Szukaj

Kategorie

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze wyciskarki do soków?Coraz więcej ludzi nabiera świadomego podejścia do żywności. Jednym ze składników dobrze zbilansowanej oraz bogatej w witaminy i minerały diety są świeżo wyciśnięte soki. Zdrowe soki możemy pić jako dodatek do posiłków, ale także jako pełnoprawny posiłek, w zależności od ilości dodanych warzyw i owoców. Kupując wyciskarkę do soków na, co należy zwrócić uwagę?

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki?

Wszystkie wyciskarki są urządzeniami wolnoobrotowymi, dzięki temu wyciskanie soku może chwilę potrwać, ale jego temperatura nie powiększa się, przez co zdecydowana większość składników odżywczych zostaje zachowana. Dzięki takim rozwiązaniom niewielka część owoców i warzyw trafia do pojemnika na odpady.

Istnieje wiele rodzajów wyciskarek do soku, jedną z najważniejszych parametrów, którym powinniśmy, kierować się przy wyborze jest moc. Na rynku możemy znaleźć sprzęty o mocy od 100 do 450 W. Musimy pamiętać, że im twardsze owoce i warzywa zamierzamy wyciskać, tym większa moc będzie pożądana. Należy to mieć na uwadze podczas zakupu.

Wyciskarka jednoślimakowa i wyciskarka dwuślimakowa – która lepsza?

Elektryczne wyciskarki do soków możemy podzielić na jednoślimakową i dwuślimakową. Ślimak to wałek w kształcie spirali, który swoją siłą miażdży warzywa i owoce, dzięki czemu wyciska z nich sok. Wyciskarki jednoślimakowe jak sama nazwa wskazuje, posiadają jeden wałek ślimakowy, a dwuślimakowe dwa. Zdecydowaną zaletą dwuślimakowych urządzeń jest ich wydajność, powstały z nich sok to pełnowartościowy napój, który zawiera maksymalną ilość składników odżywczych. Jednak ich czyszczenie przypomina długotrwałe i żmudne zajęcie.

Natomiast wyciskarki jednoślimakowe występują w dwóch formach poziomej i pionowej. Wyciskarki do owoców poziome jednoślimakowa dzięki swojemu działaniu nie powodują zwiększenia temperatury obróbki warzyw i owoców, dzięki czemu zawarte w nich składniki odżywcze przedostają się do naszych soków. Dodatkowo urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i wyciśnięcie soku nie zajmuje zbyt dużo czasu. Natomiast wyciskarki pionowe mają zdecydowanie większy otwór, dzięki czemu przygotujemy sok zdecydowanie szybciej. Dlatego wybór odpowiedniego modelu zależy bezpośrednio od naszych indywidualnych predyspozycji.

Co kupić? Wyciskarkę czy sokowirówkę?

Obydwa sprzęty bardzo różnią się od siebie. Sokowirówki świetnie nadają się do przygotowywania soków z owoców i warzyw o twardej teksturze. W takim soku nie ma miąższu i jego konsystencja jest bardzo rzadka. Dodatkowo lepiej nie czekać z jego wypiciem, bo tlen w nim zawarty szybko się utlenia wraz z potrzebnymi wartościami. Zaś wyciskarka pozwala wycisnąć sok praktycznie z każdej rośliny liściastej. Dodatkowo taki sok zawiera sporo miąższu, który ma dużą ilość witamin i minerałów. Jednak to sokowirówki są zdecydowanie tańszym urządzeniem i w zależności od naszych potrzeb, należy zastanowić się nad tym, który sprzęt wybrać.

Artykuł powstał w oparciu o materiały merytoryczne ze strony: MocSokow.pl

Data publikacji: 2019-05-23, ostatnia zmiana: 2019-05-23


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Robot kuchenny bosch mc812m844
529,00 zł
Zabrze
(woj. śląskie)
 Toster brewsly kt-3655a
79,00 zł
Lubin
(woj. dolnośląskie)
 Odkurzacz hybrydowy 2 w 1 Mamibot PetVac280
799,00 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
 Wyciskarka do cytrusów princess 201975
39,00 zł
Mikołów
(woj. śląskie)
 Wyciskarka do soków artisan kitchenaid 5kvj0111eac, kremowy
2 199,00 zł
Świeradów-Zdrój
(woj. dolnośląskie)
 Czajnik elektryczny kitchenaid artisan 5kek1522efp
799,00 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
 Robot kuchenny klarstein bella argentea tk2-mix8-s
329,00 zł
Łapy
(woj. podlaskie)
 Gofrownica gourmetmaxx 07841
129,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
 Odkurzacz bezprzewodowy black decker cua525bh
479,00 zł
Rybnik
(woj. śląskie)
 Krajalnica graef s11003
329,00 zł
Psary
(woj. śląskie)
 Wyciskarka do cytrusów kitchen crew 943357
139,00 zł
Chełmno
(woj. kujawsko-pomorskie)
 Odkurzacz bezworkowy deik vc1507
199,00 zł
Świeradów-Zdrój
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Złącze HDMI i jego wpływ na jakość obrazu
Prawidłowo dobrany kabel HDMI jest w ocenie niektórych podstawą do uzyskania dobrej jakości obrazu. Z tą tezą kontrastuje inna zakładająca, że jakość kabla HDMI nie ma wpływu na jakość obrazu. Jak zatem jest na prawdę?

Data publikacji: 2019-06-19

6 wskazówek jak dobrać etui do iPhone'a
Każdego roku iPhone znajduje setki tysięcy kolejnych entuzjastów. Smartfon marki Apple ze względu na swoje możliwości i prestiż, jaki zapewnia swoim posiadaczom, jest niezwykle cennym przedmiotem. Jak każde urządzenie, potrzebuje okazjonalnej konserwacji i codziennej dbałości.

Data publikacji: 2019-06-14

Jaki odkurzacz piorący do domu?
Niemal wszyscy w obecnych czasach żyjemy na maksymalnych obrotach. Praca, często nie tylko na jeden etat, spotkania towarzyskie, obowiązki rodzinne i zawodowe, wszystko to sprawia, że czas na domowe porządki i utrzymanie w czystości najbliższego otoczenia znacznie się kurczy. Warto więc wybrać sprzęty AGD, które będą ułatwiały nam pracę i będą multifunkcyjne.

Data publikacji: 2019-06-13

Czy tablet może zastąpić czytnik e-booków?
Czytniki e-booków nigdy nie zrobiły furory na rynku, a już na pewno nie osiągnęły skali sprzedaży satysfakcjonującej ich producentów. Eksperci rynku technologii mobilnych nie mają wątpliwości, że to głównie efekt popularności smartfonów i tabletów...

Data publikacji: 2018-09-17