Czyste powietrze w mieszkaniu – dlaczego to tak ważne dla Twojego zdrowia?

Czyste powietrze w mieszkaniu – dlaczego to tak ważne dla Twojego zdrowia?

Każdego roku, w dniu 7 września, świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza ustanowiony przez ONZ. Celem jest podkreślenie znaczenie czystego powietrza na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach oraz promowanie ludzkiego zdrowia. Dane niestety nie kłamią! Chociaż wszystkie formy zanieczyszczeń są z natury niebezpieczne, zanieczyszczenie powietrza ma największy wpływ, odpowiadając za tysiące przypadków śmiertelności na całym świecie. Wdychanie takiego powietrza w domu może powodować poważne choroby, poza tym może ono wpływać niezwykle negatywnie na życie roślin i zwierząt. W rezultacie poprawa jakości powietrza w domu pozostaje kluczowym priorytetem w celu obniżenia wskaźników problemów zdrowotnych. W tym informacyjnym artykule znajdziesz szczegółowe informacje na temat tego, dlaczego czyste powietrze w pomieszczeniach jest tak ważne i jak je można uzyskać w całkiem prosty sposób.

Jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie?

Typowe zanieczyszczenia powietrza w gospodarstwach domowych obejmują cząstki stałe, a także produkty gospodarstwa domowego, takie jak pestycydy, ołów z farb pokrywających ściany i meble, azbest z urządzeń grzewczych i chłodzących oraz formaldehyd używany do konserwacji mebli, zasłon i dywanów. Ten niezdrowy koktajl wdychany w nadmiarze prowadzić może do kilku poważnych problemów zdrowotnych.

Badania naukowe dowodzą, że w przypadku kontaktu z powietrzem złej jakości prawdopodobieństwo zachorowania na zapalenie płuc u dzieci jest dwa razy większe. Ponadto zanieczyszczenie powietrza wiąże się ze zwiększoną liczbą przypadków infekcji dolnych dróg oddechowych wśród dorosłych, a schorzenia te odpowiadają za blisko 30% ogólnej śmiertelności. W przypadku narażenia na wysokie poziomy dymu w pomieszczeniach rośnie również prawdopodobieństwo wystąpienia POChP - przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Na tej niechlubnej liście znajdują się też choroby niedokrwienne serca oraz udary mózgu. 

Generalnie więc, cząstki stałe z zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniach często wpływają na płuca, upośledzając jednocześnie układ odpornościowy i zmniejszając zdolność krwi do przenoszenia tlenu. Ignorowanie tego problemu może zatem mieć poważne konsekwencje zdrowotne i wpływać w istotny sposób na obniżenie komfortu oraz jakości życia. 

Oczyszczacze powietrza na pomoc w problemie

Wszyscy wiemy już zatem, że oddychanie zanieczyszczonym powietrzem szkodzi - jak więc zapewnić czyste powietrze w domu? Kluczem do sukcesu może być sięgnięcie po nowoczesne oczyszczacze powietrza. Tego rodzaju sprzęt może szybko odświeżać zużyte powietrze, zmniejszając tym samym ryzyko problemów zdrowotnych spowodowanych zanieczyszczeniami w pomieszczeniach. Wysokiej jakości oczyszczacze powietrza eliminują kilka rodzajów zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach, zapewniając nam dobre zdrowie na długi czas.

Sięgając przykładowo po dostępne na rynku, nowoczesne oczyszczacze powietrza Dyson, mamy gwarancję, iż pozwolą one na usunięcie 99% cząstek stałych, unoszących się w powietrzu, w środowisku domowym. Usunięcie tych zanieczyszczeń może prowadzić do kilku natychmiastowych i długoterminowych korzyści zdrowotnych, takich jak chociażby lepsza jakość snu, a nawet wydłużenie średniej długości życia.

Data publikacji: 2023-03-08, ostatnia zmiana: 2023-03-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Esperanza Czajnik elektryczny Tugela 1.8L srebrny
32,00 zł
Piła
(woj. wielkopolskie)
Esperanza Waga kuchenna LEMON CZARNA EKS002K
24,00 zł
Gościęcin
(woj. opolskie)
MPM Opiekacz 3w1 MOP-43M
205,00 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
Esperanza Czajnik elektryczny 1,7L SALTO ANGEL biały
60,00 zł
Ustka
(woj. pomorskie)
Eldom CZAJNIK C 230, 1.7 L
64,00 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Adler Piekarnik elektryczny 22l AD 6024
305,00 zł
Piotrków Trybunalski
(woj. łódzkie)
Concept Toster TE2052 inox czarny
181,00 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
Przelewowy Bosch TKA 2M113 czarny
229,60 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Esperanza Kuchenka mikrofalowa Horneado
271,00 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Concept Grill elektryczny GE2030
753,00 zł
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)
Concept Czajnik 1,7 L inox kremowy RK3242
178,00 zł
Ostrołęka
(woj. mazowieckie)
MPM Czajnik MCZ-85 1,7 L biały
63,00 zł
Reguły
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Używany sprzęt RTV - czy warto zakupić na działkę?
Wiosną i latem wielu z nas chętnie spędza czas na wycieczkach za miastem albo osiedlowych działkach rekreacyjnych. Wypoczywając na działce, wcale nie trzeba rezygnować z oglądania ulubionych seriali,...
Data publikacji: 2024-05-20
Nowoczesny sprzęt w atrakcyjnych cenach
Kupowanie sprzętu komputerowego i innych urządzeń elektronicznych z drugiej ręki to sposób na obniżenie kosztów, ale jednak nie zawsze można skorzystać z takiego rozwiązania. Czasami po prostu potrzeb...
Data publikacji: 2024-04-30
Drony w turystyce miejskiej - odkryj miasta z niezwykłej perspektywy drona
Rozpowszechnienie dronów na rynku komercyjnym sprawiło, że dla wielu osób podróże nabrały zupełnie innego znaczenia. Możliwość podziwiania z góry fasad budynków, potężnych gmachów kościołów i rozległo...
Data publikacji: 2024-04-26
Dobry serwis iPad - gdzie w Warszawie?
iPad jest uważany za jeden z najlepszych tabletów dostępnych na rynku, dzięki swojej wyjątkowej wydajności i niezawodności. Urządzenie to zyskało sobie renomę dzięki wysokiej jakości wykonania, intuic...
Data publikacji: 2024-04-26