy abstrakcyjne, minimalistyczne i jak najnowocześniejsze, warto jednak rozważyć uzupełnienie pomieszczenia obrazem olejnym utrzymanym w stylu klasycyzmu. Połączenie tych dwóch, jakże kontrastowych stylów, nada wnętrzu niepowtarzalności, a także będzie ciekawym nawiązaniem do przeszłości.

Nie tylko dla koneserów

obrazy olejne - nie tylko dla koneserów.

Obrazy klasycystyczne to nie tylko propozycja dla koneserów sztuki oraz zwolenników urządzania wnętrz w stylu retro. To także ciekawe rozwiązanie dla osób ceniących sobie styl i chcących wprowadzić podniosłość do pomieszczenia. Klasycystyczne malarstwo olejne sprawdzi się doskonale w eleganckich gabinetach dyrektorskich, salach konferencyjnych, czy też w eleganckich hotelach i restauracjach. Poza miejscami spotkań biznesowych oraz przestrzeniami ekskluzywnymi, obrazy olejne zadowolą oko każdego, kto zwraca uwagę na styl, piękno linii oraz idealność kształtów. Pamiętajmy, że malarstwo klasycystyczne to doskonałość formy, koloru i realizm przedstawianych motywów. Te wartości docenią z pewnością nie tylko najwytrawniejsi koneserzy.

Wartość kolekcjonerska

Wartość kolekcjonerska obrazów olejnych.

Klasycystyczne malarstwo olejne to także doskonały wybór dla kolekcjonerów dziel sztuki i antyków. Obrazy olejne na płótnie znanych polskich i zagranicznych mistrzów nabierają wartości z każdym rokiem. Warto tu wspomnieć takich polskich artystów jak Dwurnik, Malczewski, Gerson czy też Wyczółkowski.

Pejzaże, scenki rodzajowe, martwa natura z kwiatami, czy też konie, nie tylko doskonale ozdobią wnętrze, ale także są dobrą propozycją dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są niestandardowym sposobem ulokowania swojego kapitału. Poszukując obrazów olejnych tego typu, warto udać się do galerii z antykami, Desy, czy też wybrać się na giełdę antyków. Tam niejednokrotnie znaleźć można niedocenione dzieła sztuki, które dla wytrawnego znawcy malarstwa będą perłą.

Data publikacji: 2019-07-08, ostatnia zmiana: 2019-07-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Stary Obraz olejny ręcznie malowany sygnowany
140,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
obrazy i ramki z PRL-u
2,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Kwiaty - "BRATKI" - Obraz olejny ręcznie malowany.
160,00 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
DĘBOWY LAS - Stary obraz olejny na płótnie z ramą.
4 200,00 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
Sprzedam pilnie
450,00 zł
Środa Śląska
(woj. dolnośląskie)
Kwiaty - "GLICYNIA - wisteria" - Obraz olejny ręcznie malowany.
170,00 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
ZIMA - Stary obraz olejny na płótnie z ramą.
2 200,00 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Zakładka do książek - pomysł na prezent dla miłośnika literatury
Głośno mówi się o tym, że czytelnictwo w naszym kraju znacząco spada. Jak się jednak okazuje, wcale nie jest tak źle. Wśród Polaków nadal jest spora grupa osób zafiksowanych na punkcie książek – tych...
Data publikacji: 2020-02-18
Jak zacząć przygodę z Decoupage
Decoupage to technika, która w ostatnich latach bije rekordy popularności. Rozpoczęcie przygody z tym sposobem dekorowania możemy zacząć przy niskich nakładach finansowych. W tym krótkim przewodniku p...
Data publikacji: 2019-07-05
Ubranka dla psów - najlepsze rozwiązania
Ubranko dla psa - kiedy warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.
Data publikacji: 2019-06-29
Gdzie najlepiej kupować karmy dla zwierząt?
Posiadanie zwierzęcia wiąże się z wieloma wydatkami. Te wydatki związane są głównie z karmą dla pupila, którą trzeba kupować regularnie. Każdy właściciel czworonoga chciałby kupić dobrej jakości karmę...
Data publikacji: 2019-06-24