Niezawodny iPhone 7 - Król sprzed kilku lat

Niezawodny iPhone 7 - Król sprzed kilku lat

O telefonie iPhone 7 mówiło się jeszcze przed jego oficjalną premierą. Większość jego funkcji została przyćmiona przez kontrowersje związane z rezygnacją z gniazda 3,5 mm i promowaniem w zamian słuchawek AirPods pierwszej generacji. Ludzie obrażali firmę Apple, poklepywali się po czole i publikowali masowe memy.

Krótka historia iPhone 7

W dzisiejszych czasach słuchawki TWS są dla wielu osób standardem, a tradycyjne złącza należą do rzadkości. W międzyczasie wielu producentów telefonów komórkowych "zgubiło" nawet swoje ładowarki, a stary skandal odszedł w zapomnienie. Mimo to iPhone 7 wyszedł z tego skandalu bez szwanku, o czym świadczy jego niesłabnąca popularność i sympatia osób, które nadal go używają.

W rzeczywistości iPhone 7 wciąż zdobywa nowych właścicieli, ponieważ jest najlepszym budżetowym telefonem z systemem iOS. Niemniej jednak przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z możliwymi problemami, które mogą być spowodowane "wiekiem" urządzenia.

Usterki w iPhone 7

iPhone 7 okazał się solidnym urządzeniem, które zapewnia płynną i niezwykle komfortową pracę. Ulepszony aparat z optyczną stabilizacją obrazu i certyfikowana wodoodporność to tylko część tortu. Nie jest jednak pozbawiony problemów, które są szczególnie częste w przypadku urządzeń mających kilka ładnych lat.

Firma Apple szybko naprawiła kilka typowych problemów z telefonem iPhone 7 za pomocą aktualizacji oprogramowania. Ogólnie rzecz biorąc, warto zaktualizować system do najnowszej stabilnej wersji iOS obsługiwanej przez iPhone'a 7.

Może się to wiązać z krótszym czasem pracy baterii, ale rozładowana bateria iPhone'a 7 to osobny problem, którym należy się zająć, jeśli chcesz długo korzystać ze swojego telefonu. Wymiana baterii na nową pozwoli wyeliminować wszystkie problemy związane z kilkuletnim smartfonem, takie jak szybkie ładowanie, awarie, ponowne uruchamianie i ogólnie słaba wydajność.

Inny problem związany jest również z ładowaniem, ale odpowiada za niego uszkodzenie portu ładowania lub układu zasilania U2. Zwykle jest to spowodowane nagromadzonym przez lata brudem, który powoduje również to, że mikrofony lub głośniki nie działają prawidłowo.

Awarie spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zalanie, uderzenie lub upadek z wysokości, stanowią odrębną kategorię. Mogą one dotyczyć niemal każdego komponentu, ale najczęściej dotykają najbardziej wrażliwych części, takich jak szyba, wyświetlacz, moduł procesora dotykowego i przycisk zasilania.

Naprawa w serwisie iPhone

Jeśli zdecydujesz się oddać iPhone'a do naprawy, wybierz serwis, który bez dodatkowych kosztów przeprowadzi serię testów urządzenia, aby sprawdzić, czy wszystkie jego elementy działają. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze na usługę, która może zakończyć się niepowodzeniem z powodu błędnie zdiagnozowanej usterki.

Jeśli uszkodzenie przedniego panelu ogranicza się do pęknięcia samej pokrywy, wybierz firmę oferującą usługi regeneracji, która połączona z profesjonalnym czyszczeniem i laminowaniem ekranu da efekt nowego ekranu bez konieczności inwestowania w znacznie droższą naprawę.

Ofertę taką znaleźć można na https://applefix.pl/serwis-iphone-7/

 

Poznaj zasady, które przedłużą cykl życia Twojego iPhone

Jak mówi stare przysłowie, lepiej zapobiegać niż leczyć. W przypadku iPhone'a 7 najlepiej zapobiegać, nakładając z przodu dodatkową warstwę szkła ochronnego i zakrywając krawędzie wzmocnionym etui. Jeśli wydajność aplikacji jest niska, regularnie aktualizuj ją do najnowszej wersji lub okresowo resetuj iPhone'a.

Ważne jest również monitorowanie korzystania z ustawień i funkcji zużywających baterię oraz włączanie zoptymalizowanego ładowania w celu wydłużenia czasu pracy baterii i wydłużenia czasu pracy baterii bez podłączania do sieci. Ważne jest, aby ładowarka posiadała certyfikat MFI, co pozwoli uniknąć przepięcia, a w konsekwencji uszkodzenia portu ładowania i systemu ładowania.

Pamiętając o tych szczegółach, będziesz mógł cieszyć się swoją siódemką przez długi czas.

Data publikacji: 2022-06-22, ostatnia zmiana: 2022-06-22

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Smartfon Xiaomi Redmi 12C 3/64GB grafitowy
619,00 zł
Swarzędz
(woj. wielkopolskie)
Smartfon Apple iPhone 13 MLPG3PM/A 128 GB Księżycowa poświata
3 932,72 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Smartfon Xiaomi Redmi 12C 4/128GB grafitowy
749,00 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
szkło hybrydowe 3mk flexibleglass do realme pad
59,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Smartfon Samsung Galaxy M33 SM-M336B 6GB/128GB Zielony
1 098,99 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Smartfon Samsung Galaxy S23+ 8GB/512GB Zielony
6 298,99 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
drewniane etui bewood xiaomi poco m3 fale merbau
119,00 zł
Pilchowo
(woj. zachodniopomorskie)
Smartfon Xiaomi Redmi 12C 3/32GB grafitowy
549,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
etui spigen liquid crystal galaxy s21 fe, przezroczyste
59,00 zł
Jarosław
(woj. podkarpackie)
Smartfon Apple iPhone SE 64GB Północ
2 661,89 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Guess Saffiano V - Etui iPhone 12  Mini (czerwony)
90,97 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
Smartfon Samsung Galaxy S23 8GB/128GB Beżowy
4 598,99 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Klawiatury do komputera - jaka będzie dla Ciebie najlepsza?
Klawiatura to jeden z niezastąpionych - i podstawowych - gadżetów do komputera. Jednak nie tylko do niego - świetnie sprawdzą się podłączone do tableta, a nawet i do telewizora. Jednak czym warto się...
Data publikacji: 2023-03-08
Czyste powietrze w mieszkaniu - dlaczego to tak ważne dla Twojego zdrowia?
Każdego roku, w dniu 7 września, świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza ustanowiony przez ONZ. Celem jest podkreślenie znaczenie czystego powietrza na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach...
Data publikacji: 2023-03-08
Jakie są najlepsze ładowarki samochodowe dla telefonów z wejściem typu C?
Zakup kabla USB-C to zapewnienie sobie kompatybilności z każdym urządzeniem elektronicznym przez najbliższe lata. Jednocześnie, liczba produktów może przytłaczać, a rozróżnienie na kolejne generacje c...
Data publikacji: 2023-02-13
O czym pamiętać przed zakupem ekranu IPS
Wybór odpowiedniego monitora do komputera ma ogromne znaczenie. Sukces na tym polu zapewnia większą przyjemność w trakcie rozgrywki i odpowiedni komfort pracy z wymagającymi programami. Niesłabnącą po...
Data publikacji: 2022-12-14