Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze wyciskarki do soków?Coraz więcej ludzi nabiera świadomego podejścia do żywności. Jednym ze składników dobrze zbilansowanej oraz bogatej w witaminy i minerały diety są świeżo wyciśnięte soki. Zdrowe soki możemy pić jako dodatek do posiłków, ale także jako pełnoprawny posiłek, w zależności od ilości dodanych warzyw i owoców. Kupując wyciskarkę do soków na, co należy zwrócić uwagę?

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki?

Wszystkie wyciskarki są urządzeniami wolnoobrotowymi, dzięki temu wyciskanie soku może chwilę potrwać, ale jego temperatura nie powiększa się, przez co zdecydowana większość składników odżywczych zostaje zachowana. Dzięki takim rozwiązaniom niewielka część owoców i warzyw trafia do pojemnika na odpady.

Istnieje wiele rodzajów wyciskarek do soku, jedną z najważniejszych parametrów, którym powinniśmy, kierować się przy wyborze jest moc. Na rynku możemy znaleźć sprzęty o mocy od 100 do 450 W. Musimy pamiętać, że im twardsze owoce i warzywa zamierzamy wyciskać, tym większa moc będzie pożądana. Należy to mieć na uwadze podczas zakupu.

Wyciskarka jednoślimakowa i wyciskarka dwuślimakowa – która lepsza?

Elektryczne wyciskarki do soków możemy podzielić na jednoślimakową i dwuślimakową. Ślimak to wałek w kształcie spirali, który swoją siłą miażdży warzywa i owoce, dzięki czemu wyciska z nich sok. Wyciskarki jednoślimakowe jak sama nazwa wskazuje, posiadają jeden wałek ślimakowy, a dwuślimakowe dwa. Zdecydowaną zaletą dwuślimakowych urządzeń jest ich wydajność, powstały z nich sok to pełnowartościowy napój, który zawiera maksymalną ilość składników odżywczych. Jednak ich czyszczenie przypomina długotrwałe i żmudne zajęcie.

Natomiast wyciskarki jednoślimakowe występują w dwóch formach poziomej i pionowej. Wyciskarki do owoców poziome jednoślimakowa dzięki swojemu działaniu nie powodują zwiększenia temperatury obróbki warzyw i owoców, dzięki czemu zawarte w nich składniki odżywcze przedostają się do naszych soków. Dodatkowo urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i wyciśnięcie soku nie zajmuje zbyt dużo czasu. Natomiast wyciskarki pionowe mają zdecydowanie większy otwór, dzięki czemu przygotujemy sok zdecydowanie szybciej. Dlatego wybór odpowiedniego modelu zależy bezpośrednio od naszych indywidualnych predyspozycji.

Co kupić? Wyciskarkę czy sokowirówkę?

Obydwa sprzęty bardzo różnią się od siebie. Sokowirówki świetnie nadają się do przygotowywania soków z owoców i warzyw o twardej teksturze. W takim soku nie ma miąższu i jego konsystencja jest bardzo rzadka. Dodatkowo lepiej nie czekać z jego wypiciem, bo tlen w nim zawarty szybko się utlenia wraz z potrzebnymi wartościami. Zaś wyciskarka pozwala wycisnąć sok praktycznie z każdej rośliny liściastej. Dodatkowo taki sok zawiera sporo miąższu, który ma dużą ilość witamin i minerałów. Jednak to sokowirówki są zdecydowanie tańszym urządzeniem i w zależności od naszych potrzeb, należy zastanowić się nad tym, który sprzęt wybrać.

Artykuł powstał w oparciu o materiały merytoryczne ze strony: MocSokow.pl

Data publikacji: 2019-05-23, ostatnia zmiana: 2019-05-23

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Szatkownica livington slice & dice m16887
225,00 zł
Lubin
(woj. dolnośląskie)
Termowentylator clatronic hl3378
59,00 zł
Chocianowice
(woj. opolskie)
Wyciskarka do cytrusów kenwood je290
65,00 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Opiekacz aigostar 30jvu
39,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Odkurzacz ręczny bosch universalvac 18 06033b9101
175,00 zł
Kalisz
(woj. wielkopolskie)
Blender / zupowar moulinex lm841110
249,00 zł
Tczew
(woj. pomorskie)
Blender kielichowy philips hr3556/00
199,00 zł
Ugoszcz
(woj. pomorskie)
Ekspres na kapsułki krups xn9031 nespresso vertuo plus
655,00 zł
Brzeg
(woj. opolskie)
Maszynka do mielenia mięsa sastar jcw-b12
99,00 zł
Orpiszew
(woj. wielkopolskie)
Zelazka parowe- roznych marek
40,00 zł
Racibórz
(woj. śląskie)
Wyciskarka wolnoobrotowa melchioni family vega - klasa 1 \ srebrny
229,00 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Odkurzacz automatyczny ecovacs deebot 900
999,00 zł
Oława
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?
Chroniący przed smogiem, drobnoustrojami, cząsteczkami kurzu czy niepożądanymi zapachami, oczyszczacz powietrza to ważne narzędzie w walce o czyste powietrze. A walczyć jest o co, gdyż jak pokazują ba...
Data publikacji: 2020-02-02
Uniwersalna umowa kupna sprzedaży - do pobrania PDF oraz DOC
Zwykle umowę kupna sprzedaży stosujemy tylko przy zakupie samochodu lub motocykla. Warto jednak o niej pomyśleć, również, gdy kupujemy sprzęt o wartości kilkuset lub kilku tysięcy złotych i zależy nam...
Data publikacji: 2020-01-02
Zarządzanie sprzedażą - jak podnieść wydajność?
Sprzedaż to jedna z najistotniejszych rzeczy w każdym przedsiębiorstwie. Bez niej firma nie będzie miała pieniędzy na opłacenie pracowników, inwestycje w rozwój, regulowanie zobowiązań podatkowych i i...
Data publikacji: 2019-11-29
Jak zabezpieczyć smartfona? 8 rzeczy, o które musisz zadbać na Androidzie i iOS
Cyberprzestępczość kojarzy się nam najczęściej z atakami hakerów na komputery z systemem Windows. Tymczasem większość z nas ma w kieszeni urządzenie połączone z internetem praktycznie non stop. Nasze...
Data publikacji: 2019-10-17